Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Ki milyen bringával nyomul?

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
19017 hozzászólás a témában

#261
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

jo traktor, de a hatso se kutya :D



#262
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.836 hozzászólás

csak berakom ide is a trakit. :)

 

5f15d4ad2f872c4dea2f32c7.jpg?width=2000&


  • Rabbit és arn kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#263
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.836 hozzászólás
Mondjuk nekem is ez jött le abból, amit írtál... ;)

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#264
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

oltás on... biggrin.png biggrin.png biggrin.png biggrin.png biggrin.png

mongy azt nem is ertem, hogy vizionalta bele, hogy KIZAROLAG 1-2 oras tekeresekre hasznalhatoak ezek a bringak. en hasznalom oket ennyire, mert ennyire van idom, es ennyit birok. egy ebikeal valszeg tobbet birnek.



#265
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Egy karbon, teljes xt-s, és egyébként is felső kategóriás alkatrészekkel szerelt, minőségi telós bringa milyen elv mentén jó kizárólag 1-2 órás tekerésekre? 

Ugyanezt kérdezhetném az országútiddal kapcsolatban is. 

 

A konkrét bringáiddal egy rendes 4-8 órás maraton (akár verseny) vagy ultratáv (12-24 óra) sem lenne probléma a bringa oldaláról. Ha az outival nem is, de a montival indulnak világkupákon is szerényebb költségvetésű versenyzők. Sőt, MVP ilyen vázzal (is) nyert már világkupát, meg számtalan nehéz és/vagy hosszú versenyt. 

 

Szóval hol van a bringák szűk keresztmetszete 2 óra felett? (szerintem sehol, de kíváncsi vagyok az okfejtésre.)

 

bocsanat, felreertheto voltam - tipikusan 1-2 oram van tekeresre, es ahhoz kell bringa, amilyen helyeket ezen az idon belul el tudok erni. tehat most hiaba van x oranyira franko sziklas single track, ahol tok jo lenne egy ossztelos, ha a kornyekunkon levo 1-2 oras tekeresekkel elerheto terepekhez egy ht bringa elvezetesebb. a sajat lehetosegeimhez valasztom meg a megfelelo bringat.


arn módosította - 2020. július 15. - 17:04


#266
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.836 hozzászólás

oltás on... :D :D :D :D :D


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#267
Mars

Mars

    vendég

  • fórumtag
  • 519 hozzászólás

 - a mostani ket bringa 1-2 oras tekeresekhez ok.

Egy karbon, teljes xt-s, és egyébként is felső kategóriás alkatrészekkel szerelt, minőségi telós bringa milyen elv mentén jó kizárólag 1-2 órás tekerésekre? 

Ugyanezt kérdezhetném az országútiddal kapcsolatban is. 

 

A konkrét bringáiddal egy rendes 4-8 órás maraton (akár verseny) vagy ultratáv (12-24 óra) sem lenne probléma a bringa oldaláról. Ha az outival nem is, de a montival indulnak világkupákon is szerényebb költségvetésű versenyzők. Sőt, MVP ilyen vázzal (is) nyert már világkupát, meg számtalan nehéz és/vagy hosszú versenyt. 

 

Szóval hol van a bringák szűk keresztmetszete 2 óra felett? (szerintem sehol, de kíváncsi vagyok az okfejtésre.)


  • Kisherceg és zscs kedveli ezt

#268
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Nézz el az Anninger környékére 1x, menj pár kört valakivel, aki megmutatja a jó traileket és azon kapod magad, keresed a sziklakerteket és fully-t akarsz. Mindez pár km-re van tőled, lehet, nincs fél óra sem bringával. wink.png

ha ebikera szallok, akkor lesz ossztelos, ha mar mas vegzi a munka nagy reszet :D addig maradnak azok a bringak, amiket konnyu hajtani. persze megint kerdes, hogy mennyire lesz unalmas vele a kornyek, mert amit irsz, azert kicsit arrebb van - a mostani ket bringa 1-2 oras tekeresekhez ok.

