Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj

RST ( Rapid Suspension Technology)

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
226 hozzászólás a témában

#21
Balázs v8

Balázs v8

    vendég

  • fórumtag
  • 42 hozzászólás
Szétszedtem ( vagyis csak akartam.).... Hát mit is mondjak, az elõzõ gazdája finoman szolva is szétbarmolta az egyik szárát. Lock- out-nak annyi + motor olajjal töltötte meg. Ráadásképp szét sem tudtam huzni mivel a csavar feje is teljesen el van deformálodva. Ezek után inkább vissza sem tettem bele a jobb felét ugy hogy most csak a bal felével megyek. Remélem igy is birja. Ha valaki tud olcso RST esetleg Suntour telot az irjon.

Balázs.

#22
Balázs v8

Balázs v8

    vendég

  • fórumtag
  • 42 hozzászólás

Olajat azt nem nagyon fogsz találni benne, elasztomeres a csillapítása. Szerezz be telózsírt az kell bele, a láb alján kicsavarod a két imbusz csavart és széthúzod, megtakarítod újra zsírzod és összerakod, egyszerû szerkezet mint a faék. Ilyen volt nekem is az elsõ villám, karbantartás után már sohasem ment el olyan sokáig mint elõször, újra és újra bekeményedik.


Köszi a gyors választ. Még ma szét is szedem.

#23
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Hali!

Szeretném a véleményeteket kérni a telómmal kapcsolatban. Egy Rst Omega Sl tipusrol van szo ami egészen mostanáig jol mûködött, mostanában viszont bekeményedett és alig mozog... Valószínû olajcsere lesz csak azt nem tudom hogy lássak neki. Esetleg valaki aki már szedett szét ilyen teleszkópot irjon.Pls...

Elõre is köszi: Balázs!


Olajat azt nem nagyon fogsz találni benne, elasztomeres a csillapítása. Szerezz be telózsírt az kell bele, a láb alján kicsavarod a két imbusz csavart és széthúzod, megtakarítod újra zsírzod és összerakod, egyszerû szerkezet mint a faék. Ilyen volt nekem is az elsõ villám, karbantartás után már sohasem ment el olyan sokáig mint elõször, újra és újra bekeményedik.

#24
Balázs v8

Balázs v8

    vendég

  • fórumtag
  • 42 hozzászólás
Hali!

Szeretném a véleményeteket kérni a telómmal kapcsolatban. Egy Rst Omega Sl tipusrol van szo ami egészen mostanáig jol mûködött, mostanában viszont bekeményedett és alig mozog... Valószínû olajcsere lesz csak azt nem tudom hogy lássak neki. Esetleg valaki aki már szedett szét ilyen teleszkópot irjon.Pls...

Elõre is köszi: Balázs!

#25
kotomi007

kotomi007

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 557 hozzászólás
Hali! Valaki ért esetleg az RST storm super160 telóhoz? Szretnék benne olajat cserélni (még a gyári van benne),ráadásul fingom nincs,hogy mit kezdjek a lábakon lévõ zsírzógombokkal. Azt is hallottam,hogy az nem is zsírzó hanem olajozó kütyü. Most akkor mi is az? Vagy ki lehet azt váltani valamivel?Ez alatt azt értem,hogy muszáj azt ott zsírozni/olajozni? Más telónál,hogy oldják meg ezt a kenés dolgot? vagyis azt tudom,hogy oldják meg,csak az a kérdés,hogy ezen lehet-e.
Remélem nagyjából érthetõ? :)
"Ne adj igazat.
Neked túl sokba kerül;
nekem meg épp van."

#26
lordborr

lordborr

    vendég

  • fórumtag
  • 33 hozzászólás
Sziasztok!

Bringavásárláson gondolkodom, és az egyik esélyes darabon RST teló van, méghozzá a First Air 100 lockout típus. Próbáltam a termékrõl tesztet, vagy véleményt kajtatni a neten sikertelenül. Légyszi ha valaki tud róla véleményt mondani, az tegye meg, mert nagyban segítené a döntésemet. Vagy ha tudtok olyan linket ahol alaposan megmondják kiféle-miféle is ez a teleszkóp, azt is szívesen fogadom!

Köszi!

#27
Irritum

Irritum

    vendég

  • fórumtag
  • 201 hozzászólás
Köszönöm!

#28
freezombi

freezombi

    vendég

  • fórumtag
  • 118 hozzászólás

2010-es modellek hazai forgalmazásáról tud valaki valamit? Paul-lange.hu-n nem történt változás e tekintetben tavaly óta.


