Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Single Speed

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
3052 hozzászólás a témában

#41
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.836 hozzászólás
Akkó' 34:19, nem emlékszem, amúgy is kb két napig volt rajta. :D
Hm, mondjuk az a lánc kifejezetten nem volt/nincs kinyúlva. 🤔

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#42
Exile

Exile

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 888 hozzászólás

arra a pyxisre rá is férne pár jó cucc végre. biggrin.pngbiggrin.pngbiggrin.png bocs...

 

...

Volt már rajta jobb cucc is, de odaadtam őket a lányomnak, amikor neki építettem bringát, Írtam már. Aztán meg nem akartam rá költeni, mert akkor már terveztem, hogy a sok használt meg saját kendácsolású vacak után végre egyszer veszek magamnak egy szép új bringát.

Néha elgondolkodom, hogy megépítem 'dísznek", de az elég drága szórakozás lenne. (Amit a minap linkeltél valamelyik topicban, XT hajtómű pont jó lenne rá, de a srác csomagban kínálja, a fékekkel, fékkarokkal meg mit csináljak?) Az említett black friday-ből azért ő is kap egy FSA Metropolis nyeregcsövet az agyonkarcolt, kilazuló nyergcsavarú Acor helyett.

Nemrég kapott egyébként egy villanyak-magasítót (a világ - de legalábbis a garázsom - összes hézagolójával a stucni alatt). Meg se mutattam itt, úgyis csak megköpködnétek, de úgy lett igazán jó, kényelmes, és jó az irányítása... Egyébként meglepően jó a Pyxis még ezekkel a reciklált cuccokkal is, a lányom barátja, amikor egyszer együtt bringáztunk, akkor is azt választotta, miután felajánlottam neki az újat is, és ki is próbálta.

 

A 34/17 meg a 36/19 effektív láncvillahosszra kb ugyanaz, de Fixmeup szerint eléggé meg kell nyúlnia ahhoz a láncnak, hogy belemenjen a 422mm-es láncvillába... Inkább a 32/19, de az meg már eléggé mókuskerék.


Nyekereg a láncom, mint egy részeg kórus, nem segíthet rajta, csak a tribológus!

#43
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.836 hozzászólás

állj, nem is 34:17, hanem 36:19, pardon... 


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#44
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.836 hozzászólás

Nem hiszem, hogy nagyon érdekelné a figurát a magic gear, eccentric Eno van hátul...

Valaha nagyon szerettem volna egy ilyen setupot. (Igazából még most is szeretnék, kár, hogy épp elblekkfrálydéjoztam* az árának több, mint a felét. A váz nem is kéne, átraknám belőle a cuccot a Pyxiskémbe.) Ha jól látom, az első agy is WI.

 

*: Persze biciklialkatrészekről van szó. De egyik sem White...

 

arra a pyxisre rá is férne pár jó cucc végre. :D :D :D bocs...

 

viszont srác más érdekeset is árul, még ha nem is ss:

https://apro.bikemag...-titanium-47472


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#45
Exile

Exile

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 888 hozzászólás

Nem hiszem, hogy nagyon érdekelné a figurát a magic gear, eccentric Eno van hátul...

Valaha nagyon szerettem volna egy ilyen setupot. (Igazából még most is szeretnék, kár, hogy épp elblekkfrálydéjoztam* az árának több, mint a felét. A váz nem is kéne, átraknám belőle a cuccot a Pyxiskémbe.) Ha jól látom, az első agy is WI.

 

*: Persze biciklialkatrészekről van szó. De egyik sem White...


  • Rabbit kedveli ezt
Nyekereg a láncom, mint egy részeg kórus, nem segíthet rajta, csak a tribológus!

