Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Fehérvár

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
6921 hozzászólás a témában

#41
etilin

etilin

    vendég

  • fórumtag
  • 228 hozzászólás
Javaslat elfogadva. a nullahathetvénketühármincötnegyvenháthatvánnígyen elérhetõ vagyok.
Nekünk hét és fél nyolc között el kellene indulni mert 9 kor rajt. A Palotai út 67-nél lakom ha jó nektek akkor gyertek ide.

#42
Kobike

Kobike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.140 hozzászólás

Én is megyek, ha valakit érdekel írjon privit még van három hely (3ember+3bringa) az autóban.


Azt javaslom, hogy a hosszutávosok menjenek veled (Csepi, Peti), a rövidesek velem (S. Bállint, Popper Zsolti, Szabó Gábor). Mi 8-kor találkozunk Bálint elõtt.
Failure is always an option.

#43
etilin

etilin

    vendég

  • fórumtag
  • 228 hozzászólás

Én már jelentkeztem a Hûségesre! Ki jön még?


Én is megyek, ha valakit érdekel írjon privit még van három hely (3ember+3bringa) az autóban.

#44
magyarzoltan

magyarzoltan

    újonc

  • fórumtag
  • 8 hozzászólás
Tisztelt egybegyûltek, október elején vidám kis városunkból páran teszünk egy utolsó kört idén a nagyvíz körül Siófok környéki indulással - oda ki ki jusson le ahogy szeretne - aszfalton outival egynapos tempóban, a pontos dátum az idõjárás függõ de egy szombati nap lenne, akinek van perverziója és szeretne csatlakozni az szóljon, eddig vagyunk kemény négyen :)

#45
bringa

bringa

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 751 hozzászólás

Én már jelentkeztem a Hûségesre! Ki jön még?

Itt megtalálod, vagyunk páran.

#46
Kobike

Kobike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.140 hozzászólás

Én már jelentkeztem a Hûségesre! Ki jön még?


Én is neveztem a rövidre.
Failure is always an option.

#47
bigcamera

bigcamera

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 890 hozzászólás

Én már jelentkeztem a Hûségesre! Ki jön még?


Rövid távon megtaláltok. :)
Olyan kicsi az izmom, hogyha borogatnám, elmúlna. :D

#48
bringa

bringa

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 751 hozzászólás

Én már jelentkeztem a Hûségesre! Ki jön még?


Neveztem, megyek.

#49
RollingCube

RollingCube

    vendég

  • fórumtag
  • 20 hozzászólás
Én már jelentkeztem a Hûségesre! Ki jön még?

#50
bigcamera

bigcamera

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 890 hozzászólás

Kisgyóni TT. Kisgyóni Kerekes 80K/60K/47MTB/Családi kör 12MTB (Új!) | TTT


Mennék erre a mókára, de aznap esküvõ és lakodalom lesz a program.
Olyan kicsi az izmom, hogyha borogatnám, elmúlna. :D

#51
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
Kisgyóni TT. Kisgyóni Kerekes 80K/60K/47MTB/Családi kör 12MTB (Új!) | TTT


A sebesség mindent megold.

 


#52
RollingCube

RollingCube

    vendég

  • fórumtag
  • 20 hozzászólás

Jó lehetett, ezt olvasva, a képeket nézegetve. Mennyi volt távban?


Az én órám 88 km-t mért.
Amin csodálkoztam az a max speed, ami 77,8-volt :cool2:

