Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Táplálkozás, étrend, fogyókúra

- - - - -

  • Please log in to reply
1408 replies to this topic

#41
Louis

Louis

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 802 posts
"Rád ez nem vonatkozik Lajos, Te vaságyastól vagy hetven kiló"-Hahhh!Nem úgy van az!Szerencsére vaságy nélkül is meg van a 70:-)
Nem vettem a lapot,h'zsírégetésrõl van szó!
Magellan-os

#42
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,513 posts

Csökkentet zsírtartalmú sajtnál szarabb étellel kevéssel találkoztam nem igazán szoktam maradékokat hagyni, de ez konkrétan szar semmilyen formában nem tudtam megenni (kenyérrel, levesbe , rántva, még dióval és almával sem ).


az aldiban szoktam venni, 16% zsírtartalmú szeletelt gouda sajtot, vagy maasdamert, ezek nagyon finomak, igaz nem az olcsó kategória. a többi tényleg hányadék, különösen a norbi update trappista.

ezekrõl van szó:

http://www.jobbanjar...-sajtok-t65593/

#43
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,068 posts
Csökkentet zsírtartalmú sajtnál szarabb étellel kevéssel találkoztam nem igazán szoktam maradékokat hagyni, de ez konkrétan szar semmilyen formában nem tudtam megenni (kenyérrel, levesbe , rántva, még dióval és almával sem ).
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#44
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,513 posts

akkor ezek ? :)


fogyásról volt szó, és ezt különben is vacsorára írtam. a kalóriabevitel jelentõs részét logikusan nem este kell megejteni :)

#45
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,258 posts

. . egy versenyautóba se tankolunk szar benzint.

akkor ezek ? :)

margarin , csökkentett zsírtartalmú sajt,baromfi virsli. )


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#46
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,513 posts

Helló Sly!
Azt mondod,h'futást olyan lassan,h'az már ciki?!Mostanában újra futkosunk asszonypajtival.Együtt indulunk neki a futásnak,de aztán én nekiindulok a magam tempójában,de semmi erõlködés!Én teszek 1 kis kitérõt,aztán vhol találkozunk és 1ütt toljuk tovább.Az õ tempóját már túl lassúnak érzem,a pulzusom szinte meg sem emelkedik.Kis feszülés,húzódás szokott lenni vádliban,de másnapra már semmi...Amúgy most nagyon jó kondiban érzem magam,bringán is!


Rád ez nem vonatkozik Lajos, Te vaságyastól vagy hetven kiló :D bár a hatékony zsírégetést mindenkinek meg kell tanulnia, hiszen zsírszövete mindenkinek van, a szénhidrátok lebontásakor meg ugyebár a szeretett tejsav keletkezik. ha úgy érzed, hogy lassú a tempó, akkor ez valószínûleg így is van, lehet feljebb nyomni, mindenki tudja nagyjából, hogy hol van nála a laktátküszöb. a max pulzus 75%-án még simán zsírégetés zajlik.

#47
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1,373 posts
  • LocationVeresegyház
Januárban futottam egy fél-maratont elég rossz körülmények (sár, hó, jég) között és a térdem nagyon megsínylette.
Még áprilisban sem tudtam 5km-nél többet futni úgy, hogy meg ne fájdult volna. Pedig volt hogy 1 hónapig pihentettem.

Ez így nem mehetett tovább és megoldást akartam találni rá. Én a Béres Porcerõt próbáltam ki és döbbenten tapasztaltam, hogy a 4.(!!!) pezsgõtabletta utáni futásnál, nem tért vissza a térdfájásom. Már 6.5km-ekkel terhelem 3 naponta és nem fájdul meg a végére. Lassan emelni fogom tovább, hogy visszatérhessek a szokásos 10km-eimhez.

A lényeg hogy ez a Béres Porcerõ tud valamit.

