Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj

Milyen bringát vegyek?

* * * * * 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
11925 hozzászólás a témában

#11701
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.507 hozzászólás
SZia!

tecsót felejtsd el!

Én ezekbõl a kellyst venném...aztán vigyázz, mert annó és is egy 37ezres bringát vettem magamnak, hogy legyen, mostmeg minden pénzem erre költöm (és megtízszereztem az árát azóta)..:D

csak most látom..az elsõ brinyóm eg gepida sirmium volt...:)D
Van állásom...:bananadan

#11702
Darkrock

Darkrock

    vendég

  • fórumtag
  • 19 hozzászólás
hell!

a kérdés már gondolom mindenki számára ismerõs lesz: Milyen bringát vegyek?
keret: max 30..egyelõre
kiszemeltjeim:
na itt az elsõ jelöltem 50 ropiért:
http://www.olimpia.h...zletek.php?id=6

õ a második már kb 15el olcsóbbért:
http://www.olimpia.h...letek.php?id=51

és itt a köztes megoldás szerintem (árban is) (itt nálunk a
bringaboltban ugyan 37e volt):
http://kerekpar.hu/t...k/mtb/ferfi/979

na szóval ezek vannak most meg láttam a tesco-ban egy elsõtelós bringát.
mielõtt bárki bármit is mondana: én úgymond nem foglalkoztam eddíg komolyabban a bringázással, igazán csak most nézegettem meg,hogy mi is kell egy "normális" bringához. áltsuliban mentünk un. bringatúrákra, napi 50 km aszfalton, de oda a mostani metróáruh-as active márkájú bringa (18 ropi volt régen asszem) is megfelelõ volt. mára már változtak az igényeim, de még mindíg aszfalton megyek, városban, síkon, max fel a jánoshegyre. pénzügyi szempontjaimat leírtam, bár a késöbbiekben szeretném fejleszteni a bringát.

na most már abbahagyom a litániát, assszem problémámat leírtam: kérlek segítsetek!!!

elõre is köszi

Darkrock


#11703
Mester14

Mester14

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.353 hozzászólás
szerintem is sokkal jobb ha van 1 teló a bringában...Fõleg azért mert nem érez meg az ember minden út egyenetlenséget..és ha pogózik??meg kell tanulni ugy menni hogy ne pogózzon szerintem...

#11704
-Henger-

-Henger-

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.181 hozzászólás
illuz,
akkor rossz a pedálozási technikád. Nekem nem pumpál a telóm, és nem zárom le.
10 évig használtam merevvillát, és már érzem, hogy a csuklóim nem tökéletesek.

#11705
FreeStyler

FreeStyler

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.036 hozzászólás
Illuz, milyen telót kaptál kölcsön?

#11706
Gui

Gui

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 707 hozzászólás
akkor vagy lock out vagy kemenyites .... de en meg spec tokre szeretem foleg ha porgos zene megy mert akkor ritmusra rugoztatom magam :)))

merevvila se rossz csak nekem pont olyan ,mint amikor apam kocsijabol atulok az enyembe... minden kis kavicsot megerzek a se***ben :) bringa eseteben a csuklomban. :D
"A processzorok füsttel mûködnek, ha a füst kiszáll belõlük nem mûködnek tovább."
"Ami nem öl meg az csak erõsít."
"A kerékpár számomra a szabadság szinonímája"
Tom Ritchey


Nem értem ,miért gyártanak olyan 10.000.000Ft-os autót amin nem megy az index? :chin:

#11707
illu'Z

illu'Z

    vendég

  • fórumtag
  • 54 hozzászólás
Henger: lehet, hogy nektek jobb, de higyjétek el, nekem nem igazán fexik a teló... kaptam egyet ismerõstõl fél évre, hogy hozzászokhassak, de nem sikerült. mindig zavart, hogy álva tekerek, közbe a teló megy mint a barom...

#11708
Gui

Gui

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 707 hozzászólás
En nagyon tudom ajanlani a kalahari 550sx ez olcso 60e ft es fejlesztheto es egesz eros... varos plusz dongolt erdei utat egesz jol viseli.

