Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Single Speed

- - - - -

  • Please log in to reply
3052 replies to this topic

#3021
cor

cor

    új vendég

  • fórumtag
  • 9 posts
A Point 32 lukú!

#3022
-Henger-

-Henger-

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,181 posts

következõ kérdésem az lenne, hogy ezt az SS agyat csavarral kell rögzíteni a helyére, a papucsba, viszont nem adtka hozzá alátétet:
- tudatos a dolog? (valami újhullám)
- trehányság?


A hétezer forintoson az anyával van kombinálva. Vagy nem ez a típus van neked?

#3023
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24,199 posts
akkor tegyel alatetet es kesz.
illik adni hozza.

NE ÍGY! NE ÍGY!

borzasztus falánkusz
lor-inc g-boxx designer
. . .sár. . .nem haldoklom, így élek. . .k.rva 3mm...


#3024
esoognom

esoognom

    vendég

  • fórumtag
  • 76 posts

Tökéletes lesz a BMX/ss lánc vékony tányéron, hidd el. Semmi gond nincs vele. Sram PC-1 a tuti.


és mûködik !! köszönöm!

a
következõ kérdésem az lenne, hogy ezt az SS agyat csavarral kell rögzíteni a helyére, a papucsba, viszont nem adtka hozzá alátétet:
- tudatos a dolog? (valami újhullám)
- trehányság?
mert én még azt tanultam, hogy minden csavarkötés alá illik alátétet tenni.

köszönöm

#3025
inbred

inbred

    vendég

  • fórumtag
  • 27 posts
Feltöltött kép
[SIZE=1][/SIZE]

#3026
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26,354 posts
15 körül van a nova meg talán a point racing.
a jobbak már átmenõtengelyes 10mm-esek.
amit találsz boltban ilyen árban, vedd meg! (4 iparicsapágyas, racsnis 3 v 4 fogaskeréknek) etc.
ezek bírják a kiképzést nagyon(nekem b+-ból volt ilyenem)

#3027
uemeff

uemeff

    újonc

  • fórumtag
  • 3 posts
Hi. Dirtre/streetre kellene 36 lyukú SS agy. Alex dm24-es felnihez kellene. Esetleg nincs valakinek eladó? És bótba melyiket érdemes venni? Ár/érték arányban melyik a legjobb. Kb 10-15 ezerbõl kellene. Köszi.

#3028
esoognom

esoognom

    vendég

  • fórumtag
  • 76 posts
Kösz srácok!


BMX/SS lánc - vékonytányér kombót megnézem

#3029
LóFarkas

LóFarkas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,721 posts
Tökéletes lesz a BMX/ss lánc vékony tányéron, hidd el. Semmi gond nincs vele. Sram PC-1 a tuti.

#3030
SSZOLEEKA

SSZOLEEKA

    vendég

  • fórumtag
  • 11 posts
nkeme is ez volt a bajom
de én felraktam elõre egy gebhard ss tányért

#3031
esoognom

esoognom

    vendég

  • fórumtag
  • 76 posts

Széles lánccal próbálkozol? A váltós rendszerekhez való láncok nem fognak normálisan felfeküdni, csak a bmx-pálya-ss szabványuak.


nem, váltós láncal próbálkozom
ahha! értem. na, viszont elõl ugye maradt a hussefelt tányérja 32T asszem, akkor meg ezzel nem lesz kompatibilis a az ss-BMX lánc, vagy?

#3032
gimp

gimp

    vendég

  • fórumtag
  • 65 posts
Széles lánccal próbálkozol? A váltós rendszerekhez való láncok nem fognak normálisan felfeküdni, csak a bmx-pálya-ss szabványuak.

#3033
esoognom

esoognom

    vendég

  • fórumtag
  • 76 posts
Hello mindenki!

az hogy lehet, hogy a B+ SS agyon lévõ fogaskerék fogkiosztása más mint egy "hagyományos" fogaskeréknek? gyakorlatban: a láncot elkezdem szépen ráilleszteni, az elsõ kettõ fogba belekap, aztán pedig lehet látni szépen, hogy a többibe már nem, azaz ritkább a fogkiosztás. nna van ilyen, vagy csak én bénázok? mi a teendõ?: másik fogaskerék?

köszönet

#3034
SSZOLEEKA

SSZOLEEKA

    vendég

  • fórumtag
  • 11 posts
köszcsi!
tul képpen egy azonic ds2rõl van szó, azon meg csak v konzol van
csak láttam sok képet pl errõl az a gangrol és nem tudtam felfogni, hogy hogy mûködhet
köszi mégegyszer mindenkinek!