#46
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.836 hozzászólás

 

columbus csőszett mi? hát persze.... szerintem ez egy Magellan Crux, ami Fuji csövekből épült. nézd a papucsokat, a fejcsövön alul-felül a gyűrűket és a durung (29,6mm) nyeregcsövet. ettől még nagyon jópofa bicaj, de ha megkérdezte volna, elárultam volna, hogy 34:17 a medzsik gír, enyhén nyúlt lánccal, ugye.... :Dcool.png

 

néha kicsit sajnálom, hogy eladtam... :/

 

49963384256_b3f88cf974_b.jpg

 

mondjuk az inbred jobban hiányzik.... :(


  • Rabbit kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#47
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 992 hozzászólás
  • LocationKelenföld

Csujuj:

https://apro.bikemag...do-ss-mtb-49158



#48
Mars

Mars

    vendég

  • fórumtag
  • 519 hozzászólás

Köszi szépen mindenkinek, remélem, jó is lesz majd! 

Jó kérdés, hogy miért nem bontható a támvilla, de személy szerint én nem bánom, nem volt szempont, túl szűknek érzem jelenleg a szíjhajtásos lehetőségeket. 

Kicsit olyan ez, mint a Pinion gearbox, hogy nagyon okos, nagyon ügyes, és nagyon kéne, mert zseniális gondolat, de annyira szűkíti a lehetőségek terét a bringa egyéb paramétereivel kapcsolatban amellett, hogy elképesztő áron van, hogy nem jelent valós alternatívát sajnos.  



#49
zsbacsi

zsbacsi

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 287 hozzászólás
Erre az építésre én is kíváncsi vagyok! Jöhet ide nyugodtan

#50
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.540 hozzászólás

Nagyon pöpec az a váz, gratulálok hozzá!

Ez sem bontható, miért nem?!



#51
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.836 hozzászólás

ez már döfi! wink.png  gondolom, gyalog hozták, azért tartott eddig. :D

 

a márkatopicok között nincs pace, szerintem indítsd el, az első a tiéd lesz, megígérjük (gondolom a többiek nevében is nyilatkozhatok), hogy nem kezdjük el mutogatni az eddig rejtegetett pace bringáinkat. :)

 

vagy lehet itt az általánosban is, de inkább a pace topic, itt gyorsa(bba)n elsüllyedne.

 

akárhova is posztolod, (szintén a külföldiek mintájára) én előfizetek rá! ;)

 


  • Rabbit kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#52
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.299 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

nagyon finom darab! wink.png

 

simán lehet új topicban - de akár itt is. Úgyis alig vagyunk már, akik posztolgatunk...


zscs módosította - 2020. november 04. - 15:11

  • Rabbit kedveli ezt

#53
Mars

Mars

    vendég

  • fórumtag
  • 519 hozzászólás

Végre, szinte hihetetlen, de megjött! 

Június 12-i rendelés... :D 

Elnézést a hitvány képekért, de gyorsan ennyi sikerült. 

Arra gondoltam, hogy nyitnék egy új topikot (a külföldi oldalakon láthatóak mintájára) a bringa építéséről, és ott vinném végig az ügyet, ha erre van igény. Ami már most biztos, hogy az építés nem lesz gyors, és nem csak a szállítási idők várható elhúzódása miatt. :D 

Abban kérném a véleményeteket, hogy ha induljon ez a hírfolyam, akkor azt hova nyissam, hogy ne legyen rossz helyen, ahogy látom, ilyen jellegű még nem volt itt. 

 

Pace RC529 

 

LVoNd1i.jpeg

 

yRcGWRW.jpg

 

AukqCMR.jpeg

 

LQsOgoM.jpeg

 

dErfRIL.jpeg

 

XLSJy4i.jpg


  • karakoram, Kisherceg, ZolkoW és 1 további fórumtag kedveli ezt

#54
Mars

Mars

    vendég

  • fórumtag
  • 519 hozzászólás

eddig nem volt, de most megmértem neked: ~15mm
(feltéve, hogy ugyanazt a papucsot használják, mint amit 2011 óta minden QR h.agyas Uniton láttam, de szerintem igen)

edit:


Kössz, ezt jó tudni!
(tegnap kaptam csomagszamot, uh elkezdtek pörögni a gondolatok :))
  • Kisherceg kedveli ezt

#55
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.836 hozzászólás

Ha már, arrol van esetleg adat, hogy hány mm-t lehet tologatni a papucsot a teljes tartományban?

