Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Vázak CC/FR/DH/4X - általános eszmecsere

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
11005 hozzászólás a témában

#10981
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
hosszabb tagot mint ami benne van nem fogsz tudni belerakni. nagyopb strokkal rendelkezõ meg tán a dhx van ami használható (egy két egzotikus cuccon kívül), meg sw, de az ugye már fehér holló. a fekete fehér az elméletileg ua. mint a 02-es stinkym volt, szóval 200/58-as taggal tudsz belõle 140-145 mm-et kihozni.

#10982
albertfish

albertfish

    Posztolányi Dezső

  • fórumtag
  • 8.749 hozzászólás
  • LocationPécs
kona szakértõk tudnának segíteni hogy a 04es szal a fehér-fekete coiler és a nari-fekete stinky közt mi külömbség van!?
azt látom hogy más a rugóútjuk,de azon kívül!?
és a coilerböl lehet hoszabb utas taggal akor stinkyt csinálni?!


köszi
hm...
az nekem kevés,akkor mi van ami 17körül mozog?!
mekkora a tag benne!?200as?
mondjuk nekem egy 17es váz kéne,abba enm fér egy 215ös?!

Egy Házam van, annak az Égbolt a teteje,padló a végtelen Föld, falak nincsenek.Apám a Nap, Hold Anyám, Csillagok a gyermekek,határtalan horgolják illatok a kertemet.Óceánkád, láng a lámpa, arcom tóban mosom,hegytetõ az irodám, ottan, józan gondolkozom..

BDPST melókeresés in progressz..ha tudsz valamit ne titkolózz! 


#10983
adamkg

adamkg

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.715 hozzászólás
Kisherceg: a szabadonfutó/bringás lányok topicban megtalálod Mellon-t. Õ Giant VT (vagy VP a neve?)-t használ már egy éve. Õ tuti autentikus forrás. Annyi biztos, hogy a váz méretezése csalóka, mert nagyon hosszú a felsõcsõ.

#10984
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
hát igen, a keresõ sok mindenre válasz ad ;)

kérdés: nem tudja valaki, van-e a málinak még a wheeler-bõl? (hornet 30)
hátha járt valaki a shop stopban, aztán látott egyet :)

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#10985
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás

Emlékszik valaki hogy hol volt szó a 7005-ös alu összetételéröl vagy a szabványos nevérõl?


http://forum.bikemag...read.php?t=1399
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#10986
tittyman

tittyman

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.950 hozzászólás
Emlékszik valaki hogy hol volt szó a 7005-ös alu összetételéröl vagy a szabványos nevérõl? Esetleg ha tudja valaki hogy mit kérjek a vasbótba???!
:) Tittyman kongashow!! :bananadan:cheers:

#10987
LeGeon

LeGeon

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 692 hozzászólás
Nekem is rövid lenne egy 18as caprine 350ös nyeregcsõvel. Kéne még 2cm. De 189vagyok. Érdekes.
Egy 180cm alatti embernek egy 18as váz jókell, hogy legyen.Szerintem ezt márkáktõl függetlenül kilehet jelenteni.

#10988
Spalya

Spalya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 301 hozzászólás
Akkor a 175cm-ed bõl biztos 160 a lábad.
Létezik 450-es nyeregcsõ is ám!

"A patentzár nem 1 erõviselõ szempont" Semetei Rándor


#10989
RoGeR

RoGeR

    vendég

  • fórumtag
  • 236 hozzászólás
Nekem 18-as Cruxom van, 175 cm magas vagyok.
A bringán egy 110-es stücni van illetve egy 350-es nyeregcsõ. Az utóbbi nekem kevés, a megengedettnél többet kéne kihúznom kb 2 centivel. Szóval érdekes ez a Magellan...

Más: Tud valaki egy esetleges egy testalkat-vázgeometria összehasonlító oldalt?

#10990
iljicS

iljicS

    zsonglõr

  • fórumtag
  • 6.613 hozzászólás

Iljics: nekem megvan a Balfa BB7 tesztje angolul. Az egyik tavalyi dirtben volt. Átlagosan jóra értékelik, csak egy baja van, a láncterelõ ami úgy van elcseszve ahogy van. Az eredeti csavar eltörik és csak vmi buzi erõssel mûködik hosszabb távon. az a baj, hogy eleve maga a megoldás rossz. Bár lefele annyira nem kell tekerni.


Tehát marha jó váz, mivel össz-vissz 1 csavarba lehet belekötni ! ;)

Mer' egy állat vagyok !

Three attributes of a good mountaineer are high pain threshold, bad memory, and ... I forget the third.


#10991
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Aha.
Most sok helyen hirdetik komoly árengedményekkel, meg külföldön is láttam hogy nagyon olcsón meg lehet kapni. Azon felül, hogy tekeredik a hátulja, van valami oka ennek?

Szal nekem "endúrózni" kellene. Felfelé is szeretek tekerni, lefelé pedig szeretem elengedni. Könnyü canga lenne belõle (LX hajtmû és váltórendszer, Magura Marta fékek, könnyû kerekek és valamiféle -talán egy Marzó- 120mm-s teló). Nem ugrálok, de gyors vagyok lefelé.

Szal ilyen felhasználásra jó lehet?

arra amire leírtad sztem tökéletes lesz....

kerekeske...a polarisnak nam hosszú a f.csöve...
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#10992
Tommmas

Tommmas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.086 hozzászólás
tévedsz
õ 178 centi, te meg 197
/// Demalgon /// mert balul ütött be az élet, pedig jobbat vártam ///
de hiszen mindeki tudja, h az életet nem érdemes végigélni
Expinálom a pinarámát.

