Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Ki milyen bringával nyomul?

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
19017 hozzászólás a témában

#141
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.541 hozzászólás

...és még mindig ezzel. smile.png Még mindig nem tudom, tetszik-e. blink.png Érdekesnek érdekes, gyors is (már úgy hozzám képest, illetvea free-speed tetszik nagyon) de családi tekergésekre nem a legalkalmasabb. A guminyomásra legalább annyira háklis (vagyok ezzel is), mint a többi. Ha kevés, oda  sebesség, ha sok, akkor meg a legkisebb egyenetlenség is büntet. ...és valszeg kelleni fog egy másik nyereg. @Zolkow, eddig az Aventador volt legkényelmesbb, asszem. biggrin.png

 

 

 

Ha nem kell majd írj rám, tennék rá egy normális pedált tongue.png rolleyes.gif. Még mindig tetszik!


  • Kisherceg kedveli ezt

#142
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.873 hozzászólás

Már' az Arvada?


Jaja, az, az Armageddon.
  • ZolkoW kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#143
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.681 hozzászólás

Már' az Arvada? 



#144
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.873 hozzászólás

...és még mindig ezzel. :) Még mindig nem tudom, tetszik-e. blink.png Érdekesnek érdekes, gyors is (már úgy hozzám képest, illetvea free-speed tetszik nagyon) de családi tekergésekre nem a legalkalmasabb. A guminyomásra legalább annyira háklis (vagyok ezzel is), mint a többi. Ha kevés, oda  sebesség, ha sok, akkor meg a legkisebb egyenetlenség is büntet. ...és valszeg kelleni fog egy másik nyereg. @Zolkow, eddig az Aventador volt legkényelmesbb, asszem. :D

 

6117e781208c2947301e858f.jpg?width=2000&


  • karakoram és ZolkoW kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#145
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.873 hozzászólás

családdaltekerősgravelkalandtúracbicaj

 

60e05d64bad46f04d37d0906.jpg?width=2000&

 

60e05d4ecebbcd6e16186ef3.jpg?width=2000&


  • karakoram és Rabbit kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#146
mayor

mayor

    vendég

  • fórumtag
  • 212 hozzászólás

Ez engem is izgat, az ilyesmi cserék vagy fordítva szoktak történni, vagy kiegészíteni szokták a gépparkot. A "nyugdíjazásnak" van egy rossz mellékíze.

Amúgy tetszik a műanyag is, de a vas jobban.

 

Remélem hamarosan megtudjuk a részleteket.

 
A Ricsi köszöni jólvan smile.png Egyenlőre marad házon belül, viszont mivel már elkezdtem lebontani/átszerelni (bnő akarja használni) számomra vszinű már megvolt vele az utolsó ride - eléggé hozzámnőtt az évek alatt, szóval sajnálom, ezért a "rossz mellékíz".
A műanyag (a műanyag futúműveivel) azért segít a felejtésben wink.png

mayor módosította - 2021. június 10. - 00:41

  • karakoram és Rabbit kedveli ezt

ritchey p29er custom


#147
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 998 hozzászólás
  • LocationKelenföld

A Ricsivel mi történt?

Ez engem is izgat, az ilyesmi cserék vagy fordítva szoktak történni, vagy kiegészíteni szokták a gépparkot. A "nyugdíjazásnak" van egy rossz mellékíze.

Amúgy tetszik a műanyag is, de a vas jobban.

 

Remélem hamarosan megtudjuk a részleteket.


Rabbit módosította - 2021. június 09. - 11:51

  • mayor kedveli ezt

#148
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.873 hozzászólás
A Ricsivel mi történt?

