Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Ki milyen bringával nyomul?

- - - - -

  • Please log in to reply
19017 replies to this topic

#21
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,681 posts

feleségem szavaival élve: ez nem gusztustalan.

 

Mindig béna vagyok a kép linkeléssel (beilleszteni sohasem sikerült), a céges gépemen tiltva van a bikemag, a másikon pedig a Safari nem enged belépni...

 

talán most sikerül a link, jelen konfiguráció (teljesen gyári), pedállal és kulacstartókkal 7.5 kg. A nyeregcső néha még nyikorog egy kicsit (sok-sok karbon paszta és túlhúzás után), de már tudom, hogy még egyszer feleslegesen nem fogok középcsapágyat cseréltetni, mert nem az a hangadó.

 

https://drive.google...?usp=share_link


  • karakoram likes this

#22
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,863 posts

jó társaságban voltunk a hétvégén. :)

 

65195c4db9cd1165cd33a18e.jpg?width=2000&


  • karakoram, ZolkoW, Rabbit and 2 others like this

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#23
tolli

tolli

    vendég

  • fórumtag
  • 90 posts
  • LocationZalaegerszeg, Hungary

Mindig béna vagyok a kép linkeléssel (beilleszteni sohasem sikerült), a céges gépemen tiltva van a bikemag, a másikon pedig a Safari nem enged belépni...

 

talán most sikerül a link, jelen konfiguráció (teljesen gyári), pedállal és kulacstartókkal 7.5 kg. A nyeregcső néha még nyikorog egy kicsit (sok-sok karbon paszta és túlhúzás után), de már tudom, hogy még egyszer feleslegesen nem fogok középcsapágyat cseréltetni, mert nem az a hangadó.

 

https://drive.google...?usp=share_link

 

 

@tolli: szóval vettél egy bicajt.... Hm... ...és még csak meg sem mutatod.... Hm....

Vicc vót'! wink.pngbiggrin.png persze örülünk, ha kerül ide kép!


  • karakoram, ZolkoW and madgab like this

#24
Mars

Mars

    vendég

  • fórumtag
  • 519 posts

Köszi szépen, srácok! Igyekszem minél többet menni és menni, hogy ne csak sorakozzanak a bringák, hanem kopjanak is, mert arra valók. :) 

A pace 2in1, így legalább még maradt hely a szobában a "későnjövőknek" :D 

nahát, nem sok hozzászólás érkezett, pedig itt aztán van látnivaló! smile.png nem meglepi, a sorban legbelül lévő a kedvencem, még mindig. (második a gravel, hamár... biggrin.png ) viszont tetszik ez a legújabb szerzemény is, nagyon letisztultnak tűnik és kicsit olyan, mintha valami manga-fan rajzolta volna jókedvében. egyszóval jól néz ki, gondolom, gyors is mint a veszedelem. sok gyors és még gyorsabb kilométert vele!  wink.png

 

Nagyon klassz gépek, szép tiszta környezet, gratulálok! 

Mikor fiatal voltam tongue.png  nekem is így sorakoztak a szobában. Na ott lakok lakik most a fiam biggrin.png  



#25
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,540 posts

 

Eladósorba került kedvenc országútim, a jó öreg Triban 520, itt hagyok róla is egy képet, mert nem vagyok benne biztos, hogy volt már. Meglepően gyorsan elkelt, mondjuk egy nagyon egyben lévő, jó kis bringa volt mindvégig, semmilyen panaszom nem volt rá sosem. 
 
 
 
Aztán adódott a lehetőség, én pedig ezúttal éltem vele, mert jó rég óta járt már a fejemben egy igazán modern országúti kipróbálása. A gyári összeállítást kicsit módosítva cseréltem a kerékszettet, valamint tubeless szalaggal és szeleppel szereltem fel őket, és természetesen ennek okán a gumi is tubeless lett, méghozzá 32mm-s méretben. Felkerült még az egyik kedvenc karbon nyergem, valamint egy spd formátumú országútisabb pedál. (mert országúti platforma, plussz egy új cipőre emiatt most nem gondoltam, de lehet, hogy eljön az ideje.)
 
