Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Ki milyen bringával nyomul?

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
19017 hozzászólás a témában

#201
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

No a helyzet hogy papírkutya , szóval kinti kép majd később. (remélem link alapján látni)

Egyelőre csak kötelező upgrade, fosadék tárcsa helyett rt64, meg a kis lánctányér 22- helyett 26 os . ha nagyon nem fejlődik elég izom majd legfeljebb kap egy 40-es végű sort. 

egyelőre 15 km alapján (óbuda szentendre, melóból haza) kb az eddigi legjobb. (meg persze geóra egyezik a sárgával, illetve kicsit volt már dolgom a kék nagy tesóval is (azonos év 979es))  érdekes hogy emelgetve is könnyebbnek érződik mint 70 dekával könnyebb elődje. (XP919)

 

https://drive.google...iew?usp=sharing

 

https://superiorbike...-white-team-red

VÁZ
CARBON/ALU MTB RACE BF-1602
RUGÓÚT (E/H)
120/120
VILLA
ROCK SHOX RECON RL, REMOTE LO
VILLA JELLEMZŐK
SOLO AIR/MOTIONCONTROL + ONELOC REMOTE LO
HAJTÓMŰ
SHIMANO FC-M627 BOOST 36/22T
ELSŐ VÁLTÓ
SHIMANO FD-M6020
HÁTSÓ VÁLTÓ
SHIMANO SLX RD-M7000 SGS SHADOW PLUS
VÁLTÓKAR
SHIMANO DEORE SL-M6000 RAPIDFIRE PLUS
SZABADONFUTÓ/FOGASKOSZORÚ
SHIMANO HG50-10 11-36T
LÁNC
KMC X10
FÉK (ELSŐ/HÁTSÓ)
SHIMANO BR-M425 HYDRAULIC DISC BRAKE
KORMÁNYCSAPÁGY
FSA ORBIT 1.5 ZS NO.57E
ELSŐ AGY
SHIMANO HB-M6010
HÁTSÓ AGY
SHIMANO FH-M6010
FELNI
WEINMANN U32 DISC RACE 32H
KÜLLŐK
SAPIM LASER/RACER BLACK
GUMIKÖPENY
SCHWALBE RACING RALPH/ROCKET RON PERFORMANCE 29X2.25"
KORMÁNYFEJ
ONE RACE SUPERFLAT 31.8MM
KORMÁNY
ONE RACE FLAT
NYEREGCSŐ
ONE RACE
NYEREG
SELLE ROYAL SETA PERFORMA
FOKOZATOK SZÁMA
2X10
VÁZMÉRET
15.5"(S), 17.5"(M), 19.0"(L), 21.0"(XL)
RUGÓSTAG
ROCK SHOX MONARCH RT3
FÉKTÁRCSA ÁTMÉRŐ (MM)
180/160
MARKOLAT/BANDÁZS
SELLE ROYAL COMFORT
KÖZÉPCSAPÁGY
SHIMANO BB-MT500
TÖMEG*
12.5 KG
 

 

 

 

 


Bikertigger módosította - 2021. február 07. - 20:22

  • dzsonhee, Kisherceg és zscs kedveli ezt
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#202
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.636 hozzászólás

az utolso mondatrol - nekem semmi bajom a sokszinuseggel (direkt ilyen helyeken dolgozom) - de becs nem elonyere valtozik. a bevandorlok jelentos resze tanulatlan, baratsagtalan es agressziv. sajnalom, de en ezzel nem tudok azonosulni. alapvetoen nem az szamit honnan jottel, hanem az, hogy milyen ember vagy. de az atlag sajnos nem pozitiv, eleg becs nehany keruletebe elmenni, hogy ez hova vezet idovel. sok modszer van ra, hogy szurjek le, hogy ki van hasznara egy orszagnak.

OFF:
Én már a 80as évek óta évente többször nagyon sok időt töltök Bécsben, rálátok a változásokra. Szerintem ezt már elég régen el...ták.  A 90es években a délszláv háború idején (és még most is) volt/van egy balkáni (szerb, bosnyák,...) beáramlás. Most van ez a "menekült" hullám...de ők hozzák az otthoni bajaikat is és szokásaikat. És ezek nagyon nem kompatibilisek egy keresztény országgal.

Bécs (Nyugat Eu) már zuhanó pályán van csak a volt hírneve kitart még.