Viszont vasarlas utan mindenkeppen ujra zsirozni mindent telot agyat es monoblokkot meghuzni igy nem lesz baja ...


edit: baratomnak Krátere van és az is nagyon fasza kis bringa és óccsó ... a monoblokkját viszont hamar ketté lehet hajtani ,de ez nem nagy tétel.
"A processzorok füsttel mûködnek, ha a füst kiszáll belõlük nem mûködnek tovább."
"Ami nem öl meg az csak erõsít."
"A kerékpár számomra a szabadság szinonímája"
Tom Ritchey


Nem értem ,miért gyártanak olyan 10.000.000Ft-os autót amin nem megy az index? :chin:

#11709
-Henger-

-Henger-

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.181 hozzászólás

használni: felfedezné a kerékpározás örömeit...szóval enyhe túrák az erdõben, néha hosszabbak egyelõre semmi komoly..de azért fejleszthetõ gépet szeretnénk..
crater drága de jó...még én is nézelõdöm, köszönöm az 5leteket!
tamás


Én egy Cratert vennék, merevvillával. Többeknek is az a tapasztalata, hogy ilyen könnyû súlyra ezek a telók nem alkalmasak- túl erõs bennük a rugó. A merevvillának még az az elõnye is megvan. hogy könnyebben manõverezik (1 kiló mínuszt megérezni!), kicsit óvatosabb, sztem ezzel is meg fogja szeretni.
Aztán, ha megtetszik neki, mehet bele egy levegõs teló- Skareb, Pilot, vagy ilyesmi.

#11710
-Henger-

-Henger-

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.181 hozzászólás

bocsi h. ujra irok :)


ilyen illu'Z féléknek= ezt hogy érted? de jól gondolod, ugyanis utálom a telót, nagyobb a fordulási kör, és számomra kényelmetlen, hogy nem teljesen én irányitoma bicajt :)


Bocs, de ez igen szórakoztató. Ha viszont komolyan gondolod, sürgõsen értékeld át magad.
Egy teló nem "rontja" nagymértékben a bicaj geometriát- CC felhasználásnál, tehát max. 80mm rugóúttal.
A nagyobb fordulókör is baromság. Mennyivel, 5 centivel nagyobb?
Meg hogy nem teljesen te irányítasz.. Ez mega baromság! A teleszkópvillát pont azért találták ki, és fejlesztik már lassan egy évszázada, hogy a kereket az egyenetlen talajon tartsa, ezzel növelve a stabilitást, és a menetbiztonságot. Gondolkodj el ezen.

#11711
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
van mindig egy két baráti kör, akik mással nem közösködnek, egymást etetik hallott dolgokkal, kialakítanak egy új sorrendet az alkatrészek között(zoom atomjó villa, bezzeg a dorádó az törik) mindennek uj nevet adnak, kiszakadás, új pályanevek, stb
erre láthatnak példát kedves nézõink.

#11712
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás

kiszakadást mellõzzem... miért is? mivel lejtõre érkezek, ezér nem lehet csõrös gond...
de nem veszekedni akarok, csak kcsiit egyedi a felfogásom :-)


nem mondta még senkise hoyg kerékpáros körökben, ezér kiröhögnek?
ugyanis, amit te kiszakadásnak hívsz, az valójában letörés.
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#11713
Lovas_Gabi

Lovas_Gabi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.725 hozzászólás
Tommmas!
Az AUTHOR-nál van külön ASL (AUTHOR Sport Lady) kategória. Érdemes körülnézni.
Az asszonykám egy 2004-es BASIC SX-et használ. Igaz, nem ASL...
Hasonló cipõben jár, mint akinek szánod a bicajt.
Nem relkám, csak én meg vagyok elégedve a márkával.
(Épül az ERA pro-m !!!!!!! :-)))) )
-Fel kell szerelni egy légfüggönyt, hogy kisebb legyen a légcsere
-Ez a légfüggöny átlátszó???
/idézet egy Miskolci egyetemi kollégium mûszaki vezetõje és köztem zajlott beszélgetésbõl./ Kimentem a kocsiba röhögni)

