Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Számítógép zsenik ide!

- - - - -

  • Please log in to reply
13653 replies to this topic

#21
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1,257 posts

Talán még érdekes plusz info. Azt írják csak NTFS-el működik, de gondolom ez arról szól hogy megmaradnak e a létező adatok/particiók, a fw frissítés elvileg meg kell hogy oldja jövőbeli új particiók számára, akármilyen fs legyenek. Továbbá szerintük AMD chipsetnél érdemes Intel/MS AHCI-re átváltoztatni mielött használod, és RAID-del nem működik.



#22
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1,257 posts

Firmware/hw hiba van a Samsung EVO sorozatban (Pro OK), idősebb adatokat (pl. >30 nappal azelőtt írt fájlokat) lassabb visszaolvasni. Csináltak egy progot ami ezt állítólag orvosolja: Windows - ISO.



#23
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,283 posts

Számomra úgy tűnik, hogy lassan meghal az alaplapom, de feldobnám a problémát, hátha akad még kiaknázatlan tesztelési lehetőség/megoldás rá.

Adott egy 2010-es Lenovo G565, meg a korábban tárgyalt 120GB-os Samsung 840 EVO SSD.

Eddig stabilan tarotta ezeket a sebesség értékeket:
3HD5lm8.png
Pár hete viszont erre a szintre van lebutulva:
0SbPHq4.png

Más hibát nem mutat, bootol rendesen, nem dobálja el a rendszert.

Ami eddig megvolt:
-tesztkonfigban az SSD hibátlan, 500+MB/s-os olvasási értéket is hozzott, minden specifikus beállítása stimmel
-Win7 64bit és Ubuntu 14.04 alatt is hajszálpontosan ezt az eredmény adja ki
-pár teljes reinstall, cellafrissítés
-ACHI/IDE mód ellenőrzés, cserélgetés
-MS és AMD Sata driverek kipróbálása

Az Alsó erdősor utcai (korábban jó tapasztalatokat mutató) szervizben el sem vállalták, mert ránézésre nem mutatott hardverhibát (bebootolták egyszer, lol). Igazából nem tudom mit lehetne vele csinálni, bár az se lenne jó, ha valami másik szervizben 10k-ért megmondanák, hogy igen, hibás, gazdasági tk...



#24
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1,257 posts

Húj, elöbb lejátszódott fórumos beszélgetés (kb., más részletek de mindegy):

 

Helpdesk: "Helpdesk!"
User: "A számítógépem nem indul, ezt próbáltam eddig, ötletek?"
H: "Újraindítottad?"
U: "A számítógépem nem indul. Nem lehet újraindítani, ami a nem indulásnak a függvénye. Légyszi semmi IT Crowd megoldást."
H: "De *megpróbáltad* újraindítani?"
U: "Már mondtam.. Mindegy, szétszedtem, összehasonlítottam egy működővel és megjavítottam."
H: "Már 5 perce nem figyelek mert nem próbáltad újraindítani"
U: "Hö, és én vagyok itt a helikopter?"
X: "TLDR Mónika só"
Y: "Ja, buzi"
U: "Wow"
Y: "höhöhö, <IT Crowd utalás>"
H: "Nacsá U, gőzöd sincs"
Z: "Ez jól lerendezve. Topic bezár"

Zseniááális. :blink: 

H-nak 20k hsz-a van 6 év alatt, Y-nak 7k, úgy nézem posztonként kapnak fizetést és nem szeretik ha gondolkozni kell, de azt főleg nem ha hülyét csinálnak magukból és erre valaki rámutat :)



#25
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,283 posts

Na, Én nem akarnék saját pénzen felfedezni, ismereteln dzsunkapéldányokkal kísérletezni.

engem mindig az győz meg ilyenkor, hogy megnézem az itthoni kínálatot a 30 ezres ársávban... 3", 256mb ram, 1 mag, gingerbread, siralmas.

meg az, hogy barátnőm húgyfos, rendesen sose működő samsung sII-jén az volt a hivatalos szerviz (3x az első két hétben), hogy mosolyogva nyomogatták a gyári visszaállítást, hogy akkor ezzel már tuti megjavult a telefon. aztán búcsút intve a garanciának flasheltem neki egy PACman romot, azóta működik.

ennél még a legtrágyább kínai is kevesebb hajhullást okoz. (illetve lehet venni 3-400 dollár dollár körül xiaomit, jiayut, azok már tényleg telefonok).