#53
bringa

bringa

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 751 hozzászólás

A túrázást piacozással kezdtük, ahol Gábor talált is egy õsi Japán gyöngyszemet, egy ragasztott alu vázas országúti bringát korabeli felszereléssel.
A piacozás után kibõvült a csapat két fõvel és megindultunk Bánd felé, ahol Wave csatlakozott.
Veszprémbõl Bánd felé ismerõs utakon, a Gázló vonalán haladtunk jó tempóban. Bánd után kisebb bemelegítést követõen elõre nem tervezett módon szálltunk le a kerékpárról, a vizes fû rejtette nyomvályúk hatására.
Ezután egy kellemes kis 15%-os kaptatón próbáltuk ki a váltórendszert, egyre könnyebb áttételeket forgatva. Ezen a ponton sajnálatos módon elveszítettünk egy versenyzõt, aki technikai gondok miatt visszafordult.
Innentõl javarészt élménykerékpározás volt kisebb-nagyobb mászásokkal és ereszkedésekkel tarkítva, az egymást keresztezõ turista és erdészeti utakon.
Ezeken az utakon én már csak raktam a kereket az elõttem lévõkre, mert arról, hogy hol is járunk pontosan már nem tudtam.
Többször is volt olyan érzésem, hogy én itt már jártam korábban. (Azt hiszem azok akik rendesen eltévednek azok is ezt érzik :-) )
Azt hiszem az 50-60 -adik kilométer után értünk el egy kis települést, Úrkút -at ahol különleges sziklaképzõdéseket, õskarsztokat csodálhattunk meg. Innen Kap-hegy csak egy ugrás, így felgurultunk rá körülnézni egy kicsit.
Útközben egy neveletlen kutya úgy érezte, hogy nagyon szétszaladt a nyáj, ezért összeterelt minket és jó pár percig egyben is tartotta a csapatot, amíg a gazdája nagy küzdelmek árán meg nem fogta. Kissé meglepõdve gurultunk tovább.
A többiek mesélték, hogy egy vihar nagyon megrongálta a hegy koronáját és a rajta lévõ kilátót, amit újra is építettek nem kis pénzbõl.
Amikor felértem a tetejére olyan gyönyörû kilátás tárult elém, hogy a lélegzetem is elakadt, majd ezt követõen, mikor megláttam a kilátó méretét fuldokolni kezdtem, de nem a tériszony miatt, hanem a röhögéstõl, mert a kilátó legalább két méter magas volt!!!
Nem becsmérelni szeretném a készítõk munkáját, mert szépen kidolgozott, masszív emelvény, csak értelmét nem láttam igazán, ugyanakkor a borús idõ ellenére is öröm volt ott lenni és gyönyörködni a kilátásban.
Ezután leszáguldoztunk a hegyrõl Szentgál irányába, ahol országutisokat megszégyenítõ tempót mentünk az aszfalton, majd egy kis terepezéssel értünk be Bándra, majd Veszprémbe.
Az idõ mindvégig kegyes volt hozzánk, csak rövidebb idõre kezdett csepegni az esõ, a hangulat mindvégig jó volt a társaság pedig kiváló.
Mindig is szerettem a Bakonyt és valószínûleg ez így is marad és ez a túra ezt az érzést csak megerõsíteni tudta.

Jó lehetett, ezt olvasva, a képeket nézegetve. Mennyi volt távban?

#54
secutor

secutor

    vendég

  • fórumtag
  • 146 hozzászólás

A túrázást piacozással kezdtük, ahol Gábor talált is egy õsi Japán gyöngyszemet, egy ragasztott alu vázas országúti bringát korabeli felszereléssel.
A piacozás után kibõvült a csapat két fõvel és megindultunk Bánd felé, ahol Wave csatlakozott.
Veszprémbõl Bánd felé ismerõs utakon, a Gázló vonalán haladtunk jó tempóban. Bánd után kisebb bemelegítést követõen elõre nem tervezett módon szálltunk le a kerékpárról, a vizes fû rejtette nyomvályúk hatására.
Ezután egy kellemes kis 15%-os kaptatón próbáltuk ki a váltórendszert, egyre könnyebb áttételeket forgatva. Ezen a ponton sajnálatos módon elveszítettünk egy versenyzõt, aki technikai gondok miatt visszafordult.
Innentõl javarészt élménykerékpározás volt kisebb-nagyobb mászásokkal és ereszkedésekkel tarkítva, az egymást keresztezõ turista és erdészeti utakon.
Ezeken az utakon én már csak raktam a kereket az elõttem lévõkre, mert arról, hogy hol is járunk pontosan már nem tudtam.
Többször is volt olyan érzésem, hogy én itt már jártam korábban. (Azt hiszem azok akik rendesen eltévednek azok is ezt érzik :-) )
Azt hiszem az 50-60 -adik kilométer után értünk el egy kis települést, Úrkút -at ahol különleges sziklaképzõdéseket, õskarsztokat csodálhattunk meg. Innen Kap-hegy csak egy ugrás, így felgurultunk rá körülnézni egy kicsit.
Útközben egy neveletlen kutya úgy érezte, hogy nagyon szétszaladt a nyáj, ezért összeterelt minket és jó pár percig egyben is tartotta a csapatot, amíg a gazdája nagy küzdelmek árán meg nem fogta. Kissé meglepõdve gurultunk tovább.
A többiek mesélték, hogy egy vihar nagyon megrongálta a hegy koronáját és a rajta lévõ kilátót, amit újra is építettek nem kis pénzbõl.
Amikor felértem a tetejére olyan gyönyörû kilátás tárult elém, hogy a lélegzetem is elakadt, majd ezt követõen, mikor megláttam a kilátó méretét fuldokolni kezdtem, de nem a tériszony miatt, hanem a röhögéstõl, mert a kilátó legalább két méter magas volt!!!
Nem becsmérelni szeretném a készítõk munkáját, mert szépen kidolgozott, masszív emelvény, csak értelmét nem láttam igazán, ugyanakkor a borús idõ ellenére is öröm volt ott lenni és gyönyörködni a kilátásban.
Ezután leszáguldoztunk a hegyrõl Szentgál irányába, ahol országutisokat megszégyenítõ tempót mentünk az aszfalton, majd egy kis terepezéssel értünk be Bándra, majd Veszprémbe.
Az idõ mindvégig kegyes volt hozzánk, csak rövidebb idõre kezdett csepegni az esõ, a hangulat mindvégig jó volt a társaság pedig kiváló.
Mindig is szerettem a Bakonyt és valószínûleg ez így is marad és ez a túra ezt az érzést csak megerõsíteni tudta.


