Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Komárom-Esztergom megye bringásai ide!

- - - - -

  • Please log in to reply
21661 replies to this topic

#21
GT_Atee

GT_Atee

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,743 posts

Vasárnap jönne valaki még komáromba a Piko maratonra?

55 km es táv lesz idén is?

Tesómmal cross-ra megyünk ha nem fog esni.


GT-Atee

#22
wiloz

wiloz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,820 posts

Vasárnap jönne valaki még komáromba a Piko maratonra?

55 km es táv lesz idén is?

 



#23
GT_Atee

GT_Atee

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,743 posts

Milyen volt a kékesi csúcstámadás Atee? Délután nem áztatok el Tata felé?

Fasza volt,javitottama az időmön 1p28mp-et.

Tatáig még nem,csak Tata után Agostyán felé,meg onnét hazáig.


GT-Atee

#24
wiloz

wiloz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,820 posts
Milyen volt a kékesi csúcstámadás Atee? Délután nem áztatok el Tata felé?

#25
wiloz

wiloz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,820 posts
Akkor a 26*1.3 sportcontact megfelelő lehet. :-)
  • gllo likes this

#26
GT_Atee

GT_Atee

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,743 posts

Elképzelhető,hogy ott leszek. :rolleyes:


  • gllo likes this
GT-Atee

#27
gllo

gllo

    vendég

  • fórumtag
  • 146 posts

Idén is lesz Piko Maraton Rév-Komáromban. Szeptember 21-én, és elkészült a bringaút a töltés tetején egészen Gútáig(féltáv). Visszafelé sajna elég gyartra az aszfalt, de aki nem félti nagyon a kerekeit jöhet o.útival is. A szervezők engedik.



#28
GT_Atee

GT_Atee

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,743 posts

Ha nem esik,biztos gurulgatok valamerre.

Okosteló/face és elérsz mindig. ;)


Edited by GT_Atee, 2014. August 15. - 22:08.

GT-Atee

#29
wiloz

wiloz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,820 posts

Esetleg ha valakinek van a-head es 1.1/8 os cro mo merev villája elfekvőben arra vevő lennék.

Atee valamikor megnézhetnéd a Trek emen a a fékváltókart mert rázós úton kicsit zörög és amit mondtál, hogy neked is kiesett belőlle egy kis fekete műanyag az nekem is elég bizonytalanul áll.

Hétvégén menetek valamerre országutival?

 

 



#30
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár

megfejtés dean r koontz-nál , tán a reetegés ajtaja címe volt magyarul.

 

de

 

http://ageofnemesis....hunFrameset.htm

 

ha nem műxik a link :

 

Psychogeist

 

abrax_gomb1.jpg

"Egy éjjel ismét lehűl a levegő, újabb roham tör a fiúra. Alig érthető szavakat suttog, vagy üvölt. Ám értelmük lassan összeáll: mindenkivel végezni akar, aki "bántotta", vagyis aki apján kivül még részt vett a "kísérletekben"... Az anya számára világossá válik: a kisfiút megtanították kilépni önmagából, testétől független helyekre. Hát ezért olyan fontos ő az Állam számára! Egy félelmetes, elképzelhetetlen erejű fegyver, egy psychogeist... A kisfiú talán érzi, hogy rossz, amit tesz, mert azt mondja: ha mindennek vége, önmagát is elpusztítja..".

 

 

már csakhogy "alig vagy a testedben'  :)

A zenét kidobta a google, az jóféle. :)

 

Ritka képesség, de bizonyos helyeken a valóságban is tanítanak tudatos kilépést a testből, komolyan, persze az enyém nem ilyen :) .



A sebesség mindent megold.

 


#31
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,259 posts

Az micsoda?

megfejtés dean r koontz-nál , tán a reetegés ajtaja címe volt magyarul.

