Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Fox

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
2442 hozzászólás a témában

#41
laciklon

laciklon

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 969 hozzászólás

Kedves " Papszi" Köszi a gyors választ!


Élj a mának! Nem baj ha a pokolra jutsz, mert ott egy csomó haverral fogsz találkozni......

http://laciklon.fotoalbum.hu/index

#42
Papszi

Papszi

    vendég

  • fórumtag
  • 203 hozzászólás

Jó esetben a negatív rugó nem tud hozzáérni a nyomórúdhoz, és a becsúszószár belső feléhez sem a rugó(k) 2 végén lévő műanyag alkatrész miatt. http://service.foxra...acer04added.gif

Rossz esetben vagy nincsenek a műanyag megvezető gyűrűk nincsenek a helyükön, vagy törött a rugó stb... Én mindenképp szétszedném megnézni. Nekem egyébként voltak/vannak Fox villáim, és volt olyan, amelynél előfordult, hogy ~3/4-re betekert csillapításnál és/vagy feltekert kompressziónál érdekes hangokat adott ki a csillapító egység, de funkcionálisan nem volt semmi baja. Az természetes, hogy szürcsög. Amit az enyém produkált a föntebb említett szituációban, azt inkább ahhoz hasonlítanám, amikor egy kis furaton préselsz át folyadékot....

Sziasztok!

Elég halott a fórum, de egy próbát teszek, hátha valaki öreg rókás róka erre téved!. Életem első fox telóját megvettem, ami nem mai gyerek. 2004-2005? Fox Forx float 100 RLC. Szétszedés előtt is olyat produkál, mintha a negatív rugó hozzáérne valamihez. De az is lehet, hogy a csillapítás oldalon szürcsöl az olaj. Eddig full levegős teleszkópjaim voltak " Reba" ott nem tapasztaltam hasonló jelenséget. Az csak vaj puhán mozgott ki-be hang és mindenféle idegen érzet nélkül. Ötlete valakinek?

Előre is köszi, ha benéztél!


  • laciklon kedveli ezt

#43
laciklon

laciklon

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 969 hozzászólás

Sziasztok!

Elég halott a fórum, de egy próbát teszek, hátha valaki öreg rókás róka erre téved!. Életem első fox telóját megvettem, ami nem mai gyerek. 2004-2005? Fox Forx float 100 RLC. Szétszedés előtt is olyat produkál, mintha a negatív rugó hozzáérne valamihez. De az is lehet, hogy a csillapítás oldalon szürcsöl az olaj. Eddig full levegős teleszkópjaim voltak " Reba" ott nem tapasztaltam hasonló jelenséget. Az csak vaj puhán mozgott ki-be hang és mindenféle idegen érzet nélkül. Ötlete valakinek?

Előre is köszi, ha benéztél!


Élj a mának! Nem baj ha a pokolra jutsz, mert ott egy csomó haverral fogsz találkozni......

http://laciklon.fotoalbum.hu/index

#44
bucman

bucman

    vendég

  • fórumtag
  • 33 hozzászólás

Sziasztok,

 

Sok év outi után után megvettem életem első normális montiját. Még minden "vicc új"..:) Három kérdésem lenne a témában jártasakhoz:

 

A bicajban egy Fox 32 Float CTD O/C 100mm típusú teló van.

 

1. A gyártó 100 órás intervallumot ad meg az olajcserére. Átlagos (heti 2-3 nap, nem nyakig sárban) használat mellet ezt érdemes betartani, vagy ki lehet kicsit tolni?

 

2. A karbantartást érdemes szervízben elvégeztetni (néztem pár videót, úgy látom nem egyszerű annyira sztétszedni ezeket) vagy ti otthon megoldjátok? (Nem vagyok egy nagy szerelős..)

 

3. A Climbe, Trail,  Descent állások között normális, hogy nem nagyon érzek különbséget? Kicsit zavar, hogy ha kiállok, bólogat az eleje.. Úgy tudom, ezt nem lehet teljesen lock-olni.

 

Előre is köszi!:)



#45
antonovan_225

antonovan_225

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás

Egyengetni nem lehet, ami görbült cserélni kell. Meg kell nézetni valakivel hogy pontosan mi a baja.

Értem és köszi! : )



#46
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

Az elég szomorú. És lehet ezzel kezdeni valamit?