#3035
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8,649 posts
nah akkor írok mer' volt 24:00 agangem. )
nálam se jött úgy ki hogy pont a csuszópapucs tövénél legyen a tengely meg a lánc is feszes legyen. :\
így természetesen nem fexik fel rendesen a pofa.. de azér' nálam még így is harapott rendesen a bb7 160as tárcsával. vagy ugy is mondhatom hogy nem veszek észre különbséget fékezés tekintetében most hogy SS polarx-em van,ahol ugye ott van a pofa ahol lennie kell.

mellesleg ha jol emléxem olyan sokat nem naon lehet állítani a tengelyen mert akkor nem tudod felrakni a láncfeszítõket.
szóval én azt mondom nó para.

itt van kép ni

inkább a fejcsõ miatt aggódj ;)

#3036
gagyenkov

gagyenkov

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 502 posts
Ha a tárcsfék konzol nem álítható akkor nem tudod használni:( Viszont a v féket tudod bizonyos határokon belül a kerék után húzni:scared: Ez van!
Gondod van a bringáddal? Dobd be a DUNÁBA! DUNA kerékpárbolt

#3037
SSZOLEEKA

SSZOLEEKA

    vendég

  • fórumtag
  • 11 posts
Sziasztok!
Az szeretném kérdezni tõletek, hogy egy csúszópapucsos vázon (mondjuk az Author A-Gangon) hogy lehet, hogy müxik a tárcsafék, ha a fékkonzolon nem lehet állítani a féket elõre - hátra?
Mert mi van akkor, ha mondjuk úgy feszes a lánc, hogy hátra húzom a kereket másfél cmt. A fék meg marad a helyén. Ugyanez a felniféknél is homály számomra...plz segitsetek!

#3038
-Henger-

-Henger-

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,181 posts
Tocsa, elõször rakd össze a bicajt, ki fog derülni, hogy kell-e egyáltalán feszítõ. Legfeljebb 2-800 km-enként (hasból mondtam) cseréled újra a láncod, mert a régi annyira megnyúlt, hogy ugrik a fogakon.
Vagy láncfeszítõt (rögzített, de állítható, ill. rugós) építesz a gépre. Csavarjának megvan a hely. Én régi rossz hátsó váltó kanalát hajlítgattam be, egyik görgõ a végén, másikat felfúrtam. Munkába nem állt, de nagyon pengén néz ki. :) Kábelkötegelõvel még jól fel is tudod kötniVagy még vehetsz Pointot is.
Félláncszemmel is csak idõlegesen lesz jó a lánchosszod, a lánc kopásától úgyis belazul.

És olvasd a fórumot.

Madve írtad
"de szerintem jobb a rugós, mert a monti lánctányérok is oválisak egy haloványit"
Nem a racsnik, khm.. tökéletlen koncentrikussága okozza a lánc feszülést-lazulást?

#3039
gkulcsar

gkulcsar

    vendég

  • fórumtag
  • 159 posts
Hm, szóval kontraféket szeretnél. Szerintem inkább ne :-) Elõnyét nem látom, hátrányát annál többet. Annál még a cantilever is jobb :-)

#3040
gkulcsar

gkulcsar

    vendég

  • fórumtag
  • 159 posts
Hihi, százalékban egészen pontosan 50% az esélye, hogy láncfeszítõre van szükséged: vagy kell, vagy nem :-)
Ha nem fixit akarsz, hanem csak SS-t, akkor mi kifogásod a láncfeszítõ ellen?
Egyébként a half-chain nagyon hasznos dolog, és tekintve, hogy a lánc feszessége azért nincs nagyon precízen meghatározva (tehát lóghat is egy kicsit), van rá esély, hogy megúszod feszítõ nélkül. Ha ráadásul a racsnis lánckereket és a hajtókaron lévõ lánckereket is szabadon tudod különbözõ fogszámúra cserélgetni, akkor gyakorlatilag biztos, hogy elõ tudsz állítani olyan áttételt, ami jó lesz. Ha jól emlékszem, 2 fogszám összesen az elsõ és hátsó lánckereken jelent egy láncszemet. Vagyis mondjuk egy 32-16-hoz pont egy szemmel kell több, mint a 34-16-hoz, vagy a 32-18-hoz. Asszem Sheldon Brown-nál lehet ilyenekrõl olvasni. Ha nincs ilyen "fél láncszemed", akkor a 2-bõl 4 lesz, ezzel már melósabb sakkozni.
Apró problémát jelent a lánc kopása miatti nyúlás, de ahogy fent is írtam, egy kis lógás belefér, meg azért egy új lánc sem olyan drága, és nem valószínû, hogy havonta kellene cserélgetni... Szóval szerintem hajrá! :-)