Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Ki milyen bringával nyomul?

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
19017 hozzászólás a témában

#961
Sandman

Sandman

    vendég

  • fórumtag
  • 430 hozzászólás

Pedállal illetve hátsó kerékkel általában sokkal stabilabban le lehet támasztani a bringát mint letámasztóval...

 

Ha a házam falához próbálnád az esetleg saras kerekeddel stabilan letámasztani a bringádat, megnézhetnéd magad. ;)

Szóval lehet, hogy stabil, de csak ameddig a letámasztásra használt tereptárgy (autó, épület, kutya, stb.) tulajdonosa meg nem látja (és nem nehezményezi). Nincs mindenhol bringatámasz, de ha viszek magammal, akkor a probléma meg van oldva. Már én is sokat agyaltam rajta, de egyelőre nekem bejött a sima támasz. Más lenne a helyzet, ha terepen mennék többet - fához támasztani vagy a fűbe dönteni nyilván nem gond.



#962
j4ni

j4ni

    vendég

  • fórumtag
  • 330 hozzászólás
  • LocationBudapest

A váltóvédő elhagyásával egyetértek, de a letámasztó - legalábbis nekem - nagyon hiányozna, ha nem lenne. Városban igen praktikus. Sajnálnám a kormányvégemet (krómozott) falnak támasztani.

 

Pedállal illetve hátsó kerékkel általában sokkal stabilabban le lehet támasztani a bringát mint letámasztóval...



#963
Sandman

Sandman

    vendég

  • fórumtag
  • 430 hozzászólás

Nem is a verseny miatt írtam. Csak a letámasztó és a váltó"védő" nélkül is teljes értékű egy bringa, kb tök fölösleges dolgok, anélkül is tökéletesen használható marad.

De ha neked így tetszik, akkor persze így kell hagyni.

A váltóvédő elhagyásával egyetértek, de a letámasztó - legalábbis nekem - nagyon hiányozna, ha nem lenne. Városban igen praktikus. Sajnálnám a kormányvégemet (krómozott) falnak támasztani.



#964
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

szia

lehet kicsit romboló a hatása,de épp felszerelném tavaszra....pl nyeregcsomitartó 2 fakkos táskával meg ilyesmi.

nem verseny a cél inkább hobbitekerés,és laza túrázgatás. 

Nem is a verseny miatt írtam. Csak a letámasztó és a váltó"védő" nélkül is teljes értékű egy bringa, kb tök fölösleges dolgok, anélkül is tökéletesen használható marad.

De ha neked így tetszik, akkor persze így kell hagyni.


Marci

#965
zolee5016

zolee5016

    újonc

  • fórumtag
  • 4 hozzászólás

cross/turabringan nem gondolkodtal? :)

ha nekem szántad.akkor a válasz

De az volt az eredeti elképzelés,hogy csinálok egy használt gépet.De belefutottam ebbe a vázba...megtetszett és megvettem...drágább volt elmenni érte mint megvenni..benne volt az FSA hajtómű is....6k-ért ajándék volt.Tetszik az egyedisége,a ritkasága(amúgy is egyedi dolgokat építek) Elhoztam...kapott egy új villát,új fékváltókarokat,első,hátsó váltót,láncot,nyeregcsövet,és még mindig úgy érzem olcsón megúsztam...De a cél az cél évekig elhajtom szerintem ,nagyon bejön.



#966
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

cross/turabringan nem gondolkodtal? :)



#967
zolee5016

zolee5016

    újonc

  • fórumtag
  • 4 hozzászólás

Ha a letámasztót és a váltóvédőt levennéd, érezhetően sokat nyernél a bringa súlyán.

szia

lehet kicsit romboló a hatása,de épp felszerelném tavaszra....pl nyeregcsomitartó 2 fakkos táskával meg ilyesmi.

nem verseny a cél inkább hobbitekerés,és laza túrázgatás. 



#968
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Ha a letámasztót és a váltóvédőt levennéd, érezhetően sokat nyernél a bringa súlyán.