Egyengetni nem lehet, ami görbült cserélni kell. Meg kell nézetni valakivel hogy pontosan mi a baja.



#47
antonovan_225

antonovan_225

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás

A szimmering miatt nem tud ferdén állni, csak attól ha ütést kapott.

Az elég szomorú. És lehet ezzel kezdeni valamit?



#48
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

Sziasztok, üdvözlök mindenkit a fórumon!

 

Remélem tudtok valami megnyugtató választ adni az alábbi problémámra: durván egy éve vettem egy használt Fox Float 32 RL teleszkópot, amivel egyébként nagyon meg vagyok elégedve, viszon nemrég észrevettem (bár már régen is sejtettem), hogy az első és a hátsó kerék nem egy nyomvonalon fut. Először a vázra gyanakodtam, (sokat látott Magellan Crux) de sajnos rá kellett jönnöm hogy a teló lába áll "ferdén". A becsúszó és a váll találkozása és a szimmering teteje között 1mm különbség van a két oldalnál. A levegős oldalon a magasabb. A teló múltjáról sajnos nem tudok semmit, hogy mikor volt szervizelve, stb..

 

Szóval elképzelhető, hogy nagyon rég volt szervizelve és a megkopott szimmeringek miatt tud ilyen csámpásan állni, vagy akkorát kapott egyszer hogy elferdült esetleg a nyaka?

 

Köszi, üdv: Gábor

A szimmering miatt nem tud ferdén állni, csak attól ha ütést kapott.



#49
antonovan_225

antonovan_225

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás

Sziasztok, üdvözlök mindenkit a fórumon!

 

Remélem tudtok valami megnyugtató választ adni az alábbi problémámra: durván egy éve vettem egy használt Fox Float 32 RL teleszkópot, amivel egyébként nagyon meg vagyok elégedve, viszon nemrég észrevettem (bár már régen is sejtettem), hogy az első és a hátsó kerék nem egy nyomvonalon fut. Először a vázra gyanakodtam, (sokat látott Magellan Crux) de sajnos rá kellett jönnöm hogy a teló lába áll "ferdén". A becsúszó és a váll találkozása és a szimmering teteje között 1mm különbség van a két oldalnál. A levegős oldalon a magasabb. A teló múltjáról sajnos nem tudok semmit, hogy mikor volt szervizelve, stb..

 

Szóval elképzelhető, hogy nagyon rég volt szervizelve és a megkopott szimmeringek miatt tud ilyen csámpásan állni, vagy akkorát kapott egyszer hogy elferdült esetleg a nyaka?

 

Köszi, üdv: Gábor



#50
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

Sziasztok!

Megmutattam én is a teleszkópomat a szervizben. Elismerték a kotyogást, de azt mondták, hogy ezzel nem lehet mit kezdeni. Hiába küldenék el Csepelre a Fox központba, ha kicserélnék a perselyt, akkor ugyanilyen lenne, hisz még a mostani is új.
Esetleges megoldásként ajánlották a Doctorbike-ot, ahol tudnak esztergálni egyedi perselyt is, ami elvileg segíthet. Ez viszont nem garanciális és nem olcsó megoldás.

Felhívtam a Paul Lange központban a Fox szervizt, ahol szintén azt mondták, hogy az új villáknál, főleg az Evolution szériánál előfordulhat a kotyogás, de ez nem befolyásolja a használatot: nem fog szétesni, nem fog hamarabb tönkremenni.

Szóval egyelőre én sem jutottam semmire.

Üdv,

F40

Azért ez durva, egy bolti áron 100eFt körüli villának csak nem kellene kotyognia, attól sem hogy evo szériás. Az alsó szárak és a perselyek szerintem mindegyikben ugyanolyanok a szériától függetlenül.



#51
F40

F40

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás
Sziasztok!

Megmutattam én is a teleszkópomat a szervizben. Elismerték a kotyogást, de azt mondták, hogy ezzel nem lehet mit kezdeni. Hiába küldenék el Csepelre a Fox központba, ha kicserélnék a perselyt, akkor ugyanilyen lenne, hisz még a mostani is új.
Esetleges megoldásként ajánlották a Doctorbike-ot, ahol tudnak esztergálni egyedi perselyt is, ami elvileg segíthet. Ez viszont nem garanciális és nem olcsó megoldás.