#10993
vendég_kerekeske_*

vendég_kerekeske_*
  • vendég
én 197 vagyok és 22-es váz, 100-as stuckó. +"hosszúfelsõcsöves" magellan polaris. És az ülést hátratolom, amennyire lehet. így nekem nagyon bejött.
szóval sztem 20-ast vegyél. az ülésen akkor is variálhatsz, meg a stucnin is.
Legközelkebb azért én is 20-ast veszek, meglátjuk milyen.
De sztem 18 vagy 20, sokat nem javul a testtartás. Ez adott: elõregörnyedõ. Alkat kérdése, és egészségé, van akinek hamar megfájdulnak az izületei, van aki gumiból van. Néha fáj a derekam, olyankor felülök és elengedem a kormányt. persze nem versenyen és legalábbis aszfalton. javítsatok ki ha tévedek.

#10994
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.866 hozzászólás

Ha nem zavar hogy kolbaszol a hatulja akkor szerintem jo valasztas. Azert van mindenhol leakciozva, mert a nagykerbol nem nagyon fogyott, es ok akcioztak le a vazat, raadasul a Giant mar nem gyart ilyet, ezert is olcsobb mostanaban.


Igazából ezt a "kolbászoló" hátsó részt nem tudom hogy zavar-e vagy sem, mert még nem volt össztelósom. De szeretnék egy jót választani elsõre, csak ugye a pénz nagyon sokat számít...:-((

A kolbászolás mennyire rontja az élettartamot? Gondolom nem növeli... Bár ki tudja?!

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#10995
Vole

Vole

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.561 hozzászólás
Ha nem zavar hogy kolbaszol a hatulja akkor szerintem jo valasztas. Azert van mindenhol leakciozva, mert a nagykerbol nem nagyon fogyott, es ok akcioztak le a vazat, raadasul a Giant mar nem gyart ilyet, ezert is olcsobb mostanaban.
Ride fast or be last!
I`m as fast as nobody!

#10996
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.866 hozzászólás

Allitolag nagyon tekeredik a hatulja.


Aha.
Most sok helyen hirdetik komoly árengedményekkel, meg külföldön is láttam hogy nagyon olcsón meg lehet kapni. Azon felül, hogy tekeredik a hátulja, van valami oka ennek?

Szal nekem "endúrózni" kellene. Felfelé is szeretek tekerni, lefelé pedig szeretem elengedni. Könnyü canga lenne belõle (LX hajtmû és váltórendszer, Magura Marta fékek, könnyû kerekek és valamiféle -talán egy Marzó- 120mm-s teló). Nem ugrálok, de gyors vagyok lefelé.

Szal ilyen felhasználásra jó lehet?

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#10997
Vole

Vole

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.561 hozzászólás

A Giant VT vázról van valakinek tapasztalata? Viszonylag könnyû enduro/trail bike építéséhez jó alap?


Allitolag nagyon tekeredik a hatulja.
Ride fast or be last!
I`m as fast as nobody!

#10998
tAmS

tAmS

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.796 hozzászólás

Bár lefele annyira nem kell tekerni.

cöh:)

jó az a váz ahogy van. nekem tetszik. súlypont meg minden okés.
(oda meg kap titáncsvart oszt' kész :))

#10999
07aszp

07aszp

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 638 hozzászólás
Iljics: nekem megvan a Balfa BB7 tesztje angolul. Az egyik tavalyi dirtben volt. Átlagosan jóra értékelik, csak egy baja van, a láncterelõ ami úgy van elcseszve ahogy van. Az eredeti csavar eltörik és csak vmi buzi erõssel mûködik hosszabb távon. az a baj, hogy eleve maga a megoldás rossz. Bár lefele annyira nem kell tekerni.
Hull York Medical School
1st Year (Hull Campus)
Anaesthetist wannabe

#11000
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

SziasztoK!

Gondolom mar uncsi a kerdes, de segitseget kerek:



178cm magas vagyok, s szeretnem lecserelni a vazamat [Gepide Mundo HiTen 1995os :) 17.5-18as vazmeret].
Amit kineztem egy 2005os Magellan Crux 20'as meretben. Sajna nincs ilyen, csak 18'asban.

A gepidaval edzesek es maratonok alkalmaval neha fajt a hatam. Ez betudhato a tavalyi kezdesnek [gyenge hatizmok] illetve a vazmeretnek [kicsi?].

Nos vajh a 18as vazat bevallaljam-e szerintetek vagy keressek masik 20'as vazat? Hja es Maratonokon akarok indulni.

sztem is próba, de Kacsa én 176 vagyok, és inkább attól tartanék hogy nagy a 18-as magellan....legalábbis hosszú a felsöcsõ....de sztem a 20-as eszedbe ne jusson.....saját tapasztalatot mondok Neked, amiket próbáltam, konából 17/18, speckóból 17, trekbõl 17,5 ami nekem jó....mikor lecseréltem az õsrégi cro-mo bca-mat ami 21-es volt, én elkövettem azt a hibát hogy saját fejem után menve ,nagy vázat vettem (19-es konák) és drága tanulópénz volt, mire hittem a tapasztaltaknak...szal sztem nyugodtan 18-as....
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való