Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Ki milyen bringával nyomul?

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
19017 hozzászólás a témában

#161
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.861 hozzászólás

Mindig is nagyon tetszett ez a konkrét ronin generáció, gratulálok hozzá! Ez a kapható legnagyobb (tán 58-as?) vázméretű verzió? Gyönyörűen megmunkált ez a váz+villa szett, milyen csőszettből van pontosan?

Köszi! Úgy tűnik, újabban valahogy megtaláljuk egymást ezekkel a "gazdátlan" szamurájokkal, a Unitom is sokat várt, mire lett gazdija. :)

54-es, csak valahogy nagynak látszik, le is mértem mielőtt elhoztam. Menet közben már szépen kiadja.

A gyártó honlapjáról nem derül ki, illetve nincs név megadva, szóval semmi extra csőszett. Viszont tényleg szép és az összeszerelés is egészen szép, nem tudtam belekötni. Kerek egész a csomag, bár egy jobb kerék szettet el tudnék képzelni.
https://en.author.eu...ua42882901-4757

Kisherceg módosította - 2021. május 04. - 15:53

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#162
Mars

Mars

    vendég

  • fórumtag
  • 519 hozzászólás

felavattam smile.png

 

608d7ebce75111797f1534bd.jpg?width=2000&

 

Mindig is nagyon tetszett ez a konkrét ronin generáció, gratulálok hozzá! Ez a kapható legnagyobb (tán 58-as?) vázméretű verzió? Gyönyörűen megmunkált ez a váz+villa szett, milyen csőszettből van pontosan? 



#163
Mars

Mars

    vendég

  • fórumtag
  • 519 hozzászólás

30-ason.

Kössz, ez hasznos infó, azt hittem, ide már szükséges a 35-40 mm is akár, de ez így nagyon jól hangzik. 

 

A váz mennyire speciális méretezésű a duci gumi miatt? Pl hajtóműből szélesebb kell bele, mint egy szabvány 73mm-s középrészű vázba kéne? A nyeregvázcsőnél az a lapítás őrületes, nagyon szép megoldás, és a férőhely szempontjából is elég előnyös. 



#164
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.681 hozzászólás

30-ason.

 

Milyen belső szélességű felnin vannak ezek a 2,8-as gumik? 



#165
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 995 hozzászólás
  • LocationKelenföld

*Na jó, az ing nyilván nem. Persze azon már pörgök, mit lehetne még "tuningolni", de egyelőre próbálom türtőztetni magam. smile.png

Ha marad az első váltó, akkor a 46-os lánckereket jó szívvel ajánlom.

 

 

 

Mindkét bemutatott kerékpárral szívesen járnék én is. Gratulálok a tulajoknak. smile.png


  • Kisherceg és ZolkoW kedveli ezt

#166
Mars

Mars

    vendég

  • fórumtag
  • 519 hozzászólás

Én szeretem, ha valami fenntartható, szóval zavar, ha úgy kell vadászni még készleten ragadt példányokat a korábbi NN-ből, inkább váltottam most. Pedig azt bírtam, bár nekem inkább overkill már az is, legalábbis hátul biztos. Ez szerintem jó váltás volt, talán minden téren jobbnak is érzem, ahelyett, hogy kompromisszum lenne. Rendes száraz időre van jobb, de ez egész évben jó lehet.

NN egyébként van 2,6-osban egy pár, de egyetértek azzal, hogy 2,8 körül kezd megjönni a duci érzés, a 2,6 arra volt jó, hogy rájöjjek, hogy ez tetszene smile.png Tudom, mások szerint meg a 2,6 az arany középút..

Milyen belső szélességű felnin vannak ezek a 2,8-as gumik? 



#167
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.681 hozzászólás

Én szeretem, ha valami fenntartható, szóval zavar, ha úgy kell vadászni még készleten ragadt példányokat a korábbi NN-ből, inkább váltottam most. Pedig azt bírtam, bár nekem inkább overkill már az is, legalábbis hátul biztos. Ez szerintem jó váltás volt, talán minden téren jobbnak is érzem, ahelyett, hogy kompromisszum lenne. Rendes száraz időre van jobb, de ez egész évben jó lehet.

NN egyébként van 2,6-osban egy pár, de egyetértek azzal, hogy 2,8 körül kezd megjönni a duci érzés, a 2,6 arra volt jó, hogy rájöjjek, hogy ez tetszene :) Tudom, mások szerint meg a 2,6 az arany középút..



#168
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.861 hozzászólás

27,5x2,8.
És az új kedvenc gumijaim, eddig a Nobby volt a sarasabb időkre félretéve, ez univerzálisabb, de mégis tapadós. Ekkora méretben meg olyan helyeken sem kapar el felfelé, ahol az erőm már elfogy..