 

khm, mikor itt feszegettem kb ugyanezt a témát, akkor le lettem hurrogva, hogy "deazerróziómegahatalmasesőkkimossákazutakatkellafullymegadropperésatöbbi". nem (csak) te voltál, csak szólok... tongue.pngbiggrin.png

 

ezt most sem gondolom maskent... az errozioval itt nehany hely az ossztelo fele billenti a merleget, ezert is voltam meglodulva erte. de jozanul vegiggondolva meg mindig tobb a hatrany szamomra, mint amennyit nyernek (ar, karbantartas, milyen tekerni, a tobbi terep).  oszinten szolva elferne meg egy monti (vmi ebike lenne 140-160mmel), es akkor is biztos lesz, amikor hianyzani fog egy kozvetlenebb terepezos, de ezek egyedi igenyek.

az egesz a szelesebb valasztasi spektrumrol szol, nem arrol, hogy nekem mire van aktualisan szuksegem, nem kellene kinyirni a "pure" mtb kategoriat.
 

A CX-gépem mellé, ami tárcsafékes és amit már 2014 február óta hajtok télen-nyáron, tavaly tavasszal vásároltam felnifékes országútit. Utóbbit télen nem szívesen használtam, esőben is csak 1x, ami útközben kapott el. A fékezés adagolhatóságában, kiszámíthatóságában nagy a különbség. A felnifékeim SRAM fékpofák, SRAM Red fékek. Húzásra azonnal reagál és erősen, az első 1-2 tekerésen majd' fejre álltam velük. De ez csak pár mp-ig tart, utána hirtelen nyúlósan egyre haloványabb fékhatásba úszik át, 20-30 méter után, meredek szerpentinen ijesztő leginkább. Mindez meleg, ideális időben és körülmények között. A CX-en a tárcsafékeim már 2 éve TRP Spyre-ok. Sima bowdenes, nem különösebben erősek, de kiszámíthatóak. Konzisztens, egyenletesen adagolható, hosszú lejtmenetben a fékhatás észrevehetően, zavaróan semmiképp sem változik.

Na ez a nem mindegy.

 

Különben jól elvagyok a felnifékes országútimmal, azzal megyek a legtöbbet mostanság, szóval nem panaszkodni akartam. smile.png

pedig a hosszu, nagysebessegu ereszkedos fekezesekhez elvileg a felnifekek jobb fekezesi karakterrel rendelkeznek. a tarcsafek szvsz meg mindig montis felhasznalasra optimalis (rovid, erosebb burstok). en ket dolog miatt vettem tarcsafekeset: 32es gumi, eladhatosag.



#269
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.299 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

...béna kép, de legalább topik-releváns. Exceed CF SL, női. Egy "kicsit" megtuningolva. :)

 

Exceed-tuned.gif



#270
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.681 hozzászólás

Kevés a kép! cool.png

Tudom, volt már, de hogy kapcsolódjak, most ez az, ami túrázáshoz sok nekem, de elvagyunk. Szerintem is van fantázia a 2,6-os gumikban (elöl most 2,8), tekerős gépen is, vagy valahol a 2,4 környékén, szóval valahol eközött, és a skinny 2,25 között félúton. De csirke 2,4-es gumihoz mindenképpen 29" :)

vitus2.jpg


  • zscs kedveli ezt

#271
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.299 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

A CX-gépem mellé, ami tárcsafékes és amit már 2014 február óta hajtok télen-nyáron, tavaly tavasszal vásároltam felnifékes országútit. Utóbbit télen nem szívesen használtam, esőben is csak 1x, ami útközben kapott el. A fékezés adagolhatóságában, kiszámíthatóságában nagy a különbség. A felnifékeim SRAM fékpofák, SRAM Red fékek. Húzásra azonnal reagál és erősen, az első 1-2 tekerésen majd' fejre álltam velük. De ez csak pár mp-ig tart, utána hirtelen nyúlósan egyre haloványabb fékhatásba úszik át, 20-30 méter után, meredek szerpentinen ijesztő leginkább. Mindez meleg, ideális időben és körülmények között. A CX-en a tárcsafékeim már 2 éve TRP Spyre-ok. Sima bowdenes, nem különösebben erősek, de kiszámíthatóak. Konzisztens, egyenletesen adagolható, hosszú lejtmenetben a fékhatás észrevehetően, zavaróan semmiképp sem változik.

