Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Váltók, váltókarok

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
7416 hozzászólás a témában

#7221
csgy

csgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 647 hozzászólás
Semennyire, nyugodtan használd!

#7222
tammo

tammo

    vendég

  • fórumtag
  • 160 hozzászólás
Másik kérdés: mennyire számít, ha 8-as sorhoz/lánchoz elvileg 9-es LX elsõ váltót használok(nék) ?

#7223
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
a hajtókar oldalon biztos be fog menni az egész csapágy, de a másik oldalon lehet, hoyg hamarabb felfekszik a csésze (ami magában van) mint ahogy a monoblokk megszorul. persze ennek nme sok esélye van (0.1 %) csak megemlítettem, hogy lehet. ezért kell kipróbálni.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#7224
tammo

tammo

    vendég

  • fórumtag
  • 160 hozzászólás

(persze akadhat baj a monoblokkal, ha a csészét majd nem birod becsavarni annyira, amennyit bentebb ér a mono a hajtókar felöli oldalon, de nem hiszem, hogy baj lehet, elõtte azért érdemes kipróbálni)


Jól értem, hogy lehet, hogy nem bírom annyival beljebb hajtani, mint amennyivel a rögzítõkeret eltartotta ?

(csak azért kérdem, mer' nem láttam még ilyet szétszedve...)

#7225
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
õszintén? én csak akkor használnék ilyet, ha másmilyen nem menne fel a vázamra, tekintve hogy a bilincsesek merevebbek. ha van anki hely, akkor olcsóbban beruházhatsz egy jobba. (persze akadhat baj a monoblokkal, ha a csészét majd nem birod becsavarni annyira, amennyit bentebb ér a mono a hajtókar felöli oldalon, de nem hiszem, hogy baj lehet, elõtte azért érdemes kipróbálni)

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#7226
tammo

tammo

    vendég

  • fórumtag
  • 160 hozzászólás
Mi a véleményetek a középcsapágyházra szerelhetõ elsõ váltókról (bottom bracket mount) ? Ugyanis nekem jelenleg ilyen van, egy Acera, és lassan kezdi a végét járni, ill. fejleszteném is jobbra. Azt tudom, hogy a 2004-es LX-bõl van ilyen (valami -E jelzésû). Kérdés hogy jók-e ezek, érdemes-e, vagy szereljem le a pékbe az egészet és rakjak fel sima top swingeset ?

#7227
retizotyo

retizotyo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.760 hozzászólás
Gk2!

Minden attól függ, hogy használod a kerót. Ha hiányzik a 9 fokozat, akkor vegyél egy sort, ha hosszabb távon elég a 8, akkor nézzél valahol valami jófajta nyolcas kart. Én hetest vettem tavaly újonnan és faszán mûködik és a 8as lánc tovább bírja és olcsóbb is, mint a 9es.
Ha hobbista vagy én az utóbbit javaslom...



#7228
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
hosszú távon biztosan nem mert 8-asban csak egyre gagyibb cuccokat lehet kapni, hacsak nem tudsz lomizni valahol régi xt,lx,stx-rc-t

#7229
Rémhörcsög

Rémhörcsög

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.108 hozzászólás
9 es váltókart 8-as sorral nem LEHET összehozni. Vagy veszel 8-as váltókart vagy sort+ láncot. Szerintem ez utóbbi hosszútávon jobban megéri

#7230
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
plusz új lánc ;)

#7231
vendég_rvilike_*

vendég_rvilike_*
  • vendég
Jah 6500 egy sram 7.0-s

#7232
ggx

ggx

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.613 hozzászólás
veszel ebike-on egy 9es sort, ott megúszod olcsón

#7233
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
vegyél LX váltókat és régi 8-as LX kart akkor nem kell cserélni a fogsort

#7234
XC_Rider

XC_Rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.218 hozzászólás
A kilences váltókart nem lehet összehozni a 8-as fogsorral, mert más a váltókar fokozatkiosztása, mint a soré és állandóan kerregni és ugrálni fog a lánc.

#7235
Gk2

Gk2

    vendég

  • fórumtag
  • 98 hozzászólás
Sziasztok!
Nem üt teljesen pontosan ide a témám(ezért bocsi), de nagyon fontos lenne:

Van egy faxa kis kerekem Sram 8-as koszorúval. A probléma az, hogy LX váltókat és -karokat akarok venni rá, de azok 9-esek.
Meg lehet ezt valahogy oldani anélkül, hogy lecseréljem a koszorút. Nincs kedvem megint kiadni egy "tízest" erre...

Segítséget elõre is köszi!!!!

Gk2

#7236
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.166 hozzászólás

Húha! Akkor inkább szervíz:)

Igen, csak már unom, hogy egy váltót se tudok beállítani normálisan, ezért próbálkozom, míg nem sikerül.

Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti


#7237
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.166 hozzászólás

ha kikötöd a váltóbowdent, és hagyod teljesen a vázhoz csuklani a láncterelõt, utána elkezded csavarni mindkét csavart, és amelyiknél elkezd távolodni a láncterelõ a váztól, azzal állítod az alsó határt.... tuti el kell kezdenie elemelni valamikor, csavard türelemmel :)

Kikötöttem a váltóbowdent és megállapítottam, hogy a vázhoz közelebbi csavar tekerése távolodik el a láncterelõ a váztól.

Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti


#7238
Gui

Gui

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 707 hozzászólás
igen joytech agyak vannak benne.
Bar en nem csodalkozom ,mivel ugye ez az olcso kategoria aztan tavol keleti baratunk csak huzigalja a zsirzo gep karjat aztan erdekli is ot ,hogy van e benne zsir vagy sem :)
Mostmar tele raktam zsirral szal nincs baj.
csgy thx a lanc mosasos tippet
"A processzorok füsttel mûködnek, ha a füst kiszáll belõlük nem mûködnek tovább."
"Ami nem öl meg az csak erõsít."
"A kerékpár számomra a szabadság szinonímája"
Tom Ritchey


Nem értem ,miért gyártanak olyan 10.000.000Ft-os autót amin nem megy az index? :chin:

#7239
AGA

AGA

    AGA

  • fórumtag
  • 2.353 hozzászólás
A kenésre én legtöbbször Wd-40-et használom (mármint a váltócsapok, meg más ilyesmik) HA csak hirtelen kell, akkor ez a legjobb, késõbb lehet rendesen is.
Új alkatrészeket, alapból szét szoktam kapni, ha látok zsírt vissza, ha nem, anyázok és bezsírzom. Nem bízok senkibe ilyentéren. A sok rossz tapasztalat...

Ride everywhere.

.


#7240
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
igen, az olcsó kategóriás meridák joytech agyakkal jönnek, láttam párat közelrõl, szereltem is õket össze out-of-the-box, mégsem tûntek zsirzatlannak, a tied valszeg' egyedi eset.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.