Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Legfrissebb szám

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
4161 hozzászólás a témában

#21
Itózs

Itózs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.069 hozzászólás
Sejtem, csak én is túloztam egy kicsit:)

#22
Lipi

Lipi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 419 hozzászólás
  • LocationWillersdorf (AT)
Azt gondolom, hogyha egy 2 havonta megjelenõ újság utolsó száma az aktuális idõ végén tud csak megjelenni, annak nem is árt ha megszûnik.
Mondom ezt úgy, hogy 1994-tõl megvan az összes szám.

#23
kipage

kipage

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.954 hozzászólás
A gond az egésszel az, hogy a november-decemberi szám december végén jelent meg. Nem is a nagyker tehet errõl, rob ezt valahonnan magáravette. Ha mondjuk megjelenik december elején, nov végén más a helyzet.

BPen biztos nagyobb a kereslet, ergo a boltok többet is táraznak be. Vidéken más a helyzet, itt nem röpködnek milliós bringák, a boltok sem dolgoznak akkora árukészlettel. Általában mindent rendelni kell. Ne nevessetek, de pl nincs raktárkészleten semmilyen Schwalbe hajtogatható profi CC külsõ.

Sajnos a velot nem olvasom igaz a Bikemagot sem vettem egy ideje. A Karácsonyra félretett szerény pénzemet meg elköltöttem, pedig jó ajándék lett volna egy görgõ.

Off (és remélhetõleg a probléma) vége.

#24
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Rob-Ki s mivel sértette meg az önérzeted, hogy ennyire harapós vagy? Három felkiáltójelet veszel ennyire magadra? Se kipage, sem én nem bíráltuk a nagykert, nem hangzott el bántó kijelentés amire neked ilyen stílusban kell reagálnod. Én pedig már elõre elnézést kértem, ha esetleg mégis MINDEN BOLTBAN lenne, minden modellbõl. Akkor az 13 bolt, ahol minimum 1.9 milliót költöttek arra, hogy csak görgõbõl legyen bent minden. Ez dicséretes! Vagy csak bizóban van kint minden? Én becsültem alá a magyar boltok elszántságát és lehetõségeit. Ezért bocsánat. De téged megint nem ért semmilyen inzultus.
Szóval olvass, értelmezz, ha felbosszantottak higgadj le, írj.
Szerintem meg ez a helyes sorrend. :)
S mint más topicból kiderül, más magazint nem olvasunk, csak a Magot vettük.

of of még erõsebben :)

ha az akcióra készültek fel az 3 tipus (Rob sztem ezt mondta)

de spec én az egyik boltban láttam bõven (és gyanítom nem viszik százasával a vevõk)

és ha minden akciósból betáraztak mondjuk 20-at (fele fizet fele bizo setupban, bár a kereskedõk nagyrészérõl nem hiszem hogy még felét is hajlandó lenne kifizetni) akko sem fektet be kb annyit sem mint amit írtál. az annyira nem nagy forgalom nagykernek.

on

az uccsó szám viszont tényleg nagyon gyengus. számomra kb az egyetlen érdekes cikk a merida teszt volt.
a mali "reklámoldalak" meg hát..inkább hagyjuk
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#25
Itózs

Itózs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.069 hozzászólás
Rob-Ki s mivel sértette meg az önérzeted, hogy ennyire harapós vagy? Három felkiáltójelet veszel ennyire magadra? Se kipage, sem én nem bíráltuk a nagykert, nem hangzott el bántó kijelentés amire neked ilyen stílusban kell reagálnod. Én pedig már elõre elnézést kértem, ha esetleg mégis MINDEN BOLTBAN lenne, minden modellbõl. Akkor az 13 bolt, ahol minimum 1.9 milliót költöttek arra, hogy csak görgõbõl legyen bent minden. Ez dicséretes! Vagy csak bizóban van kint minden? Én becsültem alá a magyar boltok elszántságát és lehetõségeit. Ezért bocsánat. De téged megint nem ért semmilyen inzultus.
Szóval olvass, értelmezz, ha felbosszantottak higgadj le, írj.
Szerintem meg ez a helyes sorrend. :)
S mint más topicból kiderül, más magazint nem olvasunk, csak a Magot vettük.