  • Vejne likes this

#26
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,091 posts

Na, lassan ébredek.

Tapasztalat ügyében pedig javaslom a ph megfelelő topikját. Én nem akarnék saját pénzen felfedezni, ismereteln dzsunkapéldányokkal kísérletezni. Jobb ha megnézed, mit próbáltak már ki a népek. http://prohardver.hu...ikja/friss.html


  • Vejne likes this

#27
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,283 posts
nekem idén 5 chinaphoneból 3 fennakadt. alapvetően szoftveresen és hardveresen is elég bugosak (htm, x1 volt eddig ilyen, ami kirpóbált), főleg ezek a másolatoknak a másolatai telók. (húgom idén már tönkretett egyet, most húzza a végét a második, nem tudom mit csinál velük...)

lenovokkal jobb tapasztalataim vannak, illetve az én doogee-m is kiforrta magát, de azért kellett érte tenni.

www.pandawill.com/mobile-phone-c1.html?dir=asc&order=price&phone_brand=156
(magáról a webshopról eddig 5-6 telefon érkezett gond nélkül)
  • Vejne likes this

#28
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,091 posts

Számolj úgy, hogy "fennakad", ha úgy is megéri, akkor nem hajrá. De...

* fenn fog akadni,

* olcsó, és kb pont annyit ér, amennyibe kerül (pont az a véleményem róla, mint a gópró klón kameráról, az árát megéri, de minőségben nem fog versenyezni egy 3x annyiba kerülővel),

* dokumentáció zéró, bár ez sem gáz, mert a neten könnyen kaphatsz hasznos tanácsokat legrosszabb esetben kínai nyelvű oldalakon.

* korábban volt valami para a vodás 3g frekvenciasávokkal, amikor én vettem ilyesmi telefont, figyelni kellett rá, hogy tudja-e. Ha vodás kártyája van akkor utána kell nézni, változott-e a helyzet.*

* nézd meg itthon, nincs-e eladó belőle. Pár ezer forint felárért azonnal kézbeveheted (sőt, ha nem tetszik, nem veszed meg).

Ami még pozitívum, olcsón meg tudod venni, aztán mérsékelt bukóval lehet továbbállni, ha megunta(d).

 

 

* szerk

vidéken a voda 3g 900Mhz, városban 2100. Ez a teló csak 850-et és 2100-et tud. Viszont a nemrégiben lezárult aukción mindhárom szolgáltató vett még frekvenciákat, lehet változni fog a helyzet, nem vagyok képben.

Íccaka írt ídes'pám, hogy kell neki új teló, és most olcsóskodik kicsit.. Linket küldött:

 

http://www.everbuyin...mpaign=FB_88625

 

Mekkora kockázat egy ilyet megvenni? PP verified, szóval a múltkori esetből kiindulva "nyugodt szívű" lehetnék, de a vámon mennyire akadnak fenn ezek az apróságok? Valamint, 1.5 évet kibír egy ilyen vajon? A rivjúknak nem ülök föl, egyik sem "long term" használat után készült :)


Edited by mgy, 2014. October 19. - 10:40.