Marci

#969
zolee5016

zolee5016

    újonc

  • fórumtag
  • 4 hozzászólás

Hali! Gurulásképessé vált a tekerőm

egypár fotó:

aaaaaa.jpg

aaaa.jpg

aaa.jpg

a.jpg

aa.jpg



#970
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.258 hozzászólás

na bő egy év kihagyás (hardvereszköz hiánya ) után ismét nyeregben..

 

 

váz villa látszik, váltókar, váltó,lánc, sor (11-36) 10-es deore, hmű 9es deore 34-es a2z NW tányér, avid sd3. .....vázon telón kívűl ezek voltak itthó.

 

-most csak albumot tudok, nyilván a fire mountain a delikvens nem a dawg-

 

https://get.google.c...1bVILyhxR4-XSfw


  • Vejne kedveli ezt
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#971
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

2mw6upu.jpg

 

a tura montim :) canyon nerve 8.0 2016

 

alapbol:

xt 11 hajtas valtas

slx fekek

dt m1700 kerekszett

fox

 

a gumit csereltem egy tubelessesitett rocket ronra. kevesbe harap, mint a mk2, de felfele azert haladosabb.

 

a kepen lathato allapotban 12.9kg (12.4 pedalok es kiegeszitok nelkul).

 


  • karakoram és mof kedveli ezt

#972
mof

mof

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.297 hozzászólás

Ezt én is imádnám. :wub:  :rolleyes:  Az első és nagyjából az egyetlen gép (már a honlapont feltűnőek közül) aminek sehol sincs elcseszve a geója.

 

165 rugóút, XL-es méretnél képesek 120mm fejcsőhosszra és nem hányingerkeltő 150re pl mint a nagy többség. 65 fok fejcsőszög, van normalis reach, stb.

 

Ilyenkor jut eszembe, hogy a többi gyártó miért nem helyez fel magának egy kibiztosított kézigránátot.. nélkülük szebb volna a világ..

Annyival egészíteném ki, hogy pl egy Mondraker-hez képest, ezek "rövid" vázak. Mivel átvétel előtt nem volt lehetőség tesztelni, így az M-es speci enduro geóját vettem alapul(arra ráülve megvolt a spot-on érzés, hogy ez-így-ahogy-van jó, 40es stucnival), aminek a reach értéke pár mm-rel rövidebb, mint az L-es Nomádé. Mikor megérkezett, 50es thomson-nal használtam, pár hete van fönt a 31mm-es renthal és így most tökéletesnek érzem.

Amit még kiemelnék, az a rengeteg okos megoldás: nincs press-fit, van viszont könnyen szerelhető/bontható forgáspont zsírzószemmel, a kcs alsó része EC, fent ZS, semmi integrált hülyeség, a fékkábel kint fut. Amit nem kedvelek: egy szezon alatt totál beálló csapágyak(szerencsére élettartam garancia van rájuk, postán küldik az új szettet), filléres gumibasz a vázba be- és kilépő kábeleknél, melyek már az első összerakáskor elnyényósodtak.

A 125mm-es reverb helyére szeretnék még egy 150-et mozgót, hasznos lenne a további 25mm süllyedés. Terelőm/bashguardom nincs jelenleg, viszont láncot elöl sosem dobott le, még a legfrankóbb andalúziai ösvényeken sem, ellenben a szikláktól félek, szóval a jövőben várható valami védelmi beruházás.


  • Kisherceg kedveli ezt

#973
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.258 hozzászólás

p4pb13944223.jpg

A szezon végére "elkészült" a fekete tejfölöspohár Nomád.

Nomad CC L-es

RS Debonair rc3

Mattoc Expert

Dt e512+húzott sapim race+superstar tech evo agyak

DHR2+HR2 3c maxxterra exo

Reverb 125mm

Selle Italia Carbino Flow

Renthal Fatbar Lite+Apex 31mm

Cane Creek 40

SLX M7000+180mm ice tech

Saint trigger, Zee váltó+oneup rad cage

11-42 sunrace csmx8 sor

32t superstar nw tányér

Slx karok, slx spd

 

Súlyra valahol 14 körül lehet. Imádom.

szép darab grat

 

a telóról majd valami kis pár szót elejthetnél...köszi


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#974
peppe

peppe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 312 hozzászólás

p4pb13944223.jpg

A szezon végére "elkészült" a fekete tejfölöspohár Nomád.