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#149
mayor

mayor

    vendég

  • fórumtag
  • 212 hozzászólás

a nyúbájk a nyúbájkdéjen biggrin.png

 

image.png

 

ő meg nyugállományba helyeződőtt unsure.png

 

image.png


mayor módosította - 2021. június 09. - 00:49

  • karakoram, Kisherceg, Rabbit és 1 további fórumtag kedveli ezt

ritchey p29er custom


#150
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.873 hozzászólás

szörnyű dolog történt, ma végleg feladta a harcot a régi, kedvenc kulacsom, a csere-kupak is ereszt orrán-száján. :(

pedig ez a rózsaszín-fehér kombó azé' ütős volt... cool.png

 

609fd3268bb375192992f1be.jpg?width=2000&


  • ZolkoW kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#151
sisqo

sisqo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 884 hozzászólás

Egyszeres témakörben is tudom borzolni a kedélyeket, a minap beszéltem le magam ezekről (talán nem untalak velük):

https://www.microshi...ls/bs-sr-m12-r/
https://trpcycling.c...duct/rrl-alloy/

És ugye az XD kazetta sem kötelező ebben az esetben, és mivel a sor mehet 50-ig, így a 40-es lánckerék is tutti (lehet venni kínaít még olcsón nyárig).
A TRP fék hogy tetszik, harap eléggé?



Évekig használtam 10 sebességes microshift bar end shiftert teljes megelégedéssel. Imádtam.
  • Kisherceg és Rabbit kedveli ezt

#152
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 998 hozzászólás
  • LocationKelenföld

 Egy bajom van, ami nem a fék hibája, hogy a teljes tokozás miatt bénácska az érzés. A Uniton a bb7 szintén végig házban van bovdenezve, de sokkal jobb, hiába legolcsóbb ház+köszörült bovden. Ezen még valami jagwire van, de elég tompa és nehezen mozog (főleg a a hátsó), szóval erre még rá kell nézzek.

A Merida nekem is végig van tokozva, gyárilag valami nagyon durung, hosszirányban erősített szálas jagwire tokkal az is. Hitványul mozgott, hosszúra volt hagyva, levágtam a végeiből, tettem bele rendes köszörült bowdent és alu tokvéget rá, teljesen jó lett a fékkar mozgása. Gondolom spóroltak 100 forintot valami ócska bowdennel.

 

Nem tudok TRP-re rosszat mondani, hosszabb távon sem, szerintem szeretni fogod. Fékbetétből is van választék, olcsón is akár. (Mondjuk én felraktam egy 180-as tárcsát előre.)

Drukkolok, hogy végre rákapj az országúti, akarom mondani gravel kormányos érzésre! smile.png


  • Kisherceg kedveli ezt

#153
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.873 hozzászólás

Egyszeres témakörben is tudom borzolni a kedélyeket, a minap beszéltem le magam ezekről (talán nem untalak velük):

https://www.microshi...ls/bs-sr-m12-r/
https://trpcycling.c...duct/rrl-alloy/

És ugye az XD kazetta sem kötelező ebben az esetben, és mivel a sor mehet 50-ig, így a 40-es lánckerék is tutti (lehet venni kínaít még olcsón nyárig).
A TRP fék hogy tetszik, harap eléggé?


Ilyen agyabeteg cuccokkal hogyan untatnál? :-) A kormányvég váltókar jópofa, de inkább nem vennék, macerás lehet használni. Viszont az 1x10es MTB kompatibilis dropra való fékváltókar tetszetős.

A fékkel meg vagyok elégedve, azon kevés km alatt, amit beletettem, szépen bekopott és a fékhatásra sincs panaszom, rosszabbra számítottam. Nyilván nem egy bb7 vagy jobb hidraulikus, de fékez annyira, amennyire kapaszkodni tudok. 😁 Egy bajom van, ami nem a fék hibája, hogy a teljes tokozás miatt bénácska az érzés. A Uniton a bb7 szintén végig házban van bovdenezve, de sokkal jobb, hiába legolcsóbb ház+köszörült bovden. Ezen még valami jagwire van, de elég tompa és nehezen mozog (főleg a a hátsó), szóval erre még rá kell nézzek.
  • Rabbit kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#154
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.681 hozzászólás

Nem tűnik rossznak, és gondolom 11-esben is létezik.. Sramból még nézegettem is annó, ilyen fékkarjaim -fekete karral- vannak, szerintem teljesen rendben vannak.