10. kerület, Favoriten. Sétálunk haza, egyszer csak azt hittem Isztambulban vagyok. No fehér ember sehol rajtunk kívül. A nyáron török-kúrd összecsapások (sokadszorra), lövöldözés a belvárosban, szilveszterkor migránsok szétverik a belvárost,...Értem én hogy sokszínűség de ennek ez lesz a vége, nem más.

Amúgy szerintem a pincédet nem ők törték fel, osztrákok közt is van bőven lecsúszott alak.


Marci

#203
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

kozoshelyisegnel a pinceajto kulcs nelkul nem nyithato, hiaba nincs bezarva, es onzarodo ajtok vannak (gondolom tuzvedelem). nem hinnem, hogy van ennel jobban vedett pince egy sima hazban. segitseg nelkul minimalis az esely, hogy vki odajusson.

Értem. No remélem, a biztosító fizet, azért majd update-elj bennünket, mi lett a végeredmény és fel a fejjel!


  • Kisherceg és Rabbit kedveli ezt

#204
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

most irta vki, hogy a lezart autojabol loptak ki becsben ugy, hogy fel sem tortek a kocsit. tehat az illeto nem csak a bringakhoz, hanem a zarakhoz es az autokhoz is ert. lassan le kell betonozni, es aramot vezetni bele.



#205
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

kozoshelyisegnel a pinceajto kulcs nelkul nem nyithato, hiaba nincs bezarva, es onzarodo ajtok vannak (gondolom tuzvedelem). nem hinnem, hogy van ennel jobban vedett pince egy sima hazban. segitseg nelkul minimalis az esely, hogy vki odajusson.

 

korabban volt egy nagyon jo hazmesterunk, aki sajnos meghalt - nala ilyen sose fordulhatott volna elo. azota kiadtak a takaritast masoknak, akik nem is itt laknak, ki tudja kicsodak.

 

az utolso mondatrol - nekem semmi bajom a sokszinuseggel (direkt ilyen helyeken dolgozom) - de becs nem elonyere valtozik. a bevandorlok jelentos resze tanulatlan, baratsagtalan es agressziv. sajnalom, de en ezzel nem tudok azonosulni. alapvetoen nem az szamit honnan jottel, hanem az, hogy milyen ember vagy. de az atlag sajnos nem pozitiv, eleg becs nehany keruletebe elmenni, hogy ez hova vezet idovel. sok modszer van ra, hogy szurjek le, hogy ki van hasznara egy orszagnak.


arn módosította - 2021. január 12. - 12:31


#206
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

decemberben egy napot bringaztam osszesen, elotte hat evig par naponta. lehet epp ez volt a gond. kifigyelni lett volna eddig is idejuk... fenntartom a velemenyem, hogy valamelyik itt dolgozo, lako lopta, adta le az infot. csak ok ismerik a lejarast, es csak nekik van kulcsuk. e ketto nelkul sose jutnak le oda. ejjel meg ki hallja, hogy kipakoljak? senki...

azt hiszem tobbet nem osztok kepet a bringakrol, szomoru, hogy az embernek dugdosnia kell az ertekeit. ket bringat sajna nem tudok mashogy tarolni - lehet csak egy lesz, es az is a lakasban, de ki tudja, hogy oda is mikor jonnek be erte. becs egyik legjobb keruleterol van szo. megeri mindenfele aljanepet beereszteni europaba.

Lehetett így is és úgy is. Gondolom a lépcsőházba van egy kulcsos ajtótok eleve, amin sajnos könnyű átjutni, csak felcsönget az illető bárhová, hogy csomagot hozott XY-nak és behozná a lépcsőházba. Onnan már egy lépés rányitni a tároló külön ajtajára (gondolom van gy központi ajtó nálatok is), amit fogadok, nem mindig zár be mindenki... És már benn is van az illető/illetők a közös helyiségben. A fotó alapján belátni a rácsokon át mindenhová jól, lehet, csak kiválasztották akkor azt, amiben a legértékesebb cuccokat vélték látni.

És tényleg sajnálom! :(

 

...az utolsó mondatot messzire vezet, a helyedben én nem mennék el ebbe az irányba. Én ugyan ignorálom, de lehet, mások kevésbé...



