Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

miskolciak ide

- - - - -

  • Please log in to reply
9697 replies to this topic

#41
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24,199 posts
akkor a kilincs nem akadt be.

eloxalasrol nem tudok a kornyeken csak pesten.

NE ÍGY! NE ÍGY!

borzasztus falánkusz
lor-inc g-boxx designer
. . .sár. . .nem haldoklom, így élek. . .k.rva 3mm...


#42
Csomi2

Csomi2

    vendég

  • fórumtag
  • 47 posts

Az a legszebb, hogy elvileg az Excelsior az Shimano Service Center, simán rávágták hogy ez így jó, hosszabbitsam meg az ujjam :D
De a Bombastic se jobb, ott azt mondták fujjak bele WD-40-et, ami egy igen jó dolog de nem erre. Vagy vegyek egy újat mert nem javitható. Na erre felhívtam a W-bikot ott rendesek voltak, rögtön értette a szervizes hogy mi baja, azt mondta jó eséllyel javítható. Így ide fogom elvinni.
Bele se merek gondolni mi van ha valami komolyabb, összetettebb probléma lenne... akkor mit mondanának vegyek egy új bringát?:confused:


Megoldódott a hátsó váltókar probléma, a W-bikeosok pikk-pakk megcsinálták, nevetséges összegért. Az összes többi szervíz azt mondta vegyek újat... mindegy, már tudom hogy hova kell vinni a bringákat. Szívem szerint visszamennék vele az excelsior, Marikoo, Bombastic trióhoz hogy nesztek csak egy rugót kellett cserélni:)

#43
GerIllA

GerIllA

    újonc

  • fórumtag
  • 3 posts
Sziasztok!

Eloxálási lehetõségrõl van valakinek tudomása Miskolcon, vagy környékén?

Neten kutakodva Egerben találtam legközelebb. Bár mivel még nem vettem fel velük a kapcsolatot, koránt sem biztos, hogy vállalnak néhány alkatrésznyi, azaz kis mennyiséget.

#44
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24,199 posts
aham az kb 16kvadratos lesz vagy pont annyi es akkor nem 4mm az atmero.
de az menni fog

NE ÍGY! NE ÍGY!

borzasztus falánkusz
lor-inc g-boxx designer
. . .sár. . .nem haldoklom, így élek. . .k.rva 3mm...


#45
kuckuc

kuckuc

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 597 posts
Hátt ööö.. sodrony rézkábel, átmérõje olyan 4 mm körül (asszem 16- osnak mondták a bótban), a saru is réz elvileg.
Az meg akkora ugye, hogy pont rámegy a kábelre. Annyit kéne, hogy rádugni, 'szt feltölteni cuccal.
Csak még le kén vagdosnom méretre.

#46
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24,199 posts
kuckuc: esetleg tolj egy fotot rola amin tudom vmihez viszonyitani vagy merd is meg.
oszt akkor nem lep meg a cucc merete.

miki rajmi fele szerviz sehol kb vagy ahol epp ok vannak.

NE ÍGY! NE ÍGY!

borzasztus falánkusz
lor-inc g-boxx designer
. . .sár. . .nem haldoklom, így élek. . .k.rva 3mm...


#47
Csomi2

Csomi2

    vendég

  • fórumtag
  • 47 posts
Ez a Miki-Rajmi féle szervíz hol van?

#48
kuckuc

kuckuc

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 597 posts
Én ritkán szokom szervizbe, nagyon régen a Marikóba, kicsit régen Csathóhoz mostanában meg Miki-Rajmi -szerviz, fõleg, ha a montiról van szó.

Lor: akkor majd valamikor hílak, elviszem, hogy nézzed meg lécci, mer' én nem értek hozzá.

#49
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24,199 posts
ah amikor csinaltam kilincset a meg gs200 valtokarba oooo beszep volt.

NE ÍGY! NE ÍGY!

borzasztus falánkusz
lor-inc g-boxx designer
. . .sár. . .nem haldoklom, így élek. . .k.rva 3mm...


#50
Csomi2

Csomi2

    vendég

  • fórumtag
  • 47 posts
Szeretek mindent magamnak megcsinálni, de a váltókart inkább szakemberre bíznám aki látott már olyat. Elég sok video van a váltóbeállításról és egyéb másról is, a légtelenítést is meg tudnám csináni, de nincs hozzá szettem. Bár kb. annyiba kerül mint szervízben légteleníteni, és az olaj sem olcsó.

A Marikoo szervízrõl mi a tapasztalat? Valahol olvastam hogy nagyon leromlott a szinvonal.

#51
pézsé

pézsé

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,333 posts
patent. nekem a spajzban a fagyasztó felett van az asszony bringája felpaterolva, mert mar nem ferni a sok hulladéktól :D

Valakinek van fölös, akár használt shinanó stoplija? kölcsönvenném míg eldöntöm megtartom-e az xtr pedált.

A bringaboltok siralmasak Miskolcon, a W-bike volt a legkorrektebb az utóbbi idõben. Szereztek nekem beszerezhetetlen alkatrészt, igaz egy hét alatt, de a többi bolt kapásból azt mondta lehetetlen.

Edit:
az a legjobb ha megtanulod magadnak szervizelni a bringát, így nem vagy ráutalva senkire. Azért visszasírom a régi szép maríkós idõket.