Nomad CC L-es

RS Debonair rc3

Mattoc Expert

Dt e512+húzott sapim race+superstar tech evo agyak

DHR2+HR2 3c maxxterra exo

Reverb 125mm

Selle Italia Carbino Flow

Renthal Fatbar Lite+Apex 31mm

Cane Creek 40

SLX M7000+180mm ice tech

Saint trigger, Zee váltó+oneup rad cage

11-42 sunrace csmx8 sor

32t superstar nw tányér

Slx karok, slx spd

 

Súlyra valahol 14 körül lehet. Imádom.

Ezt én is imádnám. :wub:  :rolleyes:  Az első és nagyjából az egyetlen gép (már a honlapont feltűnőek közül) aminek sehol sincs elcseszve a geója.

 

165 rugóút, XL-es méretnél képesek 120mm fejcsőhosszra és nem hányingerkeltő 150re pl mint a nagy többség. 65 fok fejcsőszög, van normalis reach, stb.

 

Ilyenkor jut eszembe, hogy a többi gyártó miért nem helyez fel magának egy kibiztosított kézigránátot.. nélkülük szebb volna a világ..


a második p néma!

#975
Aske

Aske

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.880 hozzászólás

Sziasztok,

 

én nyár óta ezzel tolom, és baromira kedvelem.

 

IMG_20160918_130519_HDR2_www.kepfeltolte


  • Vejne kedveli ezt

#976
mof

mof

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.297 hozzászólás

p4pb13944223.jpg

A szezon végére "elkészült" a fekete tejfölöspohár Nomád.

Nomad CC L-es

RS Debonair rc3

Mattoc Expert

Dt e512+húzott sapim race+superstar tech evo agyak

DHR2+HR2 3c maxxterra exo

Reverb 125mm

Selle Italia Carbino Flow

Renthal Fatbar Lite+Apex 31mm

Cane Creek 40

SLX M7000+180mm ice tech

Saint trigger, Zee váltó+oneup rad cage

11-42 sunrace csmx8 sor

32t superstar nw tányér

Slx karok, slx spd

 

Súlyra valahol 14 körül lehet. Imádom.


  • karakoram és zeezoltano kedveli ezt

#977
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

véleményem szerint nem történt reklámozás sem egyéb más olyan tevékenység, ami alapjaiban különbözne az itt eddig megjelent többi saját kerékpárt bemutató hozzászólástól.

 

az apropón felbuzdulva azért kérek mindenkit tartózkodjon a reklámoktól, ez nem a megfelelő szekciója a fórumnak hirdetési tevékenység végzésére.

a fórumszabályoknak megfelelő képek és hozzászólások továbbra is jöhetnek.


"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#978
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.836 hozzászólás

@fityisz: anélkül, hogy kéretlenül bele akarnék pofázni a munkádba...

 

ez most ugyanez a váz:

http://www.testbike..../csepel-rapid-3

másként felöltöztetve vagy a név alatt a vázat sikerült ilyen "szerencsésen" kicserélni?

 

...és ha már itt reklámozod a terméket, akkor talán hatásosabb lenne, ha írnál róla pár információt, mintsem az érdeklődőknek, potenciális vevőknek kelljen kérdezgetni, találgatni. ;)

 

 

 


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#979
fityisz

fityisz

    kapitány

  • fórumtag
  • 993 hozzászólás

Hol lehet ilyen vázat venni? Nagyon tetszik.

 

2017 tavaszától kapható. Csepel Rapid 3*



#980
RelakS

RelakS

    vendég

  • fórumtag
  • 533 hozzászólás

én meg annyit írtam, hogy a fogak közt ropogós föld-homok szépen polírozza a zománcot :)

Ja, hogy azt a zománcot :D
 Én a bringa festésére gondoltam, nem csoda, hogy nem értettem B)