Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Tárcsafékek - általános eszmecsere

* * * * * 2 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
18471 hozzászólás a témában

#61
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás

Kipumpáltam a fékkarral a dugatyút és a kerületére kentem fülpiszkálóval fékolajat.De teljesen nem jött ki.Kb 4mm-re.Nem mertem jobban kinyomatni.Teljesen ki kéne nyomatnom és akkor férnék hozzá a gumihoz?


csak akkor fersz hozza teljesen a gumigyurohoz, ha kiszeded dugattyut, de ehhez szet kell szedni a fektestet, bar lehet kijon szetszedes nelkul is, csak nem lesz egyszeru visszatenni, igy nez ki:

https://www.mtbr.com...51-jpg.1158338/

www.mtbr.com/threads/xt-m8000-broken-pistons.1056556/

de nem hiszem, hogy teljesen szet kene szedned, bar nem tudom, hogy mennyit hasznaltad, eleg lehet csak a kisse kipumpalt dugattyukra kenni fekolajat, majd visszanyomni, esetleg parszor megismetelni. Azert ez eleg maceras, mert konnyen eltorhet a keramia dugattyu :/

#62
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás

Külső csere után próbálom beállítani a kerék gyorszárján hogy ne súroljon bele a tárcsa a fékpofába.Miért van az hogy terheletlenül jó,tehát nem hallom a súrolást,viszont ha tekerek akkor beleér?


nezd meg a dugattyukat, hogy nincs-e kijjebb valamelyik. Nalam volt mar ilyen gond, vagy hogy kilazult allandoan a gyorszar, de vegul bekentem csavarrogzitovel a menetet.

#63
ny zoli

ny zoli

    fórumtag

  • fórumtag
  • 117 hozzászólás

Üdv!

Külső csere után próbálom beállítani a kerék gyorszárján hogy ne súroljon bele a tárcsa a fékpofába.Miért van az hogy terheletlenül jó,tehát nem hallom a súrolást,viszont ha tekerek akkor beleér?



#64
ny zoli

ny zoli

    fórumtag

  • fórumtag
  • 117 hozzászólás

Shimano hidrósra gondoltam,de ha azt mondod ez is megfelel akkor oké.Köszi a választ Bikertigger.



#65
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Új bringámon lesz hidrós Tektro M275 fék,ezt gondoltam leváltani mechanikusra.Visszaolvasva a hsz-eket nem ajánljátok a mechanikust.

Mik a tapasztalatok ezzel a fékkel (M275)? Mire érdemes cserélni?

semmire

használni kell.


  • Kisherceg és Rabbit kedveli ezt
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#66
ny zoli

ny zoli

    fórumtag

  • fórumtag
  • 117 hozzászólás

Új bringámon lesz hidrós Tektro M275 fék,ezt gondoltam leváltani mechanikusra.Visszaolvasva a hsz-eket nem ajánljátok a mechanikust.

Mik a tapasztalatok ezzel a fékkel (M275)? Mire érdemes cserélni?



#67
zsbacsi

zsbacsi

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 287 hozzászólás

https://trpcycling.com/product/spyre/


  • Rabbit és zscs kedveli ezt

#68
ny zoli

ny zoli

    fórumtag

  • fórumtag
  • 117 hozzászólás

Üdvözletem!

Városi tekeréshez BB7-en kívül melyik mechanikust ajánlanátok? Ezt esetleg https://www.bikedisc...0mm-tarcsa.html vagy Shimanoéktól valamit?



#69
Pity_

Pity_

    vendég

  • fórumtag
  • 87 hozzászólás
  • LocationAjka
Kipumpáltam a fékkarral a dugatyút és a kerületére kentem fülpiszkálóval fékolajat.De teljesen nem jött ki.Kb 4mm-re.Nem mertem jobban kinyomatni.Teljesen ki kéne nyomatnom és akkor férnék hozzá a gumihoz?

