Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Tárcsafékek - általános eszmecsere

* * * * * 2 votes

  • Please log in to reply
18471 replies to this topic

#81
Mars

Mars

    vendég

  • fórumtag
  • 519 posts

Én magurát már csak a fékkar miatt sem választanék. Az a thermoplasticnak nevezett förmedvény nem méltó a cég régi modelljeihez (Louise, Marta etc.) szerintem.

Formuláról jókat írnak, különösebb problémákról se nagyon olvasni. Én ár/érték arányban az SLX-re szavaznék, az hosszútávon is egy nagyon jó választás.  

Köszi szépen, pont ez a bajom a magurával, hogy vagy nagyon dicséri valaki, vagy nagyon szidja. Sosem tudom melyik oldalra álljak, és végül általában nem merem bevállalni, pedig érdekelne. Lehet, hogy most változtatok ezen. 

 

A shimano az biztos jó, ismerem, mást se használtam nagy átlagban, mint megbízható, jól működő shimano fékeket, és engem a problémáik is elkerültek. Ha megint inamba száll a bátorság, akkor úgyis megint ez lesz :D 

 

Másfelé egyébként azért nézelődök, mert érdekel, hogy egy másmilyen fék miben más. Jobb? Rosszabb? Érzésre, megbízhatóságra, fékerőre, tartósságra, szerelhetőségre, stb... 

 

Azzal legalább már biztosan tudom könnyíteni a saját dolgom, hogy sram féket nem szeretnék, na azt nem. Pedig műszakilag az is érdekes és előremutató, csak eddigi tapasztalataim szerint rossz. 



#82
Mars

Mars

    vendég

  • fórumtag
  • 519 posts

 

Gondolom a Trickstuff Piccola HD az nincs a pakliban (nekem nincs, az biztos, főleg ennyiért és 1 év várakozási idővel...). biggrin.png

Dehogy nincs, csak egy olyan pakliban, amiből én sajnos nem húzhatok :D 

Rettentően érdekes, és biztosan nagyon jó is, de azt az árszintet akkor sem tudnám befogadni, ha egyébként nem lenne gond annyit kiadni egy pár fékre. 



#83
osi22

osi22

    vendég

  • fórumtag
  • 162 posts

Én magurát már csak a fékkar miatt sem választanék. Az a thermoplasticnak nevezett förmedvény nem méltó a cég régi modelljeihez (Louise, Marta etc.) szerintem.

Formuláról jókat írnak, különösebb problémákról se nagyon olvasni. Én ár/érték arányban az SLX-re szavaznék, az hosszútávon is egy nagyon jó választás.  

 



#84
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,301 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Magura MT5?

Fákkar bénább, mint az MT7 HC/Pro, de alig 180 EUR a szett. Sőt, volt 155 EUR körül is a pár még a télen BDiscounton, kicsit bánom, hogy nem rendeltem egy szettet. És ez is könnyű.

 

Én 12 éve Magura fan vagyok, mikor mindenki szidta, én imádtam már a Louise BAT szettemet, tökéletes volt még mikor eladtam 5 év használat után. Egy MT4 szettel fürödtem be 2012-ben, az egy használhatatlan design volt, a fékkarban a dugattyú műszakilag is elhibázott. A 2015-ös megújított verziók már jók. 2 MT8 szettet használtam az utóbbi 5 évben, soha semmi gond nem volt velük. Légteleníteni nem könnyű őket, az igaz, szervizekben nem csodálom, hogy húzzák a szájuk szélét, ha Magurában kérsz olajcserét.

 

Gondolom a Trickstuff Piccola HD az nincs a pakliban (nekem nincs, az biztos, főleg ennyiért és 1 év várakozási idővel...). :D



#85
zsbacsi

zsbacsi

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 287 posts

Én ezt a shimano-t jó szívvel javaslom: https://bike.shimano...o/BR-MT520.html nálam hibamentesen működik, télen kicsit vándorol a nyomáspontja, mint eddig minden shimano fékemnek, ezen kívül minden ok vele. Nálam preferencia volt, hogy lehetőleg ne kerámia dugattyús legyen a fék, mert már több is elrepedt nálam, az olcsóbb shimano fékek szerencsére alu dugattyúsak.

 

Ha találsz olcsón, a Zee sem rossz választás, bár kicsit nehezebb mint amiket írtál.


  • Rabbit likes this

#86
Mars

Mars

    vendég

  • fórumtag
  • 519 posts

Egy ideje lamentálok a megfelelő fékszett kiválasztásán... négydugattyús megoldást szeretnék, 180-as tárcsákkal fogom használni. 

Van egy szett 8120-as xt-m, és elsőre azt gondoltam, hogy miért is ne vegyek belőle még egy párral, hiszen jó. 