Na ez a nem mindegy.

 

Különben jól elvagyok a felnifékes országútimmal, azzal megyek a legtöbbet mostanság, szóval nem panaszkodni akartam. :)



#272
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.258 hozzászólás

Havernak régi Fulcrum Zero, korának egyik csúcs kerékszettje volt. Elkopott a felni, tök speciális az egész kerék, 30-50ezer Ft körül talált külön felniket. Inkább vett új kerékszettet.
Egy tárcsás keréken nincs ilyen gondod, lehet karbon felnid is. Kicseréled néha a tárcsád, kb filléres tétel. A fékerőről, esőben fékezésről már nem is beszélek. Talán ezért (is) lett ennyi tárcsás országúti.

Sracok nekem amugy semmi bajom a tfekkel csak mint jelenseg irtam, azert lassuk be sokkal inkabb marketincg es kereskedelempolitika mint valos igeny. A specit meg a kancsot tudom en is de momentan elegge terjedo trendnek latszik hogy az xc bringak is inkabb lejtozo iranyban fejlodnek tan a hegyirany rovasara. Aztan persze lehet 67 fokos csoszoggel is kivaloan lehet maszni csak meg nem probaltam. ☺️
  • dzsonhee kedveli ezt
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#273
xclajos

xclajos

    vendég

  • fórumtag
  • 158 hozzászólás

1et ertunk. De egy mondatban osszegezve orszaguton szukseg volt a tarcsafekre?

Havernak régi Fulcrum Zero, korának egyik csúcs kerékszettje volt. Elkopott a felni, tök speciális az egész kerék, 30-50ezer Ft körül talált külön felniket. Inkább vett új kerékszettet.

Egy tárcsás keréken nincs ilyen gondod, lehet karbon felnid is. Kicseréled néha a tárcsád, kb filléres tétel. A fékerőről, esőben fékezésről már nem is beszélek. Talán ezért (is) lett ennyi tárcsás országúti.
 



#274
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

1et ertunk. De egy mondatban osszegezve orszaguton szukseg volt a tarcsafekre?

Karbon felni nem jól fékezhető, esőben meg hatványozottan nem, alut is zabálja esőben a felszedett finom por és víz elegye, gondolom ezért.

Amúgy sima epicnek más a geója, az evo örömbringának készült, Cannondalenél ugyan így van.



#275
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.836 hozzászólás

de ettol miert kell megszuntetni az olyan montikat, amivel lehet tekerni elvezetesen felfele egy atlagos erdei osvenyen, es nem vasalja ki az egeszet lefele?

 

eddig is lehetett durvabb bringat venni - az en problemam az, hogy a spektrum aljat egyre feljebb toljak - akinek tobb kell, vegyen durvabb bringat (egy trailcangat).
nem tudom, de en nem valtoztatom par evente a bringazasi szokasaimat es a terepeket, ahol tekerek. nem kezdek el hirtelen sziklakerteken bringazni, ha eddig se tettem.

az atlagos erdoben tekero - nem lejtozos - user sose jut el egy xc palya szintjeig.