 



#155
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 998 hozzászólás
  • LocationKelenföld

Köszönöm a tippet, észben tartom, de egyelőre jó lesz ez az 50T. Nem mondom, hogy nem kell a kistányér, mert volt hogy le kellett tegyem rá a láncot, de az 50T is egészen "élhető". Anno pár éve a canyon országútin (talán) 54T volt, azt még arrébbtolni se mindig sikerült nagytányéron... Nem titok, azon is filózok, hogy legyen inkább 1xvalami, de azért azt eléggé meg kellene tudni indokolni...



A Treket volt szerencsém élőben is megtapizni (és menni vele). Tényleg szenzációs, zavarbaejtőn sokat lehet nézegetni, annyi érdekesség van rajta. Pedig ugye egy rendes biciGli acélból készül...

Egyszeres témakörben is tudom borzolni a kedélyeket, a minap beszéltem le magam ezekről (talán nem untalak velük):

 

https://www.microshi...ls/bs-sr-m12-r/

https://trpcycling.c...duct/rrl-alloy/

 

És ugye az XD kazetta sem kötelező ebben az esetben, és mivel a sor mehet 50-ig, így a 40-es lánckerék is tutti (lehet venni kínaít még olcsón nyárig).

A TRP fék hogy tetszik, harap eléggé?


  • ZolkoW kedveli ezt

#156
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.873 hozzászólás

Az én gravelemről már volt kép, és nagyon utálom az első váltókat, de totál meg tudom érteni, hogy ha már van, akkor maradjon... volt, amikor úgy képzeltem, hogy ha valahol, akkor a gravelen lenne létjogosultsága a szélesebb tartománynak, de főleg azért, mert akkor többet próbálkoztam vele terepen. Oda egy igazán csörlőzős áttétel talán hiányozna, de a mostani állapottal már frankón elközlekedek, ezt is "véglegesnek" tekintem: 38T + 10-42 sor..

 

így nagyjából, ránézésre (számolás nélkül és azt sem tudva (elfelejtettem), hogy ez 11-es rendszer-e (gondolom igen)) ez a tartomány kb nekem is megfelelne, talán csak a 38T helyett lenne 40T. mert nagyon erős vagyok nincsenek itt nagy meredélyek.


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#157
talpfa

talpfa

    vendég

  • fórumtag
  • 436 hozzászólás

Köszönöm a tippet, észben tartom, de egyelőre jó lesz ez az 50T. Nem mondom, hogy nem kell a kistányér, mert volt hogy le kellett tegyem rá a láncot, de az 50T is egészen "élhető". Anno pár éve a canyon országútin (talán) 54T volt, azt még arrébbtolni se mindig sikerült nagytányéron... Nem titok, azon is filózok, hogy legyen inkább 1xvalami, de azért azt eléggé meg kellene tudni indokolni...



A Treket volt szerencsém élőben is megtapizni (és menni vele). Tényleg szenzációs, zavarbaejtőn sokat lehet nézegetni, annyi érdekesség van rajta. Pedig ugye egy rendes biciGli acélból készül...

"Pedig ugye egy rendes biciGli acélból készül... " - Ez nekem tetszik, tudok vele valamiért azonosulni. biggrin.png



 


  • Rabbit kedveli ezt

#158
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.681 hozzászólás

Az én gravelemről már volt kép, és nagyon utálom az első váltókat, de totál meg tudom érteni, hogy ha már van, akkor maradjon... volt, amikor úgy képzeltem, hogy ha valahol, akkor a gravelen lenne létjogosultsága a szélesebb tartománynak, de főleg azért, mert akkor többet próbálkoztam vele terepen. Oda egy igazán csörlőzős áttétel talán hiányozna, de a mostani állapottal már frankón elközlekedek, ezt is "véglegesnek" tekintem: 38T + 10-42 sor..

