Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Autók - hírek, vágyak és a többi

- - - - -

  • Please log in to reply
19503 replies to this topic

#21
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,413 posts

peldaul.

mindenkeppen akarok majd egy ilyen olcso palya autot csak meg azt nem dontottem el hogy melyik iranyba induljak el.

nagy hatsokerekes (E36, Lexus soarer)
kicsi hatsokerekes (mx-5, toyota MR2 vonal)
kicsi elsokerekes (clio cup 172, Nissan Almera GTi, Fiat coupe turbo, astra turbo, itt sok a lehetoseg)

e36-hoz a legelsõ boltban mindent megkapsz fillérekért, a soarer pont az ellentéte.az mx5 még lehet jó

#22
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19,996 posts
peldaul.

mindenkeppen akarok majd egy ilyen olcso palya autot csak meg azt nem dontottem el hogy melyik iranyba induljak el.

nagy hatsokerekes (E36, Lexus soarer)
kicsi hatsokerekes (mx-5, toyota MR2 vonal)
kicsi elsokerekes (clio cup 172, Nissan Almera GTi, Fiat coupe turbo, astra turbo, itt sok a lehetoseg)
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#23
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,413 posts

ennyiert nem mindegy? :) legalabb biztos lehetsz benne hogy nem fordult mar meg legalabb egy racsing pistike kezei kozott aki hengerfejesre hajtotta. Es a sokkal szakadarabb allapotuak se olcsobbak lenyegesen.


klímát meg az el cuccokat még el is lehet adni belõle

#24
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19,996 posts
ennyiert nem mindegy? :) legalabb biztos lehetsz benne hogy nem fordult mar meg legalabb egy racsing pistike kezei kozott aki hengerfejesre hajtotta. Es a sokkal szakadarabb allapotuak se olcsobbak lenyegesen.
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#25
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,413 posts

Arpi

BMW 3 SERIES 328I SE 4DR FULL SERVICE HISTORY 2.8 1997

1 tulajdonos, vezetett szervizkonyes :) 995GBP

ez még túl jó is átépíteni

#26
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19,996 posts
Arpi

BMW 3 SERIES 328I SE 4DR FULL SERVICE HISTORY 2.8 1997

1 tulajdonos, vezetett szervizkonyes :) 995GBP
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#27
BluElefantino

BluElefantino

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 364 posts
Sajnos nincs olyan hatásos módszer hogy ne vigyék el az autót ha el akarják vinni. Persze meg lehet nehezíteni a dolgukat azaz gondolkodóba esnek a tolvajok és inkább egy könnyebb préda után néznek ha látják hogy több védelmi cucc van a kocsiban.

#28
rocsipeti

rocsipeti

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,770 posts
az tény, hogy magát a lopást sajna nem gátolja meg. viszont néztünk statisztikákat, és a lopások túlnyomó többsége "amatõr" munka, fõleg az olcsóbb (3 misi alatt) autók esetében. ezeknek az amatõröknek nincs gps blokkolója, és az ajtónyitás után is elbabrálnak egy ideig, míg be tudják indítani az autót. nyilván ha valaki teljes védelmet akar, akkor érdemes egy mechanikai gátlót is beépíteni. sõt, hát az lenne a legjobb megoldás, csak ugye azt százezres tételben mérik.

#29
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16,879 posts
mint irtam facebook-on is, a védelem nálam 3 összetevõs:
- puszta mechanikai védelem (motortérzár + váltózár, zárdugó)
- elektronikai védelem (valami jel blokkolása, lehetõleg nem a legáltalánosabb)
- logikai védelem (megérinteni egy rejtett helyet, stb)
ehhez ha van riasztó, akkor oké - de az nem fogja attól megvédeni az autómat, hogy ellopják.
a gps alapú riasztókat már eleve blokkolják, és hiába szól nekem, hogy figyelj, most blokkolják - ha elvitte az autót, akkor b*szhatom, mire a hatodikról leérek három utcán túl van az autóval.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#30
Magoo

Magoo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,014 posts
az teljesen jó, 100ezer feletti összegre tippeltem
__________________

#31
rocsipeti

rocsipeti

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,770 posts
az egyszeri ktg. kb. 20ezer. vagy választasz kicsit magasabb havidíjat, és akkor nincs beugró ktg. (a jeladót kell egyébként így megfinanszírozni)

#32
Magoo

Magoo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,014 posts
ha megbízhatóan mûködik, akkor ennyi pénzt mindenképp megér. bár gondolom van egy egyszeri ktge is a cuccnak.
__________________

#33
rocsipeti

rocsipeti

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,770 posts
én kerestem, de ennyire komplexet, illetve megbízhatóan mûködõt nem találtam. ha te tudsz, akkor segítség lenne nekem, ha mutatnál. elõre is köszi!

#34
koca

koca

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5,107 posts
tudtommal ilyen szolgáltatás már létezik, sõt még vannak olyan egyéb funkcióik is amiket nem említettél...

#35
rocsipeti

rocsipeti

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,770 posts
kis segítség kellene. elkezdünk fejleszteni és forgalmazni egy cuccot, de nem tudom, hogy mennyire van rá igény. szerintem jó, de az nem releváns. nem reklámozni akarok, így ha kéritek sem adok hozzá kontaktot :) tényleg a vélemények érdekelnek.

Gondoljátok át, hogy mit tesztek azért, hogy ne lopják el az autótokat! Ezután arra kéne válaszolnotok, hogy igénybe vennétek-e egy olyan cuccot, amit a telefonotokról tudtok kezelni:
- este a parkolóban hagyod az autót, és ahogy kiszállsz a telefonodon elindítod az õrzést
- ha az õrzés alatt az autót megmozdítják, kinyitják, stb. akkor azonnal riasztást küld a telefonodra, amin azt is látod, hogy épp hol az autó
- arra is jó a cucc, hogy ha a csajod/gyereked/anyukád/kutyád elviszi az autót, akkor látod, hogy épp merre van, vagy a múltban merre volt
- ha nem akarod, hogy a kölköd száguldozzon, akkor szól akkor is, ha mondjuk 100nál gyorsabban megy
- ha nem akarod, hogy a anyukád gyorsulási versenyre járjon az autóddal, akkor akkor is szól, ha mégis behajtana a gyorsulási pályára, vagy annak közelébe

Na most ezért a szolgáltatásért fizetnél-e havi 1-2 ezer forintot?

#36
Magoo

Magoo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,014 posts
Totalcar - Magazin - Vegyen õsautót, újonnan, a gyárból
__________________

#37
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,068 posts

Mekibe nem az igazi. :D


De, tökéetes mindig van üres parkoló ha máshol nem a HMCS Ladákon, bömösökön.:)
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#38
suhanc

suhanc

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 301 posts
Kiwaxoltam a flottát. Ráment 4 órám, de már ideje volt, mert sok volt a karc a kombin, meg remélem az esõ is jobban lepereg majd róla. Ráöntöttem egy pohár vizet, elég meggyõzõ.
Két deákigazolványért sikerült megcsinálni a lambdaszondát a kis Astrán, érdekes, most olyan, mintha lenne benne erõ, és végre nem 16 litert, hanem simán 6-ot eszik százon.
Úgy elqrvult az idõjárás, hogy lassan túrhatom elõ a téli kerekeket...

#39
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1,373 posts
  • LocationVeresegyház
Mekibe nem az igazi. :D

"Olcsón, könnyűt, erõset. De csakis kettőt választhatsz!" - Keith Bontrager


#40
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,068 posts
Kell!

Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!