Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Teleszkópok - általános eszmecsere #2.

- - - - -

  • Please log in to reply
10976 replies to this topic

#1
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,836 posts

Marcinak igaza van. Most is. :P :) Viszont ez a villa állat cucc! cool.png


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#2
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,633 posts

Bármi tönkremehet és nehezen hiszem hogy kapsz hozzá alkatrészt.

Szerintem engedd el.


  • Kisherceg likes this
Marci

#3
ny zoli

ny zoli

    fórumtag

  • fórumtag
  • 111 posts

Találtam egy ilyet.  https://www.ecobike....lak/koga_villa/

 

Ebben a régi típusban mi mehet tönkre? megoldható még a szervízelése?



#4
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,633 posts

Fél évente wink.png

Nem vicc, ezek nem nagyon vesztenek nyomást, kicsit sem. Ha meg igen, akkor már úgyis szervizbe kell vele menned.


  • Kisherceg likes this
Marci

#5
Toliver

Toliver

    vendég

  • fórumtag
  • 41 posts

Milyen idöközönként kell ellenörizni a levegős telóban nyomást? Manitou Magnum Com34 em van,  kb másfél hete van meg, 



#6
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,299 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Szakik, adott egy 2020-as RS SID WC-ből kiszedett, keveset futott Charger 2 RLC csillapítás. No ezt én beletettem egy 2017-es alapabb OEM-es SID-be, amiből sima MCD-s régi csillapítást szedtem ki.

 

Probléma: a rebound két végállása közt szinte alig van különbség. Mitől lehet ez?

 

Bízom benne, nem kell szervizeltetnem, pláne, hogy gyk. új ez az egység. Magam meg nem tudom leszervizelni, pár szerszámom sajnos pont ehhez a típushoz hiányzik, nem tudom megbontani ezt a zárt cartridge cuccot.

 

Belinkelem a service manualt, ha érdekel valakit: https://www.sramconn...-a-2020-sid.pdf

(9. oldalon látható a robbantott ábra, damper szerviz 25. oldaltól)

...no a levegő oldalon kimúlhatott egy tömítés, a hétvégi montizás után a nyomás jelentős része elszállt. :) Nem mai gyerek és 2017 óta 1x, 2019-ben volt szervizelve a levegő oldal.



#7
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,299 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Szakik, adott egy 2020-as RS SID WC-ből kiszedett, keveset futott Charger 2 RLC csillapítás. No ezt én beletettem egy 2017-es alapabb OEM-es SID-be, amiből sima MCD-s régi csillapítást szedtem ki.

 

Probléma: a rebound két végállása közt szinte alig van különbség. Mitől lehet ez?

 

Bízom benne, nem kell szervizeltetnem, pláne, hogy gyk. új ez az egység. Magam meg nem tudom leszervizelni, pár szerszámom sajnos pont ehhez a típushoz hiányzik, nem tudom megbontani ezt a zárt cartridge cuccot.

 

Belinkelem a service manualt, ha érdekel valakit: https://www.sramconn...-a-2020-sid.pdf

(9. oldalon látható a robbantott ábra, damper szerviz 25. oldaltól)


Edited by zscs, 2022. May 02. - 18:20.


#8
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,836 posts
Rendes, montis kerékmérethez nincs esetleg ajánlatod? Még mindig ilyen 130mm körüli úttal keresnék...

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#9
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13,225 posts
  • LocationSvájc

Valakinek egy Yari RC, 29", 160mm, Boost? fél éves, friss szerviz :)


  • Kisherceg likes this
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#10
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,836 posts

Azt hiszem, ez egy 30-as merulos Sidből van. Belepróbálod?
https://photos.app.g...uYL7nmrP4uEXSj7

 

ilyenem van, köszi! ;)

 

...és közben változott a terv is, így tárgytalanná vált a dolog. mindenkinek köszönöm, aki szétnézett a kacatos fiókban/dobozban! :)


  • Rabbit likes this

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#11
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 992 posts
  • LocationKelenföld
Azt hiszem, ez egy 30-as merulos Sidből van. Belepróbálod?
https://photos.app.g...uYL7nmrP4uEXSj7

#12
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,633 posts

Szerintem 20mm-est adtak a Rebámhoz. Én meg minden kis bisz-baszt elrakok, gyűjtök tárolok évtizedekig de ez nincs meg sajnos.


