Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Egy kis fõzõcske!

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
482 hozzászólás a témában

#21
kiskubai

kiskubai

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

szóval kiskubainak:

gyroshoz pitát ez alapján csinálok:

Pita gyros-hoz Recept - Mindmegette.hu Receptek

nem mindig jön fel a közepe, akkor fel kell vágni - bár mi gyros tálat eszünk, ha csinálok gyroshúst, ahhoz meg tökmindegy, hogy feljön e vagy nem, ott a kenyér szerepét tölti be a pita. elsõre lehet hogy odaég vagy nem olyan jó, kísérletezni kell.

tzatziki meg egyszerû...lereszelsz vastagabb reszelõn 2 kígyóuborkát, 1-2 gerezd fokhagymát (+kevés fokhagymakrémet szoktam belerakni, az íz miatt) 1 evõkanál citromlé + olívaolaj, bors+só ízlés szerint, aztán az egészre öntesz 1:1 arányban tejfölt meg joghurtot. ez egy ilyen közepes állagú öntet lesz - joghurttal lehet hígítani, ízlés szerint...


A tzatzikit azt vágtam, az elég egyszerû dolog, csak a Pita-val nem próbálkoztam még. Milyen fûszert szoktál használni a gyros-hoz? Ami gyros fûszert próbáltam eddig, az mind csalódás volt...

#22
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
szóval kiskubainak:

gyroshoz pitát ez alapján csinálok:

Pita gyros-hoz Recept - Mindmegette.hu Receptek

nem mindig jön fel a közepe, akkor fel kell vágni - bár mi gyros tálat eszünk, ha csinálok gyroshúst, ahhoz meg tökmindegy, hogy feljön e vagy nem, ott a kenyér szerepét tölti be a pita. elsõre lehet hogy odaég vagy nem olyan jó, kísérletezni kell.

tzatziki meg egyszerû...lereszelsz vastagabb reszelõn 2 kígyóuborkát, 1-2 gerezd fokhagymát (+kevés fokhagymakrémet szoktam belerakni, az íz miatt) 1 evõkanál citromlé + olívaolaj, bors+só ízlés szerint, aztán az egészre öntesz 1:1 arányban tejfölt meg joghurtot. ez egy ilyen közepes állagú öntet lesz - joghurttal lehet hígítani, ízlés szerint...

#23
Gabe84

Gabe84

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.248 hozzászólás
Affene, még 3/4 óra van az ebédig, most nagyon utállak :)
"A fordulóig nyélen, utána ing, gatya"

#24
pézsé

pézsé

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.333 hozzászólás
Tegnap délután csináltam egy grill szendvicset ami annyira ízlett, hogy meg kell osszam veletek :D Ez is favágó kalóriabomba, nem leszel éhes tõle fél óra múlva ha kimész.
A Jkenyr - Ludwig & Mentesi Kft. cég csinál hagymás kenyeret 250g-os kiszerelésben, kaptam párat ismerõstõl és kipróbáltam. A kenyérbe pirított hagyma van belesütve. Érdekes ízvilág. Csinálnak még paradicsomos, fokhagymás, olivabogyós cipókat is, meg rengeteg mást is.
A kupakját levágtam a cipónak és kb 2,5-3 cm magas maradt az alja, megkentem vajjal, szeltem bele jóféle lecsókolbászt, fél centis lilahagyma szeleteket, a tetejére pedig trappistát vágtam, takarónak. Minden réteg teljesen befedi a kenyeret, ami vastag, így minden harapásra jut kolbi, hagyma.
Beraktam az elõmelegített villanygrillbe a legnagyobb fokozatra 5 percre, így nem szárítja ki a kenyér oldalát, de a tetején a sajtot szép barnára pirítja.
egy pohár nagyiféle meggyszörp tett a pontot a végére.

Persze ízlés szerint pakolhattok bele bármit ami tetszik, nekem most csak ezek voltak otthon.