Mondjuk én előre simán feltenném a nobby nic-et, szeretem, ha elől harapós, hátul meg könnyen csúszik.:-)

Kisherceg módosította - 2021. május 03. - 21:17

  • Rabbit kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#169
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.861 hozzászólás

@Kisherceg: na de taposópedál!?!?tongue.pngrolleyes.gifsmile.pngbiggrin.png
@ZolkoW: ezek mekkora gumik?

Szép gépek, gratulálok mindkettőtöknek!

Köszi, nyilván taposó pedál, hiszen szakál is van, a favágó ing pedig megrendelve*.... 😁

*Na jó, az ing nyilván nem. Persze azon már pörgök, mit lehetne még "tuningolni", de egyelőre próbálom türtőztetni magam. :)

Kisherceg módosította - 2021. május 03. - 21:14

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#170
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.681 hozzászólás

27,5x2,8.

És az új kedvenc gumijaim, eddig a Nobby volt a sarasabb időkre félretéve, ez univerzálisabb, de mégis tapadós. Ekkora méretben meg olyan helyeken sem kapar el felfelé, ahol az erőm már elfogy..



#171
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.540 hozzászólás

@Kisherceg: na de taposópedál!?!?tongue.png rolleyes.gif smile.png biggrin.png

@ZolkoW: ezek mekkora gumik?

 

Szép gépek, gratulálok mindkettőtöknek!

 

 



#172
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.681 hozzászólás

"Véglegesedünk", bár ez a télinek szánt szetap, most a kerék variálás miatt vannak a ducigumis kerekek a helyükön.

A vádakat, miszerint tulajdonképpen egy vázat vettem, cáfolom, ugyanis a váz mellett eredeti még a nyeregcsőbilincs, és a kormánycsapágy is.

Hogy az apróságokról, mint az A-HEAD kupak, vagy a váltótartó fül, ne is beszéljek.

Ha hozzáveszem a hátsó tengelyt, akkor itt véget is ér a lista..

ducitrek.jpg


ZolkoW módosította - 2021. május 03. - 08:53

  • karakoram, zsbacsi, Kisherceg és 2 további fórumtag kedveli ezt

#173
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.861 hozzászólás

felavattam smile.png

 

608d7ebce75111797f1534bd.jpg?width=2000&

 

igen taposópedál és igen, marad is rajta. tongue.png   viszont a nyereg helyett kelleni fog másik, ez a Uniton még elment, de itt nagyon kényelmetlen. mondjuk a gyári még kényelmetlenebb volt, szóval nem is értem mit panaszkodok... amúgy ez az 50/34 nem rossz, bár szokatlan, hogy megint van első váltóm.


Kisherceg módosította - 2021. május 01. - 19:07

  • karakoram, ZolkoW, Rabbit és 2 további fórumtag kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#174
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.231 hozzászólás
  • LocationSvájc

Ha valakit esetleg érdekelne, nemtudok hirdetést feladni

 

https://traildevils....85c08d90c07b187

 

22én megyek haza, elvihetem


fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#175
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Pótbelsot es banant, atmeno csavarral, fakotesu alatettel.

De a viccet felreteve, nekem a 34-34 nagyon bejott a "gravelen'. Maradtam a 2×11-nel, nem bantam meg.
Tenyleg, 11-es a Ronin?

aki még nem látta volna: :) https://www.instagra...g_web_copy_link

 

további fotók: https://www.instagra...g_web_copy_link


  • Kisherceg és Rabbit kedveli ezt

#176
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.681 hozzászólás

A villára sörnyitót illene feltenni.  

 

ÚÚÚÚÚ. Szégyellem magam, amiért nem nekem jutott eszembe.


  • Rabbit kedveli ezt

#177
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.540 hozzászólás

Én azt hittem, ez adventure bicaj... Akkor vegyem le a flat pedált róla? És kockás flaneling sem lehet rajtam tekeréskor?

 

Persze szakállad sem lehet.

Gratulálok! 

A villára sörnyitót illene feltenni.  


  • Kisherceg, ZolkoW és Rabbit kedveli ezt

#178
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 995 hozzászólás
  • LocationKelenföld
Pótbelsot es banant, atmeno csavarral, fakotesu alatettel.😁

De a viccet felreteve, nekem a 34-34 nagyon bejott a "gravelen'. Maradtam a 2×11-nel, nem bantam meg.
Tenyleg, 11-es a Ronin?

#179
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.861 hozzászólás

Annyit mondhatok, hogy légyszi, valamit csavarozzál az első villára is!! smile.png

Zsákot, kulacsot, kisbaltát.... amúgy meg menő, kíváncsi vagyok a tapasztalatokra!

 

Tartalék kerékszettre gondoltam. :)


  • Rabbit kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#180
zsbacsi

zsbacsi

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 287 hozzászólás

Kisbaltát biggrin.png

Annyit mondhatok, hogy légyszi, valamit csavarozzál az első villára is!! smile.png

Zsákot, kulacsot, kisbaltát.... amúgy meg menő, kíváncsi vagyok a tapasztalatokra!