#207
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Döbbenettel olvasom, Arn... sad.png

Terjed egy olyan infó már 1-2 éve, hogy erre szakosodott bandák végigfosztogatják az oszták tárolókat, a bringákat konténerezik és ezeket vásárolják meg látatlanban Kelet-Európai kereskedők. Van magyar kereskedő is ilyen, aki "konténerezett" bringákat vásárol, egyik-másikról sajnos lerí, hogy nem csak kidobta valaki, annyira high-end és viszonylag új. De nálad más lehetett, én hajlok rá, ahogy írod, inkább kifigyelték, milyen bringával érkezel és célzottan kereshették a bicajaid...

2 éve egy salzburgi ismerős tárolóját is kipakolták, 4 bringa, bőven 10k+ EUR értékben, full Tune, AX-lightness és társai high-end alkatrészekkel, semmi nem került meg. sad.png Ott is hasonló volt, csak az ő tárolóját törték fel. Ezek nem a "konténeres" tolvaj banda lehettek, persze nem mintha sokat számítana, ki lopta el... sad.png

 

decemberben egy napot bringaztam osszesen, elotte hat evig par naponta. lehet epp ez volt a gond. kifigyelni lett volna eddig is idejuk... fenntartom a velemenyem, hogy valamelyik itt dolgozo, lako lopta, adta le az infot. csak ok ismerik a lejarast, es csak nekik van kulcsuk. e ketto nelkul sose jutnak le oda. ejjel meg ki hallja, hogy kipakoljak? senki...

azt hiszem tobbet nem osztok kepet a bringakrol, szomoru, hogy az embernek dugdosnia kell az ertekeit. ket bringat sajna nem tudok mashogy tarolni - lehet csak egy lesz, es az is a lakasban, de ki tudja, hogy oda is mikor jonnek be erte. becs egyik legjobb keruleterol van szo. megeri mindenfele aljanepet beereszteni europaba.


arn módosította - 2021. január 11. - 21:33


#208
steveadorjan

steveadorjan

    vendég

  • fórumtag
  • 117 hozzászólás

Döbbenettel olvasom, Arn... sad.png

Terjed egy olyan infó már 1-2 éve, hogy erre szakosodott bandák végigfosztogatják az oszták tárolókat, a bringákat konténerezik és ezeket vásárolják meg látatlanban Kelet-Európai kereskedők. Van magyar kereskedő is ilyen, aki "konténerezett" bringákat vásárol, egyik-másikról sajnos lerí, hogy nem csak kidobta valaki, annyira high-end és viszonylag új. De nálad más lehetett, én hajlok rá, ahogy írod, inkább kifigyelték, milyen bringával érkezel és célzottan kereshették a bicajaid...

2 éve egy salzburgi ismerős tárolóját is kipakolták, 4 bringa, bőven 10k+ EUR értékben, full Tune, AX-lightness és társai high-end alkatrészekkel, semmi nem került meg. sad.png Ott is hasonló volt, csak az ő tárolóját törték fel. Ezek nem a "konténeres" tolvaj banda lehettek, persze nem mintha sokat számítana, ki lopta el... sad.png

Angliaban pl. allitolag a Stravat is figyelik az ilyen bandak (erdemes a privacy beallitasokra figyelni, meg a kerekparokrol posztolt fotokkal is csak csinjan sad.png). 

Van egy tippem, hogy melyik magyar "kereskedore" gondoltal (vagy inkabb "kereskedoKre"). Akik raadasul a korrekt, uj bringakat arulo boltok piacat is veszelyeztetik, mint azt hallom.

Csak az nem ertem, hogy most elvileg szigorubb a hatarellenorzes meg az EU-n belul is, hogy a fenebe tudjak kontenerszamra mozgatni a lopott arukat.



#209
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.636 hozzászólás

Mikor tesóm bringáját a bécsi Opera elől ellopták, a rendőrök azt mondták, hogy szlovák bandát fogtak el nemrég akik Bécsbe jártak bringákért. De azok az utcai bringákra voltak beállva.

 


Marci

#210
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Döbbenettel olvasom, Arn... :(

Terjed egy olyan infó már 1-2 éve, hogy erre szakosodott bandák végigfosztogatják az oszták tárolókat, a bringákat konténerezik és ezeket vásárolják meg látatlanban Kelet-Európai kereskedők. Van magyar kereskedő is ilyen, aki "konténerezett" bringákat vásárol, egyik-másikról sajnos lerí, hogy nem csak kidobta valaki, annyira high-end és viszonylag új. De nálad más lehetett, én hajlok rá, ahogy írod, inkább kifigyelték, milyen bringával érkezel és célzottan kereshették a bicajaid...