#25
blueshark

blueshark

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.190 hozzászólás
szerintem ki kell tapasztalni, lehet hogy csak az idõ lesz rövidebb, mivel pl. süteményeknél kell a megadott hõmérséklet
Team Heavy Pedal - Szeged

A tehetség az, amikor többet tudsz, mint amennyit tanultál.

#26
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás
Ha hõlégkavarással sütök, mennyivel kell alacsonyabbra venni a hõmérsékletet?

#27
Thomas Kovacs

Thomas Kovacs

    vendég

  • fórumtag
  • 96 hozzászólás
Kínai levesnél én keményítõ helyett kukoricaliszttel sûrítek...

#28
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
Megosztanék veletek egy receptet. Nagyon szeretem a kínai csípõs-savanyú leveseket, csak épp az Isten pénze se lenne elég arra, amennyit én vennék a kifõzdékben. Így némi kísérletezés után sikerült olyan receptet alkotni, ami teljesen visszaadja az originál cípõscilikés emberek levesének ízét, kinézetét és állagát, gyorsan elkészül, és olcsó. (so-so)
Pontos mennyiségeket nem tudok, meg úgyis ízlés kérdése a dolog.
Erõs pistát, fokhagymát, répát és egy kevés vöröshagymát olajon megpirítok, majd ha színt kap, felöntöm vízzel, és addig adagolok hozzá ecetet, amíg a saját szájízem szerinti arányt el nem érem. Vegetával vagy húsleveskockával ízesítem, tofut szeletelek bele, illetve gombás szójaszósszal locsolom meg, ettõl lesz nagyon jó íze és szép fekete színe. Nagyon kevés házi szárított vargányát is szoktam bele tenni a kínai gombát helyettesítendõ, de tudom, ilyen kevés háztartásban érhetõ el. Felvert tojást is szépen lassan belecsurgatok, folyamatos keverés mellett. Utolsó elõttiként kerülnek bele a zöldségek, h frissek maradjanak, ne puhuljanak nagyon meg. Wok zöldség, Chop suey stb. néven szoktak futni a megfelelõ konzervek. Bambuszrügyet érdemes külön venni, ált. nem szokott lenni a keverékekben. A legvégén kerül bele a keményítõ a kocsonyás állagért, de ekkor már nem szabad sokáig forralni, mert akkor nagyon elfolyósodik. Jó étvágyat! :)

#29
Ðave

Ðave

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.011 hozzászólás
Nem tudom, én szeretem a hasam, és ez azt eredményezi, hogy fõzök magamnak... mondhatni igazi ínyenc vagyok... nem sajnálom rá az anyagiakat sem, persze nem kaviárra gondolok 2 centi vastagon... csak egyszerû, de tápláló étkekre. legutóbbi salátaösszeállítás:
-fejessaláta
-paradicsom
-lilahagyma
-pannónia sajt

Erre egy tejfölös-majonézes öntet egy kis bazsalikommal, fehérborssal, pici sóval, cukorral, és egy kevéske mustárral... finom lett...

#30
kela

kela

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.622 hozzászólás
tészta ketchuppal? na , ilyen,amikor fõzök:D

#31
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás
Én is szoktam ilyen minimál kajákat fõzni. Én úgy vagyok vele, hogy ha van nálam fokhagyma, sûritett paradicsom és leveskocka (mint ízesítõ), akkor már rosszat nem eszek.

#32
schnellthomas

schnellthomas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.671 hozzászólás
Szeptember-október környéke óta egyedül lakom egy másfél szobásban.
Olyan kajákat eszem idõnként amikor már alig alig van pár forintom, hogy ejjha.
Pl:
Tészta sûrített paradicsomszósszal
Rízs "dejó" dióval
Tarhonya tejföllel

(hamar megvannak :-D )
"Hogy soha többet ne fordulhasson elõ veled,hogy egy kapcsolatban elfogy a színes ceruzád! ":)

#33
Thomas Kovacs

Thomas Kovacs

    vendég

  • fórumtag
  • 96 hozzászólás
Szevasztok,

lehet ismeritek, nekem új, úgyhogy megosztom. Pofon egyszerû: csinálsz kicsit sûrûbb palacsintatésztát, csak raksz bele sütõport is (meg vaníliacukrot, esetleg fahéjat...). Egy tepsibe metélsz gyümölcsöt, ráöntöd a palacsintatésztát, összekevered, és mehet a sütõbe. Megszórhatod esetleg reszelt dióval...