Felhívtam a Paul Lange központban a Fox szervizt, ahol szintén azt mondták, hogy az új villáknál, főleg az Evolution szériánál előfordulhat a kotyogás, de ez nem befolyásolja a használatot: nem fog szétesni, nem fog hamarabb tönkremenni.

Szóval egyelőre én sem jutottam semmire.

Üdv,

F40

#52
Reaper146

Reaper146

    vendég

  • fórumtag
  • 51 hozzászólás

Garancia van rá, mindenképpen lépj kapcsolatba velük, ha visszaküdöd még a postát is fizetik.

Írtam a győri Peppe kerékpárnak, holnap megnézik.
Elvileg hivatalos Fox viszonteladók.



#53
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

Sziasztok!
Olvastam itt, hogy többeknek volt olyan problémája, hogy új teleszkópnál kotyogott a szimering a lábban.
Nekem is iylen gondom van egy 29-es 32 Float Ctd telóval. Sierült valkinek megoldani?
Újonnan rendeltem bike-discountról, kicsit szerintem macerás lenne visszaküldeni.

Garancia van rá, mindenképpen lépj kapcsolatba velük, ha visszaküdöd még a postát is fizetik.



#54
Reaper146

Reaper146

    vendég

  • fórumtag
  • 51 hozzászólás

Sziasztok!
Olvastam itt, hogy többeknek volt olyan problémája, hogy új teleszkópnál kotyogott a szimering a lábban.
Nekem is iylen gondom van egy 29-es 32 Float Ctd telóval. Sierült valkinek megoldani?
Újonnan rendeltem bike-discountról, kicsit szerintem macerás lenne visszaküldeni.


Reaper146 módosította - 2015. június 22. - 13:19


#55
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

Sziasztok!

 

Hamarosan itt az ideje a Fox Series32 CTD Evolution villám első szervizének.

Milyen olajat rakassak bele?  Ahova vinném ott a Motorex olajakat használnak... Szerezzek be FOX olajat és vigyem hogy azt tegyék bele?

Motorex teljesen jó.



#56
TZoli

TZoli

    fórumtag

  • fórumtag
  • 133 hozzászólás

Sziasztok!

 

Hamarosan itt az ideje a Fox Series32 CTD Evolution villám első szervizének.

Milyen olajat rakassak bele?  Ahova vinném ott a Motorex olajakat használnak... Szerezzek be FOX olajat és vigyem hogy azt tegyék bele?



#57
Grande

Grande

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.328 hozzászólás

Bár nem itt van az apró, de Fox. Van egy garnitúra eredeti, 2010 vagy 2011-es Fox Talas 32 FIT RL/RLC matricaszettem, ha valakit érdekel. 

11138073_969762376389488_396313828815880



#58
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

Gege911 itteni fórumos kollégát ajánlják. Én még a Doctorbikehoz szoktam küldeni. Nem tudom, mikor vette és mennyi a gariidő, de forgalmazónak is lehet írni.

Köszi szépen, gari sajnos már lejárt.



#59
Grande

Grande

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.328 hozzászólás

Sziasztok, tud valaki megbízható és jó szervízt vagy olyan embert aki foglalkozik behatóan Fox teleszkópokkal?

 

Egy ismerôsömnek a 2013-as 34 160 Talas FiT elkezdett a kifelé végállásban koppanni. Sokat egykerekezik, de nem hiszem hogy annak ezt kellene okozni. A kisszervizt én megcsinálom, meg a sajátomnak nekiállnék de ebbe nem akarok belefogni.

 

Gege911 itteni fórumos kollégát ajánlják. Én még a Doctorbikehoz szoktam küldeni. Nem tudom, mikor vette és mennyi a gariidő, de forgalmazónak is lehet írni.



#60
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

Sziasztok, tud valaki megbízható és jó szervízt vagy olyan embert aki foglalkozik behatóan Fox teleszkópokkal?

 

Egy ismerôsömnek a 2013-as 34 160 Talas FiT elkezdett a kifelé végállásban koppanni. Sokat egykerekezik, de nem hiszem hogy annak ezt kellene okozni. A kisszervizt én megcsinálom, meg a sajátomnak nekiállnék de ebbe nem akarok belefogni.