 

de

 

http://ageofnemesis....hunFrameset.htm

 

ha nem műxik a link :

 

Psychogeist

 

abrax_gomb1.jpg

"Egy éjjel ismét lehűl a levegő, újabb roham tör a fiúra. Alig érthető szavakat suttog, vagy üvölt. Ám értelmük lassan összeáll: mindenkivel végezni akar, aki "bántotta", vagyis aki apján kivül még részt vett a "kísérletekben"... Az anya számára világossá válik: a kisfiút megtanították kilépni önmagából, testétől független helyekre. Hát ezért olyan fontos ő az Állam számára! Egy félelmetes, elképzelhetetlen erejű fegyver, egy psychogeist... A kisfiú talán érzi, hogy rossz, amit tesz, mert azt mondja: ha mindennek vége, önmagát is elpusztítja..".

 

 

már csakhogy "alig vagy a testedben'  :)


Edited by Bikertigger, 2014. August 11. - 17:21.

"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#32
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár

psychogeist ? :)

Az micsoda?



A sebesség mindent megold.

 


#33
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,259 posts

Pl én legalább 90%-ban meg se hallom, hogy köszönnek az utcán, alig vagyok a testemben. :)

psychogeist ? :)
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#34
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár

A "mintha" a lényeg,de mégse veszed észre,szerintem ez egyáltalán nem ciki,bárkivel előfordulhat a mai rohanós világban,aki meg ezen bedúrcázik,az meg is érdemli. :)

Többször előfordult már velem is,hogy melósszerkóban találkozok emberekkel,azt meg kint utcán civilben bambulok rá és azon agyalok,hogy ki ez a csávó,mintha hasonlítana valakire,azt mikor már elhaladtunk egymástól,beugrik ki volt.Emberek vagyunk,sokmindenen kattog az agyunk.

Pl én legalább 90%-ban meg se hallom, hogy köszönnek az utcán, alig vagyok a testemben. :)



A sebesség mindent megold.

 


#35
SokadikX

SokadikX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 695 posts

A "mintha" a lényeg,de mégse veszed észre,szerintem ez egyáltalán nem ciki,bárkivel előfordulhat a mai rohanós világban,aki meg ezen bedúrcázik,az meg is érdemli. :)
Többször előfordult már velem is,hogy melósszerkóban találkozok emberekkel,azt meg kint utcán civilben bambulok rá és azon agyalok,hogy ki ez a csávó,mintha hasonlítana valakire,azt mikor már elhaladtunk egymástól,beugrik ki volt.Emberek vagyunk,sokmindenen kattog az agyunk.


A konkrét esetben azért volt előzménye a dolognak. Egyébként is cikinek érzem, ha valakit nem ismerek meg az utcán, pedig már 10-15 éve ismerem, de ez most... A hölgy nem a saját orvosom asszisztense, hanem a vele egy időben rendelő másik orvosé, aki helyettesíteni szokta az enyémet. A találkozásunk előtt pár nappal jártam a dokinál, aki akkor elég bunkó volt velem és a hölgy joggal feltételezhette, hogy meg vagyok sértődve és ezért nézek át rajta. :D
Na ennyit az offról.

#36
GT_Atee

GT_Atee

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,743 posts

A "mintha" a lényeg,de mégse veszed észre,szerintem ez egyáltalán nem ciki,bárkivel előfordulhat a mai rohanós világban,aki meg ezen bedúrcázik,az meg is érdemli. :)

Többször előfordult már velem is,hogy melósszerkóban találkozok emberekkel,azt meg kint utcán civilben bambulok rá és azon agyalok,hogy ki ez a csávó,mintha hasonlítana valakire,azt mikor már elhaladtunk egymástól,beugrik ki volt.Emberek vagyunk,sokmindenen kattog az agyunk.


Edited by GT_Atee, 2014. August 09. - 23:31.

GT-Atee

#37
SokadikX

SokadikX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 695 posts

Az miért lenne már ciki ha valakit nem veszel észre,mert épp el vagy foglalva valamivel,ami leköti a figyelmed és ő rád köszön,s megy is tovább a dolgára.