Nem a győzelem a részvétel, hanem a fontos !


#70
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás

Sziasztok,
SLX BR-M675 fékem van. Kivettem a betéteket, kitisztítottam a féktestet a dugattyúkat. A dugattyúkat visszanyomtam teljes. Betéteket betettem. Majd behúztam a fékkart, kiengedtem és a dugattyúk nem álltak vissza teljese. Ez normális?
https://kepkuldes.com/image/ATfrlq

4d3d10255062bea48ccf120b3f19a03d.jpg


kentel szilikonzsirt a dugattyut tartot gumigyurure? de egy kis asvanyi fekolaj is jo lehet.

blash módosította - 2021. július 12. - 17:10


#71
Pity_

Pity_

    vendég

  • fórumtag
  • 87 hozzászólás
  • LocationAjka

Sziasztok,

SLX BR-M675 fékem van. Kivettem a betéteket, kitisztítottam a féktestet a dugattyúkat. A dugattyúkat visszanyomtam teljes. Betéteket betettem. Majd behúztam a fékkart, kiengedtem és a dugattyúk nem álltak vissza teljese. Ez normális?

https://kepkuldes.com/image/ATfrlq

https://kepkuldes.co...20b3f19a03d.jpg


Nem a győzelem a részvétel, hanem a fontos !


#72
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.681 hozzászólás

Lehet, hogy keverem a dolgokat, de amiről el tudom képzelni így visszaemlékezve, hogy műanyag alkatrész is van benne, az a fékkar távolságának állítója, ahhoz elvileg nem kell nyúlni fékbetét cserekor. Meg a másik csavarhoz sem (szerintem az a fogáspont állító, a kereszthornyú, és aminek nem sok hatását vettem észre eddig), hanem csak betétcsere előtt vissza kell nyomni a dugattyúkat, és akkor nem lesz passzentosabb, mint kéne.

 



#73
andrew_m

andrew_m

    vendég

  • fórumtag
  • 198 hozzászólás

Sziasztok,

 

Fékbetétcsere alkalmával lettem figyelmes arra, hogy a 785-ös Xt fékem fogáspont állító csavarja tönkrement, a műanyag állító csak magában forog anélkül, hogy a csavar megmozdulna. Klasszikus imbuszos állítási lehetőséget sajnos nem látok a fékkaron. Az új betétek miatt így most iszonyú passzentos a rendszer, van esetleg ötlete valakinek, hogy hogyan tudnék állítani fogásponton? 

 

bike-componentsen találtam külön balos fékkart, természetesen out of stock



#74
Pity_

Pity_

    vendég

  • fórumtag
  • 87 hozzászólás
  • LocationAjka

Kösz az infót Kisherceg. Akkor igazából nem tud sokkal többet.


Nem a győzelem a részvétel, hanem a fontos !


#75
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.863 hozzászólás

Sziasztok,

2015-ös slx (M675) fékem van a montimon. Azt szeretném kérdezni, hogy érdemes e "Ice-tech" (hűtőbordás) fékbetétet venni? Milyen tapasztalatotok van? Mekkora a különbség a natur betétekhez képest?

Eddig sima betétekkel használtam. Soha nem volt gondom a fékerővel (nem vagyok nagyon súlyos, 78kg).

 

volt bordás betétem. mikor elkopott, bordátlant vettem. ha néha eljutok hegyek közé, a bordák hiányát akkor sem érzem.


  • Pity_ kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#76
Pity_

Pity_

    vendég

  • fórumtag
  • 87 hozzászólás
  • LocationAjka

Sziasztok,

2015-ös slx (M675) fékem van a montimon. Azt szeretném kérdezni, hogy érdemes e "Ice-tech" (hűtőbordás) fékbetétet venni? Milyen tapasztalatotok van? Mekkora a különbség a natur betétekhez képest?

