Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Tour de Pelso Balaton Maraton | Siófok

* * * * * 1 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
1137 hozzászólás a témában

#1121
potty

potty

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 378 hozzászólás

Én se értettem végül is miért õ nyert. Én úgy tudom, hogy amikor megállították a mezõnyt az autóbaleset miatt, akkor õ nem állt meg. És a célba mi azt az infót kaptuk, hogy ezért megóvják, de aztán nem lett az óvásból semmi. Ehez inkább nem fûznék kommentárt. :-X

#1122
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
Potty: nagyon jól tetted, hogy nem indultál. Nem semmi, vannak õrültek, akik ennyi pénzért esõben végig tekernek + utazganak, + rengeteg idõ, kellemetlenség, hogy valakinek több pénze legyen... :o A postás körülbelül megszûnt, mármint a felnõtt profi oúti részleg (hangsúly a profin), de van aki még teker benne, nem egyszerû felállás ???. Vanik már pécsi klubban nyomul és az elmondások szerint kizárták és nyert (?).

#1123
potty

potty

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 378 hozzászólás
Szevasztok!

Sajnos én megijedtem az idõtõl és nem indultam. Mint hallom végig esett? Ott voltam a befutónál és Vanik indult, és nyert. Egy kérdés nem õk a postás csapat? (Vanik, Szabó Bakter...) Szóval baleset nem volt, legalábbis bringás nem. Két kocsi frontálisan ütközött és azért kellett az élmezõnyt megállítani. A nevezési díjak tényleg magasak voltak. (személy szerint tudom ki a fickó aki ebbõl meggazdakszik, de nem írom le ...) A sors fintora , hogy idén elég gáz volt a szervezés, kissé kevesen indultak.
jó bringázást By

#1124
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
Én szóltam, mert síkon nem lehet vezetni kis tányérral elõl, a vége meg 20 megy. Az már a 3. eltévedésem volt. Utolértek valakik, elmentem velük, de meg kellett állnom anyagcsere miatt, aztán egyedül mentem tovább a 71-esen, túlmentem, amikor le kellett volna fordulni valami mellékútra. Már visszafelé jöttem, amikor utolértetek, Siófokon is a fõúton mentem végig, meg kellett egy járókelõtõl kérdezni hol a torony, úgy hogy szembõl jöttem a célba. Kalandos volt...
2002 évjárat a Trek, nekem is olcsósítva volt az eredetihez képest: a kerék rolf helyett Open pro-s. Örülök hogy egyszer összetettem rá a pénzt, nehezen válnék meg tõle, meg egyébként sem hiszem hogy adnának annyit érte, amit megér.

#1125
zsola_

zsola_

    vendég

  • fórumtag
  • 206 hozzászólás
Akkor te szóltál be hogy váltsak már nagytányérra :))
Ki voltam készülve picit, próbáltam a sor végén maradni és pörgetni.
Egyedül tévedtél el ? Csodálkoztam is mert mintha megelõztél volna minket, aztán késõbb megint egyszer....
Jövõre nem adod el a bicód ?
Nagyon szép járgány. Mennyiért vetted ? 2003-as ?
Nekem csak 1000-esem van azon meg a gagyi alkatrészeket cserélgetem le folyamatosan.
Pl. a nagytányéromba belement egy 8-as 10e km után, kormánycsapágy beállt mint a beton, meg ilyenek.....
Kiváncsi vagyok küldik e a pelso pólót.

#1126
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
Jól keverednek a dolgok, szerintem Vanik szombaton indult, meg a baleseti megállás is akkor lehetett. De ha még sokat olvasom a kerós siteket, magam sem fogom tudni :D
Jó vicc, hogy "geci leszakítós technika", mert ez a verseny. Olyanon nem tud részt venni, amin nem ez menne. És nem unják meg! ;D
Trek2300 voltam (sajnáltam is a nagy esõben, utána puceválhattam órákig)

#1127
zsola_

zsola_

    vendég

  • fórumtag
  • 206 hozzászólás
Mi is 6 és fél körül mentünk, de Keszthelyen megálltunk. Én a 2. számú nõi versenyzõ "sor"-ával jöttem majdnem végig.
Nem 2300-as Trekkel mentél ?
Csak kevesen szakadtak le Keszthely után, azért nem tudok semmit hogy mi volt.
Egy srác aki kb. feléig ment õ azt mondta hogy geci leszakítós taktika volt. (megállás majd hirtelen gyorsítás, emelkedõn fel ami a csövön kifér stb...)
Szombaton tudtommal nem volt bukás csak vasárnap. De velemi baleset miatt megállították a mezõnyt.
Vanik nem vasárnap indult ?


#1128
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
Eltévedésekkel, keszthelyi "városnézéssel" 6:43 jött össze (telibe 30 átlag) :'(, saját méréssel. Aki többet tud, mi volt Keszthelytõl (a bukás, Vanik eset)?

#1129
zsola_

zsola_

    vendég

  • fórumtag
  • 206 hozzászólás
Milyen idõt mentél ?

