Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Teleszkópok - általános eszmecsere #2.

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
10976 hozzászólás a témában

#10881
07aszp

07aszp

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 638 hozzászólás
a dirtjam 10000kiló. ha azzal akar bunnyzni, kiszakad a keze a vállából.
Havernak van... nehéz, keveset mozog azt is lassan és k. keményen, de legalább mindent túlél.
ha rám hallgatsz ne olyan villát vegyél ami atomháborúba való hanem olyat ami mozog==>PIKE, esetleg a stance(bár azt nem ismerem), ha meg van csinálva...
Hull York Medical School
1st Year (Hull Campus)
Anaesthetist wannabe

#10882
daci

daci

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.383 hozzászólás
azt nézegettem csak kicsit keveset mozog és csak dirtre jó, úgy tudom.. meg végülis lehet h jobban megéri minél elõbb átütõst venni mégha nem is lesz értelme nyáron, de pár év múlva mindneképp.. ha addig nem nagyom abba

#10883
zolle

zolle

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.703 hozzászólás
a dirt jam talán jó, és nem átütõs

#10884
Spalya

Spalya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 301 hozzászólás
Ja igen, látom volt még 1 kérdés. Bocsi!
Szóval nagy erõbehatást még a bringa is tud magának csinálni. De ha konnyebb vagy akkor nyilván kiakadáskor kisebb erõ hat rá.

Meg azóta még 1.

Átütõs? Jobb-e?
Istenem... én már nem is vennék nem átütõs villát. Egyszerûen kimondhatatlanul fontos!

"A patentzár nem 1 erõviselõ szempont" Semetei Rándor


#10885
daci

daci

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.383 hozzászólás
és az átütõ sokat jelent? van-e jó villa ami nem átötõs? nem szívesen szedném szét a kereket meg minden.. de ha sokkal jobb..

#10886
07aszp

07aszp

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 638 hozzászólás
daci:ismerve, hogy Spálya mit nevez ugrásnak, szerintem nem kell félned, hogy megölöd azt a villát. Valszeg nem 6méteres ugratókon fogsz kezdeni.
Hull York Medical School
1st Year (Hull Campus)
Anaesthetist wannabe

#10887
Spalya

Spalya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 301 hozzászólás
Hááát nem nagyon van belõle jó ilyesmi árban. Talán a használt. Manitou Gold Label series? http://www.answerpro...d=1&familyid=14

"A patentzár nem 1 erõviselõ szempont" Semetei Rándor


#10888
daci

daci

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.383 hozzászólás
nagy erõbehatást lehet kis súllyal is csinálni?
mivel nincs nagy sulyom, de ennek ellenére énis elszabhatom?

majd meglátom még melyiket..
marzo-ból mit ajánlotok ilyen kategóriában? vagy annak rosszabb ár érték aránya van?

#10889
Spalya

Spalya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 301 hozzászólás

hogy milyen felhazsnálásra a legjobb, mozgása milyen, mennyire tartós, mennyire merev stb?
ha tényleg tudsz segíteni megköszönném


Egyszer volt hol nem volt, élt egyszer egy srácz aki...
Sóval, a stance static 100-as átütõ tengelyeshez volt szerencsém. Csak errõl tudok mondani bármit. Természetesen kapott semibath-ot azaz volt olaj a lábban ami nem gyári, tudjátok.... ez rendes dolog volt a velotradetõl, le a kalappal (nyal-nyal). A bolton tengelynek köszönhetõen a villa kib@szottul merev volt. Becsúszója acél, válla kovácsolt alu, lába magnézium blabla... Igen ám de sajnos a villanyak sima aczél, amely ragasztva, zsugorkötve, és bordázottan illesztve van a vállban. Ez az egya gyenge pontja, tehát kerülni kell a kiakadásokat, meg a nagy csõrösöket.

Milyen felhasználásra?
Sztritelni, dörtözni, forkrosszozni, meg mindenre jó, ha figyelembe veszed azt, hogy a hatalmas erõhatásoktól kímélni kell.
Mozgása?
Kissé progresszív, de könnyen megindult, nyelte a buckákat. Szerintem, a csillapítást elég tág határok közt lehetett álítani rajta, a levegõráfújással/leeresztéssel 55kg-100kg -ig mindenki beállíthatta a saját szájíze szerint. Jó volt, hogy nem csattant az alján, kifele meg pláne.
Tartósság és merveség az elsõbekezdésben kitárgyalva.