Eddig sima betétekkel használtam. Soha nem volt gondom a fékerővel (nem vagyok nagyon súlyos, 78kg).


Nem a győzelem a részvétel, hanem a fontos !


#77
osi22

osi22

    vendég

  • fórumtag
  • 162 hozzászólás

Sziasztok.

 

Van egy Tektro Draco hidraulikus fékem, amin a fékkar le van törve. Csak külföldön találtam fékkart hozzá, kb. 10e Ft postával együtt. 

 

Viszont itthon találtam komplett más gyártó fékkarját, pl. Shimano Altus, ennyből egy pár is kijönne, úgyis kopottas a másik. Szóval a kérdésem az, hogy pl. a Shimano Altus jó lesz a fékemhez, a csatlakozás tekintetében milyen szabványok vannak? Ásványi olajos a Shimano és a Tektro is.

 

LINK

Nem nagyon olvastam még tektro-shimano házasságról, így biztosat nem mernék mondani. Annyi biztos, hogy mindkettő ásványi olajat használ, de hogy a Tektro milyen fékcsövet és roppantógyűrüt, az már más kérdés. Egy komplett MT200-as fék nem egy nagy összeg, én lehet kompletten cserélnék inkább a helyedben.


  • Kisherceg és Rabbit kedveli ezt

#78
rain91

rain91

    vendég

  • fórumtag
  • 104 hozzászólás

Sziasztok.

 

Van egy Tektro Draco hidraulikus fékem, amin a fékkar le van törve. Csak külföldön találtam fékkart hozzá, kb. 10e Ft postával együtt. 

 

Viszont itthon találtam komplett más gyártó fékkarját, pl. Shimano Altus, ennyből egy pár is kijönne, úgyis kopottas a másik. Szóval a kérdésem az, hogy pl. a Shimano Altus jó lesz a fékemhez, a csatlakozás tekintetében milyen szabványok vannak? Ásványi olajos a Shimano és a Tektro is.

 

LINK


rain91 módosította - 2021. május 18. - 21:41


#79
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Ott van még a Shigura: Shimano fékkarok + Magura féknyereg. :) Enduro/DH vonalon népszerű főleg. Külön kaphatóak az alkatrészek ezekhez, szóval összelegózható szépen.

 

Rövidke, de összeszedett cikk: https://www.mountain...cheibenbremsen/

 

Fékpofák összehasonlítása, mert több múlik rajtuk, mint sokan gondolnák: https://www.mountain...elaege-im-test/



#80
osi22

osi22

    vendég

  • fórumtag
  • 162 hozzászólás

Köszi szépen, pont ez a bajom a magurával, hogy vagy nagyon dicséri valaki, vagy nagyon szidja. Sosem tudom melyik oldalra álljak, és végül általában nem merem bevállalni, pedig érdekelne. Lehet, hogy most változtatok ezen. 

 

A shimano az biztos jó, ismerem, mást se használtam nagy átlagban, mint megbízható, jól működő shimano fékeket, és engem a problémáik is elkerültek. Ha megint inamba száll a bátorság, akkor úgyis megint ez lesz biggrin.png

 

Másfelé egyébként azért nézelődök, mert érdekel, hogy egy másmilyen fék miben más. Jobb? Rosszabb? Érzésre, megbízhatóságra, fékerőre, tartósságra, szerelhetőségre, stb... 

 

Azzal legalább már biztosan tudom könnyíteni a saját dolgom, hogy sram féket nem szeretnék, na azt nem. Pedig műszakilag az is érdekes és előremutató, csak eddigi tapasztalataim szerint rossz. 

Én is sokfélét használtam/próbáltam már, de az utóbbi 5 év shimano után már nincs igényem másra. Lehet színes-szagos és különleges, de ha már van valami megbízható és bevált, akkor én nem kockázatok. És igen, egy Trickstuff az engem is érdekelne, de az ára vállalhatatlan...


osi22 módosította - 2021. április 28. - 11:33