 

Köszönöm a tippet, észben tartom, de egyelőre jó lesz ez az 50T. Nem mondom, hogy nem kell a kistányér, mert volt hogy le kellett tegyem rá a láncot, de az 50T is egészen "élhető". Anno pár éve a canyon országútin (talán) 54T volt, azt még arrébbtolni se mindig sikerült nagytányéron... Nem titok, azon is filózok, hogy legyen inkább 1xvalami, de azért azt eléggé meg kellene tudni indokolni...



A Treket volt szerencsém élőben is megtapizni (és menni vele). Tényleg szenzációs, zavarbaejtőn sokat lehet nézegetni, annyi érdekesség van rajta. Pedig ugye egy rendes biciGli acélból készül...



#159
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.681 hozzászólás

Sokan 40-esre teszik, és Mavicból volt ugyanilyen árban (mint a 30-as) 35-ös is, de az már a 2 kilós lélektani határ felett volt súlyban :P

Nem tudom, itt szélesség-arányokat mennyire van értelme nézni (szvsz van), de ez kb ugyanaz az arány, mint amikor 25-ös felnire teszünk 2,25-ös vagy 2,35-ös külsőt, amit épp ideálisnak is tartok.

A váz hivatalosan 29-es, de kerestem előtte a témában, és 2,8-as gummákkal találtam képet ilyne Trekekről. Ehhez az kell, hogy középcsapágynál kellően szélesen induljanak a csövek, ebben meg segít az, hogy boostos tengelyszabvány, és 92-es pressfites a csapágyház. De normál hajtómű kell bele, ez egy 172-es Q-faktorú GX.

Ezekhez egyébként nem kéne igazából sem boost, sem pressfit, de úgy látom, így kevésbé kell trükközni a hajlításokkal, meg speckó elemekkel a vázgyártónak. A Vitusnak menetes középrésze volt, szokásos 73-as. Amikor azt a vázat vettem, hirdettek egy acélt is, ami meg 142-es hátsó tengelyű volt, mégis belefért a 3,0-ás külső is.

Ha már: a villa hivatalosan 650B-s, a gyártó úgy listázza, de ugyanolyan magas, mint a 29-es. Ebben is egész normálisan elfér mindkét kerékméret, ha feljebb lépnék 29-es gumiméretben, akkor először a hídba érne bele (kéne is rá egy normálisabb sárvédő, csak a becsúszók miatt, mert ennek a felfogatásán módosítanom is kellett, hogy ne lógjon bele semmibe)

Kössz, ez hasznos infó, azt hittem, ide már szükséges a 35-40 mm is akár, de ez így nagyon jól hangzik. 

 

A váz mennyire speciális méretezésű a duci gumi miatt? Pl hajtóműből szélesebb kell bele, mint egy szabvány 73mm-s középrészű vázba kéne? A nyeregvázcsőnél az a lapítás őrületes, nagyon szép megoldás, és a férőhely szempontjából is elég előnyös. 


  • Kisherceg kedveli ezt

#160
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.873 hozzászólás

Ha marad az első váltó, akkor a 46-os lánckereket jó szívvel ajánlom.



Mindkét bemutatott kerékpárral szívesen járnék én is. Gratulálok a tulajoknak. smile.png


Köszönöm a tippet, észben tartom, de egyelőre jó lesz ez az 50T. Nem mondom, hogy nem kell a kistányér, mert volt hogy le kellett tegyem rá a láncot, de az 50T is egészen "élhető". Anno pár éve a canyon országútin (talán) 54T volt, azt még arrébbtolni se mindig sikerült nagytányéron... 😁 Nem titok, azon is filózok, hogy legyen inkább 1xvalami, de azért azt eléggé meg kellene tudni indokolni... 😕



A Treket volt szerencsém élőben is megtapizni (és menni vele). Tényleg szenzációs, zavarbaejtőn sokat lehet nézegetni, annyi érdekesség van rajta. Pedig ugye egy rendes biciGli acélból készül... 😋

Kisherceg módosította - 2021. május 04. - 23:01

  • Rabbit kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"