"Olcsón, könnyűt, erõset. De csakis kettőt választhatsz!" - Keith Bontrager


#48
Louis

Louis

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 802 posts
Helló Sly!
Azt mondod,h'futást olyan lassan,h'az már ciki?!Mostanában újra futkosunk asszonypajtival.Együtt indulunk neki a futásnak,de aztán én nekiindulok a magam tempójában,de semmi erõlködés!Én teszek 1 kis kitérõt,aztán vhol találkozunk és 1ütt toljuk tovább.Az õ tempóját már túl lassúnak érzem,a pulzusom szinte meg sem emelkedik.Kis feszülés,húzódás szokott lenni vádliban,de másnapra már semmi...Amúgy most nagyon jó kondiban érzem magam,bringán is!
Magellan-os

#49
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,513 posts

mate tea amit én nyomok. egyik kulacs/v. pillepalack mindig azzal van tele bringázáskor újabban.
amit megfigyeltem magamon, ha fizikálisan fáradsz is, de jóval lassabban, mint nélküle, illetve fejben tovább ok vagy, ami azért erdõben nem rossz.


mate tea tényleg nagyon jó. segíti a zsírégetést is, és nem úgy hat mint a koffein, pl lehet tõle aludni.

#50
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,513 posts

Sziasztok!
Tudnátok e ajánlani, izomregeneráció és izomfejlõdés gyorsabb eléréséhez táplálék-kiegészítõt?
2 éve hagytam abba a triatlont, elõtte amatõrként rendszeresen versenyeztem, de azóta sajnos az egyetemen eléggé meghíztam és hanyagoltam a sportot is.
A nyáron úgy gondoltam, hogy visszatérek :D
beszereztem eddig:
Biotech L-carnitine 1000MG
A-Z + Lutein Vitamin komplex tabletta

Érdemes-e izomfejlesztéshez fehérjét szednem? Ha igen milyet? vagy más alternatíva?
Ill. felületesen egy napi étrendet tudna-e valaki írni, hogy mégis, hogy álljak hozzá?


40-70 perc futás /nap
1-2 óra bringázás/nap
ill. konditerem szinte naponta, amivel tudom kezdeni a dolgot. Ehhez kéne a "dopping" :)
a Kérdésem még, hogy szerintetek érdemes-e napi szinten járnom kondiba, ha mellette futok és bringázok is.
A cél jövõ nyár: ironman

Köszönöm a segítséget!


szerintem eleinte hosszú lassú zsírégetõ futások, téli alapozás, majd tavasszal lehet kezdeni gyorsító/laktátküszöb kitoló edzéseket. én ezeket a szarokat elfelejteném, semmi szükség ilyenekkel tömni magad. a vitamin rendben van, de nem turbóznám magam egyéb cuccokkal. sovány túró, tej, sajt, csirkemell-ezekbõl elég fehérjéhez jut a szervezet. ami nálam bejött, mint napi étrend: reggel zabpehely mûzli tejjel (egy kis nestlé chocapiccel bolondítva, hogy ne úgy érezzem, hogy nedves fûrészport eszek), tízórai gyümölcs, mondjuk alma, ebédre csirkemell bõre nélkül+párolt zöldség vagy hal+párolt zöldség vagy saláta. a pulykamell is okés. uzsonnára egy szelet teljes kiõrlésû kenyér margarinnal, csirkemellsonkával, light majonézzel, salátával, csökkentett zsírtartalmú sajttal. utána edzés, vacsorára már semmi, max egy kis cs.mellsonka, esetleg egy rántotta (kolbász nélkül!) vagy egykét baromfi virsli. napközben meg sok folyadék, leginkább mentes víz. cukor, finomliszt elfelejtve, õsellenségek. ha ironmant akarsz csinálni jövõre, akkor nagyon oda kell figyelni a kajára. egy versenyautóba se tankolunk szar benzint.
a futást tényleg nagyon lassan csináld, annyira lassan, hogy cikinek érezd, akkor jó. a bringázást is beleveheted, sõt, bele is kell venni, remekül fogyaszt és szépen kíméli az ízületeid.
egyébként mennyire vagy elhízva? eleinte úgyis izom fog épülni, ha elkezdesz újra edzeni, ezért nem is erõltetném a fehérjecuccokat meg a durva kondizást. szerintem egyelõre az aerob edzésekre koncentrálj, heti két kondi belefér, de ennél többet nem tolnék.
jó felkészülést, ha minden jól megy jövõre nekem is nagyatád ;)

#51
Sleek

Sleek

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 299 posts

Milyen testi tünetekre gondolsz?


koffein ,zöld tea ,fekete tea guarana nálam szorongást vagy pánik roham szerû tüneteket okoz. Pl olyan mint ha szívroham lenne vagy lezsibbadok teljesen akkor egyszer melegem van utána megfagyok lehet az plusz 30 fok vagy minusz 30.Ezek nem valós betegségek hanem vegetatív rendszer csinálja. Ezért nem iszok energia italt meg colát sem. Tudom hülyén hangzik a pánik roham meg a szorongás annak aki nem élt benne. A legtöbb ember csak kinevet amikor leírom mit okoznak ezek az anyagok nálam.
Ezért szedek magas dózisú vitamint akkor nincsenek ezek a tünetek.

