Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Tárcsafékek - általános eszmecsere

* * * * * 2 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
18470 hozzászólás a témában

#18021
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás

Naszóval meg van mi volt a bibi. A Treknél ugy müködik, hogy van két luk, amibe belemegy 1 adapter, amire rárakod a féket adapterével együtt. Nem túl szimpatikus megoldás, pláne, hogy azért a + adapterért 4000ft fizettem. Nekem nagyon ugy tünt, hogy ez csak pénzlehúzás. Na mindegy betekertem a Nellaba legalább megvolt a napi testedzés.

az összes PM-es féknél így müködik;)
valszeg elsõ adapter volt.

#18022
Hotmaat

Hotmaat

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.150 hozzászólás
Naszóval meg van mi volt a bibi. A Treknél ugy müködik, hogy van két luk, amibe belemegy 1 adapter, amire rárakod a féket adapterével együtt. Nem túl szimpatikus megoldás, pláne, hogy azért a + adapterért 4000ft fizettem. Nekem nagyon ugy tünt, hogy ez csak pénzlehúzás. Na mindegy betekertem a Nellaba legalább megvolt a napi testedzés.

#18023
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
képed van róla? ™ :)

nem hinném, hogy nagyon eltérnének a szabványtól, de manapság bármi elõfordulhat
az elsõ és a hátsó adaptered ugye különbözik, szóval a hátsó többet emel?

#18024
Hotmaat

Hotmaat

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.150 hozzászólás
Szerintem nem elsõvel, mert azt elõre raktam:) Egyéb?

#18025
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
valószínûleg elsõ adapterrel próbálod felrakni hátra. akkor kell neked 1 db is-pm 6" hátsó!! adapter. vagy veszel egy 140-es tárcsát :)

#18026
Hotmaat

Hotmaat

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.150 hozzászólás
Sziasztok. Olyan problémám lenne, hogy vettem 1 Avid Juicy 5 féket, akarom felrakni a hátsót és az adapter lyukjai távolabb vannak mint a vázon a helye mit bírok csinálni? A váz egy 2004-es Trek 6700-as. Van esetleg valami spéci adapter? Ja egyébként 160-as az adapter.

#18027
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
a magura 5 év garit ad a tömítésekre, próbáld a malin leverni, ha te vagy az elsõ tulajdonos, és megvan a számla. (nagyjából esélytelen, de egy próbát megér)

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#18028
conor1326

conor1326

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.055 hozzászólás
valószínûleg a fékkarban lévõ dugattyú tömítése adta meg magát

elég régi fék már ez, szóval simán meglehet

a szervízben sztem ehhez nem nyúltak, mert a légtelenítéshez nem kell a fékkart szétszedni
Autist Team:)



#18029
Rebell-78

Rebell-78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.977 hozzászólás
Az utolso service ota problemas a hatso fek. Kicsereltek a pofakat meg kilevegözettek. 25 km lejtö utan olajosak lettek az ujaim es allig fekezett.
Szoval kinyomta az olajat fenn a fogonal. A mechanikusnak elmeseltem a storyt es öszerinte a membran van elmenve. Na szerintem ez nem igaz mert a service elött minden o.K volt.
Ugynezki levegö is van a dologban, mert kb. 2,5cm utan fog. Hidegen minden jo, de a rizikoban, hogy ha meleg lessz R.I.P nemegyezek bele.

Szerintem a servicebe b@sztak valamit el. Ez a German kezi munka ::))

Mit csinaljak?????????

#18030
Mohus

Mohus

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.156 hozzászólás
természetesen a pofák nem voltak berakva a mûvelet közben:) Olajozás alatt meg csak fültisztítóval a munkahengerek oldalára felhordott kevés olajra kell gondolni

#18031
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
olajoztad a dugattyúkat? :scared: de remélem a betétre nem sok jut(ott) mert akkor r.i.p. :) mondjuk tényleg meglepõ, hogyha rendesen beállítod a féket, mennyivel jobb ;)

#18032
Mohus

Mohus

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.156 hozzászólás
latnat, Endroo,

köszönöm a segítséget! Szétkaptam a féket, megtisztítottam, olajoztam a dugattyúkat, kicsit molyoltam vele, és iszonyat disznó lett! Munkahengerek középen fognak, keményebb lett a fogáspont és a fékerõ is kb a másfélszerese! Kicsit meg is ilyedtem, hogy biztos kellett e nekem a 180-as tárcsa. Mindenesetre örömömben megcsináltam a hátsó féknyerget is:)

#18033
nkarcsi

nkarcsi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.380 hozzászólás
Valaki tapasztalata, megjegyzése milyen féket lehet összehozni régi hayes tárcsa és juicy7 kombóval? (203as, elsõ)

#18034
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

Azaz!

Köszi a gyors infót megy a kukába azaz egydarab "basz"!

nem kell egybõl kidobni, csak felesleges, ha megfelelõ erõvel van meghúzva az a csavar. nekem is megvannak valahol disznek (vagy szemétnek, nézõpont kérdése :))

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#18035
m.big

m.big

    új vendég

  • fórumtag
  • 9 hozzászólás
Azaz!

Köszi a gyors infót megy a kukába azaz egydarab "basz"!

#18036
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
a vázhoz villához rögzül a shimano adapter, pm-es fékekhez(amilyenek az új shimanok)
erre az adapterre megy rá a féktest. és ehhez a csavarhoz van a müanyag basz.

#18037
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás

Bocsi szarul írtam,adapterre gondoltam!


az hogy kell-e adapter az függ a villádtól, ileltve a tárcsamérettõl.
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#18038
m.big

m.big

    új vendég

  • fórumtag
  • 9 hozzászólás
Bocsi szarul írtam,adapterre gondoltam!

#18039
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
minden shimano fékhez jár ilyen basz, egy müanyag pöcök a féket az adapterre rögzítõ csavar alá/rá
dobd el nyugodtan;)

#18040
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
az nem mûanyagból van...
lehet, hogy az a sh!mano okosság, amit a csavarra kell rátenni, hogy ne lazuljon ki.
én legalábbis arra tippelek. és ha igazam van, akkor nem gáz, én soha nem használtam, és élek. és egyik csavarom se lazult ki. csak jól meg kell húzni (megfelelõ erõvel, nem mint az állat!)

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.