Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Teleszkópok - általános eszmecsere

- - - - -

  • This topic is locked This topic is locked
16970 replies to this topic

#1
zOrg

zOrg

    exgépész

  • fórumtag
  • 5,740 posts
Folytatás pedig ITT.
"In idem flumen bis non descendimus"

#2
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16,879 posts
nehéz, olajos csillapitású acélbecsúszós olcsó marzocchi. mondtam már, hogy nehéz? az. nehéz.
kb mint egy sima dj3 csak olcsóbb a bele. de ez is kb annyit és ugy mozog, mint a 2004-es dj-k. (vanakinek sz*rul és keveset, van akinek nagyjából 80-90-et a 100-ból.)

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#3
kölyök8

kölyök8

    maximus

  • fórumtag
  • 13,478 posts
Egy darab értelmes véleményt nem lehet találni a dolgokról. Borzalom. Muszály valakit kerítenem, akinek van Dirt Jam Pro-ja...

A Kokkknak nem az életkora határozza meg az agymenéseit, hanem a tényleges tartózkodási helye és az általa felvett órák idején a sulja közti távolság által keltett feszültség nagysága. Meg, hogy hogy kelt. :D


#4
padam

padam

    vendég

  • fórumtag
  • 20 posts
A telómban már cseréltük az o-gyûrût is.A levegõ a váll és a becsúszó találkozásánál megy ki.Próbáltunk tömitést is de nem nagyon akart sikerülni.

#5
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5,125 posts
alapból 160-as, tehát jó lesz a PM-PM 160/203-as adapter.

#6
dzsotty

dzsotty

    vendég

  • fórumtag
  • 242 posts
azért mert akitõl veszem a tárcsát annak pm-es 160/203-as adpterje van és hogy nekem az jó lenne e.

mert ha alapból a kingpin 185-ös és ráteszem a 203-as adaptert akkor 25mm-el kintebb lesz a pofám a tárcsától és azthiszem úgy a fékerõm nem lesz valami fantasztikus!!!

LOL

érti?

#7
Vole

Vole

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,561 posts
Informacioehsege van ;) :D
Ride fast or be last!
I`m as fast as nobody!

#8
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17,297 posts

én 203-as tárcsával használnám rajta a deore-t.


akkor mér azt kérded, hogy mekkora a minimum tárcsaméret? :)
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#9
dzsotty

dzsotty

    vendég

  • fórumtag
  • 242 posts
igen csak nekem azt mondták hogy a kingpin 180-as vagy 185-ös tárcsával lehet csak használni minimum.
én 203-as tárcsával használnám rajta a deore-t.
azért kérdem hogy 1 síkban van e a 2 cucc mert nekem volt 1 clara-m aminek magasabban volt a felsõ csavr helye.

#10
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5,125 posts
de egyébként 160-assal egy az egyben jó rá a 525

#11
Vole

Vole

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,561 posts
525 -os alapbol pm -es, de gyarilag IS -es adapterrel adjak, vagyis minden telohoz jo.
160 -assal mindent lehet hasznalni, a Kingpin Deore fekkel szerintem siman birja a 200 -as tarcsat.
Ride fast or be last!
I`m as fast as nobody!

#12
dzsotty

dzsotty

    vendég

  • fórumtag
  • 242 posts
üdv mindenkinek.

lenne 1 kérdésem.
nem tudja valaki hogy a manitou stance kingpin-t mekkora tárcsaátmérõvel lehet használni minimum? 160-assal lehet?
vagy hogy a deore 525 és a kingpin felfogatásia 1 síkban vannak e?

#13
GreatVictory

GreatVictory

    vendég

  • fórumtag
  • 141 posts
Habár ha jobban belegondolok, úgyis mindjárt itt a tavasz, addig meg úccse nagyon tekerek (sajnos), akkor meg majd jó híg lesz benne a gány.

#14
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,030 posts
nem valószínû. zsírral elkevert olaj, ami talán segíthet. de megnyugtatlak, hogy a dorado is kõkemény volt reggel miután eltöltött egy fagyos estét a szabadban.

#15
GreatVictory

GreatVictory

    vendég

  • fórumtag
  • 141 posts
Szerintetek mit kéne csinálni az Axellal, hogy bírja ezt a hideget és ne csak 30mm-t mozogjon. Egyébként még csak bejáratós, úgyhogy lehet, hogy késõbb javulni fog a helyzet?

#16
málna

málna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,117 posts
hány kiló is vagy? ;)

bõven kibír a pike, még 203as tárcsával is
amit nem szabad vele, az a dirtözés, ész nélkül..

azért nem viccbõl van az a 20as tengely benne...

#17
rmx rider

rmx rider

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,790 posts
Nah fönt van egy elsõ fék. (Hidraulikus XT 203mm)
szóval olyat halottam 2 embertõl hogy a pike hlsószerkezete miatt nem bírja jól a 203mm es fékeket. Ez mennyire igaz? Mert ha igen akkor rögtön lecserélem 160-asra.
Jah, és légyszi ne olyan válaszoljon aki magáraismer a bikemagbeli véleményalkotás címû elolvasása után..

#18
gollnera

gollnera

    újonc

  • fórumtag
  • 1 posts
Helló!
Valaki nem tudja, hogy egy suntour duro útját hogyan lehet megváltoztatni? Nekem csak 100-at megy be, de szerintem kijönne a 130 is, ezért kellene. Köszi elõre is!

#19
kölyök8

kölyök8

    maximus

  • fórumtag
  • 13,478 posts
Oks, kössz. A gáz, hogy még kell pici idõ, de kezdek nézelõdni. Azért lehet, hogy írok a srácnak... ;)

A Kokkknak nem az életkora határozza meg az agymenéseit, hanem a tényleges tartózkodási helye és az általa felvett órák idején a sulja közti távolság által keltett feszültség nagysága. Meg, hogy hogy kelt. :D


#20
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19,996 posts
en igy latatlanba erre raugranek. ha zsiruj meg foleg


nemtom milyen, de ez mar olajcsillis, viszont valszeg kavics nehez. Cserebe biztos eros.
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F