#52
oroberto

oroberto

    vendég

  • fórumtag
  • 108 posts
Ment privát üzenet Orca.

#53
orca

orca

    újonc

  • fórumtag
  • 1 posts
Sziasztok!
Tudnátok e ajánlani, izomregeneráció és izomfejlõdés gyorsabb eléréséhez táplálék-kiegészítõt?
2 éve hagytam abba a triatlont, elõtte amatõrként rendszeresen versenyeztem, de azóta sajnos az egyetemen eléggé meghíztam és hanyagoltam a sportot is.
A nyáron úgy gondoltam, hogy visszatérek :D
beszereztem eddig:
Biotech L-carnitine 1000MG
A-Z + Lutein Vitamin komplex tabletta

Érdemes-e izomfejlesztéshez fehérjét szednem? Ha igen milyet? vagy más alternatíva?
Ill. felületesen egy napi étrendet tudna-e valaki írni, hogy mégis, hogy álljak hozzá?


40-70 perc futás /nap
1-2 óra bringázás/nap
ill. konditerem szinte naponta, amivel tudom kezdeni a dolgot. Ehhez kéne a "dopping" :)
a Kérdésem még, hogy szerintetek érdemes-e napi szinten járnom kondiba, ha mellette futok és bringázok is.
A cél jövõ nyár: ironman

Köszönöm a segítséget!

#54
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,706 posts
mate tea amit én nyomok. egyik kulacs/v. pillepalack mindig azzal van tele bringázáskor újabban.
amit megfigyeltem magamon, ha fizikálisan fáradsz is, de jóval lassabban, mint nélküle, illetve fejben tovább ok vagy, ami azért erdõben nem rossz.

#55
Lopakodó

Lopakodó

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 283 posts

Igazából egyszer bringa közben kapott el a nyavalya nem tudtam mi a fene van. Elmentem másnap dokihoz azonnal letiltott a coláról energia italról ami koffeines meg a zöld és fekete teáról. Képes annyira kitolni velem hogy testi tünetek vannak mint pl ha valami betegségem lenne. De semmi nincs valós betegség. Csak így hat rám a fekete meg a zöld tea . A guarana kivonattal is így vagyok


Milyen testi tünetekre gondolsz?

A keréknél, csak a kerékpár nagyobb találmány  B)


#56
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs
a dmes izot probalta vki? eleg jo aron van (nemeteknel mongy ez is harmadaval olcsobb), es az osszetevok alapjan is jonak tunik.

#57
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9,190 posts
Az általam említett zero salt- ban nincs zöld tea kivonat.
Sajnos most csak a normált tudom megvenni, más nincs raktáron. Majd kiderül, hogy mennyire tolerálom.

-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy


#58
Sleek

Sleek

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 299 posts

Úgy látszik a zöld tea nemcsak nálam okoz problémát. Nekem Q..vára megnyomja a pulzusom, de annyira, h valamikor az orrom is elkezd vérezni tõle. :-)

Igazából egyszer bringa közben kapott el a nyavalya nem tudtam mi a fene van. Elmentem másnap dokihoz azonnal letiltott a coláról energia italról ami koffeines meg a zöld és fekete teáról. Képes annyira kitolni velem hogy testi tünetek vannak mint pl ha valami betegségem lenne. De semmi nincs valós betegség. Csak így hat rám a fekete meg a zöld tea . A guarana kivonattal is így vagyok

#59
simon23

simon23

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 948 posts

Nagyon jó kis cucc csak a hülye zöld tea miatt nem ihatom. Nálam a zöld tea szorongást vált ki:(


Úgy látszik a zöld tea nemcsak nálam okoz problémát. Nekem Q..vára megnyomja a pulzusom, de annyira, h valamikor az orrom is elkezd vérezni tõle. :-)

Ridley Noah Fast 


#60
Sleek

Sleek

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 299 posts

elvileg most már majd 2 hetente megyek Zeg-re, ha kell hozok (ha van nekik ippeg, dehát ha nekik nincs akkor másnek se negyon).

Nagyon jó kis cucc csak a hülye zöld tea miatt nem ihatom. Nálam a zöld tea szorongást vált ki:(