Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Segítsetek!

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
191 hozzászólás a témában

#41
exxpert

exxpert

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.288 hozzászólás
Sziasztok!

Egy teljes "A széf" címû adásra lenne szükségem. Kerestem már millió helyen, de sehol sem találok teljes adást, csak pár perces videókat. Ha valaki tud ilyet, kérem szóljon.
Köszönöm.

[highlight] The bike way of life [/highlight]


#42
itx

itx

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 583 hozzászólás
ha jol tudom - lehet vki jobban kepben van - a TEAOR 03 az SZJ 03-ban az elso negy szamjegy azonos, de az SZJ jegyzekben kell pontositani mivel a szamlara pontos SZJ-t kell irnod.
viszont 2008-tol van ugye TEAOR 08, amiben masak a kodok, a TEAOR 03 es TEAOR 03 kozott viszont van pontos tablazat, hogy mi minek felel meg az ujban.

meg info:
http://portal.ksh.hu...&_schema=PORTAL

http://portal.ksh.hu...main.gszr_main1
"keep the rubber side down."
- If you tell the truth you don't have to remember anything. - Mark Twain

#43
husevotelefonfulke

husevotelefonfulke

    visszatérő

  • fórumtag
  • 2.332 hozzászólás
Adóértõk!
Hol találok infót arról, hogy mely TEÁOR számmal jelölt tevékenységi körbe, mely szj számok tartoznak? A problémám az, hogy szellemi szabadfoglalkozású vagyok, felvettem kb 5-6 TEÁOR számmal jelölt tevékenységi kört(nem lehet akármit felvenni), de nem tudom, hogy az szj listából miket használhatok, mik tartoznak az én teáorjaimba.

#44
exxpert

exxpert

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.288 hozzászólás
Valakinek nincs esetleg fém bárpultszéke, amit kukába szán? Nekem csak a váz a lényeg, az ülõalkalmatosság el lesz távolítva.

[highlight] The bike way of life [/highlight]


#45
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7.605 hozzászólás
Shimano...?

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#46
Camping Joe

Camping Joe

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.592 hozzászólás
PowerBar

'A gépjármûvezetõ nem ellenség, a közúti közlekedés nem háború, ebbõl következõen a helyváltoztatás nem túlélési gyakorlat!'

ELADÓ! http://forum.bikemag.../hirdetes-12960

#47
exxpert

exxpert

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.288 hozzászólás
Tudtok nekem mondani olyan cégeket, akik szokták támogatni a külföldi mtb versenyeket (minden fajta mtb)? Olyanokra gondolok, mint a Nissan, Adidas...

[highlight] The bike way of life [/highlight]


#48
kotomi007

kotomi007

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 557 hozzászólás

Az erdõkben, hegyeken az illetékes Erdészeti Hivatal engedélyével rendezhetnek versenyeket. A bírság összegét egyetlen szervezõ sem vállalja, inkább kifizetik az erdõgazdaságnak az engedély árát.
TUDOM, hogy a KRESZ-re hivatkozva próbálják védeni magukat a szervezõk, de bármilyen baleset történik, a felelõsségre vonást akkor is náluk kezdik (volt rá példa).
Ha gyõzni akarok, szegjem meg a szabályt? Akkor jöhet egy Valaki, aki arra hivatkozik, hogy én nem tartottam be a követési távolságot, stb. így szabályt szegtem, és a versenykiírás kitételeinek sem feleltem meg, és megóvja az én gyõzelmemet. Követeli, hogy zárjanak ki. Mit mondhatnék erre??? Hogy más is szabályt szegett??? Mikor érjük meg, hogy ez a nagy magyar "összekacsintós" "én sem szólok-te is hallgatsz, szegjük meg a szabályokat együtt" mentalitás kihaljon? Hogyan lehetne elérni azt, hogy aki versenyt szervez, az versenykörülményeket teremtsen? A KRESZ betartásával, vagy anélkül egy ilyen fórumon is össze lehet hozni egy "versenyt", nevezési díj, bírók, eredményhirdetés nélkül, csak a dátum és a hely egyeztetésére van szükség. Mivel ad többet egy olyan verseny, ahol a szervezõk tetemes nevezési díjért a rajt-célkapun és egy szelet csokin túl nem adnak igazi versenyt, olyat, amit kis lelkesedéssel ne tudna összehozni magának néhány bringás. A MKSZ vagy mi hivatalos bírókat delegál egy-egy versenyre. Nekik vajon mi a véleményük errõl? Bocs, hogy itt fortyogok, de hátha ezen a fórumon megfordul néha egy-egy illetékes is, és talán beavat a versenyszervezés eme rejtelmeibe... (Ha nem ide való a téma, kérem a moderátort, hogy moderáljon!)

