Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Táplálkozás, étrend, fogyókúra

- - - - -

  • Please log in to reply
1408 replies to this topic

#21
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4,309 posts
Ugyan a megfelelõ energiapazarló tekerést jó lenne megtanulni, de félek, hogy az a bicónak többet ártana. Szeretem nagyon a legnagyobb áttétel való intervallum-sprinteket, akár lámpától lámpáig (és engem nem néznek ezért hülyének, hogy "szétpörgetem a motort, zabáltatom a benzint) de nem tudom, a hajtókarnak-fogasoknak-láncnak mennyire tesz jót az idegbõl való sprintelgetés.

A tápizás kissé eltolódott mondjuk a bringázás kezdetével. Míg korábban karbofób voltam, éveken át napi 50-100 gramm szénhidrát közt, igen gyakori ketózissal, addig mostanság szénhidrátot zabálok szénhidráttal, bár próbálom a minõséget hozni. Úgy láttam korábbi években, hogy a paleora hajazó tápozás jön be a legjobban, de számos hátránya van, legfõbb pedig, hogy hamarabb viszi csõdbe a családot, mint az alkoholizmus vagy kóros szerencsejáték-szenvedély.

BÁr a paleoban nem voltam szigorú, ugyanis a tejtermékeket iszonyat jól tolerálom, sõt, nem tolerálom, ha nem eszek kétpofára kefirt-joghurtot, savanyított tejtermékeket. (pár hónapja "leszoktam" róluk, azóta szerintem az emésztésem iszonyat sokat romlott, nehezebb, rosszabb, lassabb...) Van is egyébként tehenes kocsi, ami idegesítõ dallammal mászkál körbe-körbe hétvégénként, és házi tejet adnak. Na, abból lesz aztán finya alvadt tej, meg egyéb erjesztett cucc. :)

#22
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4,309 posts
na, ez is jó téma lehet : ) majd megosztok 1-2 tp-t, mert az elmúlt hat évben voltam én már 140 és 68 közt minden, most kb. az ideál 82-83-on mozgok, bár külsõsök szerint 95-ben mutattam legjobban, de ez nem esztétikai dolog...

A lényeges kérdésem viszont az lenne: milyen tekerési-pedálozási technika az, ami a leggazdaságtalanabb energetikai szempontból? Éveken át CF jellegû edzéseket végeztem, és mindig az volt a fõ szempont, hogy egy edzés energetikailag nagy pazarlás legyen, s a szervezetet arra neveljük, hogy pazaroljon, ne tartalékoljon. Így hát mindig rövid, maximális erõfeszítéses terheléshez szokattam magam, az országútizás meg... nem errõl szól :D

#23
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,068 posts
Ma egy pékségben vettem Filió tökmag és dió olajat 1370ft/2.5dl. Azért írom a márkát is mert piacokon és nagyobb üzletekben ennek nagyjából a duplájáért láttam. A mai menü sült csirke barna rízsel és salátával. A tökmagolaj nagyon kellemes és intenzív és mégis selymes ízt ad a salátának. A dió olajat pedíg a csirke sütésnél használtam az olíva olajba öntöttem kb 1/4 arányban az illat rögtön felcsapott és beindult a nyál elválasztás. A csirkének valami fantasztikus ízt adott. fontos hogy csak olyan húsok sütéséhez ajánlják amik rövid sütést igényelnek. A mai vacsoránk az utóbbi évek talán legfinomabbjának könyveltük el és rekord idõ alatt fogyott el.A csodás ízeik mellet nagyon fontos vitamin és nyomelem források és rengeteg telítetlen és többszörösen telítetlen zsírsavat tartalmaznak. Hétfõn megyek vissza és veszek még pár üveggel a családnak is.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#24
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,068 posts
Müzli készítés házilag.
Csináld magad: müzliszelet - Nõk Lapja Cafe
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#25
Sleek

Sleek

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 299 posts
Szép napot valaki használta ezt a terméket?
MHN Sport

#26
Gabe84

Gabe84

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,248 posts
Akkor a válasz: de, ezzel nagyrészt lõttek.
"A fordulóig nyélen, utána ing, gatya"

#27
Lopakodó

Lopakodó

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 283 posts
both :P

de inkáb fogyni.

A keréknél, csak a kerékpár nagyobb találmány  B)


#28
Gabe84

Gabe84

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,248 posts
Fogyni akarsz vagy erõsödni? :D
"A fordulóig nyélen, utána ing, gatya"

#29
Lopakodó

Lopakodó

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 283 posts
de ezekkel a "kemény" vacsorákkal löttek az egésznapos edzésnek nem?