De furdalja a kíváncsiságomat, hogy van-e a fentinek alternatívája. 

 

Elgondolkodtam a 7120 SLX-en, mert sokkal olcsóbb, és ugyanaz mint az XT. 

Aztán ott a Magura MT7 Pro, amiről elég jókat olvasok, de mégis tartok tőle kicsit. https://www.pinkbike...ro-brakes.html 

Aztán ott a TRP DH-R EVO, amiről szintén elég pozitív a visszajelzés: https://www.pinkbike...akes-2020.html 

Van még a Hope Tech 3 E4, ami az amúgy is meglévő hope alkatrészek körébe illene bele, illetve itt is nagyon furdal a kíváncsiság. Ami visszatart az a dot fékfolyadék és, hogy vajon hozza-e a megfelelő üzembiztosságot. https://www.bikerada...-brake-review/ 

Formula cura4: itt a megbízhatóság számomra a nagy kérdés, és hogy mennyire lesz tartós hosszútávon, de ez is tetszik. https://nsmb.com/art...-brake-review/ 

 

Fentiekkel kapcsolatban van-e tapasztalatotok, véleményetek, illetve tudnátok-e javasolni valami olyat, ami ebben a listában nem szerepel, de attól még jó lehet?



#87
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 995 posts
  • LocationKelenföld

Ha nincs derékszögben a tárcsa és a féktest, azt hogy lehet kiegyenesíteni?

Valahogy síkba kéne marni a vázon a PM felfogatót de kis hazánkban csinál ilyet valaki?

Nem tudom milyen fékről van szó, mielőtt a vázat reszelnéd, megfelelő hosszúságú csavarral avidos stílusban szerelném össze. Ugyanis legtöbbször a két zsákfurat pontatlan párhuzamossága és merőlegessége okoz problémát, a rögzítőcsavarok meghúzásakor. Ha a csavar feje alá fűzöl egy v-fék beállító szettet (tudod, félhátú alátét, keskeny ellendarab, plusz sima alátét), mindegy lesz, hogy áll a csavar feje a féknyereghez képest. Jó eséllyel szögben fog. Aztán még mindig jöhet a lapos reszelő.


Edited by Rabbit, 2020. October 25. - 21:36.

  • ultio and Kisherceg like this

#88
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,301 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Ha nincs derékszögben a tárcsa és a féktest, azt hogy lehet kiegyenesíteni?

Valahogy síkba kéne marni a vázon a PM felfogatót de kis hazánkban csinál ilyet valaki?

Nekem a régi Merida fully-n a Zöld Pontban végeztek ilyet anno. Jó 10 éve. Volt ehhez spéci szerszámuk IS tárcsafék-felfogatáshoz. PM-eshez passz, kinek lehet ilyesmi, de azért érdemes lenne megkérdezni őket, hátha!


  • Kisherceg and Rabbit like this

#89
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,636 posts

Ha nincs derékszögben a tárcsa és a féktest, azt hogy lehet kiegyenesíteni?

Valahogy síkba kéne marni a vázon a PM felfogatót de kis hazánkban csinál ilyet valaki?


Marci

#90
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,861 posts

135 qr verzióban én ezt használtam már megelégedéssel évekig: https://www.novatecu...b-15d252sb-bo/ 

Ha megfelelő mennyiségű/minőségű zsír van benne, akkor szinte teljesen csendes is tud lenni, de ha úgy van, akkor hangos is. 

Könnyű, alu rotoros, tőcsavarokkal rögzíthető. Talpas fogaskerekekkel használtam csak, talán ez az egyetlen megkötés ennél az agynál. 

Ár/érték arányban abszolút csak ajánlani tudom. 

Ha elém ugrik még valami, igyekszem megosztani. 

 

Igen, ezt ismerem, néztem is amíg lehetett kapni. Végül eltántorított a záróanya (nem szimpatikus a kazettatesten lévő menettel együtt) és az, hogy emlékeim szerint ez is hangos (deviantmtb.hu-ról talán). Ezek szerint tévedtem, le lehet halkítani. :)


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#91
Mars

Mars

    vendég

  • fórumtag
  • 519 posts

nahát, erre a trükkcucc betétre nagyon kíváncsi lettem! nem is annyira a shimano miatt, nekem a "legegyszerűbb" fémes (elöl) és gyantás (hátul) shimano betét tökéletesen működik, de meglepetésemre a bb7-hez is lehet kapni. legközelebb kipróbálom (ha el nem felejtem rolleyes.gif ) hátha nem visít úgy, mint a gyári avid betét. egész jól el tudom csendesíteni némi finomhangolással, de sosincs teljesen csendben. ilyen szempontból mondjuk nagy haverok a hope aggyal, az is olyan hangos*, a képemről lesül a bőr miatta az erdőben. röhej, hogy az ss bicajom hangosabb, mint a telós/váltós...

