Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Feketeerdö Németország

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
17 hozzászólás a témában

#1
tegli

tegli

    vendég

  • fórumtag
  • 16 hozzászólás
Sziasztok!
Remelem nem problema,hogy ide irok,nincs jobb otletem...

Komolyabb bringas turataska szettet keresek ujonnan, vagy hasznaltan.Alenyeg,hogy elerheto aron legyen es jo minosegu,allapotu!
Ha esetleg tudnatok olyat amit en nem,legyetek oly szivesek megosztani velem!
Koszonom szepen,tovabbi jo tekergest!

Gratula mindenkinek a szep teljesitmenyert!!!!

#2
bedia01

bedia01

    vendég

  • fórumtag
  • 112 hozzászólás
A mai kis kanyarom képei !!!
https://picasaweb.go...72011FeketeErdo

#3
bedia01

bedia01

    vendég

  • fórumtag
  • 112 hozzászólás
hát egy száz kilométer kb

#4
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee
A múlt héten voltam kint én is arrafelé és úgy volt, hogy viszem a bicajt, de egy váratlan program keresztülhúzta a számításaimat és pénteken haza kellett utaznom, sajnos. Pedig még kedvesemmel is lezsíroztam és áldását adta rá... :-)
De ha mennék legközelebb, mindenképp jelzek! ;-)

#5
Rebell-78

Rebell-78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.977 hozzászólás
Hali,

hol van az "pont itt"?
hétfötöl 16 nap szabadom van, ha gondolod mehetünk egy pár kört :)

#6
bedia01

bedia01

    vendég

  • fórumtag
  • 112 hozzászólás
Sziasztok. ha legközelebb turát szerveztek érdekelne engem is. én most is épp
itt vagyok de egyedül nem nagyon jó túrázgatni

#7
Rebell-78

Rebell-78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.977 hozzászólás
@zscs, jelentkezz, ha itt vagy.
Buki, vizes lessz a vasárnapi tekerés, de még lehet, hogy havas is. Jön a hideg és a csapadék sajnos.

àprilis 2 délután o.k volna nekem, 9-10 is.

#8
Buki

Buki

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 870 hozzászólás
Ha mar Rebell emlegetett, irok ide en is. :) Aprilis 13.-ig itt vagyok Frankfurtban, es ahogy Rebell is irta, eddig 20.-ra es 27.-re beszeltunk meg tekergest, de ahogy nezem elvileg Aprilis 9. es 10. is jo lenne meg mindkettonknek Rebellel. Az aprilis 3.-i hetvege meg erosen alakuloban van, arrol nem tudok nyilatkozni. Valoszinu, hogy burce-val megyunk majd sziklat maszni. A kocsi nincs mindig nalam, de ha el tudom kunyeralni, szivesen elviszlek. Siman befernek a bringak.

#9
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee
Sziasztok! Bocsánat a késõi reakcióm miatt. A mostanra szervezett tekerésre sajnos nem tudok menni, épp a múlt héten voltam No.-ban. Nálam úgy van, hogy 1-1 hétre, azaz 5-6 napra szoktam néha kimenni és most pont úgy jön ki, hogy majd csak április elején megyek valamikor legközelebb. Remélem tudok majd valamikor csatlakozni, jelzek mindenképp!
Köszi még egyszer is!

#10
Rebell-78

Rebell-78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.977 hozzászólás
Ezt a túrát ajánlanám:
Westweg
A 285km 4 nap bejárható. Lehet a MTB kirás vagy a vándor út között válogatni. A vándorút tartalmaz egy pár nagyon kemény DHt és Hausach után egy 1000m bringacipelést is.