#11714
illu'Z

illu'Z

    vendég

  • fórumtag
  • 54 hozzászólás
1 méter magasról gyalog is legurok :) amugy meg 1 méter magasról az oks, de ugyebár lejtõre érkezek... azér ah simára érkeznék merevvillával, lehet hogy bevágna, de még nem próbáltam ki :-)
ugráló vadállatok= ezt vegyem sértésnek, vagy csam tulfejlõdtem a merevvillán? :-)
kiszakadást mellõzzem... miért is? mivel lejtõre érkezek, ezér nem lehet csõrös gond...
de nem veszekedni akarok, csak kcsiit egyedi a felfogásom :-)

#11715
FreeStyler

FreeStyler

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.036 hozzászólás
Illuz, a kiszakadást mellõzed, mert rohadtul nem értem mirõl beszélsz! Leugrasz 1 méter magasról? És nem esel el? Hogyan csinálod? :)

A merevet azért írom, mert ilyen ugrató vadállatok gagyi telóval semmire nem mennek, mert nem arra valók!

#11716
illu'Z

illu'Z

    vendég

  • fórumtag
  • 54 hozzászólás
bocsi h. ujra irok :)


ilyen illu'Z féléknek= ezt hogy érted? de jól gondolod, ugyanis utálom a telót, nagyobb a fordulási kör, és számomra kényelmetlen, hogy nem teljesen én irányitoma bicajt :) nade komolyan, ezt mire értetted?

RM avalanche váz mennyi ujonnan?

#11717
illu'Z

illu'Z

    vendég

  • fórumtag
  • 54 hozzászólás
erdõben= akkor azér nem ártana a teló... senki se jár erdõbe merevvillával, állitván ugy nagyon kényelmetlen... (én mega emrevvillámma ugrok le 1 méteres kiszakadásokat :)) ha van rá mag akkor inkább a crater, igaz 10el drágább mint a draco, de jobb benne a teló... de h még van 10ed, és kidobsz rá 80at, akkor kijöeht egy umf hardy 4 is amivel akár dörtölhet is a kislány ;]

#11718
FreeStyler

FreeStyler

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.036 hozzászólás
Én anno egy RS jett-el kezdtem,tudom mi a különbség egy normál villa és ez között, mégi azt mondom, hogy egy ilyen telót azért érdemes beletenni a gépbe, több okból: Súlyban nem vészes, a durva köveket kiveszi, ami komfortossá teszi a gépet, és a geometrián is javít. Úghogy lányoknak mindenképpen ajánlok telót, és egy frankó zselés fotelt!! A black telójába a lehetõ legpuhább rugó+híg olaj van, és még így sem mozog alatta, kééész! :) Max akkor, ha nekimegy valami nagyobb kõnek, viszont akkor szereti, hogy nem tépi ki a kezébõl a kormányt, fõleg lefele.

Ilyen illuz-féléknek pedig merevvilla szigorúan!! :chin:

#11719
Tommmas

Tommmas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.086 hozzászólás
használni: felfedezné a kerékpározás örömeit...szóval enyhe túrák az erdõben, néha hosszabbak egyelõre semmi komoly..de azért fejleszthetõ gépet szeretnénk..

crater drága de jó...még én is nézelõdöm, köszönöm az 5leteket!

tamás
/// Demalgon /// mert balul ütött be az élet, pedig jobbat vártam ///
de hiszen mindeki tudja, h az életet nem érdemes végigélni
Expinálom a pinarámát.

#11720
-Henger-

-Henger-

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.181 hozzászólás
Tommas,

Magellan Draco, vagy Crater? Nem tudom, melyik az olcsóbb típus, de merevvillával még 10-el olcsóbb is.
Nézd meg még az Author, ill. Kelly's bicajait is.
Szvsz amilyen telókkal adják ezen kategória képviselõit, nem sok vizet zavar. Fõleg egy könnyû lány esetében, akinek szánod. Túl kemény, ráadásul nehéz is, alig mozog. Merevvilla kb. olyan rugózási komfortot nyújt, de lényegesen könyebb lesz a bicaj- ami szintén nem mellékes.

Mire fogja használni? Mióta teker?