Sztem versenyt nem lehet nyerni úgy,hogy betartod a kresz szabályait,az tényleg arra van,hogy a rendezõk a lelkiismeretüket nyugtatgassák, Ha mindenki betartaná akkor az nyerne aki a legelsõ helyrõl indul,ha netán még közlekedési lámpa is van akkor meg kell állni a pirosnál? Szerintem nem kell ezt olyan véresen komolyan venni!:bananadan
"Ne adj igazat.
Neked túl sokba kerül;
nekem meg épp van."

#49
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7.605 hozzászólás

Bocs, hogy itt fortyogok, de hátha ezen a fórumon megfordul néha egy-egy illetékes is, és talán beavat a versenyszervezés eme rejtelmeibe...

Nem lenne egyszerûbb felhínvi õket és megkérdezni?

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#50
Rémhörcsög

Rémhörcsög

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.108 hozzászólás
Bszki Bögöly, nem kicsit drága a rendõrség bevonása a dolgokba. Több millió is lehet egy-egy verseny esetén a rendõrség számlája. Persze hogy inkább nem vonják be õket.

Sztem ha X évig nem volt ebbõl probléma, akkor nem is lesz. Nem ez az elsõdleges gond a versenyek kapcsán.
High5 ->A világ leggyorsabb sportitala

#51
Bögöly

Bögöly

    vendég

  • fórumtag
  • 13 hozzászólás
Az erdõkben, hegyeken az illetékes Erdészeti Hivatal engedélyével rendezhetnek versenyeket. A bírság összegét egyetlen szervezõ sem vállalja, inkább kifizetik az erdõgazdaságnak az engedély árát.
TUDOM, hogy a KRESZ-re hivatkozva próbálják védeni magukat a szervezõk, de bármilyen baleset történik, a felelõsségre vonást akkor is náluk kezdik (volt rá példa).
Ha gyõzni akarok, szegjem meg a szabályt? Akkor jöhet egy Valaki, aki arra hivatkozik, hogy én nem tartottam be a követési távolságot, stb. így szabályt szegtem, és a versenykiírás kitételeinek sem feleltem meg, és megóvja az én gyõzelmemet. Követeli, hogy zárjanak ki. Mit mondhatnék erre??? Hogy más is szabályt szegett??? Mikor érjük meg, hogy ez a nagy magyar "összekacsintós" "én sem szólok-te is hallgatsz, szegjük meg a szabályokat együtt" mentalitás kihaljon? Hogyan lehetne elérni azt, hogy aki versenyt szervez, az versenykörülményeket teremtsen? A KRESZ betartásával, vagy anélkül egy ilyen fórumon is össze lehet hozni egy "versenyt", nevezési díj, bírók, eredményhirdetés nélkül, csak a dátum és a hely egyeztetésére van szükség. Mivel ad többet egy olyan verseny, ahol a szervezõk tetemes nevezési díjért a rajt-célkapun és egy szelet csokin túl nem adnak igazi versenyt, olyat, amit kis lelkesedéssel ne tudna összehozni magának néhány bringás. A MKSZ vagy mi hivatalos bírókat delegál egy-egy versenyre. Nekik vajon mi a véleményük errõl? Bocs, hogy itt fortyogok, de hátha ezen a fórumon megfordul néha egy-egy illetékes is, és talán beavat a versenyszervezés eme rejtelmeibe... (Ha nem ide való a téma, kérem a moderátort, hogy moderáljon!)
2009-tõl már MASTER I-ben nyomom!!!:cheers:

#52
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás

Hát akkor egy mezei versenyre is talán? sztem nem kell mindent szó szerint venni,fõleg nem versenyen :)


Ha nem lesz rendõri felvezetés nyitó+záró autóval, aminek költségét sztem nem tudja felvállalni egy amatõr verseny, akkor a Kresz szabályok érvényesek. Ez gondolom azért van, hogy ha kiborítassz elõzni, és elcsap az autó, akkor te vagy a hibás nem a rendezõk. Megukat fedezik ezzel.

#53
kotomi007

kotomi007

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 557 hozzászólás

Talán van rá engedélyük?Hacsak úgy nem.


Hát akkor egy mezei versenyre is talán? sztem nem kell mindent szó szerint venni,fõleg nem versenyen :)
"Ne adj igazat.
Neked túl sokba kerül;
nekem meg épp van."

#54
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás

Jó! Tudom morbid ,de ha az erdõben elvileg nem lehet bringázni akkor,hogy rendeznek dh versenyt?

Talán van rá engedélyük?Hacsak úgy nem.

#55
kotomi007

kotomi007

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 557 hozzászólás

Sziasztok, gondom van! PÉLDA: a Kerékpársport 2000 Alapítvány kerékpárversenyt hirdet Szerencs Kupa néven. Ez egy országúti mezõnyverseny, amibõl igen kevés van kis országunkban. Eddig f@sz@. Ám a versenykiírás tartalmaz egy ilyen mondatot (nem szó szerint idézem): A versenyen mindenkinek kötelezõ a KRESZ szabályainak a betartása!
A KRESZ ide vonatkozó szabályai (nem szó szerint):
- Kerékpárral közúton lakott területen belül a max. sebesség 30 km/h, lakott területen kívül 40 km/h lehet.
-Több kerékpáros csak egymás mögött egy sorban haladhat, tilos az egymás mellett kerékpározás, bolyozás.
-Az elsõbbségadási szabályok a verseny idején is életben vannak! (pl. STOP táblánál megáll a mezõny? A sorompó persze más...)
Biztosan találnék még, de ennyi is elég. A Szerencs Kupa csak példa, szinte minden hazai rendezvényen, ami nem lezárt útszakaszon zajlik (pl. Mátra Kör), szerepel ez a mondat. Ezzel a versenyzõket mintegy szabálysértésre kényszerítik, hiszen melyik versenyzõ lassít le 30 km/h-ra, mikor beér egy faluba? Ki ereszkedik 40-nel Mátraházától Parád felé? A Balmaz Nagydíjon ki megy 40 km/h-s tempót?
Sértsünk szabályokat, és versenyezzünk, vagy tartsuk be a KRESZ-t (és feleljünk meg a versenykiírásnak), és bicajozzunk? Van erre egyáltalán megoldás?


Van! Ha nyerni akarsz sértsd meg a szabályokat! Ha nem akkor állj be Lajosbácsi mögé amikor a faluban éppen a kocsma felé veszi az irányt a csepel 28-assal.
Jó! Tudom morbid ,de ha az erdõben elvileg nem lehet bringázni akkor,hogy rendeznek dh versenyt? És különben is ha fürdés után tiszták vagyunk,minek kimosni a törölközõt? :D:chin:
"Ne adj igazat.
Neked túl sokba kerül;
nekem meg épp van."

