Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Salgótarján

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
10143 hozzászólás a témában

#1
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Ma felnéztem Garábra, kellemes meglepetés új aszfalt burkolatot kapott a teljes bekötő út, fel egészen a templomig, lehet KOM-ozni ! Lehet a Cserhát tour megint felmegy odáig...?



#2
kohasz

kohasz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 494 hozzászólás

2015. augusztus 29-én Kohász-kék teljesítménytúra.

http://www.teljesitm...hu/tura?id=5832

Kerékpárral is lehet indulni 9-9.30 között a McDonalds-tól. Az útvonal végig aszfaltos.

Várunk minden érdeklődőt sok szeretettel!



#3
Gyuri bá

Gyuri bá

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 847 hozzászólás

Úgy látom már ez a fórum se igen működik, átvette a helyét a facebook.


Hívnak a hegyek! :D

#4
kohasz

kohasz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 494 hozzászólás

1. Sajnos a "Negyven hegyben egyben" MTB teljesítménytúrán ismételten igen kevesen jelentek meg (9 fő). Mivel a folyamat már hosszan tartónak nevezhető (2010-óta jó, ha az egy tucatot elérte), így nem kívánom a jövőben megrendezni ezt az eseményt. Maradt még néhány díjazás, így szabadon teljesíthető, utólagos bejárásként is a túra - természetesen ellátás és pontőrök nélkül. Igazolófüzetek a Velosport bringaüzletben igényelhetők Nánditól. 

 

2. Végre sikerült bejárnom a "Salgótarján összes" országúti kört. Az ötlet a Dunakanyarból származik, ahol a külföldi maratonokra készülve, hegyi edzésnek az ottani bringások kitalálták a "Pilis összes". Ennek az a lényege, hogy a Pilisben lévő emelkedőket fűzte fel egy körre.

Nos, ennek a mintájára már évekkel korábban én is kijelöltem egy ilyen kört itt a környéken, de egyben még nem volt alkalmam végigtekerni. Most június 8-án azonban adottak voltak a feltételek. Az útvonal és az emelkedők:

Salgótarján - Salgóbánya - Somoskő - Salgótarján - Karancsalja - Etes - Ságújfalu - Salgótarján - Kotyházi-hegy - Salgótarján - Vizslás-Újlak - Vizslás - Biba-tető - Vizslás - Salgótarján - Somlyóbánya - Salgótarján - Kazár - Mátraszele - Szelei-hegy - Mátraszele - Nagy-Csókás (Bárnai-hegy) - Vízválasztó - Rónabánya - Pintértelep - Salgótarján - Kistarján út teteje - Fáy András krt. teteje.

120 km és 1700 m szint, úgy, hogy az ember 15 km-en belül van végig Salgótarjánhoz.

Akit érdekel egy ilyen edzés, annak hajrá!!!

 

Hátszelet!


  • mjanos kedveli ezt

#5
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Városi Bajnokság 2015.05.24.

 

https://www.youtube....h?v=pPtT4aiHS7o



#6
Louis

Louis

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 802 hozzászólás

Köszönöm kohasz!

Még az is lehet,hogy kipróbálom/kipróbáljuk a Negyven hegyben-t,mert nekem idő közben bukó lett a Karancs-MedvesTT!Melóznom kell helyette. :-(

 


Magellan-os

#7
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Urak és Úri hölgyek!

Felvetődött bennem a gondolat, meg kellene nézni ezt a versenyt, érdekelne mást is esetleg?

 

http://www.vysocina-arena.cz/en/



#8
kohasz

kohasz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 494 hozzászólás

Szia!

 

Pont tegnap gondoltam rá, hogy közeledik a Karancs-Medves 50 és várhatóan jelentkezel. ;-)

Nos, a szokásos - reggel 8 óra - van megcélozva a kerékpáros indulásra.

 

Azt még hozzátenném, hogy 2009-óta a Salgótarjáni HKE évi rendszerességgel szervez kifejezetten kerékpáros teljesítménytúrát, "Negyven hegyben egyben" elnevezéssel. Idén június 6-án lesz. Várunk arra is nagy szeretettel!

 

Üdv, kohasz



#9
Louis

Louis

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 802 hozzászólás

Üdvözlet!

Szokásos szezonális kérdéssel fordulnék hozzátok:Karancs-Medves TT-n lehet-e idén kerékpárral indulni?

 

Nagyon kihalt lett ez a topik (is),sajnos,pedig szerettem ide benézni!Utolsó maradandó emlékek Geri hányósfosós triatlon beszámolói! :-D De áhítattal olvastam ennek ellenére is! :-)


Louis módosította - 2015. április 18. - 00:10

Magellan-os

#10
kohasz

kohasz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 494 hozzászólás

Sziasztok!

 

Akit érdekel az idei Mátrabérc túra annak ajándék információ, hogy március 1-én nyílik az előregisztrálási lehetőség.