 
Aztán ha már elkészült az új szerzemény, kicsit rendbe tettem a szobát, és besoroltam a flottát katonás rendbe: 
 
 
 
A továbbiakban már csak menni kell továbbra is, sokat! smile.png

 

 

Nagyon klassz gépek, szép tiszta környezet, gratulálok! 

Mikor fiatal voltam tongue.png  nekem is így sorakoztak a szobában. Na ott lakok lakik most a fiam biggrin.png  


  • tolli likes this

#26
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,863 posts

nahát, nem sok hozzászólás érkezett, pedig itt aztán van látnivaló! :) nem meglepi, a sorban legbelül lévő a kedvencem, még mindig. (második a gravel, hamár... :D ) viszont tetszik ez a legújabb szerzemény is, nagyon letisztultnak tűnik és kicsit olyan, mintha valami manga-fan rajzolta volna jókedvében. egyszóval jól néz ki, gondolom, gyors is mint a veszedelem. sok gyors és még gyorsabb kilométert vele!  ;)


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#27
Mars

Mars

    vendég

  • fórumtag
  • 519 posts
Eladósorba került kedvenc országútim, a jó öreg Triban 520, itt hagyok róla is egy képet, mert nem vagyok benne biztos, hogy volt már. Meglepően gyorsan elkelt, mondjuk egy nagyon egyben lévő, jó kis bringa volt mindvégig, semmilyen panaszom nem volt rá sosem. 
 
369518648-332571769112648-53403208531886
 
Aztán adódott a lehetőség, én pedig ezúttal éltem vele, mert jó rég óta járt már a fejemben egy igazán modern országúti kipróbálása. A gyári összeállítást kicsit módosítva cseréltem a kerékszettet, valamint tubeless szalaggal és szeleppel szereltem fel őket, és természetesen ennek okán a gumi is tubeless lett, méghozzá 32mm-s méretben. Felkerült még az egyik kedvenc karbon nyergem, valamint egy spd formátumú országútisabb pedál. (mert országúti platforma, plussz egy új cipőre emiatt most nem gondoltam, de lehet, hogy eljön az ideje.)
 
380964654-6390784041050810-4302288853912
 
Aztán ha már elkészült az új szerzemény, kicsit rendbe tettem a szobát, és besoroltam a flottát katonás rendbe: 
 
383901464-863027668716264-39186706651292
 
A továbbiakban már csak menni kell továbbra is, sokat! :) 

  • karakoram, rob, Kisherceg and 3 others like this

#28
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,863 posts

nédda', mekkora traktóóóór! régi tratóóóór! :D 

 

64fef800e07db753410fd08d.jpg?width=2000&

 

beszámoló a váci topicban. ;)


  • karakoram, ZolkoW, Rabbit and 3 others like this

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#29
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,863 posts
Karakoram, ez jó volt, jár a pont! ;) :)
...és a bicaj is jó, sőt, így személyre szabva még jobban is tetszik.

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#30
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,540 posts

Valakitől szeretnék idézni: nájsz bájk, csak az a kormány! biggrin.png

nah, alakul, lassan meg is leszünk. még a fékeket kell kitaláljam, meg talán egy nyeregcső több hátranyúlással. ...és megígérem, hogy több képet nem teszek be róla erre az oldalra! biggrin.png

 

 

 

Szemetelek én is még, egy jó darabig így marad: átkerült az XTR pedál a montiról, kapott egy Thomson nyeregcsövet mert mást nem tudok elképzelni, 44-es Tufo külsők melyek a 25 mm-es felnivel inkább 45-46 mm-t képviselnek. IMÁDOM. 

 

IMG-20230819-133148.jpg


  • Kisherceg and talpfa like this

#31
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,863 posts

a kormany a legvaganyabb

 

a kormány nélkül az egész koncepció nem működne. ;)


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#32
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13,232 posts
  • LocationSvájc
a kormany a legvaganyabb
  • Kisherceg likes this
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#33
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,863 posts

nah, alakul, lassan meg is leszünk. még a fékeket kell kitaláljam, meg talán egy nyeregcső több hátranyúlással. ...és megígérem, hogy több képet nem teszek be róla erre az oldalra! :D

 

64da6a864b4f536d9c3f996e.jpg?width=2000&


  • karakoram, donciccio and talpfa like this

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#34
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,863 posts
@tolli: szóval vettél egy bicajt.... Hm... ...és még csak meg sem mutatod.... Hm....