#26
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
erõsen OFF: Itózs: nem tartozik ide, meg ugy egyáltalán, de az összes elit forgalmazónál aki a hirdetésben szerepel, megtalálhatóak voltak az akció indulásakor (dec.10) a megnevezett görgõk. mindegyiknél az összes. azt hittem elég világosan fogalmaztam ;)

kipage: továbbra sem értelek. ha elolvastad a hirdetést, láttad a boltok listáját, akkor miért vagy felháborodva, hogy
a) a nagyker dec18 bezárt (nem mindegy mikor zár a nagyker? te a nagykerrel vagy kapcoslatban? a kiskert miért nem szidja senki, hogy megint nem tart semmit sem? miért a nagyker a mumus, miért nem a kisker? - mindegy, nem ez a lényeg.) ennek mi köze az akcióhoz?
B) 20-án jelent meg az újság igy esélyed sem volt kihasználni az akciót. ezt nem tudom mire alapozod. a másik ujságban egyrészt korábban megjelent, másrészt meg ha az egyiknél nincs, hivd fel a másikat hátha ott még van. mindenkinek egyforma esélye volt az akcióról értesülni, és minden elit dealer fel volt készülve az akcióra.

mond el kérlek, mert tényleg nem értelek.
az a baj, hogy a helyi boltos nem elit dealer, és nem tudtad ott megvenni? vagy csak kellett valami ok, hogy sárt dobálhassunk mindenki ellenségére, a gonosz nagykerre?

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#27
Itózs

Itózs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.069 hozzászólás
Igen meglepõdnék, ha az összes felsorolt Elite üzlet felkészült volna az akcióra. Ezek szerint a hirdetésben szereplõ mindegyik görgõ és kiegészítõ kapható a polcról? Akkor szép forgalom volt év végén a nagykernél:-) Ha igen, akkor meglepõ pénzbõséggel rendelkezõ boltokról és komoly elõrelátásról van szó, melyben már látják a hemzsegõ, rohamozó vásárlókat az "elérhetõ árú" görgõkért. És akkor elnézést kérek, hogy nem néztem ki a boltokból. De ha ez még sincs így, akkor némileg jogos az idõpontos kritika.
Az utolsó szám tényleg csalódás. Persze nehéz lenne megfelelni egy utolsónak beharangozott számmal szembeni olvasói elvárásnak. De gondolom, hogy ez a szám készült normál menetben és aztán eldõlt, hogy ez lesz az utolsó. Nem hiszem, hogy az alkotói csapat ilyenre csinálta volna, ha van rá több hónapja.
Engem legjobban az RP23- ról szóló cikk zavar (és persze a hirtelen véget érõ Cane Corso cikk:). Ott komoly "szakmai" bakinak tartom a leírtak egy részét. A cikk elején leírtak a 2006- ig gyártott tagokra lehet csak jellemzõ, mert a cikk által újnak minõsített állító rendszer 2007 óta van kitalálva. http://www.foxracing...d/07_shocks.htm
2010-re a Boost Valve az újdonság és jelen cikkben szereplõ tagban, hogy nagyobb kamrás (High Volume). Bár ez sem új találmány mégis ritkább mint a normál kamrás verzió.
Még mókás, hogy a speed-way hirdetésben a 209.000- ért a 2010- es Giant Trance X karbon verziója van a fényképen. Ha tényleg az van leárazva akkor gyorsan veszek is egyet.

#28
kipage

kipage

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.954 hozzászólás
Figyelmesen elolvastam a hirdetést, a boltok listáját is. Az utolsó két sorodat nem veszem figyelembe. Nem kell a kioktató stílus, azt hiszem nem vagyok egy renitens fórumozó, csak elmondtam a véleményem.

