Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Ki milyen bringával nyomul?

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
19017 hozzászólás a témában

#281
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.258 hozzászólás

ez sem epp egy tekeresorientalt bringa mar...
https://www.speciali...r=281551-175238
110mm rugout
120as villa
2.3as gumik
66,5os fejszog
760as kormany

wtf?

Hat persze mert nezz meg egy xc palyat. Epitett sziklakert. Joenak meg az kell amivel le tud menni de meg sportosnak erzi magat. Anno a sarga sup es testverei meg tok jo mindenes volt a 120 rugouttal es a jobb szereltseguek konnyuek is voltak relativ. Igaz nem bikeparkra volt tervezve. Ha engedne a budzse vennek belole egy tavalyi karbont (a supbol} meg 2 kerexettet es mindenre azt hasznalnam.

Bikertigger módosította - 2020. július 13. - 18:26

"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#282
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

ez sem epp egy tekeresorientalt bringa mar... 

https://www.speciali...r=281551-175238
110mm rugout
120as villa
2.3as gumik
66,5os fejszog
760as kormany

wtf?



#283
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.540 hozzászólás

Igaz! Lehet hasonló okokból váltottam full merev ht-re, igaz mtb vonalon maradtam többszöri gravel próbálkozás után (még az egysebis gravelt is hajtottam elég sokat).

Lauf True Grit kerékpárok nagyon tetszenek, AXS kiszerelésben 4 000 € (Rival az 3 000 €) és mostanában indult a direct sales náluk: https://www.laufcycl...it?currency=eur

 

On.

 

 


  • Rabbit kedveli ezt

#284
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

sajnos vagy nem sajnos, de sokmindenben igazuk van smile.png en hasonlok miatt nem valtottam ossztelosra, hasznalok minimalmintas gumit, etc.

https://www.youtube....h?v=XC_xFpg_UmA

 

es ehhez kapcsolodan (mar tobbszor linkeltem):

https://www.youtube....h?v=LxKki3eWg2M



#285
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

sajnos vagy nem sajnos, de sokmindenben igazuk van smile.png en hasonlok miatt nem valtottam ossztelosra, hasznalok minimalmintas gumit, etc.

https://www.youtube....h?v=XC_xFpg_UmA


arn módosította - 2020. július 13. - 12:33


#286
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

De akkor javítsd át a neved eNdre-re smile.png

Egy havernak volt vmi balesete, ő is ezért vett ebike-ot, hogy tudjon mozogni. Specialaized-et vett, azon tudod a mobilodról szabályozni a rásegítést. Hétről hétre fokozatosan csökkentette, hogy erősödjön.

Gyors felépülést!


Marci

#287
end.re:

end.re:

    vendég

  • fórumtag
  • 202 hozzászólás
  • LocationBP

...sajnos egészségem állapota okán kényszerültem e bringákra...így esetemben mint eszköz,remélem mihamarabb,
vissza segít a szeretet szokásos bringaimhoz,melyek meg vannak és alig várom hogy újra velük,de most ebringák,
jelentik a lehetőséget,és végülis a különbséget egyáltalán hogy tudok bringázni vagy hogy csak róla álmodozak...

EB2-DF2-E4-0-E0-C-43-FA-846-B-287718-B81232-E52-B1-515-B-417-F-9320-4-AD8713-A95


end.re: módosította - 2020. július 07. - 17:13

  • arn kedveli ezt

#288
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.540 hozzászólás

Sziasztok! Ha nehezen is, de végre összeállt smile.png

 

 

 

 

kkhy8fvv3knrpnrev05d.jpg

 

Fuu de tip-top, gratulálok! Én nem mertem ilyen divatos külsőt választani. Még a végén felfigyelnek a gépemre és el akarják lopni smile.png cool.png

 

 

8D szepseg 8P
B071-B818-5329-439-E-A627-EDCD0037-BDF0.



 

 

 

Nem elektromos bringák is vannak még a garázsban?

Acél, sőt ha jól emlékszem SS 29+ bringák után nagy változás. Mi az oka?



#289
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.166 hozzászólás

Még tavaly nyáron bevállaltam a ShockWiz-t, gondoltam ha gyakran nincsen is szükség rá, maximum kölcsönadom kollégáknak, ismerősöknek. Azóta kiderült azért, hogy hasznos dolog ez, akár minden tag és villaszerviz után érdemes egyből installálni, mert nem biztos, hogy a reboundot vagy a low-speed comression csavart ugyanoda tekerve lesz optimális az eredmény. Plusz, van 3-féle beállítás a szoftverben, amit kiválasztva kiadja az optimális beállításokat: "playful", "balanced", "custom".

Muszáj megemlítenem: még ha a megvétele mellett is döntöttem anno, egyértelműen alábecsültem a hasznosságát. A rugóstag beállításom mikor készen volt, már ott feltűnt, hogy amit jónak éreztem rebound-ra, az tulajdonképpen nem volt jó és érezhetően stabilabbá vált a bringa hátsó traktusa a finomhangolás után. Ami 2 "click" volt a rebound csavarón... smile.png

A villa beállítása még durvább effektet hozott: amit én a sok éve bevált gyakorlat alapján jónak gondoltam, na ott túl sok volt a low-speed comression és picit gyors a rebound is. Beállítottam (ez pont tegnap volt, kb. 1.5 óra tekerés után), majd lementem egy ismeretlen köves, sziklás trailen és egyből top10-es eredmény közel 150 emberből, pedig én aztán nem vagyok gyors és a jelenlegi helyzet miatt egyébként is extra óvatos próbálok lenni.