Miért? Szerinted az látszik kívülről, ha valaki agyilag egész máshol jár, miközben az utcán sétál?
A jelenet kb. olyan, mintha látnám, csak nem akarnám észrevenni. :)

#38
GT_Atee

GT_Atee

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,743 posts

Az miért lenne már ciki ha valakit nem veszel észre,mert épp el vagy foglalva valamivel,ami leköti a figyelmed és ő rád köszön,s megy is tovább a dolgára.


GT-Atee

#39
SokadikX

SokadikX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 695 posts
Mint írtam szerintem ez intelligencia kérdése.

Amúgy 19 éve járom az erdőt, és eddig nekem ott, kivétel nélkül mindenki(!!!) vissza köszönt, akit köszöntöttem.

 

Úgyhogy csak bátran integessetek ha legközelebb szembe találkozunk!  ;)

 

Visszaköszönni egy dolog, előre az egy másik. Én inkább arra gondolok, hogy azt ma már ne nagyon várd, hogy bárki előre köszönjön, ha valahol "terepen" találkozol idegenekkel.

 

Nemrég jártam úgy, hogy az utcán sétálva egy nő köszönt, én meg annyira el voltam merülve a saját hülyeségeimben, mint általában, így mire visszaköszöntem, ő már messze járt. Hét elején az orvosiban üldögélve kaptam el a nővérkét, hogy ugye ő volt és hogy elnézést meg minden, de tényleg nem vettem észre.

Ciki volt, nem kicsit. :)

 

Ami a bicikliseket illeti... én nem is akarok többségükkel közösséget vállalni. Van egy hülye mániám: tartsuk be a KRESZ-t, amennyire lehet. Amíg a nagy többség még arra sem képes, hogy a járdát csak gyaloglásra használja, addig kösz, de én nem akarok közéjük tartozni.


  • gllo likes this

#40
gllo

gllo

    vendég

  • fórumtag
  • 146 posts

Ehhez azért lenne némi hozzáfűznivalóm. 

Elsősorban ez: http://forum.bikemag...g/#entry1199264 :)

 

Egyébként gondolj bele: manapság a bringázás már nem egy viszonylag szűk, "mániákus" réteg sportja, sokkal inkább közlekedési forma és egyre nagyobb tömegben használják. Képzeld el, ha az utcán sétálva minden idegen rád köszönne, te mit szólnál? Nagyjából ugyanez van biciklin is. Vadidegenre rá köszönsz, még ha el is jut a tudatáig, hogy neki szólt, már rég túlmentetek egymáson, ideje sincs reagálni.

Eleinte én sem tudtam, hogy mit akarnak tőlem vadidegenek. Arról nem beszélve, hogy kizárólag akkor, amikor bringás cuccban, sisakban tekerek. Korábban sohasem tűnt fel, pedig nagyon-nagyon régen kezdtem a bringázást.

 

És igaz, egy időben az is szokás volt, hogy az erdőben túrázók köszöntek egymásnak. Egyre ritkább ez is. Idősebbek még csak-csak, de a harmincas-negyvenes korosztályra már nem annyira jellemző.

 

Atis, valóban, van már vagy 3 éve...ha jól számolom.

 

SokadikX: nagyon jól körbe írtad a dolgot. Valóban, ha vad idegenek köszöngetnek egymásnak az tényleg fura, de, és ezt én így gondolom, nem vagyunk mi bringások annyira idegenek. Más különben én is vissza köszönnék még az idegennek is, ahogy te is megtetted.

 És hogy külföldön mi van, a májusi Dolomitokban történt kiruccanásom alatt is köszöngettem idegen ország bringásainak, ott nem tapasztaltam az itthoni "válogatós" vissza köszönést. Mindegy volt, hogy MTB vagy Road. Vissza köszönt mind. Érdekes? Nem, de? 

Mint írtam szerintem ez intelligencia kérdése.

Amúgy 19 éve járom az erdőt, és eddig nekem ott, kivétel nélkül mindenki(!!!) vissza köszönt, akit köszöntöttem.

 

Úgyhogy csak bátran integessetek ha legközelebb szembe találkozunk!  ;)