#29
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

....hanem a görgõajánlaton felbuzdulva elszaladtam a helyi boltba, az ajándékszõnyeg és az ajándék elsõkeréktartó csábító lett volna karácsony elõtt egy új görgõ mellé. De legnagyobb meglepetésemre a nagyker dec 18án bezárt!!! Csak január közepén-végén ünnepek után nyit. 20án jelent meg az újság, úgyhogy esélyem se volt kihasználni az akciót.

ha figyelmesen elolvastad volna a hirdetést, benne lett volna, hogy melyik boltban kaphatóak (elite dealerek)
az összes elite dealer fel van készülve az akcióra, annak ellenére, hogy mi be vagyunk-e zárva vagy nem. a helyi boltos akkor sem kapna az akciós elitbõl, ha éppen nyitva lennénk.
olvass, gondolkozz, fikázz
ez a helyes sorrend

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#30
kipage

kipage

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.954 hozzászólás
Én is megvettem az utolsó számot, háthát mit is mondjak. Tényleg hemzseg a hibáktól, de nem is ez a legnagyobb baj, hanem a görgõajánlaton felbuzdulva elszaladtam a helyi boltba, az ajándékszõnyeg és az ajándék elsõkeréktartó csábító lett volna karácsony elõtt egy új görgõ mellé. De legnagyobb meglepetésemre a nagyker dec 18án bezárt!!! Csak január közepén-végén ünnepek után nyit. 20án jelent meg az újság, úgyhogy esélyem se volt kihasználni az akciót.

A másik, hogy az újság nem is újság már hanem reklámbrossúra gyûjtemény, amit régen belesûrítettetek fél oldalba az most egyet kapott.

A harmadik: Atom a bevezetõben említette, hogy milyen jó lesz a webes felület nagy képek sok kép stb-stb. Mintha egyfajta önigazolásként: kisebb és kevesebb kép került az újságba a kiállításokról a PhotoSokk rovatba. Fõleg a Bike Brno, nem volt azelõtt, hogy ennyi fehér felület lett volna kiállításos cikkbõl és 4×5cm es képekre kellett volna meresztenem a szemem, hogy mi is van rajta (agang, karbona, Zatloukal) bezzeg a bringáskesztyûkrõl betettetek fölé egy tripla akkora képet. Ez 10bõl 1pont.

Ami tetszett:
A Deca Ironmanos cikk
Országúti szettek vesézgetése
Miláno Eicma
A túraajánló

Összességében ha a folytatás ilyen minõségû lett volna, akkor jobban tettétek, hogy kivágtátok az egyik lábatokat.

További sok sikert a webes felület megreformálásához. Kíváncsian várom.

#31
bacsesz

bacsesz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 532 hozzászólás
tegnap megvettem a számot, és utolsó lapszámként kicsit nagyobb durranásra számítottam! Ez gyakorlatilag semmi! Nem a 745 Ft miatt mondom, csak ez össze van okádva, 1 icipicit jobban is kitehettetek volna hanem is magatokért, de az olvasókért, akik törik nyakukat hogy megvegyék. az utolsót is. Na de mind 1 nem ez jellemezte a többi számot, úgyhogy elõveszem mégegyszer a múlt havit és kussolok:)

#32
blueshark

blueshark

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.190 hozzászólás
én csak átfutottam rajta , de a Brno-i cikk képei láttán felelevenedtek az emlékek, hogy milyen jó is volt a kiállitás
Team Heavy Pedal - Szeged

A tehetség az, amikor többet tudsz, mint amennyit tanultál.

