Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Teleszkópok - általános eszmecsere #2.

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
10976 hozzászólás a témában

#10801
zolle

zolle

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.703 hozzászólás
pontosítok
nem feltétlen szar az MCD, de a pure SOKKAL jobb volt nála.
de az meg tönkrement hamar:(
MCD: egyszerü mint lejtõ, tág állítási határokkal, gondolom olcsó mint a sár, mert két darab mûanyag az egész, szóval nem kell megijedni tõle, nagyon fasza csillapítási rendszer az alsó kategóriás villákban is. de a felsõkben lehetne vmi finomabb dolog.. ;)

#10802
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
azért a http://www.the-red-pill.com oldalon elég részletesen bemutatják mit tud ;)

és az mcd a komplett csillapító egység. olyan nyilt patron szerû mint régen a pure volt. boxxerben meg van még egy high speed kompressziós kütyü is, ami csak belülrõl állítható.

boxxerre hogyne kéne lock out. mert akkor a kõkemény dh-s arcok pogózás mentesen juthatnak el a fogasig :D

#10803
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.258 hozzászólás

ahhaaa. király. de ez nem csak a lockout szerkezete? Ha igen, akkor milyen csill. van a telóban? Neten nem találtam leírást róla... :s

sztem lehet rájuk rakni. A két szerkezet között csak a feje(bowdenes/tekerõs) a különbség. Érdems keresni egy rossz telót és leszedni róla...

kerekeske az mcd a csillapítás neve a lock-al 1ütt.....

nézd meg a sram site-on még színes sélesvásznú videjó is van róla...
és igen a boxxer az a teló amelyikre a távszabályzós lock-out elengedhetetlenül szükséges.....

1ébként korábbi kérdésedre az mcd Zolle szerint szar....szerintm jó.....
komolynak meg pl a 03-as duke sl-em néz ki...nem szarok a mostaniak sem, de az még egy más minõség volt azért....
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#10804
vendég_kerekeske_*

vendég_kerekeske_*
  • vendég

Motion Control Damping ;)


ahhaaa. király. de ez nem csak a lockout szerkezete? Ha igen, akkor milyen csill. van a telóban? Neten nem találtam leírást róla... :s

sztem lehet rájuk rakni. A két szerkezet között csak a feje(bowdenes/tekerõs) a különbség. Érdems keresni egy rossz telót és leszedni róla...

#10805
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
Motion Control Damping a neve ;)

tényleg, akkor az mcd-s boxxerekre lehet pop-locot rakni és akkor blokkolható kormányról? :)

#10806
vendég_kerekeske_*

vendég_kerekeske_*
  • vendég
És a motion controllról mi a véleményetek? a sram nagyoon odáig volt vele, meg vissza. még most is ezt pakolják a villákba, ha jól tudom. bár ez a lockout szerkezte, a csillapítás meg mcd...? (Pilot sl)
Amúgy az új rock shox telók komolyabbnak néznek ki. (megmunkálás, anyagminõség) Valakinek van már tapasztalata?

#10807
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
azért azt kijelenteni, hogy a hscv csak az állíthatóságában különbözik, elég nagy csúsztatás. mondjuk tényleg tudja a kompresszió állítást is, míg az ssvf csak a csillapítás állítást, de a kialakításuk is egészen más.
kb akkora a különbség mint egy ffd és egy tpc+ között. az ssvf sokkal inkább hasonlít a mostani boxxerben használt csillapítás szelephez, míg a hscv egy cartidge rendszer. és igen érzésre is különbözik
ssvf:
Feltöltött kép
hscv (felül meg egy eta):
Feltöltött kép

mellesleg az eta is egy sokkal komolyabb rendszer mint a manitounál vagy a pure-ban használt "akkor most lezárjuk a kompressziós szelepet, azt megvan a lock-out". :)

ssvf sem rossz, de azért nem mondanám, hogy a hscv csak pénzkidobás.

#10808
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás
ja SSV-t ne (drop off T)
SSVF-es meg kiváló, de nem lesz ennyiért, és már nem sok villájukban van
HSCV (állíthatóság) teljesen felesleges pénzkidobás

apróban nézz szét

#10809
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
Én meg befogom a számat mert a Marzo honlapját böngészve rájöttem h épp összekevertem a HSCV-vel... :P

#10810
Vole

Vole

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.561 hozzászólás
Az SSV valoban nem tul jo. SSVF vagy HSCV.
SSVF ha egyszeru es tonkretehetetlen csillapitasrendszer kell.
HSCV ha allitgatni akarod mindenfele gyarkan.
Ride fast or be last!
I`m as fast as nobody!

#10811
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
mostanság mindenki leszólja az SSV-t,de miért?
1szerû-nagyszerû csilli, és az összecsukódást is megakadályozza bizonyos mértékig,mi kell még?:)

#10812
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás

ha ujonnan ennyi, akkor okés lehet. tessék gyorsan megvenni.
ssv csillapitás, nem high-end de megbizható. szépen szürcsög, hallod, hogy mûködik ;)
rock solid.


75ért meg van az apróban szinte karcmentes 2003-as boxxer worldcup
inkább...
már eltünt:) de 79 boxxer wc 2002
race 65 stb

#10813
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

Rob.
Most 69500ért van.

ha ujonnan ennyi, akkor okés lehet. tessék gyorsan megvenni.
ssv csillapitás, nem high-end de megbizható. szépen szürcsög, hallod, hogy mûködik ;)
rock solid.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#10814
07aszp

07aszp

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 638 hozzászólás
melyik boltban van a legnagyobb valószínûsége annak, hogy tudnak boxxer felsõ kupakot szerezni rövid idõn belül?
Hull York Medical School
1st Year (Hull Campus)
Anaesthetist wannabe

#10815
Tomka1

Tomka1

    vendég

  • fórumtag
  • 72 hozzászólás
Rob.
Most 69500ért van.

#10816
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
cuki.
fekete.
megy a szemem színéhez.

nyilt olajfürdõ. jól mozog.
32-es becsúszó. merev, 20 mm-eres tengely jó választás volt 2004 után.
integrált stucnival lehet szerelni. elõnyös, ha súlytcsökkentesz vagy a merevség fontos.

olcsóbban kapni boxxert. régit. 2002-eset. vagy ujat. race-t.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#10817
Tomka1

Tomka1

    vendég

  • fórumtag
  • 72 hozzászólás
Sziasztok!

Mi a véleményetek a 2005-ös Drop Off Triple-rõl?

#10818
vendég_nhunor_*

vendég_nhunor_*
  • vendég
végre megtaláltam... :chin:

#10819
Vole

Vole

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.561 hozzászólás
Volt mar tobbszor szo errol -> KERESO !
Ride fast or be last!
I`m as fast as nobody!

#10820
vendég_nhunor_*

vendég_nhunor_*
  • vendég
Ha rövid a teló nyaka, azt meg lehet vmivel toldani?

(Régebben láttam már vmilyen képet ennek megoldásáról...)