2 éve egy salzburgi ismerős tárolóját is kipakolták, 4 bringa, bőven 10k+ EUR értékben, full Tune, AX-lightness és társai high-end alkatrészekkel, semmi nem került meg. :( Ott is hasonló volt, csak az ő tárolóját törték fel. Ezek nem a "konténeres" tolvaj banda lehettek, persze nem mintha sokat számítana, ki lopta el... :(



#211
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.636 hozzászólás

Ha valakinek egy kicsit jobb szeme van a bringákhoz, egyből kiszúr egy sok ezer Euro-s bringát. Ha van hajlama lopáshoz és nem is nehéz hozzáférni, sajnos rámozdul a bringákra. Ha egy ezresért eladja őket, már nyerő neki a balhé.

Haverom a pincében is egy U-lakattal kiköti a bringát a gázcsőhöz, hátha visszafogja őket. Bár ott lent akár még flexelhetnek is, alig hallatszik fel.


Marci

#212
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Családom fele Bécsben él, én is nagyon sokat vagyok kint, van kint is bringám. Már a mi bécsi pincénk is feltörték és szintén elvitték - csak a bringákat! + Tesóm 2 bringáját is ellopták már az utcáról, ráadásul az egyik a belváros szívében az Opera előtt volt kikötve.

A lakásbiztosításunkra fizettek rendesen, tudtunk 2 új bringát venni. Érdekességképpen mondom, egyik bringát úgy pótoltuk hogy a meglévő már használt villám és kerekem mellé felépítettem egy bringát. (váz, hajtás, fék...minden)  Az osztrák biztosító a Magyarországon vásárolt alkatrészek számláit is elfogadta csak kérte hogy a számla szélére írjuk mellé németül, mi mit jelent. A másik bringát boltban megvettük.

Persze a te bringáid értékének töredékéről beszélek de szerintem van remény hogy neked is rendesen fizetnek.

Mi azóta fent a lakásban tartjuk a bringákat. Kicsi lakás, kényelmetlenebb így de sajnos ez a helyzet, a pincében nem tudom megvédeni.

Egy (kettő!!!) drága karbon bringa szerintem nem a pincébe való ha nem tudsz neki speciális védelmű vasajtót riasztóval kiépíteni. Sajnos ilyen lett a világ, én a kezét vágnám le az összes tolvajnak.

 

itt pont ilyen vasalt tuzallo ajtok vannak... ket-harom kulcsos ajton kell atmenni legalabb. de ha adnak vkinek egy kulcsot, helyismeret nelkul akkor se talalt volna le. 

 

pontosan tudta hogyan jut be, es mit visz el - hat eve ott voltak. teli a haz lezaratlan bringaval a kozossegi helyisegekben, rajuk se bagoztak.

 

a pincehelyisegunk lakatat nem is piszkaltak, szetvagtak egy erovagoval az ajtot. nem tudom mennyivel nehezebb nekik ezek utan egy lakasba bejutni.

BXPcl1A.jpg


arn módosította - 2021. január 10. - 22:42


#213
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.636 hozzászólás

Családom fele Bécsben él, én is nagyon sokat vagyok kint, van kint is bringám. Már a mi bécsi pincénk is feltörték és szintén elvitték - csak a bringákat! + Tesóm 2 bringáját is ellopták már az utcáról, ráadásul az egyik a belváros szívében az Opera előtt volt kikötve.

A lakásbiztosításunkra fizettek rendesen, tudtunk 2 új bringát venni. Érdekességképpen mondom, egyik bringát úgy pótoltuk hogy a meglévő már használt villám és kerekem mellé felépítettem egy bringát. (váz, hajtás, fék...minden)  Az osztrák biztosító a Magyarországon vásárolt alkatrészek számláit is elfogadta csak kérte hogy a számla szélére írjuk mellé németül, mi mit jelent. A másik bringát boltban megvettük.

Persze a te bringáid értékének töredékéről beszélek de szerintem van remény hogy neked is rendesen fizetnek.

