Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Salgótarján

- - - - -

  • Please log in to reply
10143 replies to this topic

#41
kohasz

kohasz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 494 posts

Köszi az infót!

A tavalyi 50-es megegyezhet a 2012-essel,mert nekem a tavalyi nagyon tetszett!Nem volt pite,de tetszett!Emelkedők,lejtők is,még ha tolós,cipelős is volt!

A 8:00-ás indulás nagyon baráti,nehezen ébredőknek pláne! :D

Igen, a múlt évi megyegyezik a 2012-es pályával.

Hajrá!



#42
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,348 posts

Gyuribá! Ma nagyon mondtad a bicós úton az Audinak ami ott parkolt! :)



#43
Louis

Louis

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 802 posts

Köszi az infót!

A tavalyi 50-es megegyezhet a 2012-essel,mert nekem a tavalyi nagyon tetszett!Nem volt pite,de tetszett!Emelkedők,lejtők is,még ha tolós,cipelős is volt!

A 8:00-ás indulás nagyon baráti,nehezen ébredőknek pláne! :D


Magellan-os

#44
kohasz

kohasz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 494 posts

Karancs-Medves teljesítménytúra

 

Néhány információ.

A rendezvény részletei

http://www.teljesitm...hu/tura?id=5231

 

A múlt héten - a főszervező kérésére - bejártam az útvonal egyes szakaszait. Ezek és a korábbi évek tapasztalatai alapján írom - bringás szempontból - a következőket.

 

A jelenlegi útvonal ( a 20-as táv kivételével) 2012-ben lett megalkotva és egyértelműen az eddigi legnehezebb. Nem kevés benne a bicajtolás, főleg az 50-es távban. Így aki ezt a műfajt nem kedveli, annak a rövidebb távokat javaslom, esetleg azokból több kört is.

 

Szilváskőpuszta után megszűnt a múlt évi bedőlt fák hada, itt jól lehet már haladni. A Fekete-Bükk után a 35-ös vonalának dh szakasza (Kohász-kék jelzés!) teljesen rendben van, akik jól lejtőznek, azoknak ez tetszeni is fog. Az alján a homok mennyisége és mélysége is kezelhető. Felfelé menet a Pécs-kő-nyereg felé sajnos van egy 30 méteres szakasz, ahol még nem lettek elszállítva a kidöntött fák. Itt fel kellett kapdosni a bicajt, de pár perc alatt túl lehet rajta jutni. A rendezők igyekeznek az elkövetkezendő pár hétben megoldani az eltávolításukat. A Pécs-kő sípálya is sokat romlott minőségben, ismét a dh-soknak kedvez.

 

Az ötvenes táv a Fekete-Bükk utáni kanyargást követően - egy nagy dagonya után - hamarosan jobbra tér. Itt helyenként a vizes agyaba való állati tapicsoklásokból amolyan "juhlábhenger" alakult ki, igen technikás lett a lejtmenet. Felfelé a Kotára valószínűsíthető a sok-sok tolás, de utána a Somlya csúcsára garantált. Ez a szakasz a túra végére nagyon kemény szokott lenni. Aki ezen a távon indul az ne érezze úgy Szőröspusztán, hogy már csak két hegy van hátra, mert kell még bőven fizikai és lelki adalék is. Aztán a Kis-Somylóra technikás a pálya, lejtőzők ismételten előnyben.

 

A túra elejét tekintve, a 35-ös távnak a Ceberna-völgy felőli része tutira tolós még, míg az 50-esnek a Lepény-kő felől jövő emelkedője. A többi rész "tekerhetősége, lejtőzhetősége" a bringás technikájától függ.

 

Megcélzott, kerékpáros indulás időpontja a túra napján: 8.00. Egyéni igények a főrendezőnél kérvényezhetőek.

 

Sikeres teljesítést kívánok!



#45
Louis

Louis

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 802 posts

Köszi!


Magellan-os

#46
kohasz

kohasz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 494 posts

Hali!

Szokásos tavaszi hülye? kérdésemmel fordulnék hozzátok:Karancs-Medves TT-n MTB játszhat?

Válaszotokat előre is köszi!

Szia!

Emberi számítások szerint igen. Az útvonal nem változott.

Ha eszemben lesz, akkor majd beírom ide a megcélzott indulási időt.

Várunk sok szeretettel!



#47
Louis

Louis

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 802 posts

Hali!

Szokásos tavaszi hülye? kérdésemmel fordulnék hozzátok:Karancs-Medves TT-n MTB játszhat?

Válaszotokat előre is köszi!


Magellan-os

#48
Gyuri bá

Gyuri bá

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 847 posts

Sajnos egyéb elfoglaltság miatt nem tudtam menni a közös tekerésre. De az elfoglaltság az unokám volt, úgy hogy ez nagyon megvigasztalt.