200 fokon pillanatok alatt kész...

#34
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás
Kacsamellet vacsoráztam, az alábbi recept szerint készítettem. A 60 fokot kicsit keveseltem, 75 fokon sütöttem, még így is elég angolos volt, de nagyon finom.

http://www.mindmeget...acsamell.recept

#35
pézsé

pézsé

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.333 hozzászólás
én az édes, félédes borokat szeretem, a vörös hangulatosabb a fehér meg édesebb finomabb. van aki szárazból szereti, kinek mi.
Tokaji szamorodni a madarasteszkóban volt akcijósan 500-ért, ez csak akkor éri meg ha ínyenckedni akar az ember. részegen már mindegy mit iszik az ember. A pennyben van a dankó féle édes vörös 300 körül ami meghazuttolja az árát.
Feltöltött kép

Tegnap ettem egy újdonságot, és nagyon bejött:
Fél kiló csirkemellt kockára, olajon borson fokhagymán megpárolni fedõ alatt, majd egy kicsit megpirítani.
Fél kiló tarhonyát olajon megpirítani aranybarnára, vízzel felönt és megfõz.
Ha kész a tarhonya és felszívta a vizet, belekeverni a fokhagymás borsos csirkét és kész. Friss ecetes-cukros káposztasalátával isteni.
Utána volt gesztenyepüré is :D

#36
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
és milyen bor a legideálisabb forralt borhoz?

#37
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9.190 hozzászólás

Na, akkor már nem írtam le hiába. A google keresésben sok olyan receptet találtam, ahol tejport, fehérjeport adtak hozzá, valamint vannak sütés nélküli receptek is. Utólag vettem észre, hogy volt itthon túró, legközelebb kipróbálom azzal.

Próbáld ki whey proteinnel, zsír szinte semmi benne. 22-25 g fehérje mellett van 2-8 g ch egy adagban.

-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy


#38
mof

mof

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.297 hozzászólás
mi mindig érzésre csináltuk a koleszban, és csak normális borból.
4üveg bor, egy liter víz, 4-6 evõkanál cukor(esetleg méz), egész fahéj(3-4rúd), pár darab szegfûszeg, egy fél citrom héja belereszelve, esetleg belefacsarva(lehet narancsot is), 3teafilter(lehetõleg fekete), aztán a végén lehet még fél lityó rumot beletolni és igazán jó lesz a hangulat:)


a hétvégén flambíroztam egy adag mézes-mustáros-fokhagymás-gyömbéres-szójaszószos pulykát, és nagyonnagyon finom lett, az eljárás alkalmazását ajánlom mindenkinek!
(a látvány is fasza mikor dobálod a cuccost a serpenyõben/wokban)

#39
rbalint88

rbalint88

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.387 hozzászólás

szeretnék kérni pár forralt bor receptet....lehetõleg arányokkal....praktikákkal....aki jártas benne kérem ossza meg velem :)

borból mindig minimum két üveg, hogy amíg készül, addig is jó legyen a hangulat.
a többi kísérletezés és egyéni ízlés kérdése csak

#40
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
mink úgy csináltuk sítáborba, hogy elkértük a vízforralót a csajoktól, abba bele a jó kis bikavér, aztán felforraltuk.:D

mondjuk utána 2 órán keresztül sikáltuk a fürdõszoba falát a borpárától vagy miaz, aztán a végén lehívtak a tanárok, mert õk meg hoztak kis kempingfõzõt, kértek nagy fazekat a konyháról meg pár fûszert, aztán csinálták a mókát.:D