Vicc vót'! ;) :D persze örülünk, ha kerül ide kép!

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#35
tolli

tolli

    vendég

  • fórumtag
  • 90 posts
  • LocationZalaegerszeg, Hungary

nájsz bájk, csak az a kormány! biggrin.png ja, meg lemaradt a monokróm szűrő is!! tongue.pngbiggrin.png

 

kanyon: én voltam az egyik jelentkező, mikor szóba került, hogy eladó lesz. szégyenszemre visszakoznom kell. agyaltam ezen a "próbáljunk ki valami modern bicajt" dolgon, végül arra jöttem rá, hogy nagyon jül megvagyok az elavult vackaimmal. rolleyes.gif

 

mesélj, kérlek, erről a D-fuse csőről. én azt hittem, Giant-ba már csak D-fuse cső mehet, nem is tudtam, hogy mehet bele hagyományos is... 

Én is jelentkeztem akkortájt, aztán volt egy kellemetlen élményem egy monti maratonon és egy kellemes a Balaton Fondo-n, meg egy péntek délutánon gyanútlanul betértem a nagykanizsai Janko's Bike szaküzletbe, aminek az eredménye egy 11-es DA Di2-es Astana csapatszínű Wilier Zero SLR lett (2021-es), ami jó pár évre kimerítette a hobbira szánt keretemet. úgyhogy mostanában nem költök mountain bike-ra, a Kona-t nyúzom a zalai dombokon. 



#36
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,540 posts

nájsz bájk, csak az a kormány! biggrin.png ja, meg lemaradt a monokróm szűrő is!! tongue.pngbiggrin.png

 

kanyon: én voltam az egyik jelentkező, mikor szóba került, hogy eladó lesz. szégyenszemre visszakoznom kell. agyaltam ezen a "próbáljunk ki valami modern bicajt" dolgon, végül arra jöttem rá, hogy nagyon jül megvagyok az elavult vackaimmal. rolleyes.gif

 

mesélj, kérlek, erről a D-fuse csőről. én azt hittem, Giant-ba már csak D-fuse cső mehet, nem is tudtam, hogy mehet bele hagyományos is... 

 

Köszi!

Pedig ki kellene próbálnod egy csupa szénszál cuccot én tudom tongue.png

 

D-Fuse: szerencsére ki lehet cserélni hagyományosra is. Revolt-ban a D-Fuse cső 30.9-es de ugye le van csapva az egyik oldala. Elvileg - és talán gyakorlatilag is - érezni, hogy mivel a hátsó résznél egy 15 centis darab van a cső és a nyeregcső fala közt, az első résznél meg egy fura szorító, a cső is csapott, van csillapítása és mozgása. De ha rákeresel, rengeteg usernek recseg és ropog. Összerakod jó, 25 km után recseg. Mindenhol bekentem zsírral, becsúszott, ha csak ott ahol kellene (használati szerint!!) akkor karbon pasztával nem csúszott be ugyan, de olyan recsegést még nem hallottál. A megoldás egy rendes 30.9-es cső lett kevés karbon pasztával (így kimarad a közdarab ami amúgy sem szimpatikus), a szorítót meg a váz felöli oldalon ezzel a cuccal kentem be finoman (átmenő tengelyeket is ezzel szoktam, olyan csavarokat is ami koszos lesz mindig): https://motorex.com/...i-seize--236776

Jó lett, csend van biggrin.png.

 

Nagyon tetszik, gratulálok, jól tetted, hogy megosztottad!

 

Ez most kék, vagy zöld? smile.png

 

Köszönöm! 

Deep Lake a fantázianeve, elég találó. Passz, hogy zöld vagy kék, kicsit mindkettő. 