#33
epyc

epyc

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.317 hozzászólás
Nos, ezt a mostani számot talán ki sem kellett volna adni. Ne haragudjatok, hogy ezt mondom, de az elmúlt 5 lapszám közül ez a legcsapnivalóbb. Vártam már az elõzõ lapszám esetében az új RP23-as tag tesztjét (amit az elõzõ elõttinél ígértetek, hogy majd a következõben lesz) és erre "5 sorral" le lett rendezve, míg a DHX RC4-rõl 2 oldal.... Persze, fontos az is, de pont rugóstag vásárlás elõtt voltam akkor és jól jött volna egy átfogóbb teszt, nem egy ilyen semmitmondó pár sor.
DunCan Cane Corso váz teszt maga a vicc. Ez is pár sor az egész, amibõl nem derül ki gyakorlatilag semmi, majd a cikk hirtelen véget ér! 2x is megnéztem, hogy nem hiányzik e a többi oldal az újságból, de nem. Egyszerûen nincs meg a cikk többi része. Ez így hogy? A tavalyi nagyon rendben volt, de ez...
Unásig járatott lakatteszt, TÉLEN? Egy ruhateszt nem fért volna bele?
Az ELITE görgõket bemutató reklámanyag nem is hemzseg a helyesírási hibától, hanem az egész maga egy bazi nagy helyesírási hiba! Továbbá az újságban is vannak elég érdekes helyesírási hibák, amik eddig nem igazán voltak. Ez így nem volt jellemzõ rátok...

Még egyszer elnézést, hogy ezt mondom, de nekem nagyon úgy tûnik, hogy a raktáron maradt anyagok gyorsan ki lettek adva és akkor ezzel letudva az utolsó, egyben decemberi szám. Szomorú vagyok, hogy ennek így lett vége.

"Télen nagyon hideg van, nyáron nagyon meleg van, soha sincs jó idõ, mindig esik az esõ!"


#34
stargazer

stargazer

    vendég

  • fórumtag
  • 11 hozzászólás

Én meg elõfizetéssel archív anyagot lapozgatom?!


Fura, hogy Világvégevárosban elõbb kap az újságárus, és csak azután az elõfizetõ.
Sebaj, lesz ez még így se. :) Terveztem, hogy esetleg elõfizetek jövõre, errefel megszûnik. Mindegy, van két BikeMagom, az utolsó elõtti meg az utolsó.

#35
CihaZoli

CihaZoli

    vendég

  • fórumtag
  • 108 hozzászólás

Na, már Békéscsabára is eljutott az új szám! Kedves újságárus hölgy félre is rakta nekem, mert egész héten minden nap bementem érdeklõdni, hogy megvan-e már az új BikeMag. :D

Én meg elõfizetéssel archív anyagot lapozgatom?!

#36
mivan80

mivan80

    vendég

  • fórumtag
  • 27 hozzászólás
Ma megérkezett Szolnokra is. Nagy mázlim volt, tök véletlenül bukkantam rá este.
Kedvenc újságárusomhoz 1 db érkezett belõle összesen, picit "szépséghibás", de lecsaptam rá, mint tyúk a takonyra! :D

#37
stargazer

stargazer

    vendég

  • fórumtag
  • 11 hozzászólás
Na, már Békéscsabára is eljutott az új szám! Kedves újságárus hölgy félre is rakta nekem, mert egész héten minden nap bementem érdeklõdni, hogy megvan-e már az új BikeMag. :D

#38
Bálna

Bálna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.708 hozzászólás
Nálam már van egy, este át is nézem... (Este... Inkább éjjel :)) Egyelõre még csak átlapoztam. Azt viszont meglepve tapasztaltam, hogy ott vagyok az utolsó lapon a felsorolásban. Ha jól emlékszem összesen maximum háromszor ment le anyagom az újságban, de az is lehet hogy csak egy volt. :) Minden esetre jól esett, hogy megtaláltam a nevem, köszi srácok! ;)

#39
mivan80

mivan80

    vendég

  • fórumtag
  • 27 hozzászólás

Mikor kerül az újságárúsokhoz a lap?
Itt már majd egy hete látni az elõlapot...


Igen, én is kerestem már Szolnokon, és csak most látom, hogy még meg sem jelent... Szóval, mikortól keressem?

#40
ixos

ixos

    vendég

  • fórumtag
  • 81 hozzászólás
Mikor kerül az újságárúsokhoz a lap?
Itt már majd egy hete látni az elõlapot...