Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Orbea

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
41 hozzászólás a témában

#1
nyenyeg

nyenyeg

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
sziasztok
kérdésem a következõ volna:
az idei bringaexpon láttam fenn az orbea standon a sport vázakat s nagyon megfogtak minden téren s akkor a kérdésem feléjük irányul!!
ki s mit hallott róluk??
mint pl: mennyire masszívak geo és bármilyne tapasztalati téma érdekelne!!
elõre is köszönöm
üdv nyenyeg:)

#2
MSONAJ

MSONAJ

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.462 hozzászólás
Én erõssen gondolkodom az 2009 alma carbonon Kék/fekete! Gyönyörû! Szerintem Merida és a Trek közt lehet félúton. Valaki súlyadatot tud mondani a L-es vázra?

Esetleg!
Tapasztalatok? valakinek van ilyen váz vagy idei?
Team Heavy Pedál Szeged

#3
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.413 hozzászólás

Jankó köszi a gyors választ.

A boltban ahol vásárolta nagyon segítõkészek voltak és közel 20%-ot sikerült kialkudjak az eredeti árból.

SZia,szabad tudni hogy hol voltak ennyire készségesek?Sokat lehet vele spórolni

#4
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás
A fõnököm egy spanyol csóka, tõle kérdezgettem a múltkor az Orbeáról, azt mondta közepes kaliberû márka, de nagyon régi, tradicionális gyártó.

#5
specialized2

specialized2

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás

szerintem fulliból olyan cég termékét vedd akinek van is tapasztalata az ilyen vázak tervezése és gyártása terén....(pl a nicked környékén keresgélnék :) )



nem véletlen a nick:) pillanatnyilag egy 08' -as epic comp-om van, csak nagyon elgondolkodoba estem az orbea futurisztikus kinézetétöl. amugy ma volt alkalmam kiprobálni az orbeat és azt kell mondjam h nagyon meggyözö kis bringa de rugozásban sajnos elmarad a jó öreg epictöl (hozzáteszem ez várható volt:) ) amugy hasonlo árban nem sok cég kinál fully carbonos bringát különösen full foxal, szoval elsö ránézésre ajánlani tudom a spanyol cég termékét de hosszu távon nem tudom mennyire lehet tartós! ha valakinek van tapasztalata azt továbbra is szivesen olvasnám.

#6
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

hello!

a napokban ajánlottak nekem egy orbea oiz full carbon össztelos vadi uj bringát!a bolti ára 3000 euro.
tudna valaki bármilyen infot közölni nekem a brringárol? olvasgattam a neten rola ahol elég jokat irtak , csak jo lenne egy személyes tapasztalatot hallani! ha bárki tud valamit , klrem segitsen! köszönöm! üdv

szerintem fulliból olyan cég termékét vedd akinek van is tapasztalata az ilyen vázak tervezése és gyártása terén....(pl a nicked környékén keresgélnék :) )
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#7
specialized2

specialized2

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás
hello!

a napokban ajánlottak nekem egy orbea oiz full carbon össztelos vadi uj bringát!a bolti ára 3000 euro.
tudna valaki bármilyen infot közölni nekem a brringárol? olvasgattam a neten rola ahol elég jokat irtak , csak jo lenne egy személyes tapasztalatot hallani! ha bárki tud valamit , klrem segitsen! köszönöm! üdv

#8
Jankó

Jankó

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.030 hozzászólás
Sztem ezen a fórumon a legjobb helyen vagy a kérdéseiddel együtt. Csak igyekezz a megfelelõ topikban feltenni õket. (Mire megleled a megfelelõ topikot, gyakran megvan a válasz is.:)) A lokálpartióták közt meg sztem hamarosan meglesz a megfelelõ társaság. Ha mégsem, akkor (vagy akár elsõ körben is) keresd õket: www.kellysklub.hu
Kellemes csapat, csupa szimpatikus arccal. Az egy pillanatig se zavarjon, hogy nem Kelly's-es vagy. Már az eredeti tagok közül is sokan márkát váltottak. Nem mintha ez valaha is gond lett volna. Ami a legfontosabb, sem egy kezdõnek, sem egy újrakezdõnek nem kell magát kellemetlenül éreznie közöttük. Pár tagjukkal ezen a fórumon is találkozhatsz. (Én magam nagyon sajnálom, hogy 140 km-re élek Pesttõl, és így nem tudok aktív tag lenni náluk. De sok szép emlékem van velük kapcsolatban.)

#9
orbea_d

orbea_d

    vendég

  • fórumtag
  • 49 hozzászólás
Jankó köszi a gyors választ.