Nagyon jó lett az élménybeszámoló,tõlem kapsz rá egy ötöst. :)
"Nem vagyok egy bajnok.Rosszak a reflexeim.Egyszer elütött egy autó,amit két pasas tolt."

#55
RollingCube

RollingCube

    vendég

  • fórumtag
  • 20 hozzászólás

Bõvebben?


A túrázást piacozással kezdtük, ahol Gábor talált is egy õsi Japán gyöngyszemet, egy ragasztott alu vázas országúti bringát korabeli felszereléssel.
A piacozás után kibõvült a csapat két fõvel és megindultunk Bánd felé, ahol Wave csatlakozott.
Veszprémbõl Bánd felé ismerõs utakon, a Gázló vonalán haladtunk jó tempóban. Bánd után kisebb bemelegítést követõen elõre nem tervezett módon szálltunk le a kerékpárról, a vizes fû rejtette nyomvályúk hatására.
Ezután egy kellemes kis 15%-os kaptatón próbáltuk ki a váltórendszert, egyre könnyebb áttételeket forgatva. Ezen a ponton sajnálatos módon elveszítettünk egy versenyzõt, aki technikai gondok miatt visszafordult.
Innentõl javarészt élménykerékpározás volt kisebb-nagyobb mászásokkal és ereszkedésekkel tarkítva, az egymást keresztezõ turista és erdészeti utakon.
Ezeken az utakon én már csak raktam a kereket az elõttem lévõkre, mert arról, hogy hol is járunk pontosan már nem tudtam.
Többször is volt olyan érzésem, hogy én itt már jártam korábban. (Azt hiszem azok akik rendesen eltévednek azok is ezt érzik :-) )
Azt hiszem az 50-60 -adik kilométer után értünk el egy kis települést, Úrkút -at ahol különleges sziklaképzõdéseket, õskarsztokat csodálhattunk meg. Innen Kap-hegy csak egy ugrás, így felgurultunk rá körülnézni egy kicsit.
Útközben egy neveletlen kutya úgy érezte, hogy nagyon szétszaladt a nyáj, ezért összeterelt minket és jó pár percig egyben is tartotta a csapatot, amíg a gazdája nagy küzdelmek árán meg nem fogta. Kissé meglepõdve gurultunk tovább.
A többiek mesélték, hogy egy vihar nagyon megrongálta a hegy koronáját és a rajta lévõ kilátót, amit újra is építettek nem kis pénzbõl.
Amikor felértem a tetejére olyan gyönyörû kilátás tárult elém, hogy a lélegzetem is elakadt, majd ezt követõen, mikor megláttam a kilátó méretét fuldokolni kezdtem, de nem a tériszony miatt, hanem a röhögéstõl, mert a kilátó legalább két méter magas volt!!!
Nem becsmérelni szeretném a készítõk munkáját, mert szépen kidolgozott, masszív emelvény, csak értelmét nem láttam igazán, ugyanakkor a borús idõ ellenére is öröm volt ott lenni és gyönyörködni a kilátásban.
Ezután leszáguldoztunk a hegyrõl Szentgál irányába, ahol országutisokat megszégyenítõ tempót mentünk az aszfalton, majd egy kis terepezéssel értünk be Bándra, majd Veszprémbe.
Az idõ mindvégig kegyes volt hozzánk, csak rövidebb idõre kezdett csepegni az esõ, a hangulat mindvégig jó volt a társaság pedig kiváló.
Mindig is szerettem a Bakonyt és valószínûleg ez így is marad és ez a túra ezt az érzést csak megerõsíteni tudta.

#56
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Tegnap azt beszéltük, hogy a rövidebbikre be kéne nevezni. Én benne vagyok.


Na ne! Alig van szint a pályában. Ha lesz rendes versenyzõ az 30 fölötti átlagot fog rajta menni, neked is simán menni fog a 25-ös.


A sebesség mindent megold.

 


#57
Kobike

Kobike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.140 hozzászólás

Örülök,hogy tetszett.Íme néhány kép a túráról.
https://plus.google....8673?banner=pwa


Jók lettek a képek!
Failure is always an option.

#58
Kobike

Kobike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.140 hozzászólás

Lassan közelít a nevezési határidõ. Jelentkezõk?


Tegnap azt beszéltük, hogy a rövidebbikre be kéne nevezni. Én benne vagyok.
Failure is always an option.

#59
bringa

bringa

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 751 hozzászólás

Sziasztok! Érdeklõdnék hogy valaki indul vagy indulna a Fehérváriak közül?

MTB. maraton Várpalota.
Gyorsan, Btran, Hsggel

Lassan közelít a nevezési határidõ. Jelentkezõk?

#60
Wave

Wave

    vendég

  • fórumtag
  • 72 hozzászólás

Nagyon jó volt a mai túra. Kalandos, emlékezetes.
Köszönet a szervezésért és a vezetésért.
Várom a fényképeket és a következõ alkalmat.


Örülök,hogy tetszett.Íme néhány kép a túráról.
https://plus.google....8673?banner=pwa