  • Vejne likes this

#29
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4,309 posts

Íccaka írt ídes'pám, hogy kell neki új teló, és most olcsóskodik kicsit.. Linket küldött:

 

http://www.everbuyin...mpaign=FB_88625

 

Mekkora kockázat egy ilyet megvenni? PP verified, szóval a múltkori esetből kiindulva "nyugodt szívű" lehetnék, de a vámon mennyire akadnak fenn ezek az apróságok? Valamint, 1.5 évet kibír egy ilyen vajon? A rivjúknak nem ülök föl, egyik sem "long term" használat után készült :)



#30
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,283 posts

jött hozzá egy új firmware és egy javítás
http://www.samsung.c.../downloads.html
"Samsung SSD 840 EVO Performance Restoration Software"



#31
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1,257 posts

semelyik opció sincs sajnos

 

Esetleg valami olyasmi hogy "Enhanced IDE". Azt is érdemes megnézni hogy a legújjabb BIOS van e rajta. Még egy dolog: az AHCI-t telepítésnél nem feltétlenül kapcsolja be automatikusan a Windows, azt tudom hogy a telepités közben lehet +driver-t (F6, "SCSI") hozzáadni de részletekre nem emlékszem mert jó ideje nem kellett (ha lehet elkerülöm a Windowst).



#32
Kánya

Kánya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 846 posts
  • LocationMecsek

 (SCSI alatt ATA menupont, esetleg RAID-et válasz, 

semelyik opció sincs sajnos



#33
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1,257 posts

Rákerestem és http://www.intel.com...b/CS-012304.htm szerint a te chipset-eden (ICH7) már tudja az AHCI-t, csak "intelide" arra utal hogy ki van kapcsolva. Ami ha nem szól nagyon közbe a BIOS akkor a registry-n keresztül beállítható (intelide ki, iAstor* (szintén Intel) be, vagy msahci (Win 7) vagy storahci (Win 8)).



#34
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1,257 posts

Gigabyte GA-G41MT-S2PT

 

Meg van oldva a relytély: ez az alaplap csak SATA2-t tud ("3 Gb/s"), nem SATA3 ("6 Gb/s"). Ahhoz képest szép gyors, csak kevéssel lenne talán gyorsabb AHCI módban (NCQ), amivel így csakis a TRIM miatt érdemes még hosszútávon szórakozni. Viszont az AHCI-t lehet hogy itt relytették el (SCSI alatt ATA menupont, esetleg RAID-et válasz, 1 drive-nál elvileg nem lesz gond és a RAID-hez kell az AHCI üzemmód, tehát elvileg bekapcsolja). Az biztos hogy a registry-vel még kell ezután harcolnod és nagy valószínűséggel nem fog anélkül újraindulni a gép (de elvileg ha visszaállítod a BIOS-t el kéne megint indulnia), szóval te döntsd el hogy megéri egy próba újratelepítéssel.



#35
Kánya

Kánya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 846 posts
  • LocationMecsek

Az nem valószínű, melyik márka/tipus? Még azt is megpróbálhatod hogy bekapcsolod az AHCI-t a registry-n keresztül (és az ide-t ki) - de biztonsági mentés után mert újratelepítés esedékes, hátha alapból működik csak tényleg nem állítható a BIOS-ban. Egyébként IDE üzemmódban pl. nem működik a TRIM, szóval lassabb lesz egy idő után és kevesebb ideig fog tartani (ami még mindig évek átlaghasználatnál).

https://www.google.h...ff&q=g41mt-s2pt eme alaplap



#36
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1,257 posts

Na bumm! Elvileg az alaplapom nem támogatja az ahci módot  :(

 

Az nem valószínű, melyik márka/tipus? Még azt is megpróbálhatod hogy bekapcsolod az AHCI-t a registry-n keresztül (és az ide-t ki) - de biztonsági mentés után mert újratelepítés esedékes, hátha alapból működik csak tényleg nem állítható a BIOS-ban. Egyébként IDE üzemmódban pl. nem működik a TRIM, szóval lassabb lesz egy idő után és kevesebb ideig fog tartani (ami még mindig évek átlaghasználatnál).