A cég vezetõje: Ürge László (tel.:276 8343). - rst forgalmazó. nyitva H-P 8-16 óra csepelen

#29
Irritum

Irritum

    vendég

  • fórumtag
  • 201 hozzászólás
2010-es modellek hazai forgalmazásáról tud valaki valamit? Paul-lange.hu-n nem történt változás e tekintetben tavaly óta.

#30
vendég_freeride69x_*

vendég_freeride69x_*
  • vendég
RST F1RST platinum RL-rõl tapasztalatot vki meg tudna osztani velem?

#31
csurka

csurka

    vendég

  • fórumtag
  • 20 hozzászólás
Köszi a figyelmet, összehoztam, elég nehéz lenne nagyon elszúrni, olyan-amilyen...:)

#32
csurka

csurka

    vendég

  • fórumtag
  • 20 hozzászólás
Üdv, segítene valaki? Egy Capa T4-et kellene összeraknom, de már régóta itt van szétkapva, nem emlékszem a sorrendre a gumibakoknál (vagy mik azok...). Nem az enyém, nem lesz módom próbálgatni hogy jó-e. Rajzot már találtam róla, de nem robbantottat. Msnre gondoltam, köszi ha valaki veszi a fáradságot:) csurka@fibermail.hu

#33
reindeer

reindeer

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás
Van valakinek pozitív vagy akár negatív tapasztalata az RST Space Free dirt telóval kapcsolatban?

#34
Veszt

Veszt

    vendég

  • fórumtag
  • 53 hozzászólás
Szeretném meg tudni, hogy melyik RST telónak cserélhetõ a nyaka? Nekem 1"-os fejcsõbe kellene.

#35
Dani94

Dani94

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
Nekem egy RST Launch teló van a bicómba,eddig semmi bajom vele,kivéve hogy a festék elkezdett kopni a csövekrõl,de ennyi belefér :)

=>Dani94<=


#36
szakacsze

szakacsze

    újonc

  • fórumtag
  • 7 hozzászólás
Sziasztok
Van egy RST omni 191 C4 telóm, ami épp most ment tönkre, karbantartás hiánya miatt a rugók berozsdáltak és a végeik a külsõ szárban maradtak. Elvileg a legegyszerûbb az lenne ha rendelnék egy ilyen RST 191-t(Nem C4), ez elivleg kompatibilis az enyémmel, és így tudom hozzá használni a régi telóból szürke külsõ szárat
Tényleg kompatibilis vele, érdemes ilyet venni, vagy felejtõs ? Még villanyak sem kéne, elvileg annak is passzolnia kéne.

#37
konadrian

konadrian

    újonc

  • fórumtag
  • 5 hozzászólás
Hali nekem Capa T5 höz kéne 1 kis tuning infó bárki bármit tud róla írjon légyszi 80 milis kitudnám húzni nagyobb ra és ha igen hogyan?De bármi mást is tudtok amivel jobb lesz írjatok köszi...

#38
semmiho

semmiho

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 637 hozzászólás
Hozzászólásom inkább csak amolyan hangos panaszkodás lesz, hiszen azon a problémán nyilván nem segít, hogy párom kerékpárjában egy RST Gila TNL 90 Lockout mozog. Már amennyire mozgásnak lehet azt nevezni, amit "ez" produkál... Sajnos akkor, amikor másfél éve vásároltuk, az én összehasonlítási alapom maximum az akkori bicajomban pattogó SR Suntour XCL-LO -hoz volt komparálható és "jónak tûnt" az RST. Sõt, még tetszett is a puha SR Suntour-hoz képest a keménysége, mert jóval keményebb. Azóta tudom, hogy milyen egy korrekt levegõs villa, és azt is, hogy ez a keménység sajnos nem jó, és nagyon nem az...

Lehet valahogy puhábbá varázsolni ezt a villát? (Rugócsere?) Vagy törõdjünk bele, hogy már 2-3 óta használat után napokig fáj párom csuklója? :(

(Azt meg inkább nem is mondom, hogy a 90 mm helyett jó, ha 60-at mozog...)

_____________________________________________
AM rlz


#39
freezombi

freezombi

    vendég

  • fórumtag
  • 118 hozzászólás
Sziasztok,

van bárkinek tapasztalata az RST M 29-es villával kapcsolatban?

ahhoz képest , hogy RST gyanúsan jó dolgokat olvasni róla mtbr rewiev-kban illetve az mtbr fórumokon...

szerintetek ?

#40
Camping Joe

Camping Joe

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.592 hozzászólás
Mászásnál lezárod vele a telót, hogy a pogózása ne vegye el a hajtásenergiát, és hogy könnyebb legyen mászni.

'A gépjármûvezetõ nem ellenség, a közúti közlekedés nem háború, ebbõl következõen a helyváltoztatás nem túlélési gyakorlat!'

ELADÓ! http://forum.bikemag.../hirdetes-12960