A keréknél, csak a kerékpár nagyobb találmány  B)


#30
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,258 posts
nálam sztenderd vacsora a libazsíros (házi sütés ) kenyér 1 szelet, 3 paradicsommal és 1 hegyes erõs paprikával .

-ez alól a mai nap volt a kivétel, milánóit ettem (pedig volt benne darált hús meg gomba) , kb 6 óraqkor, 3/4 7 kor már úgy korgott a gyomrom hogy nem hallottam tõle a rádiót :)
na ezért utálom a tésztát.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#31
Gabe84

Gabe84

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,248 posts
Remélem...mert, ha egészségtelen, akkor én nagyon elrontottam ma...tekerés után 2 nagy tál lecsó tele húsos kolbásszal.
"A fordulóig nyélen, utána ing, gatya"

#32
Lopakodó

Lopakodó

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 283 posts
srácok, egy bringázásból hazajövet mondjuk estefelé a vacsora megengedhetõ? Itt vacsorán konkrétan 1-2 zsömlés szendvicset értek amiben van egy kevéske szalámi vajjal + paprika, paradicsom.

A keréknél, csak a kerékpár nagyobb találmány  B)


#33
Sleek

Sleek

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 299 posts
Sziasztok szép napot. Aminostar xpower flasht mivel lehetne kiváltani? Mert sajnos mostanában nem lesz kapható mert leálltak a gyártással pénzügyi gondok miatt.
Olyan kellene amiben nincs semmi koffein meg semmi zöldtea és élénkítõ pl guarana. Valamint az ára nem a csillagos ég.
Segítségeteket köszönöm

#34
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,513 posts

Az étrend kiegészítõk egyáltalán nem haszontalanok, ésszel kell õket használni és arra amire valók, összességben segítség mivel koncentráltabban tudod velük a szükséges, fontos tápanyagokat bevinni a szervezetedbe akkor amikor szüksége van rá pl intenziv terhelésnél.


nem az étrendkiegészítõkrõl beszéltem, azokat szedem én is.

#35
oroberto

oroberto

    vendég

  • fórumtag
  • 108 posts

én ezeket a szarokat elfelejteném, semmi szükség ilyenekkel tömni magad. a vitamin rendben van, de nem turbóznám magam egyéb cuccokkal.


Az étrend kiegészítõk egyáltalán nem haszontalanok, ésszel kell õket használni és arra amire valók, összességben segítség mivel koncentráltabban tudod velük a szükséges, fontos tápanyagokat bevinni a szervezetedbe akkor amikor szüksége van rá pl intenziv terhelésnél.

#36
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,513 posts

Sly, alapvetõen jókat írsz de a vacsorára rántotta meg különösen a baromfi virsli kicsapta nálam a biztosítékot. A rántotta nagyon jó kaja meg amúgy a tojás kiváló tápértéket biztosít, de az nem vacsorára való. A tojásból egy átlag embernek, de különösen gyerekeknek min. 3 db-ot meg kell enniük vagy egyet sem! Min 3 db az a mennyiség, ami megnyitja az epét és nem okoz rossz közérzetett vagy túltelítettség érzést. tipikusan reggeli esetleg ebédre kell tojást fogyasztani de reggel sem totál éh gyomorra mert kicsit nehéz étel. Este viszont kifejezetten bikákkal álmodik tõle a legtöbb ember.

A baromfi virslinél meg nagyobb sz*rt el sem tudok képzelni. A margarint meg akkor még nem is említem! Ha virsli x*r, akkor a margarin az f*s. Már elnézést. Mindegy hogy mely napszakban találkozol vele. Iprai hulladék az összes. A juhbeles disznó v marha virsli az ami még elmegy, de AZ, ami emberi fogyasztásra is alkalmas nem olcsó és ritka.

Én reggelire csak és kizárólag tejben fõzött zabpelyhet eszek pinduri teavajjal hogy még éppen hogy lágy legyen. Jól tisztítja a beleket és valóban egészséges könnyû és délig simán kibírod. Ebédre meg azt eszek amit a kantinban kapok a cégnél, de ha van fõzelék akkor sosem hagyom ki. Estére pedig a vacsorám egy szál teavajas teljes kiõrlésû kenyér + esetleg egy gyümölcs joghurt. Ja és rengeteg gyümölcs mindig ami szezonális a nap bármely szakában. Ja és sok víz.


nem vagyok szakértõ, csak leírtam, hogy én hogy csinálom, nekem mi jött be. amit a tojásról írsz nagyon érdekes, bár nem tapasztaltam ilyesmit. a baromfivirsli nekem sem a kedvencem, csak néha már nem tudok mást kitalálni :) a margarin valóban nem az élelmiszerek királya, finoman fogalmazva. nehéz 100%-ig egészségesen táplálkozni, és sajnos eléggé költséges is.
a sok gyümölcs+sok víz nagyon jó, ezt kifelejtettem.