Majd, ha már együtt megyünk bringázni, az lesz aztán a csuda dolog. Jelen állás szerint március 15. megmelékezés a Salgói-várnál, összekötve egy kis bringázással.

Amúgy, lassan nekem is meglehet a 100000 km, de én sokáig nem mértem, lehet, meg is van már.


Edited by Gyuri bá, 2014. March 11. - 19:21.

Hívnak a hegyek! :D

#49
kohasz

kohasz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 494 posts

Kohász! Az már aztán nem semmi... Gratulálok! (remélem én is elérem egyszer ezt a számot kilométerben...) :D

Köszönöm szépen!

Nem voltam soha egy kerékpáros nagymenő, csak igyekeztem. Az én fő elvem az arany középút, az egyenletesség. Egyébként a számot 1990.10.21-től mérem hivatalosan, mert azóta van km órám. Tehát durván 24 év alatt értem el ezt a kerek számot. Az évi maximum olyan 8000 km volt a minimum pedig kb. 1000 km, de akkor nagyon beteg voltam.

Szóval, csak vidáman, minden teher nélkül, HÁTSZELET!!!



#50
GIN30

GIN30

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 262 posts

Kohász! Az már aztán nem semmi... Gratulálok! (remélem én is elérem egyszer ezt a számot kilométerben...) :D



#51
kohasz

kohasz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 494 posts

Igen, nagyszerű volt ennyi bringás között lenni! Az külön emelte a nap fényét, hogy ilyen körülmények között sikerült a hivatalosan mért 100 000. kilométeremet elérnem. ;-)



#52
GIN30

GIN30

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 262 posts

Csak összejött a közös tekerés ma! Köszi annak, aki eljött :D



#53
GIN30

GIN30

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 262 posts

Köszönjük Kohász! Egyébként Renától is megkaptam a pogramot, remélem minél többen lesznek/leszünk! :D



#54
kohasz

kohasz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 494 posts

Sziasztok!

 

A sportnap(ok) március 8-9-én lesznek.

Vasárnap (9-én) 11.00 órától van - tóstrandi helyszínnel - az országúti körözés meghirdetve.

 

Íme a beharangozó a NOSZA honlapjáról.

http://nosza.info/uj...-egeszsegnapok/


Edited by kohasz, 2014. February 26. - 07:19.


#55
GIN30

GIN30

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 262 posts

Juhéj! Március 9. nekem is jó (remélem akkor lesz ez a sportnap, Rena?!) akkor végre összejöhet a dolog.... :D



#56
Gyuri bá

Gyuri bá

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 847 posts

Jó, akkor célozzuk meg a március 9-ét. De mi ez a sportnap?


Hívnak a hegyek! :D

#57
Rena

Rena

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 367 posts

Nekem is nagyon hiányoznak a közös bringázások :(

Március 9-én (asszem) lesz a sportnap keretében egy országúti kör, remélem jó idő lesz és összejön a banda :)



#58
Gyuri bá

Gyuri bá

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 847 posts

Okok hasonlók, sok egyéb elfoglaltság, sokszor ad hoc döntök, hogy most megyek bringázmi. Nem lenne ellenemre a közös bringázás, bár volt egy-két fura élményem. Pl. elmentem egy laza közös tekerésre, majd a 40-es tempót egy idő után már nem birtam tartani, ott hagytak, mint kutya a szarát.

Ez bizony nem közös bicajozás. Végül ez sem zavart, mert aztán mentem tovább egyedül, ahogy többnyire szoktam.


Hívnak a hegyek! :D

#59
GIN30

GIN30

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 262 posts

Na jól van... :D Azért vannak még kerékpározó kerékpárosok :lol: Megpróbálom még párszor, hogy összejöjjön valamelyik hétvégén a dolog, aztán ha nem megy, nem erőltetem és maradok továbbra is magányos farkas... Kitartást mindenkinek és minél több kerékpáron megtett kilométert!


Edited by GIN30, 2014. February 17. - 21:08.


#60
AdLac

AdLac

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 724 posts

Szinte minden nap kerékpározom, hol munkábajárós, hol kedvtelős, hol edzésféle változatokban, és szintén egyedül.

Egy közös tekerésre eljutás, ott a későkre várakozás, majd hazajutás annyi időt elvesz a közös tekerésen felül, hogy annyi alatt egy jót lehet bringázni, saját tempóban, saját idulási és érkezési időpontokkal.

Amúgy nekem is tetszik a közös tekerés érzés, de az előzőek felülírják azt.

Tibi, ne add fel, szervezz, hátha.  :)


Edited by AdLac, 2014. February 17. - 09:57.