 

 

khm, mikor itt feszegettem kb ugyanezt a témát, akkor le lettem hurrogva, hogy "deazerróziómegahatalmasesőkkimossákazutakatkellafullymegadropperésatöbbi". nem (csak) te voltál, csak szólok... :P :D


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#276
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.258 hozzászólás

Nézz el az Anninger környékére 1x, menj pár kört valakivel, aki megmutatja a jó traileket és azon kapod magad, keresed a sziklakerteket és fully-t akarsz. Mindez pár km-re van tőled, lehet, nincs fél óra sem bringával. ;)

engem pl nem kell meggyozni a fullirol, de sztem Arn ak is az a baja hogy egy 120 at mozgo xctrail bicajnak lassan laposabb fejszoge lesz mint egy occ choppernek tomege meg 14 kilo kozekpesnel kicsit jobb setuppal. Monjuk sziklakertre mar nem vagyom, fel kell nevelni a gyereket ☺️
  • Kisherceg kedveli ezt
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#277
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.299 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Nézz el az Anninger környékére 1x, menj pár kört valakivel, aki megmutatja a jó traileket és azon kapod magad, keresed a sziklakerteket és fully-t akarsz. Mindez pár km-re van tőled, lehet, nincs fél óra sem bringával. ;)



#278
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.258 hozzászólás

de ettol miert kell megszuntetni az olyan montikat, amivel lehet tekerni elvezetesen felfele egy atlagos erdei osvenyen, es nem vasalja ki az egeszet lefele?
 
eddig is lehetett durvabb bringat venni - az en problemam az, hogy a spektrum aljat egyre feljebb toljak - akinek tobb kell, vegyen durvabb bringat (egy trailcangat).
nem tudom, de en nem valtoztatom par evente a bringazasi szokasaimat es a terepeket, ahol tekerek. nem kezdek el hirtelen sziklakerteken bringazni, ha eddig se tettem.
az atlagos erdoben tekero - nem lejtozos - user sose jut el egy xc palya szintjeig.

1et ertunk. De egy mondatban osszegezve orszaguton szukseg volt a tarcsafekre?
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#279
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Hat persze mert nezz meg egy xc palyat. Epitett sziklakert. Joenak meg az kell amivel le tud menni de meg sportosnak erzi magat. Anno a sarga sup es testverei meg tok jo mindenes volt a 120 rugouttal es a jobb szereltseguek konnyuek is voltak relativ. Igaz nem bikeparkra volt tervezve. Ha engedne a budzse vennek belole egy tavalyi karbont (a supbol} meg 2 kerexettet es mindenre azt hasznalnam.

de ettol miert kell megszuntetni az olyan montikat, amivel lehet tekerni elvezetesen felfele egy atlagos erdei osvenyen, es nem vasalja ki az egeszet lefele?

 

eddig is lehetett durvabb bringat venni - az en problemam az, hogy a spektrum aljat egyre feljebb toljak - akinek tobb kell, vegyen durvabb bringat (egy trailcangat).
nem tudom, de en nem valtoztatom par evente a bringazasi szokasaimat es a terepeket, ahol tekerek. nem kezdek el hirtelen sziklakerteken bringazni, ha eddig se tettem.

az atlagos erdoben tekero - nem lejtozos - user sose jut el egy xc palya szintjeig.


arn módosította - 2020. július 13. - 19:01

  • dzsonhee kedveli ezt

#280
dzsonhee

dzsonhee

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 687 hozzászólás
  • LocationBad Goisern

Hat persze mert nezz meg egy xc palyat. Epitett sziklakert. Joenak meg az kell amivel le tud menni de meg sportosnak erzi magat. Anno a sarga sup es testverei meg tok jo mindenes volt a 120 rugouttal es a jobb szereltseguek konnyuek is voltak relativ. Igaz nem bikeparkra volt tervezve. Ha engedne a budzse vennek belole egy tavalyi karbont (a supbol} meg 2 kerexettet es mindenre azt hasznalnam.

Joe meglátja felülről a sziklakertet, összeszarja magát és lemegy az XC pályáról, én is tettem már így amikor még az össztelós 29-esem volt meg. Nem hiányzott egy kulcscsonttörés.  Profi meg lemegy a 26-os merevvel is. Agyatlan irányba megy már a kényszerfejlesztés.