 

*@mars: ha esetleg belefutsz valami halk ss qr agyba, ne habozz megosztani! wink.png

135 qr verzióban én ezt használtam már megelégedéssel évekig: https://www.novatecu...b-15d252sb-bo/ 

Ha megfelelő mennyiségű/minőségű zsír van benne, akkor szinte teljesen csendes is tud lenni, de ha úgy van, akkor hangos is. 

Könnyű, alu rotoros, tőcsavarokkal rögzíthető. Talpas fogaskerekekkel használtam csak, talán ez az egyetlen megkötés ennél az agynál. 

Ár/érték arányban abszolút csak ajánlani tudom. 

Ha elém ugrik még valami, igyekszem megosztani. 


Edited by Mars, 2020. October 05. - 09:02.


#92
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1,167 posts

Igen, ez egy jóféle teszt! wink.png

Túlmenően egy-egy féktípuson, ez még elgondolkodtató:

"Don’t forget aftermarket pads too: in our tests fitting the Trickstuff Power+ brake pads to the SRAM Code R resulted in a 20% improvement in average braking torque, and an average of 18% improvement in deceleration times. Plus, they were quieter."

 

Volt már szó erről, hogy érdemes márkás betétet vásárolni eleve a BBB/Alligator/OnOne (sajnos igen...)/stb. helyett. Lehet, hogy nem 12 EUR, hanem 16-18, de... Aftermarket fékpofa is lehet jó. Lásd például, fentebbi idézet!

 

Próbáltam a Sram Guide R-ben a Tricksuff Power betétet. Mérni nem tudtam ugye, de valóban jobban fogott érzetre. Azzal adtam el.

A Magurához is ilyen pótbetét van, ha a gyári elkopott, az megy bele.


Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti


#93
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 995 posts
  • LocationKelenföld

nahát, erre a trükkcucc betétre nagyon kíváncsi lettem! nem is annyira a shimano miatt, nekem a "legegyszerűbb" fémes (elöl) és gyantás (hátul) shimano betét tökéletesen működik, de meglepetésemre a bb7-hez is lehet kapni. legközelebb kipróbálom (ha el nem felejtem rolleyes.gif ) hátha nem visít úgy, mint a gyári avid betét. egész jól el tudom csendesíteni némi finomhangolással, de sosincs teljesen csendben. ilyen szempontból mondjuk nagy haverok a hope aggyal, az is olyan hangos*, a képemről lesül a bőr miatta az erdőben. röhej, hogy az ss bicajom hangosabb, mint a telós/váltós...

 

*@mars: ha esetleg belefutsz valami halk ss qr agyba, ne habozz megosztani! wink.png

Hoppá, van trp-hez is! Most mi a direktíva, előre power+, hátra standard?
 



#94
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,861 posts

nahát, erre a trükkcucc betétre nagyon kíváncsi lettem! nem is annyira a shimano miatt, nekem a "legegyszerűbb" fémes (elöl) és gyantás (hátul) shimano betét tökéletesen működik, de meglepetésemre a bb7-hez is lehet kapni. legközelebb kipróbálom (ha el nem felejtem rolleyes.gif ) hátha nem visít úgy, mint a gyári avid betét. egész jól el tudom csendesíteni némi finomhangolással, de sosincs teljesen csendben. ilyen szempontból mondjuk nagy haverok a hope aggyal, az is olyan hangos*, a képemről lesül a bőr miatta az erdőben. röhej, hogy az ss bicajom hangosabb, mint a telós/váltós...

 

*@mars: ha esetleg belefutsz valami halk ss qr agyba, ne habozz megosztani! ;)


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#95
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 995 posts
  • LocationKelenföld

Igen, ez egy jóféle teszt! wink.png

Túlmenően egy-egy féktípuson, ez még elgondolkodtató:

"Don’t forget aftermarket pads too: in our tests fitting the Trickstuff Power+ brake pads to the SRAM Code R resulted in a 20% improvement in average braking torque, and an average of 18% improvement in deceleration times. Plus, they were quieter."

 

Volt már szó erről, hogy érdemes márkás betétet vásárolni eleve a BBB/Alligator/OnOne (sajnos igen...)/stb. helyett. Lehet, hogy nem 12 EUR, hanem 16-18, de... Aftermarket fékpofa is lehet jó. Lásd például, fentebbi idézet!

Mennyire igazat beszélsz, jó ezt ismét hallani! Sőt, bővíteném a negatív listát a tektro/trp gyárival és a nukeproof-al is. A legolcsóbb resin shimano kenterbe veri őket.