Mi azóta fent a lakásban tartjuk a bringákat. Kicsi lakás, kényelmetlenebb így de sajnos ez a helyzet, a pincében nem tudom megvédeni.

Egy (kettő!!!) drága karbon bringa szerintem nem a pincébe való ha nem tudsz neki speciális védelmű vasajtót riasztóval kiépíteni. Sajnos ilyen lett a világ, én a kezét vágnám le az összes tolvajnak.


marton módosította - 2021. január 10. - 21:47

Marci

#214
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

az egeszet nem hinnem... lakasbiztositasunk van, meg gondolom a haznak is van vmi, majd mindegyiket megkerdem.



#215
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.868 hozzászólás
Uhhh, ez nagyon gáz. Biztosítás fedezni fogja?

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#216
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

most mar ezekkel nem nyomulok... tudom van erre topik, de ezt valoszinuleg tobben olvassak :( feltortek a pincenket becsben, es mindket bringat elvittek. csak erre mentek, semmi mas nem tunt el latszolag (pl a draga digitalis muhelypumpat siman ott hagytak a pince elott). kerek mindenkit, akinek infoja van rola, ertesitsen. szerencsere meg a gpst is rajtahagytam a multkor :(

NQEefZW.jpg
 

the mtb, the changed parts, accociates (~3409 EUR, ~9.3kg):
Canyon Exceed 7.9 (2017) L bike
Shimano XTR Race PD-M9000 SPD pedal
Cosine TI Endurance saddle
Shimano Deore XT BL-M8100 I-Spec EV brake lever
Shimano Deore XT BR-M8100 XC Race brake caliper
Shimano Deore XT FC-M8100-1 + Garbaruk 30T crank + chainring
Shimano Deore XT CS-M8100 11-51 cassette
DT Swiss Rotor Kit MTB Shimano Micro Spline rotor kit
Shimano Deore XT CN-M8100 + Quick Link chain
Canyon Exceed Derailleur Hanger No. 36 hanger
Shimano Deore XT SL-M8100 I-Spec EV right + kábel shifting lever
Shimano Deore XT RD-M8100-SGS derailleur
Continental Race King Protection 2.2 2019 tires
Fox Topcap FIT4 fork cap
PRO Tharsis XC Flat Carbon handle bar
ESI Racers Edge grip
Garmin Bike Speed & Cadence Sensor computer sensors
Elite Cannibal bottle cage

LWbi6Ny.jpg

the road bike, with the changed parts, accociates (~2364 EUR, ~8.6kg):
Scott Addict 20 Disc (2019) L bike
Syncros RR2.0 100mm stem
Shimano PD-M540 SPD pedal
Continental Grand Prix 5000 TL 700x32c 2019 tires
Notubes Tubeless Valve 44mm Road valves
Garmin Edge 530 GPS
Garmin Bike Speed & Cadence Sensor computer sensors
Elite Cannibal bottle cage

 



#217
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.636 hozzászólás

A montikra izgulok de nagyon szép bringát vettél. És nagyon jól választottál, ahogy olvasom mindenben azt kaptad tőle amit kerestél az új bringában. Különösen jó a tárcsafék dolog, főleg a mostani dzsuvás időben. 


Marci

#218
tolli

tolli

    vendég

  • fórumtag
  • 90 hozzászólás
  • LocationZalaegerszeg, Hungary

Csini bringa! Én a magyar országutakra, erdészeti aszfalt utakra is hasonlót választanék.
Volt "rendes" országútim, 23as gumival, szétrázott, kényelmetlen volt. Montihoz vagyok szokva nagyon smile.png de egy ilyet el tudnék képzelni én is!

Jó a profilképed :)

 

Itt Zalában és Somogyban is vannak nagyon rossz minőségű utak, amelyek egyébként jó vonalvezetésűek és gyönyörű erdőségeken vezetnek keresztül. Én hosszabb távokon, jó időben inkább ezeken zötyögök 6 baron (25 mm-es gumi, 75 kg-os kerékpár + kerékpáros össztömeg), a gravel/cx kifejezetten a város környéki aszfalt/kavicsos/földes utak járműve ilyenkor télen: másfél-két óra alatt összejön majd' egy kilométer szint tucatnyi rövid de intenzív mászással, így nem zavar a hideg és a szél. A jó fék és a szélesebb gumik azért is szükségesek (akár az országútit is használhatnám egyébként, mert össze tudok rakni csupa aszfaltos útvonalat is), mert néha egy 10%+-os lejtőn az 1.2 autónyi széles úton a kanyarban szembejön egy kocsi  és akkor gyorsan meg kell tudnom állni vagy a keskeny útpadkára/rézsűre lehúzódni, hogy elkerüljem az ütközést. 