#52
Csomi2

Csomi2

    vendég

  • fórumtag
  • 47 posts

excelsiorban nem tudom ki szerel.
de szerintem epp forditva kene lennie
a hatso valtonak kell rovidebb bovdent huznia ket fokozat kozott.

en ugy gondolom, hogy a valtokarod el van baszodva.
egy kis kilincsmu van a valtokarban (mint a hatso agy szabadonfutojaban) ha a rugo nem tolja oda a kilincset akkor nem akad be igy nem valt.


kuckuc: Jah megprobaljuk, remelem eleg az a teljesitmenyszint ami nekem van. ha mas nem gazon melegitjuk.
remelem forraszthato


Az a legszebb, hogy elvileg az Excelsior az Shimano Service Center, simán rávágták hogy ez így jó, hosszabbitsam meg az ujjam :D
De a Bombastic se jobb, ott azt mondták fujjak bele WD-40-et, ami egy igen jó dolog de nem erre. Vagy vegyek egy újat mert nem javitható. Na erre felhívtam a W-bikot ott rendesek voltak, rögtön értette a szervizes hogy mi baja, azt mondta jó eséllyel javítható. Így ide fogom elvinni.
Bele se merek gondolni mi van ha valami komolyabb, összetettebb probléma lenne... akkor mit mondanának vegyek egy új bringát?:confused:

MÁS:

Hely szûkében vagyok, csináltam egy fali konzolt...
Posted Image

#53
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24,199 posts
excelsiorban nem tudom ki szerel.
de szerintem epp forditva kene lennie
a hatso valtonak kell rovidebb bovdent huznia ket fokozat kozott.

en ugy gondolom, hogy a valtokarod el van baszodva.
egy kis kilincsmu van a valtokarban (mint a hatso agy szabadonfutojaban) ha a rugo nem tolja oda a kilincset akkor nem akad be igy nem valt.


kuckuc: Jah megprobaljuk, remelem eleg az a teljesitmenyszint ami nekem van. ha mas nem gazon melegitjuk.
remelem forraszthato

NE ÍGY! NE ÍGY!

borzasztus falánkusz
lor-inc g-boxx designer
. . .sár. . .nem haldoklom, így élek. . .k.rva 3mm...


#54
kuckuc

kuckuc

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 597 posts
Lor, forrasztgatni tudol- e nékem mostanában?
(kocsiba lesz testkábel, a végekre kéne rácuccolni a sarukat, csak nekem semmim nincs hozzá)

#55
Csomi2

Csomi2

    vendég

  • fórumtag
  • 47 posts

próbáld meg felülrõl fellazítani az egész váltómû központi tengelyét,(5-ös imbusz ált.) a fékkar síkja felõl, s egy kicsit magad felé fordítani
mármint, ha rapidfállyerrr
elvileg ez kivitelezhetõ, s akkor talán "hamarabb" tudsz elnyúlni a felváltókarért, nem kell akkorát nyújtózkodni, vagyis legalább "hamarabb" kezded a mozdulatot
régebbi rapidfire-nél ez állítható, szvsz.. legalább is nálam /lx 8as kar, özönvíz elõttrõl mûködik/
milyen a váltókar?

Köszi a tippet :)
A váltókar Deore. De mondom nagynéha lehet váltani vele sokkal rövidebb úton, kb. úgy mint ahogy a videon is látszik. Olyan mintha meg lenne nyúlva valami benne, vagy nem is tudom hogyan mondjam nem vagyok tisztába a mûködésével. Megnézetem egy másik szervízbe, biztos vagyok benne hogy ennek nem ez a normális mûködése.
Az excelsiorban azzal magyarázták amikor mondtam h az elsõ váltóé nagyon rövid úton jár hogy ott kevesebb a lánctányér azért, de mondom hogy ha a bringa 30 sebességes lenne akkor a lábbammal kéne váltanom?

#56
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,707 posts
próbáld meg felülrõl fellazítani az egész váltómû központi tengelyét,(5-ös imbusz ált.) a fékkar síkja felõl, s egy kicsit magad felé fordítani
mármint, ha rapidfállyerrr
elvileg ez kivitelezhetõ, s akkor talán "hamarabb" tudsz elnyúlni a felváltókarért, nem kell akkorát nyújtózkodni, vagyis legalább "hamarabb" kezded a mozdulatot
régebbi rapidfire-nél ez állítható, szvsz.. legalább is nálam /lx 8as kar, özönvíz elõttrõl mûködik/
milyen a váltókar?

#57
Csomi2

Csomi2

    vendég

  • fórumtag
  • 47 posts

Sajna azt, hogy a váltókar milyen rövid úton váltson, tudtomal tényleg nem lehet állítani.


banany Köszi :)
Kerékpár karbantartás - 3. rész, Váltórendszer mûszaki ellen - YouTube ebben a videoban is (0:30) olyan rövid úton jár a váltókar, nekem meg annyira ki kell nyomni hogy el kell engedni a kormányt, mert nem elég hossú az újjam hozzá. Gyakorlatilag ott "fog" ahol a fékkar van. Viszont néha sokkal rövidebb úton "fog" de szinte mindig olyan mintha nem akadna be, csak üres úton járna, és túltolva a kart vált csak.

#58
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13,648 posts
Sajna azt, hogy a váltókar milyen rövid úton váltson, tudtomal tényleg nem lehet állítani.

#59
banany

banany

    vendég

  • fórumtag
  • 37 posts
Megnéztem neked, Tátra u.23. este 7-tõl rendel. Telóval, hidra fékkel nem igazán foglalkozik a többivel mindennel, jó áron, gyorsan.

#60
Csomi2

Csomi2

    vendég

  • fórumtag
  • 47 posts
Szia!

Köszi, a teló és a fék kérdés már megoldódott, még a hátsó váltókart kéne beállítani, mert túlságosan elõre kell nyomni hogy váltson. Sajnos itt a bringaboltok több napra válalják. Az excelsiorban meg azt mondták hogy ez ilyen. Persze az elsõ váltókar rövid úton jár, akkor a hátsót miért nem lehet úgy beállítani?