#96
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,301 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

...

 

Ez egy nagyon jó összehasonlító teszt, korábban lehet, hogy te linkelted zscs.

Igen, ez egy jóféle teszt! wink.png

Túlmenően egy-egy féktípuson, ez még elgondolkodtató:

"Don’t forget aftermarket pads too: in our tests fitting the Trickstuff Power+ brake pads to the SRAM Code R resulted in a 20% improvement in average braking torque, and an average of 18% improvement in deceleration times. Plus, they were quieter."

 

Volt már szó erről, hogy érdemes márkás betétet vásárolni eleve a BBB/Alligator/OnOne (sajnos igen...)/stb. helyett. Lehet, hogy nem 12 EUR, hanem 16-18, de... Aftermarket fékpofa is lehet jó. Lásd például, fentebbi idézet!


Edited by zscs, 2020. October 02. - 14:37.


#97
horgasz-zsolti

horgasz-zsolti

    vendég

  • fórumtag
  • 59 posts

végül rendeltem egy SLX féknyerget a "folyós" helyett, kapott még egy esélyt :D

Ha ez is elvérzik, kipróbálok egy magura szettet ohmy.png


  • ultio likes this

#98
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1,167 posts

Nem vagyok fizetett Shimano ügynök csak megemlítem..Haver vett Angliából egy bringát, Deore fékkel szerelve. Ottani szokás szerint fordítva voltak a fékek bekötve. (jobb kéz első, bal kéz hátsó). A fékcsövek kibontása, levágása, légtelenítése,...mindennel volt kb 40 perc. Szerintem nagyon könnyű szerelni őket. (Youtube-ról tanultam)

Természetesen hallani rosszakról is de arányosítsuk, mennyi milliót adnak el. És soha nem mondom hogy a Shimano az über mindenben mert biztosan nem de kb olcsón nagyon jó minőséget kapsz.

Ma szereltem kollégám Tektro fékét...hát...anyáztam rendesen. 2x kellett légteleníteni és akkor sem lett olyan beton kemény mint bármely Shimano-s szerelésem. És nem jövök rá mi a titok, mert ugyan úgy kell csinálni de mégsem lett tökéletes.

 

Nem is feltételeztem smile.png .

Csak azt gondolom, hogy nem jó a sarkos vélemény. Csak ez a fék a fék. Ez nem ennyire egyszerű és fekete-fehér.

 

zscs: én se vagyok szerelőguru, sőt Eleve úgy állok hozzá, hogy akár több nap is szerelem a féket. Ha kell, többször légtelenítem. Eddig elégedett vagyok a Magurával ezen a téren is.

Az én időmbe belefér, hozzád képest alig megyek.

 

Ez egy nagyon jó összehasonlító teszt, korábban lehet, hogy te linkelted zscs.


Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti


#99
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,636 posts

Nem vagyok fizetett Shimano ügynök csak megemlítem..Haver vett Angliából egy bringát, Deore fékkel szerelve. Ottani szokás szerint fordítva voltak a fékek bekötve. (jobb kéz első, bal kéz hátsó). A fékcsövek kibontása, levágása, légtelenítése,...mindennel volt kb 40 perc. Szerintem nagyon könnyű szerelni őket. (Youtube-ról tanultam)

Természetesen hallani rosszakról is de arányosítsuk, mennyi milliót adnak el. És soha nem mondom hogy a Shimano az über mindenben mert biztosan nem de kb olcsón nagyon jó minőséget kapsz.

Ma szereltem kollégám Tektro fékét...hát...anyáztam rendesen. 2x kellett légteleníteni és akkor sem lett olyan beton kemény mint bármely Shimano-s szerelésem. És nem jövök rá mi a titok, mert ugyan úgy kell csinálni de mégsem lett tökéletes.


  • Kisherceg likes this
Marci

#100
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,301 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Több Magura szettem volt már, sőt, egy MT8 Race Line Limited szettem még most is van. XC fékhez képest bivalyerős és egy SRAM Level TL helyére szereltem párom bringáján, miután 2 évig nyüstöltem (versenyek, edzés, minden).

Légtelenítés szerintem közepesen macerás. A gyári videó alapján sosem sikerült rendesen. Igazából a SRAM-féle légtelenítési módszerrel légtelenítem nagyjából (Youtube-on gyári SRAM videó) és így jó. Azért nagyjából, mert 1 éve nem csináltam ilyet és rémlik, valamit máshogy szoktam. :)

Lehet, én vagyok a béna (sőt biztos), de elsőre sosem sikerül, legalább az egyik féket 2x kell légtelenítenem egymás után.


  • ultio likes this