#1130
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
Nem én voltam, most nem volt technikai zûr. Egyébként még számítsd hozzá, hogy profik nem is voltak (fradi, postás, BVSC), ha a fradi sor ott lett volna, az elejétõl 50 feletti a tempó! Így fiatal "bocis" srácok (17-19) irányították a versenyt ameddig én láttam! Mindenesetre bátrak voltak.
A TT-vel az a baj, hogy még szervezetlenebb, arra mész amerre látsz és nem együtt indul a társaság, hanem ki mikor jön, erre 1700 ugyanúgy sok, mint 2,5/5e Ft. Az indulás eleje 7 órakkor volt! Ki ér oda?

#1131
zsola_

zsola_

    vendég

  • fórumtag
  • 206 hozzászólás
Ha tudom hogy ilyen "vérprofik" indulnak akkor vasárnap megyek indulok a "konkurens" versenyen ahol csak 1700 volt a nevezés.
(Csak tudnám itt ki gazdagodott meg a nevezésekbõl.)
De végülis láttam hogy lehet túrázóként is nevezni, gondoltam kipróbálom.
1 srác akivel találkoztam annak elszakadt a lánca és lemaradt. (Nem te vagy az ?)
Semmi technikai segítség nem volt a fõmezõny után, azért ez furcsa volt.

#1132
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
kissgergely: ez anyaghiba (vagy Mo-ra külön kellene vázat gyártani az utak miatt), vissza kelllene venni a gyártónak (van két tippem a márkájára).
zsola: hidd el, a mezõny felvezetése átlagon felüli volt, itthoni szinten!, 3 motoros volt, hátul egy zárókocsi és mentõ (ami az élbolyt zárta csak)! Ilyen máshol nincs. DE: utána semmi (ahogy a másik topikban már írtam), én is ezt szívtam meg rendesen (szerintem jóval többet mentem, mint a többiek: 3x +kilométerek). Ez nyílt, nemzetközi verseny volt (némileg gazdasági érdek), persze hogy nem amatõröknek találták ki...

#1133
zsola_

zsola_

    vendég

  • fórumtag
  • 206 hozzászólás
Hát ez szopás :(
Nincs a vázra élettartam gari ?
Vegyél Treket :)
Lehet hogy jobb hogy nem indultál, mert embertelen volt végig esõben tekerni.
Nem is értem miért kellett annyira ragaszkodni a 29.-hez, mert másnap príma idõ volt.
na mind1.
Akárhogyis annak volt beállítva, ezt a versenyt nem az amatõröknek találták ki.
Annyi volt a kib@szás hogy csapattagoknak 500 egyéniben meg 5000 volt a nevezés....
No comment
Biztosítókocsi 1 db volt öszvisz, motorost nem is nagyon láttam.
Ennyi lóvéért jobban is meg lehetett volna szervezni.
36-os átlagot ment az élboly helyenként csontszél is volt. Mondjuk nekem nem az a célom volt hogy szétszaggassam magam a mezõny elején, mivel én nem doppingoltam semmit :DD
Nem fikázni akartam, azért jó kis verseny volt.
Kár hogy kevés amatõr volt.




#1134
kissgergely

kissgergely

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás
én meg bazira megszivtam, ugyanis ez lett volna az elsõ verseny amin el akartam indulni, teljesen beleéltem már magam, edzettem rendesen, ám a minap recsegõ ropogó hangokra lettem figyelmes. hazaérve átnéztem a kerékpárt semmi különöset nem tapasztaltam, azonban pénteken este a kereékpár takaritása közben észrevettem a hiba okát, az alsó csõ középen keresztberepedt. Nem akarok rossz reklámot csinálni a gyártónak ezért a vizsgálatok végéig nem adom ki a nevét, dehát baszki egy éves aluváz volt kb.6500-öt mentem vele, hallottatok már ilyet? :'(

#1135
zsola_

zsola_

    vendég

  • fórumtag
  • 206 hozzászólás
Befizettem a Pelsora az elõnevezést
(28-ig 3500)
Nembaj ha kemény lesz, az elsõ 30 km után úgyis leszakadok.
6-7 óra alatt tervezem megcsinálni.
Ha minden igaz én képviselem Vas ill. Zala megyét :)
Remélem kisorsolnak vmi jó kis nyereményt. ;)
Úgynézki jó idõnk lesz.

#1136
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
Aki Pestrõl (környékrõl) kocsival menne a Pelsora és lenne egy üres helye, vevõ lennék rá!

#1137
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
A Tour de Pelso-nak van honlapja, ott elég sok minden rajta van. KEmény, gyors versenynek igérkezik, eleje 40 körüli átlagot tép. Három frissítõ állomás is van. Elõnevezéssel a fele lett volna: 2,5e Ft. Egyébként egyben TT is.
A másnapi TT-t szerintem nem a Békás rendezi. Ez azért nyugisabb lehet. Szempont lehet esetleg az idõpont, szombat délelõtt elég forgalmas lehet...

#1138
zsola_

zsola_

    vendég

  • fórumtag
  • 206 hozzászólás
Ki megy erre e teljesítménytúrára ill. versenyre ?
Megéri az 5 rugót a nevezés ?
Milyen tempót szokott menni az élboly ?

Gondolkozom hogy erre menjek e vagy másnap a Békás-ok :) által szervezett Balaton 200-ra.