Nekem nagyon szimpatikus a bringa, azzal a céllal vettem, hogy újra visszaszokjak a bringázáshoz. Az idén szeretném még kisebb-nagyobb túrákat tenni. A boltban ahol vásárolta nagyon segítõkészek voltak és közel 20%-ot sikerült kialkudjak az eredeti árból. Ez persze úgy történt hogy egyéb kiegészítõket is (lámpák, zár, pumpa, sisak) náluk vásároltam. Egyébként a narancs valóban jobban nézett ki, de az csak rendelésre lett volna. Nem akartam várni.

Mivel nem nagyon vannak itt Budapesten bringás ismerõseim, írhatok Neked ha van valami kérdésem?

#10
Jankó

Jankó

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.030 hozzászólás
Válasz orbea_d-nek: Sajnos ezt a gépet konkrétan nem ismerem. (A márkát természetesen igen.) Viszont ránéztem egy-két angol oldalon. Azt állítják, hogy kimagasló ár-érték aránnyal örvendeztetnek meg a pénzedért. Tüzetesebben szemügyre véve a gépet, ez szerintem is így van. Az a modell, amit én néztem, hydroforming vázzal és 100mm rugóúttal kerül a boltokba, számításaim szerint valamivel 100 000,- Ft. alatt. Mivel említetted, hogy régebben bringáztál, gondolom tisztában vagy azzal, hogy mit vettél. Biztosan meg leszel vele elégedve, ha arra használod, amire való. Annál többet tud, minthogy sima fagyizós bicaj legyen. Ahogyan egyik oldalon írták, arra való, hogy bevigyen a hegyek világába. Versenyezni ne akarj vele. Ehhez sok a közel 14 kg-os súly és valszeg az RST Gila sem venné jó néven. Ami a külsõt illeti, a váz sztem kimondottan jól néz ki. Masszív külsejû, jól eltalált színvilággal. Nekem a narancs változat tetszik a legjobban. Ránézésre hajlamos azt gondolni az ember, hogy drágább és komolyabb bringát lát, mint amilyent valójában.

#11
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
volt nalunk a forgalmazo bacsi es egy ilyennel jott...

Orca

Feltöltött kép Feltöltött kép Feltöltött kép Feltöltött kép

eszmeletlen szep :)
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#12
Grande

Grande

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.328 hozzászólás
No.. a kerékre Én is rákérdeztem volna :) Szép gépek. A Fox kellene, és a felfüggesztés is érdekes helyre került.. Még nem láttam hasonló elhelyezést.

Szép bringák.

#13
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Gyönyörûek ezek az Orbea-k :) csorog a nyálam a vederbe


Oiz-ban milyen kerék van?

mavic crosstrail disc

3.ik képet ha kinagyítod látszik a matrica

+lepõen gagyi ebbe a konfigba, minimum egy crossmax st disc de leginkább egy crossmax slr illene bele
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#14
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
Gyönyörûek ezek az Orbea-k :) csorog a nyálam a vederbe


Oiz-ban milyen kerék van?

#15
Moratizo

Moratizo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 516 hozzászólás
Orbea Oiz Carbon már itthon is:

Feltöltött kép Feltöltött kép Feltöltött kép Feltöltött kép Feltöltött kép Feltöltött kép
" Szárnyak nélkül nem könnyû repülni." Horatius

#16
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
a vaz 1200 gramm es 999 font.

ez a gep a kepen meg 1299. [alma open] Szoval a vaz arahoz kepest eleg jo aron megkapod a belepomodellt.

4 modell van, open, race, cup es team. Ez utobbi 3399 font

Feltöltött kép

edit

ez meg egy tavalyi pre-production modell volt, havernal volt tesztelesre...

http://www.woburncra...px?iPhotoID=257
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#17
rmx rider

rmx rider

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.790 hozzászólás
miért raknak egy karbon vázba egy ilyen gyér telót?

#18
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás
az alsócsõnek a négyszöges alakja nem tetszik igazán. bár lehet csak a képen nem jön át rendesen...
vagy az alacsony nyereg, sok fokú stucni teszi ilyenné...
külön a váz mennyiért megy?

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#19
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
pedig kajak kerestem a topikot. vak vagyok...

szerencsere moderator is, igy ossze tudtam vonni a topikokat :)

amugy szerintem az osszkep annyira nem rossz. A kerekek alap mavicok, de jobban neznek ki mint sok epitett kerek, meg ha feleolyan jok sincsenek ;)

ami gaz az a villa meg a negyszoges FSA hajtokar. ha ezeket lecsereled, akkor mar egesz jo kis vasad van...

aztan szepen ovatosan alkatreszenkent lehet tuningolni. A vazat fizeted ki eloszor. Es ha nincs penzed a fullos verziora, ez igy akkoris eleg lehet egy darabig
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#20
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7.605 hozzászólás
Itt van: http://forum.bikemag...read.php?t=2216

Hogy lehet ilyen alkatrészekkel összerakni?! A váz szép, de az alsócsõ túl vastag.

Csinálod itt a munkát magadnak! :D

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]