Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Segítsetek!

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
191 hozzászólás a témában

#181
the_d

the_d

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.416 hozzászólás
nekem bevált: anyagok

egyik falamon két vstag pokróc/függöny lõgott, jó redõzötten.

Nem azt mondom, hogy mindent kiszûr, de jó hatsfokú.
Meguntam az aláírásom....

#182
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
azert meg mielott felhuzunk a sracnak a szobalyaba egy ujabb 40cm vastag falat 10cm legressel.
azert evgyuk figyelembe, hogy egy szobarol van szo amiben nem studiot akar csinalni.
csak, hogy ne halljak a szomszedok valos hangeron ha epp a csaja szex kozben azt mondja, hogy: "most te jossz."

NE ÍGY! NE ÍGY!

borzasztus falánkusz
lor-inc g-boxx designer
. . .sár. . .nem haldoklom, így élek. . .k.rva 3mm...


#183
urbanomechanoid

urbanomechanoid

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás
nos a helyzet az, hogy a tojástartó nem hangszigetel. hidd el, értek hozzá. az alapvetõen csak akusztikai falburkolat és a szobádban a tisztább hangzásban segít - azaz egyszerûen fogalmazva nem lesz viszhang - viszont a szomszádaidon ez alapvetõen nem segít (mintahogy a könnyû "hungarocell" sem), és ahogy gondolom, rajtad sem. szóval a hangszigeteléshez sajna tömeg kell - ha lehet olyan nagy tömegsûrûségû anyag, ami lehetõleg "hanglágy". a léghangokat (mint amilyen a beszéd is) úgy tudod gátolni, hogy rendes hangszigetelõ anyagot raksz a falra, lehetõleg hézag közbeiktatásával. Venni kell kb 8 cm vastag kõzetgyapot lemezeket, aztán azokat felrakni a falra (utána elérakhatsz gipszkartont vagy miegyebet), vagy eléfalazni egy újabb falat vagy ilyesmi. nem ismerem a lehetõségeidet, de segíteni igazából csak az ilyesmi megoldások fognak... persze a kopogó hangok ellen még ez sem lesz jó, de ez szerintem nem fog már zavarni.

#184
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás
esetleg szgépes topikban kérdezgethetsz. ott is használnak vmi cuccot hogy a házat beburkolják vele belülrõl. de az is drágább sztem mint a tojástarto..

#185
assasinbug

assasinbug

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 893 hozzászólás
Hungarocel szerû anyagot szoktak használni a padló hangszigetelésére, h ne halld az alsó szinten ha vki a tetõtérben mászkál. Ez olyan 5cm vastag szokott lenni. Ilyesmivel szigetelik kívülrõl is a házakat viszont ezek nem olcsóak és nem is egy stúdió szigetelés, de neked elég lenne. Talán még szivacsot lehetne kipróbálni

ab

#186
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
toljastarto
elmesz piac es kersz

NE ÍGY! NE ÍGY!

borzasztus falánkusz
lor-inc g-boxx designer
. . .sár. . .nem haldoklom, így élek. . .k.rva 3mm...


#187
husevotelefonfulke

husevotelefonfulke

    visszatérő

  • fórumtag
  • 2.334 hozzászólás
Igen arról hallottam, csak abból mire beborítok egy ilyen falat, az sztem egy hét. Meg annyi tojás sem fogy nálunk:)


Akkor még az is lehet(ha mindenki ezt ajánlja), hogy óriás puzzle-özni fogok egy héten keresztül, ha nem találtok ki mást:)
Még esetleg hungarocellre gondoltam, elvileg az is szigetelhet, meg abból talán lehetne nagyobb darabokat keríteni.

#188
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás
mintha tojástartót használnának ilyen célra óccsóér..

#189
husevotelefonfulke

husevotelefonfulke

    visszatérő

  • fórumtag
  • 2.334 hozzászólás
Nem találtam hirtelen más topicot hozzá.:)
Szóval hangszigetelni kéne egy szobának a falát, kb 2.5*5m-rõl lenne szó. Milyen olyan anyagot javasoltok hozzá, ami olcsó, esetleg akár ingyen beszerezhetõ és jól szigetel? Kinézet nem számít. Putri lakásba lesz. Max párezret akarok rákölteni.
Elegem van, hogy mindent hallanak a szomszédok. Szó szerint mindent:)

#190
sogun82

sogun82

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás
köszike meglesem

#191
Andrew Wolf

Andrew Wolf

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.844 hozzászólás
http://www.mtnbikeha...com/history.cfm

http://mountainbike....ainbikehistory/

http://www.bicycleso...b-history.shtml

mittomén, angolul. Persze, lehet, hogy nem ez kell neked.

#192
sogun82

sogun82

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás
Hello mindenkinek aki ide katintott. Szeretnék egy kis segitséget kérni, egy kis dh történelem érdekelne, ha valaki tud nekem honlap cimet vagy kész anyagot szolgáltatni azt nagyon megköszöném. Egy multimédiás cd-t kell csinálnom vizsgára és ahoz szeretném felhasználni az anyagot.
Segitségeteket elöre is köszönöm.