 

eddig nem volt, de most megmértem neked: ~15mm

(feltéve, hogy ugyanazt a papucsot használják, mint amit 2011 óta minden QR h.agyas Uniton láttam, de szerintem igen)

 

edit: ezek után arra kíváncsi lennék, hogy a megadott 430mm láncvillahossz milyen állás mellett értendő. (eddig mindig a legrövidebb volt megadva, de így. rolleyes.gif )


Kisherceg módosította - 2020. október 29. - 20:20

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#56
horgasz-zsolti

horgasz-zsolti

    vendég

  • fórumtag
  • 58 hozzászólás

Támogatom!

Valami jó kis szíj hajtásos egysebis vázat én is elfogadnék. Ha nem csúszó papuccsal,akkor excenteres monoblokkal. Igaz ha koszos,az tud recsegni..tudom,volt olyanom. De cserébe jól feszíthető a lánc vele.

Én életemben 2x ültem Unit vázon de mindig tetszett a tartalom és a kinézet is. 

Kényelmes, jól irányítható gép volt amit  használtam 2x30 km-t. Miért olyan nehéz bonthatóvá tenni a vázat, hogy szíjhajtással is lehessen használni ha már egysebességes!? Vagy ez csak nekem van ennyire becsípődve? Tudom, hogy a rendszer nem feltétlenül tökéletes, de a láncos rendszer sem.     



#57
Mars

Mars

    vendég

  • fórumtag
  • 519 hozzászólás

mikor megjelentek az első gyári képek az idei Uniról, az mtbr fórumán ment a szájkarate, hogy talán a papucs teljes előre-hátra tartománya ki sem használható, mert a gumi beleérne a nyeregvázcsőbe. a gyári képek alapján elég nehéz lett volna bármit biztosra mondani. ma viszont "szembejött" ez:
https://www.ebay.co....nkAAOSwD9hfmeOf

úgy tűnik, a kona tényleg meglépte, hogy nem lehet koppig előre tolni a papucsokat. legalábbis a 29+ gumival... fura...

s-l1600.jpg


Ha már, arrol van esetleg adat, hogy hány mm-t lehet tologatni a papucsot a teljes tartományban?

#58
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.540 hozzászólás

Én életemben 2x ültem Unit vázon de mindig tetszett a tartalom és a kinézet is. 

Kényelmes, jól irányítható gép volt amit  használtam 2x30 km-t. Miért olyan nehéz bonthatóvá tenni a vázat, hogy szíjhajtással is lehessen használni ha már egysebességes!? Vagy ez csak nekem van ennyire becsípődve? Tudom, hogy a rendszer nem feltétlenül tökéletes, de a láncos rendszer sem.     


  • horgasz-zsolti kedveli ezt

#59
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.681 hozzászólás

Majdnem írtam, hogy 2,6-os feliratot látok az abroncson, de aztán észrevettem a kis "+" jeledet. Mondjuk igen, nem tudom, mibe került volna picit hajlítani a csövön.

Egyébként dícséretes, hogy elfér benne :) Még ha állítólag a WTB felül is méretez.



#60
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.836 hozzászólás

mikor megjelentek az első gyári képek az idei Uniról, az mtbr fórumán ment a szájkarate, hogy talán a papucs teljes előre-hátra tartománya ki sem használható, mert a gumi beleérne a nyeregvázcsőbe. a gyári képek alapján elég nehéz lett volna bármit biztosra mondani. ma viszont "szembejött" ez:

https://www.ebay.co....nkAAOSwD9hfmeOf

 

úgy tűnik, a kona tényleg meglépte, hogy nem lehet koppig előre tolni a papucsokat. legalábbis a 29+ gumival... fura...

 

s-l1600.jpg


Kisherceg módosította - 2020. október 29. - 16:46

  • ZolkoW kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"