#37
Lopakodó

Lopakodó

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 283 posts

vacsorára már semmi, max egy kis cs.mellsonka, esetleg egy rántotta (kolbász nélkül!) vagy egykét baromfi virsli. egy versenyautóba se tankolunk szar benzint.


Sly, alapvetõen jókat írsz de a vacsorára rántotta meg különösen a baromfi virsli kicsapta nálam a biztosítékot. A rántotta nagyon jó kaja meg amúgy a tojás kiváló tápértéket biztosít, de az nem vacsorára való. A tojásból egy átlag embernek, de különösen gyerekeknek min. 3 db-ot meg kell enniük vagy egyet sem! Min 3 db az a mennyiség, ami megnyitja az epét és nem okoz rossz közérzetett vagy túltelítettség érzést. tipikusan reggeli esetleg ebédre kell tojást fogyasztani de reggel sem totál éh gyomorra mert kicsit nehéz étel. Este viszont kifejezetten bikákkal álmodik tõle a legtöbb ember.

A baromfi virslinél meg nagyobb sz*rt el sem tudok képzelni. A margarint meg akkor még nem is említem! Ha virsli x*r, akkor a margarin az f*s. Már elnézést. Mindegy hogy mely napszakban találkozol vele. Iprai hulladék az összes. A juhbeles disznó v marha virsli az ami még elmegy, de AZ, ami emberi fogyasztásra is alkalmas nem olcsó és ritka.

Én reggelire csak és kizárólag tejben fõzött zabpelyhet eszek pinduri teavajjal hogy még éppen hogy lágy legyen. Jól tisztítja a beleket és valóban egészséges könnyû és délig simán kibírod. Ebédre meg azt eszek amit a kantinban kapok a cégnél, de ha van fõzelék akkor sosem hagyom ki. Estére pedig a vacsorám egy szál teavajas teljes kiõrlésû kenyér + esetleg egy gyümölcs joghurt. Ja és rengeteg gyümölcs mindig ami szezonális a nap bármely szakában. Ja és sok víz.

A keréknél, csak a kerékpár nagyobb találmány  B)


#38
Sleek

Sleek

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 299 posts

Én nem nevetlek ki. A pánik betegségrõl egyre többet hallani. Lassan már népbetegségnek számít :(

A koffein és a szénhidrát engem meg túlpörget. Ilyenkor pedig ingerlékeny és kötekedõs vagyok.

Sajnos igen:( Csak az a baj hogy egybõl gyógyszerezni akarják az embert... ez megy hazánkban. Én fogtam magam és kisétáltam a dokitól amikor gyógyszert akart adni.Azt ráálltam a vitaminokra.. Hatásos nagyon. :)

#39
Lopakodó

Lopakodó

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 283 posts

koffein ,zöld tea ,fekete tea guarana nálam szorongást vagy pánik roham szerû tüneteket okoz. Pl olyan mint ha szívroham lenne vagy lezsibbadok teljesen akkor egyszer melegem van utána megfagyok lehet az plusz 30 fok vagy minusz 30.Ezek nem valós betegségek hanem vegetatív rendszer csinálja. Ezért nem iszok energia italt meg colát sem. Tudom hülyén hangzik a pánik roham meg a szorongás annak aki nem élt benne. A legtöbb ember csak kinevet amikor leírom mit okoznak ezek az anyagok nálam.
Ezért szedek magas dózisú vitamint akkor nincsenek ezek a tünetek.


Én nem nevetlek ki. A pánik betegségrõl egyre többet hallani. Lassan már népbetegségnek számít :(

A koffein és a szénhidrát engem meg túlpörget. Ilyenkor pedig ingerlékeny és kötekedõs vagyok.

A keréknél, csak a kerékpár nagyobb találmány  B)


#40
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,258 posts

fogyásról volt szó, és ezt különben is vacsorára írtam. a kalóriabevitel jelentõs részét logikusan nem este kell megejteni :)


nem a kalóriára gondoltam, de hogy a hasonlatnál maradjunk ez a 3 (de a baromfivirsli meg a margarin mindenképp) szvsz kb felér azzal mintha homokkal kevert pakurát öntenél a finom versenymotorba.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való