  • Kisherceg, Rabbit and zscs like this

#37
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,863 posts

nájsz bájk, csak az a kormány! :D ja, meg lemaradt a monokróm szűrő is!! :P :D

 

kanyon: én voltam az egyik jelentkező, mikor szóba került, hogy eladó lesz. szégyenszemre visszakoznom kell. agyaltam ezen a "próbáljunk ki valami modern bicajt" dolgon, végül arra jöttem rá, hogy nagyon jül megvagyok az elavult vackaimmal. rolleyes.gif

 

mesélj, kérlek, erről a D-fuse csőről. én azt hittem, Giant-ba már csak D-fuse cső mehet, nem is tudtam, hogy mehet bele hagyományos is... 


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#38
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 995 posts
  • LocationKelenföld

Muszáj feltennem smile.png

Nem semmi 1.2 kilóval könnyebben a kerekek körül, divatos külsőt is kapott egyelőre 40-es méretben, 2.5 baron próbáltam. Repül a gépezet.

Igazából egész jó érzés 10 év után nem fekete kerékpáron ülni, bár azt nem tudom eldönteni tetszik e a színe blink.pngrolleyes.gif cool.png

 

 

 

 

Nagyon tetszik, gratulálok, jól tetted, hogy megosztottad!

 

Ez most kék, vagy zöld? smile.png


Edited by Rabbit, 2023. July 19. - 13:08.


#39
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,540 posts

Muszáj feltennem smile.png

Nem semmi 1.2 kilóval könnyebben a kerekek körül, divatos külsőt is kapott egyelőre 40-es méretben, 2.5 baron próbáltam. Repül a gépezet.

Igazából egész jó érzés 10 év után nem fekete kerékpáron ülni, bár azt nem tudom eldönteni tetszik e a színe blink.pngrolleyes.gif cool.png

 

IMG-20230719-071109.jpg


  • Kisherceg and Rabbit like this

#40
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,540 posts

Eladtam a Tribant pedig jó volt, de valahogy kevés és gyerek trélert már nem húzok. Itt kattogtam nektek is éveken át, kell egy gravel ami geoban is az (12 évvel ezelőtt még CX-ben próbálkoztam, utána volt ugye a SS gravel acél vázon, azóta hiányzott és mindig győzött az MTB). 

Már év elején kerestem a Giant modelleket de akkor már nem voltak blink.png . Pár hete elmentem egy érdekes boltba Budapesttől 70 km-re, és sikerült nem vennem használtan egy Rose Backroad modellt. Hazafelé bementem a kedvenc hazai boltomba és láss csodát annyian nem vették át az előrendelt kerékpárokat, hogy jutott hozzánk is. Jó árat kaptam nagyon, meg is vettem. 

1.5 hete van meg, azóta mentem egyben 152 km-t Budapest - Balatonalmádi vonalon, majd Almádi - Veszprém és vissza. Ma egy 40 km 930 méter szinttel. El is döntöttem, hogy eladom az mtb-t. Ezzel a géppel még nem tudom mi lesz. Hihetetlen kényelmes, ezt amúgy mindenhol olvasni róla. A Giant nyeregcső kialakítás egy rémálom, cseréltem hagyományos 30.9-re és minden rendben lett. Felszereltségben 2x10, GRX400 de egész jó. Az biztos, hogy kap Newmen kerékszettet és már jönnek másik külsök (ha ezt is eladom akkor a kerekek mennek az új gépbe, minden jobb gravel 12x100/12x142). Ezzel 1.3 kg-ot faragok az amúgy nem nehéz váz + egyebekből de a kerekek nagyon nehezek (670 gramm/külső és 2400 gramm/szett kerék az nagyon sok). 

Szóval még lehet ezt is eladom pár hónap múlva és veszek valami fekete karbon Giant Revoltot (ugyan ez a geoja) biggrin.png .

Akinek kell a Canyon váz + villa jelezze (sorry, off de anno volt érdeklődés, most vihető azonnal)!  

 

IMG-20230715-175411.jpg

IMG-20230715-175449.jpgIMG-20230715-175504.jpg


  • Kisherceg, ZolkoW and zscs like this