#56
kotomi007

kotomi007

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 557 hozzászólás

köszi szépen a válaszokat!
még annyit aztán m1ek át tech fórumba, h mi a különbség a bovdenes és a hidros között? és miért nem jó a 203as?


Bovdenesben egy bovden szál van,az húzza össze a fékpofát,a hidraulikusban az olaj nyomja össze a fékpofát,ami annyit jelent,hogy sokkal jobban lehet adagolni neki a fékerõt,és sokkal erõsebben is fog (bár a mai technológiának köszönhetõen ez nem mindig igaz).

Azért ne rakj be 203-as tárcsát mert elcsavarja a telódat (ott azért már van fékerõ!)Nekem hayes hfx 9-em van 203-as pizzával de egy marzó 888 telóba ami mozog is vagy 200mm-t
Csõ,és jó építgetést!
"Ne adj igazat.
Neked túl sokba kerül;
nekem meg épp van."

#57
Bögöly

Bögöly

    vendég

  • fórumtag
  • 13 hozzászólás
Sziasztok, gondom van! PÉLDA: a Kerékpársport 2000 Alapítvány kerékpárversenyt hirdet Szerencs Kupa néven. Ez egy országúti mezõnyverseny, amibõl igen kevés van kis országunkban. Eddig f@sz@. Ám a versenykiírás tartalmaz egy ilyen mondatot (nem szó szerint idézem): A versenyen mindenkinek kötelezõ a KRESZ szabályainak a betartása!
A KRESZ ide vonatkozó szabályai (nem szó szerint):
- Kerékpárral közúton lakott területen belül a max. sebesség 30 km/h, lakott területen kívül 40 km/h lehet.
-Több kerékpáros csak egymás mögött egy sorban haladhat, tilos az egymás mellett kerékpározás, bolyozás.
-Az elsõbbségadási szabályok a verseny idején is életben vannak! (pl. STOP táblánál megáll a mezõny? A sorompó persze más...)
Biztosan találnék még, de ennyi is elég. A Szerencs Kupa csak példa, szinte minden hazai rendezvényen, ami nem lezárt útszakaszon zajlik (pl. Mátra Kör), szerepel ez a mondat. Ezzel a versenyzõket mintegy szabálysértésre kényszerítik, hiszen melyik versenyzõ lassít le 30 km/h-ra, mikor beér egy faluba? Ki ereszkedik 40-nel Mátraházától Parád felé? A Balmaz Nagydíjon ki megy 40 km/h-s tempót?
Sértsünk szabályokat, és versenyezzünk, vagy tartsuk be a KRESZ-t (és feleljünk meg a versenykiírásnak), és bicajozzunk? Van erre egyáltalán megoldás?
2009-tõl már MASTER I-ben nyomom!!!:cheers:

#58
Rémhörcsög

Rémhörcsög

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.108 hozzászólás
Most menj a techbe.
High5 ->A világ leggyorsabb sportitala

#59
374Lon

374Lon

    vendég

  • fórumtag
  • 88 hozzászólás
köszi szépen a válaszokat!
még annyit aztán m1ek át tech fórumba, h mi a különbség a bovdenes és a hidros között? és miért nem jó a 203as?

That's all folks!


160 mm-es Avid tárcsa eladó

#60
Csuporka

Csuporka

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 608 hozzászólás
Van ennek saját topicja, de diohélyban: Elöre, szvsz hidrosat, Hayes Sole-t kerüld, inkább Juicy 3-5 / Deore.

A juicy 3 probikeban tárcsával 20000 pénz, de nézz körül lehet kapsz máshol olcsobbért nemtom...

Ha nem szánsz rá ennyit akkor bovdenes és abbol mindenképpen avid. (ja és kerüld a 203as tárcsát, nem hiszem hogy jot tenne a telodnak..)

Edit: Doh Rémhöri rámvert pár percet...de legalább ugyan azt irtuk kb :D