Utközben van egy rakás fa házikó, pár helyen a tetötérben meg is lehet aludni.(hivatalosan is)

Itt egy 2 napos tekerés a Westwegen
https://picasaweb.go...ellGER/Westweg#

#11
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Szvsz ahogy a németeket ismerem helyszíni fõbelövéssel esetleg pár ezer € büntivel.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#12
cobranco

cobranco

    vendég

  • fórumtag
  • 535 hozzászólás
Rebell pajtás nekem is lenne egy furfangos kérdésem/ha még vonalban vagy/...én egy 1 hetes keringõzést tervezek a Fekete-erdöbe,hogy állnak a hatóságok a vadkempinghez arrafelé/ahogy látom nemzeti park az egész/,érdemes-e kockáztatni,gondolom erdõ van elég vagy minden fa alatt egy ház?...egyáltalán van -e lehetõség rá?

Túráim,videók itt: http://cobranco.hu


#13
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.232 hozzászólás
  • LocationSvájc
nem jön meg addig a bringám :(
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#14
Rebell-78

Rebell-78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.977 hozzászólás
Hali,

pont jól kiszúrtad.
Március 20 és 27.-ére van tura tervezve. Gernsbach a kiinduló hely, töled 115 km, északi fekete erdö.

Forumtárs @Buki is jön, Ö Frankfurtból érkezik. Ha volna nála hely a kocsiban, lehet összeszedne téged utközben valahol, kérdezd meg. Vagy DB oldalon nézd meg a vonatjáratokat.

Furumtali a feketeerdöben? ;)

A Pfälzer Waldot tudnám még ajánlani, pl. Neustadt an der Weinstraße. Az töled kb. 50km, de oda csak évente 2-3x járok.
Szenrintem gyere el a fent emlitett napokon, nem bánod meg.

#15
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee
Sziasztok! Mivel ezt az egyetlen németroszági túrát tartalmazó topikot találtam és még a számomra érdekes tartományon belül is esik, így ide írok.
Szóval, nem túl gyakran, de néha Frankfurt és Stuttgart közt tartózkodom hétközben mostanság (Heidelberg környéke), és egy kis hétvégi túrázás kapcsán érdekelne bármilyen MTB trail/enyhén All Mountain túrás útvonal, nehézségét tekintve inkább csak Stage#1 és Stage#2 szinttel. Schwarzwald mondjuk már határeset, az nekem több óra plusz utazás - pedig szívesen mennék arra. Heidelberg környékén nem tudom, ismerõs-e valaki, de hátha igen; szóval, vannak itt is olyan jóféle terepezõs ösvények, ahová bátran lehet menni bicajjal?

#16
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Nekünk is "csak" ez a problémánk vele, ezért aztán inkább Ausztriába ruccanunk át bringázni. Pedig nagyon jó lenne oda is elvetõdni egyszer!
Kérlek SEGÍTSETEK!!! Ellopták Giant Anthem 1 (2008-as) 18 colos bringámat. Fekete/bronz színben - ebbõl csak ez az egy volt MO-on! Ez a bringa volt az: http://bikemag.hu/teszt/giant-anthem-1 Ha láttok ilyet apróban, légyszi szóljatok! Megtalálónak jutalom.

#17
Pitechus

Pitechus

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 660 hozzászólás
Az a baj, hogy kicsit messze van brinával.
Mire kiérek, nem lesz kedvem a dombokhoz.

#18
Rebell-78

Rebell-78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.977 hozzászólás
Sziasztok. Tudnak a feketeerdöben nehany turat ajanlani, ha valakit erdekel. Baden-Baden" MURGTAL " -ban elek. Ez itt egy MTB eldorado majdnem minden nehezsegi fokozatban. A környeken 15m2 6-7 domb talalhato kb. 800-1000m ig es 2-3 ami 1000 töl 1200m es. Europa legnagyob FR paradicsoma is innen 15 km talahato. Kullancs elleni vedöoltas AJANLATOS! Örülnek, ha valaki MO-rol vagy Serbiabol turakat ajanlana. Ha valki ide latogat, szivesen "kivezetjük" a haverokkal.