Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Tárcsafékek

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
6196 hozzászólás a témában

#6181
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
Ahhoz van.

#6182
Eerie

Eerie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 514 hozzászólás
Használ vagy próbált valaki már Avid FR-5 vagy FR-1 fékkart? Avid CPS-sel használnám, jó kombó szerintetek?

#6183
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.507 hozzászólás
Aham, köszi...

mondjuk hátul indokolatlanul (najó nem, csak félek.. ;D) sokat fékezek, lehet, hogy feldobok egy pizzát, hogy ne süljön be a fékecském... ;D


#6184
Vole

Vole

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.561 hozzászólás
A piros EBC-t felejtsd el. Kb. 1 honapot bir, ha nem hasznalod nagyon, de max. kettot.

En szinter ( arany ) fekpofat hasznalok, mert gyarilag is azzal jon a Hope, es fekeroben is tokeletes. Elettartama egy - ket ev. Piros is van, de azt csak versenyen hasznalom, azt is csak kulfoldon, itthon nem kell.

EBC -ben az a lenyeg, hogy az arany pofa brutalisan jo, jo a fekero, sokaig birja, de mivel vezeti a hot, ezert felforr a fek ha sokat fekezel. Itthon ilyen helyet nem tudok, kint nekem mar volt ra pelda. Ezert nem ajanljak versenyre. Itthon barhol nyugodtan hasznalhatod. A pirosnak az a lenyege, hogy brutali a fekero, es nem vezeti a hot, ezaltal nem forr fel a fek, viszont versenykorulmenyek kozt 1-2 hetveget bir max. Ezert csak versenyzok vegyek, neked nem kell.

Ha birja a tarcsad a szinter pofat, akkor azt vegyel. Biztosithatlak hogy meg leszel vele elegedve.


#6185
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
legkeményebbet ne, mert az fékerõben is gyengébb,meg a hegy aljára megeszi a féktárcsát ::)
legkeményebbet télre szokták megvenni, mert akkor nem fogy el egy hét alatt.
szal a közepes pont jó lesz

#6186
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.507 hozzászólás
köszi vole!

Írtátok a bikemagban, hogy a piros ebc gyorsan kopik. Ez mit jelent?1 hónap?2? (azt azért gondolom, hogy ez attól függ, de mondjuk egy gyári pofához viszonyítva - sm 525)
Sokat fékezek, viszont versenyre nem járok, de szeretnék diszó fékerõt :D, melyiket ajánljátok (piros, zöld, arany, gyári?)? Hátra biztos a legkeményebb összetételût veszem, mert egy hosszú lejtõn szinte végig hasznlatban van.. ;D



#6187
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
ja, azt elfelejtettem mondani h gyári hayes pofával egyujjas fék egy avid tárcsával :D
bár most vettem énis ujat(pofát) csak még szoknom kell, föleg h levegõs lett a rendszer( :'() és így nem az igazi.
szal hétvégén légtelenítés betervezve,lehet neked is kéne egy málna.

#6188
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Nekem a mai napig 555 van hátul, mert meg vagyok vele elégedve, és nem cserélem le csak azért, mert nem elég sznob. :) A Mag-om mondjuk bruálisan fog, kapott KoolStop pofát, és így most szétharapja a Saint tárcsát, amivel remekül megvannak. 8)

#6189
Vole

Vole

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.561 hozzászólás
Esetleg roszul van beallitva, vagy levegos a rendszer, vagy barmi mas is lehet ami miatt egy fek nem ugy fog ahogy kene.

Amugy megjegyzem, hogy a Hayes pofakat a Hayes tarcsahoz terveztek, ezert elkepzelheto hogy Avid ( ha jol emlekszem ez van neked ) tarcsan sosem fog ugy fogni.

#6190
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
a hayes szvsz nem egy nagyobb nevü cucc. simán csak más.
nem shimano, hanem hayes.
amugy ez a csere elvileg magával vonzotta volna a fékerõnövekedést, mivel deore nem egy bika fék, a hayes mag meg(nem meggymag! :D) egy versenyre is igen sürün használt fék....(külföldön is föleg)
szal itt valahol ott lehet a hiba, h rossz bicora - rossz körülmények között került.