 

Sikeres jelentkezést és teljesítést kívánok!

 

kohasz



#11
GIN30

GIN30

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 262 hozzászólás

Kellemes karácsonyi ünnepeket és boldog új évet mindenkinek!



#12
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Hollókő ó falu új kő útburkolata lényegesen bringa barátabb mint a régi volt.


  • menomano2 kedveli ezt

#13
Louis

Louis

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 802 hozzászólás

Üdv!

Jártok manapság tekerni a macis vidéken?Nem tudom,merre mozoghat?!Bárna,Medves-fennsík környékén is gondolom?Milyen ennek tudatában montisnak lenni?

Idén már nemigen,de jövő tavasszal szeretnék ezeken a helyeken ismét tekerni!Majd meglátjuk! :-D


Magellan-os

#14
K.Gyuri

K.Gyuri

    vendég

  • fórumtag
  • 39 hozzászólás

Hát, nincs túl nagy tolongás. Eddig úgy néz ki, megint egyedül megyek. 
Kedvcsinálónak még belinkelek egy videót.  http://www.youtube.c...h?v=hcKTyFmm_Rk
2012-es, nem túl jó minőségű, de a lényeg látszik rajta. Aki türelmetlen, csak 4:10-től nézze.
Fantasztikus emelkedőket lehet (kell...) megmászni, és nem kevésbé fantasztikus,
hajtűkanyarokkal tűzdelt lefeléken lehet próbálgatni, mit enged a fizika.



#15
K.Gyuri

K.Gyuri

    vendég

  • fórumtag
  • 39 hozzászólás
Sziasztok!
 
2015-ben ismét indulok a Dreilandergiro-n. Info itt:  http://www.dreilaendergiro.at/
Előtte és utána a környék hágóin, csúcsain akarok bringázni. Körülbelül 7-10 napos túrát tevezek.
Ehhez keresek lehetőleg autóval rendelkező tettestársat.
 
Még lehet nevezni! 
Két távból lehet választani, 168 km táv 3300m szinttel, illetve 118.5 km 2700m szinttel.
Fantasztikus jó verseny, persze nem árt kis kondi, és némi tapasztalat Alpok ügyben.
 
Természetesen az sem gond ha nem akarsz versenyezni, csak egy jót bringázni.
Ha érdekel, és bármi kérdésed van, írj a következő címre: kiss.gyorgy@gmx.com
 
Gyuri


#16
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Jóéle kis verseny, nagyon finom kis pályával, engem érintene, valaki még...?

 

 

http://www.cross-tri...ztival-aktualis



#17
K.Gyuri

K.Gyuri

    vendég

  • fórumtag
  • 39 hozzászólás
Mindenkinek, akinek inge!

Érdeklődöm, a Karbona megrendezi e idén a Tarján Kupát?
Mikor és hol lesz olvasható a versenykiírás? 
 
Mert Bálna idén nem csinálja, köszönhetően néhány Karbonás tavalyi viselkedésének, 
és neten megjelent "írásművének".   (pl. itt:    http://velo.hu/tarja...eredmenyek.html   )
Tehát itt az alkalom megmutatni neki, hogyan kellett volna. 
 
Ahogy tavaly, valószínűleg idén is szeretne pár száz bringás tekerni egy jót.
Ne hagyjátok őket cserben! 
Ha lehúztátok azt aki sorozatban megcsinálta, most úgy gondolom, becsület dolga hogy villantsatok!
 
 


#18
mjanos

mjanos

    vendég

  • fórumtag
  • 231 hozzászólás

Jók a kivitelezők ! Gratulálok nekik !



#19
kohasz

kohasz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 494 hozzászólás
Sziasztok!
 
A mai nappal már nem szükséges a kékesi TV torony merevítése, így már e nélkül lehet ezentúl megtekinteni. 
Ezzel együtt alacsonyabb is lett. Ma lekerült róla a három merevítő pászma, két piros és négy fehér torony elem. Holnap pedig megkapja az új piros csúcsot, amelyben a korszerű antenna pihen. Így alacsonyabb lesz a torony, de önálló.
Írom ezt azért is, hogy aki szabin van és arra jár, az helikopteres szerelést is láthat. Nagy és ritka élmény!
 
Mellékesen  - mivel részt vettem a munkában - végre járhattam Magyarország legmagasabb aszfaltos pontján, mely  1011 m magas és a TV torony személyzeti bejárójáig vezet. 
Az 1014 méterre ugyanis nem vezet végig aszfaltút. :) 
 
Hajrá!


#20
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Múlt vasárnap volt a Szilvásvárad maraton, a verseny után a parkolóban toltam a Lefty-s bicóm, egy olyan hatéves forma kisfiú egyre elkerekedőbb szemmel nézi a bicómat és így szól az anyukájához. - Nézd anya a bácsinak letörött a villa egyik szára a versenyen!  :)