Végül: A pike 2x annyi de nem bír 2x annyit az szent (Ár/erõsség arány: stance: 1 pike: 0,8). Minden villának meg van a gyenge pontja.
El kell döntened, hogy mennyi idõt akarod használni a villát. Nálam kb 1évet bínak ki ezek a cuccok, ha nem válllalomm túl magam, vagy nem csinálok túl nagy hülyeséget.
Talán avval hogy sajnálatos módon 2 esetben is a villa nyaka sérült (elgörbült), megúsztam azt amit a Hungary:A-val nem. Nem vitt be a mentõ a balasetire, nem varrák vissza az alsóajkamat az inyemhez, nem kellet szívoszálon keresztül étkeznem 2 hétig.

"A patentzár nem 1 erõviselõ szempont" Semetei Rándor


#10890
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás

belekötök muhahaha
2.5ös


az ilyen belekötés hasznos, ezé' kösz ;)

mondjuk nem véletlen írtam a 3as uán kérdõjelet ;)
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#10891
daci

daci

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.383 hozzászólás
jó cska az 2x annyi
akkor valszeg még fél évet várnom kell.. nyáron sztem csak manitou-ra van esélyem.. majd meglátom medig bírom ki rstvel

#10892
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
de ha a negatívokat elmondod akkor sztem nem akar ilyet:)
_daci_: inkább pike-t végy.

#10893
daci

daci

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.383 hozzászólás

Mit akarsz tudni a stancerõl? Bármit elmondok, azthiszem tudok róla mesélni. (nem csak rosszakat!!! :) )


hogy milyen felhazsnálásra a legjobb, mozgása milyen, mennyire tartós, mennyire merev stb?
ha tényleg tudsz segíteni megköszönném

#10894
Spalya

Spalya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 301 hozzászólás

amugy leírást, adatokat, teszteket nem lehet a pike-rõl, manitou stance-rõl és az iylen kat villákról vhol itt a neten olvasni? akár magyak akár német nyelv jólenne


Mit akarsz tudni a stancerõl? Bármit elmondok, azthiszem tudok róla mesélni. (nem csak rosszakat!!! :) )

"A patentzár nem 1 erõviselõ szempont" Semetei Rándor


#10895
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
www.sram.com :):)
de tényleg!
teszt: nekem pl annyira nemtetszett a mozgása. valahogy nem volt olyan mint a psylo, amit szerettem. ezt beleírtam volna egy tesztbe, és máris le lenne húzva. nemjó a mozgása. és jön a hírterjesztés, miközben hibátlan mozgása van, csak egyszerüen valahogy takonyfílingje volt számomra. más mint a psylo-m, és a boxxerem. de hibátlan mégis!
szóval ezért nem kell mindent elhinni, csak ésszel!

#10896
daci

daci

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.383 hozzászólás
kösz..
angol? azt még csak 1,5 éve tanulok.. na m1 megpróbálom

#10897
07aszp

07aszp

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 638 hozzászólás
www.mtbr.com/reviews igen basic angollal van írva, valszeg megérted
Hull York Medical School
1st Year (Hull Campus)
Anaesthetist wannabe

#10898
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
azok a tezstek továbbra is olyanok, hogy vagy egy szakértõ vagy egy önmagát szakértõnek valló egyed kap egyet ingyen, ha épp nem menstruált akkor jót írt róla...
menetközbeni menés ..
érted. stílusfüggõ, parafüggö..
olvasd el a tech részt, és találd ki a többit!

#10899
daci

daci

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.383 hozzászólás
amugy leírást, adatokat, teszteket nem lehet a pike-rõl, manitou stance-rõl és az iylen kat villákról vhol itt a neten olvasni? akár magyak akár német nyelv jólenne

#10900
zolle

zolle

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.703 hozzászólás

a belülrõl-t inkább úgy mondanám, hogy szerszámmal állítható.
de nem belülrõl nevezném. (kis fémkupak lepattint, 3as? imbusszal teker, fémkupak visszapatt)


belekötök muhahaha
2.5ös
3as 2002 elõtt volt a RSeken a tekerõke, mint a boxxeremen