#6191
Vole

Vole

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.561 hozzászólás

Nem tudja valaki, hol lehet kapni az EBC fékpofákat (fõleg a pirosakat!!!)


Az EBC fekpofakat a Motorrad forgalmazza, ok a nagyker. Mivel van nagyker, ezert barmelyik bolt tud neked hozni. Bemez szepen kedvenc boltodba, es megrendeled, aztan legkozelebb mikor mennek nagykerbe, akkor hoznak neked.

Motorrad amugy a Nagykorosi uton van. Te is elmehetsz, mert kiszolgalnak, de termeszetesen nem nagyker aron.

A Piros pofak bolti ara amugy 6400,- korul van.


#6192
ggx

ggx

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.613 hozzászólás
aha....
csak valahogy én úgy vagyok az ilyen dolgokkal, hogyha van valami ami tök jól mûködik a bringádon, akkor miért kell csak azért lecserélni, hogy nagyobb nevû cucc legyen rajta?

#6193
Jabbar

Jabbar

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 357 hozzászólás

az átlag halandó ember mér cserél le egy jól mûködõ 525-öt egy drágább fékre, ami nem is fog annyira végül?


csak halovány tipp, de talán nem azért, mert arra számit, h jobb lesz a fék? ::) vagy te elõre tudtad, h nem lesz jobb? mért nem szóltál neki? :-X ;D ;)

#6194
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás
Nem tudja valaki, hol lehet kapni az EBC fékpofákat (fõleg a pirosakat!!!)

#6195
ggx

ggx

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.613 hozzászólás
az átlag halandó ember mér cserél le egy jól mûködõ 525-öt egy drágább fékre, ami nem is fog annyira végül?

#6196
CD-málna

CD-málna

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 902 hozzászólás

erre mit mondjunk?
lehet h tegyük fel nem vagy olyan nehéz mint dig.
én is most vettem uj fékpofát, és még(fél óra tekergészés után) nem ugy fog mint a régi pofa 8 hónap használat után...(mellesleg mindig elmászott a hátsó kerék és nem cincegett)
lehet h a tárcsában van a hiba, söt az is lehet h tul sokat vársz töle.
meg amit vettél azt egy hayes mag, ilyen egyszerü. nemtom mi más lenne, és nemtom mi a probléma még mindig.
illetve lehet h tegyük fel egy uj tárcsával kéne használni, nem egy agyonkoptatottal....(esetleg cuccossal)
az uj hayeseken fekete a kar, és a fékkartest is.(ez változó) de Dig-é is fekete...
akkor esetleg 2004-es? 2004-ben megszokott dolog ilyet árulni ::) ;)


jó, mag, megnéztem és ilyen van az augusztusi bmben a stabon is srry.. nah, csak az official hp bizonytalanított el.
a fék ma sem kopott be, de javult. majd bekopik eccer...
a tárcsa az egy jó állapotú avid, azzal nincs gáz, túl sokat meg nem várok, csak annyit, hogy kicsit jobban fogjon mint egy 525... ez talán nem túl nagy kérés egy 50 ezres féktöl... (ez persze nem igaz, többet várok, de jelenleg gyengébb mint a deore) na mind1, tokodon csak megjavul ;D

#6197
KeX

KeX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.292 hozzászólás
vmi hasonló volt nekem is az 555-nél. hátul a fémes cucc fogott, mint vadbarom, aztán hátra lett gyanta, így egy kicsit nekem is "puha" lett. egy ideig. aztán szénsatu. Nyílván a különbözõ kopással lehet a gond. (tárcsákat is átcserélted?) én még alkesszal le is kezeltem a tárcsát/arcokat, hátha a régi tárcsán rajta maradt a másik kulája(lehet kicsit unreal, de végül kiderült, hogy mégse...). és valóban jobb lett!