  • Kisherceg likes this
Marci

#13
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 992 posts
  • LocationKelenföld

Nekem is volt ilyenem, 2db 10mm-es rémlik, hogy kaptam egy régi telóhoz. Gondolgoztam rajta, mikor láthattam utoljára. Áttúrtam a cuccaimat, de nem találtam meg sajnos.

A hétvégén én is turkálok ezügyben.


  • Kisherceg likes this

#14
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,299 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Nekem is volt ilyenem, 2db 10mm-es rémlik, hogy kaptam egy régi telóhoz. Gondolgoztam rajta, mikor láthattam utoljára. Áttúrtam a cuccaimat, de nem találtam meg sajnos.


  • Kisherceg likes this

#15
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,836 posts

Ez egy ócska kis műanyag basz, régen minden telóhoz adtak egy párat. Szerintem bármivel helyettesítheted, a fantáziádra bízom. Semmi nem múlik rajta, ha nem a gyári műanyag darabka van ott. Pl..alátét,..bármi ami méretben jó oda.
 

 

nemtom'... egyrészt nem sürgős, másrészt ha később úgy döntenék, hogy eladom, nyugodtabb lennék, ha csak gyári alkatrész lenne benne.

 

(ja, régen nekem is volt ilyen vackom, csak nem emlékszem, hová tettem. az is lehet, belete(te)ttem valamelyik telóba... rolleyes.gif )


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#16
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,633 posts

Oké, szóval sikerült szert tennem egy RS Sektorra. Elvileg 2015 vagy 2014 évi, de az RS honlapján minden megtalálható, csak épp azt nem látom, hogy melyik év... Szeretném majd az útját 130mm-re állítani, a jelenlegi 150mm sok nekem. Az RS honlapja szerint (65. oldal, 15. part ) a 11.4015.450.000 számú alkatrész kell nekem. Szétnéztem a bike24 honlapján, elvileg kapható is, persze jó olcsó... Véletlenül nincs valakinek egy db 20mm magas ilyenje, amitől megválna? smile.png

Ez egy ócska kis műanyag basz, régen minden telóhoz adtak egy párat. Szerintem bármivel helyettesítheted, a fantáziádra bízom. Semmi nem múlik rajta, ha nem a gyári műanyag darabka van ott. Pl..alátét,..bármi ami méretben jó oda.
 


Marci

#17
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,836 posts

A 2014-es pontos leírására lehet, tudsz keresni már, nyisd meg ezt az oldalt: https://trailhead.ro....com/en/search/
Serial number beír és meg tudod nézni, valóban arra van-e szükséged, mint amit találtál. Hirdetésben próbálnék keresni talán, lehet, sok embernek van otthon elfekvőben ilyenje, talán még ingyen vagy sörért kapsz itt-ott. :)


A cikkszám biztosan jó, beleesik a -tól-ig időszakba, ezen nem izgulok.
Jaja, reméltem, hogy itt lesz valakinek. :-)

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#18
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,299 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

A 2014-es pontos leírására lehet, tudsz keresni már, nyisd meg ezt az oldalt: https://trailhead.ro....com/en/search/

Serial number beír és meg tudod nézni, valóban arra van-e szükséged, mint amit találtál. Hirdetésben próbálnék keresni talán, lehet, sok embernek van otthon elfekvőben ilyenje, talán még ingyen vagy sörért kapsz itt-ott. :)


  • Kisherceg likes this

#19
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,836 posts

Oké, szóval sikerült szert tennem egy RS Sektorra. Elvileg 2015 vagy 2014 évi, de az RS honlapján minden megtalálható, csak épp azt nem látom, hogy melyik év... Szeretném majd az útját 130mm-re állítani, a jelenlegi 150mm sok nekem. Az RS honlapja szerint (65. oldal, 15. part ) a 11.4015.450.000 számú alkatrész kell nekem. Szétnéztem a bike24 honlapján, elvileg kapható is, persze jó olcsó... Véletlenül nincs valakinek egy db 20mm magas ilyenje, amitől megválna? smile.png


Edited by Kisherceg, 2021. October 17. - 19:57.

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#20
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,836 posts

Svájc jelentem elesett, semmi sem rendelhető


Nem jó hír, mindenesetre köszönöm!

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"