#219
zsbacsi

zsbacsi

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 287 hozzászólás
Csini bringa! Én a magyar országutakra, erdészeti aszfalt utakra is hasonlót választanék.
Volt "rendes" országútim, 23as gumival, szétrázott, kényelmetlen volt. Montihoz vagyok szokva nagyon :) de egy ilyet el tudnék képzelni én is!

#220
tolli

tolli

    vendég

  • fórumtag
  • 90 hozzászólás
  • LocationZalaegerszeg, Hungary

Egy "előtte" és egy "utána" kép.

 

Az úgy kezdődött, hogy a feleségem meglátta, hogy bicikliket nézegetek (mert hogy semmi jót nem ígértek a Van Rysel-re) és amikor meglátta ezt, azt mondta: "Ennek tetszik a színe, megveheted!". A méret (54-es) nem tűnt biztatónak, de a részletes geometria-összehasonlító táblázatom szerint a Reach érték megegyezik a Major One-éval, a Stack kicsit nagyobb. A felsőcső hossza is csak 4 mm-rel nagyobb. Az Ultegra DI2 elég izgalmasnak tűnt, de ha a méret nem jó, nem érdekes a kerékpár.

Mivel a feleségem a fényvillamost és az ország karácsonyfáját is le akarta fotózni (és akkor nincs más választás, Budapestre kell autózni), javasolta, hogy nézzem meg a biciklit. Így is történt, a Bringaland egyik dolgozója (akit korábbról ismertem, mert itt élt Zegen) árulta és a boltban néztem meg, a feleségem közben összeválogatott nekem egy szép celeste színű kerékpáros ruha szettet uszkve kétszázezerért - természetesen lebeszéltem róla. Plusz megjegyezte, hogy mennyire tetszik neki a kiállított Oltre XR4. Mondtam neki, hogy nem kapja meg :)

A biciklit ráüléssel kipróbálva azt a 4 mm-t éreztem, de kényelmes volt az üléspozíció, ezért megvettem. Egy fotó kedvéért a Dózsa György út túloldalán egy kicsit összekoszoltam a gumijait, aztán ment a csomagtartóba.

 

Éjszaka természetesen zuhogott, de kora délutánra elállt az eső. Az utak nedvesek maradtak, de nem bírtam tovább, elmentem egy 32 km-es körre - a rövid "gravel" szakaszok miatt kicsit sáros lett, de már megint tiszta :)

 

Tapasztalatok:

- Az Ultegra DI2 (mechanikus Shimanoval van tapasztalatom) kesztyűben elsőre nehezen volt kezelhető, sikerült az első lejtő-visszafordító-emelkedő kombináció emelkedős része előtt kisebb lánckerékre váltanom... aztán a bringázás végére már ment rendesen, a sorozatváltással együtt. A fokozatkijelző hasznos dolog.

- A tárcsafék nagyon jó. A montimon is az van, de koskormányos biciklin még nem tapasztaltam ilyen megbízható fékhatást - és az útvonalamon a sok meredek lejtő és beláthatatlan kanyar miatt szükség van a hatékony fékezésre

- A bicikli 3 bar-ra fújt 40 mm-es gumikkal olyan, mint a varázsszőnyeg. Elindulás után majdnem vissza is fordultam, hogy miért ilyen puha a gumi, de aztán tökéletes lett. Jól tapadt a kanyarokban is és minden úthibát elnyelt. A Konához képest (az kifejezetten merev vázú és azon 35-ös gumik vannak, 4 bar-on használom őket) ég és föld...

- Menetkészen (kulacs nélkül) 8.6 kg, indulás előtt 4 mm-rel előretoltam a nyerget és így tökéletes lett az üléspozícióm. Élesen is tudtam kanyarodni, de amikor egyenesen kellett gurulni 70-nel, az is ment. Egy álom ez a bringa...

 

Üdv,

 

Tamás 


  • marton, Kisherceg és Rabbit kedveli ezt