 

Magyarországon lehet valahol ilyen eszközt bérelni, vagy beállíttatni a villát, tagot?


Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti


#290
Gabe84

Gabe84

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.248 hozzászólás

Sziasztok! Ha nehezen is, de végre összeállt smile.png

 

 

 

 

kkhy8fvv3knrpnrev05d.jpg


Gabe84 módosította - 2020. május 23. - 10:43

  • zscs kedveli ezt
"A fordulóig nyélen, utána ing, gatya"

#291
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.681 hozzászólás

Ez meg még nem is volt, ugye?

vitus.jpg


  • karakoram, Rabbit és zscs kedveli ezt

#292
end.re:

end.re:

    vendég

  • fórumtag
  • 202 hozzászólás
  • LocationBP

8D szepseg 8P
B071-B818-5329-439-E-A627-EDCD0037-BDF0.


A795-A46-C-1-E97-465-D-B6-D2-99-E70953-B
 


end.re: módosította - 2020. május 17. - 16:51

  • karakoram kedveli ezt

#293
deviantRider

deviantRider

    fórumtag

  • fórumtag
  • 73 hozzászólás
  • LocationNyíregyháza

régimódi, nehéz, koszos és szedett-vedett, de imádom. (...és majdnem eladtam...wacko.png )

 

deviantRider, múltkor szóba került a kutyapiszok. ma egy biobombázó támadott, menet közben érte el ezt a találatot. nem akartam elhinni... :D

 

 

 

A kosz az hozzátartozik a MTB-ok természetes közegéhez. :-) Légibombázó engem még bicajjal nem kapott el. Gyalogosan már igen. hehe :)



#294
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.836 hozzászólás

régimódi, nehéz, koszos és szedett-vedett, de imádom. (...és majdnem eladtam...wacko.png )

 

49822542056_7e60af52fb_k.jpg

 

deviantRider, múltkor szóba került a kutyapiszok. ma egy biobombázó támadott, menet közben érte el ezt a találatot. nem akartam elhinni... :D

 

49822541476_cbe408afeb_k.jpg

 

 


  • ZolkoW, madgab és zscs kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#295
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.681 hozzászólás

..hogy ragozzam még a témát:

-honnan tudjátok, hogy a testalkatom nem egy T-rexéhez hasonlatos? Annak ez is igencsak hasalós volna :)

-az egyenes nycsövet értem, de ha odaképzelem, nekem mindig elsőre az ugrik be, hogy az olyan montis setup. Ettől függetlenül, ha valaha is lecserélem, valószínűleg ezen próbálok ki egy valóban könnyebb fajta kínait. A mostani is az, de se nem könnyű, sem különösebben rugalmasnak nem érzem. Egy átlag alunál talán jobb ezekben..

-épp tegnapi tapasztalat, hogy a nyereg dőlésszögére úgy néz ki, tényleg érzékeny vagyok. Utolsó hosszabb utam haza: baszki, eddig egész jónak tűnt ez a nyereg, most meg minden bajom van rajta. El is kezdtem nézelődni, mit vehetnék helyette. Utána mindkét imbuszon kb 1/6 (egy osztás a kulcsbehelyezésnél) fordulatnyit tekertem, hogy hátrébb billentsem, a képhez képest most egy hangyányit lehet kevésbé hátrabillentve), eredmény: ahhhh, végre megérkeztem! Őszintén szólva nem tudom, mit milyen irányba befolyásolt, hogy amikor rossz volt, betétes gatyában tekertem, amikor jó, akkor meg épp betét nélküliben, de remélem, a szög attól még ugyanúgy el lett találva végre.

Gyorsan, mielőtt ideérnek a fékváltókarok...

(A nyereg szöge folyamatos hangolás alatt van, annyira, hogy már csináltam egy rövid pipa imbuszkulcsot, amivel beférek az első csavarhoz, hogy ne kelljen mindig full fellazítani a hátsót...mellow.png )

LR1.jpg


  • madgab kedveli ezt

#296
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás

Még az indulás előtti légtelenítés és hajtómű pucolás... tongue.pngbiggrin.png

 

Hade ha épp akkor a legalkalmasabb, vagy szeretnél talán recsegő hajtőművet hallgatni? :PP Á, valahogy mindig elfelejtem az ilyesmit korábban megcsinálni, meg azt hiszem, hogy gyorsan megvan, s mindig közbe jön valami előre nem látott dolog... 



#297
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.836 hozzászólás

Nekem is mániám az egyenes fejű nyeregcső, meg a szinte koppanásig előre tolt nyereg.


Még az indulás előtti légtelenítés és hajtómű pucolás... :P :D

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#298
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás

Jol néz ki a Planet X! 

Egyenes nyeregcso kellene bele szerintem ha így marad a beallitas.   

 

Nekem is mániám az egyenes fejű nyeregcső, meg a szinte koppanásig előre tolt nyereg.



#299
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.540 hozzászólás

Jol néz ki a Planet X! 

Egyenes nyeregcso kellene bele szerintem ha így marad a beallitas.   



#300
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.681 hozzászólás

Ja, hát ennyi hasalás nekem pont elég, ami a nyakamat és a derekamat illeti...  :)

Első koskormányosom, ha most venném, lehet, hogy pár centivel magasabb fejcsövűt keresnék, de ami még a Silex-en innen van :P 

Szép kerékpár! Jó hosszú a nyeregcsöved, a stucnit megfordítva és a villanyakra téve jó hasalós setup lenne smile.png