#37
Kánya

Kánya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 846 posts
  • LocationMecsek

A seq read kb. a fele annak amit tud, ez ~SATA2 sebesség. Ha az alaplapod SATA3 (nézd meg hogy nem véletlen egy SATA2-re van kötve a kábel) akkor gyanus az "intelide", nézd meg a BIOS-ban hogy AHCI-re van állítva és nem valami "legacy IDE" vagy ilyesmire. Esetenként újratelepítés esedékes AHCI üzemmódban (és/vagy az alap msahci driverrel (ami esetenként lassúbb). Ezt lehet birizgálni a registryben is de az hosszú téma).

sata 0 -ra raktam át az elöbb 1-ről így se, viszont nem találom az AHCI menüt sehol mivel még sata raid menüpont sincs

 

Na bumm! Elvileg az alaplapom nem támogatja az ahci módot :(


Edited by Kánya, 2014. September 24. - 21:32.


#38
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1,257 posts

Valami beállítás tuti hiányzik

 

A seq read kb. a fele annak amit tud, ez ~SATA2 sebesség. Ha az alaplapod SATA3 (nézd meg hogy nem véletlen egy SATA2-re van kötve a kábel) akkor gyanus az "intelide", nézd meg a BIOS-ban hogy AHCI-re van állítva és nem valami "legacy IDE" vagy ilyesmire. Esetenként újratelepítés esedékes AHCI üzemmódban (és/vagy az alap msahci driverrel (ami esetenként lassúbb). Ezt lehet birizgálni a registryben is de az hosszú téma).



#39
Kánya

Kánya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 846 posts
  • LocationMecsek

Nagyjából HDD-vel is hasznos tippek, defrag/VM/indexelés/fájlidők naplózását stb. én is alapból kikapcsolom. A böngésző cache stb. átirányítása viszont lassít és mostanában nincs sok értelme, azt hagyd. Rendszervisszaállítás egyéni, én amúgy se szoktam használni és használat közben lassít. Hibernáció kikapcsolása pl. az említett Sandforce-osoknál rendkívűl jó ötlet. A 9. pont driverfüggő, bizonyos Intel SATA drivereknél pl. összefügg a TRIM-mel ha jól emlékszem, SF-nál viszont lehet hogy az említett problémák miatt nem szabad használni (de ez driverstack/firmware függő, kb. 4 éve erről az OCZ fórumon sok infó összegyűlt de a sok meghibásodás utáni negatív PR miatt törölték, jobb modellenként rákeresni). A particiótáblát kézzel szoktam felépíteni Linuxból, de ha csak Windowst használsz akkor a 7 óta új telepítésnél elvileg tekintettel van az igazításra.

Valami beállítás tuti hiányzik

 

823205047N_vtelen_www.kepfeltoltes.hu_.j



#40
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1,257 posts

Még annyit kérdeznék hogy mennyire számít ez a 4 éves cikk?

 

 

Nagyjából HDD-vel is hasznos tippek, defrag/VM/indexelés/fájlidők naplózását stb. én is alapból kikapcsolom. A böngésző cache stb. átirányítása viszont lassít és mostanában nincs sok értelme, azt hagyd. Rendszervisszaállítás egyéni, én amúgy se szoktam használni és használat közben lassít. Hibernáció kikapcsolása pl. az említett Sandforce-osoknál rendkívűl jó ötlet. A 9. pont driverfüggő, bizonyos Intel SATA drivereknél pl. összefügg a TRIM-mel ha jól emlékszem, SF-nál viszont lehet hogy az említett problémák miatt nem szabad használni (de ez driverstack/firmware függő, kb. 4 éve erről az OCZ fórumon sok infó összegyűlt de a sok meghibásodás utáni negatív PR miatt törölték, jobb modellenként rákeresni). A particiótáblát kézzel szoktam felépíteni Linuxból, de ha csak Windowst használsz akkor a 7 óta új telepítésnél elvileg tekintettel van az igazításra.