Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Tárcsafékek

- - - - -

  • This topic is locked This topic is locked
6196 replies to this topic

#6161
Dig

Dig

    maximus

  • fórumtag
  • 10,884 posts
Akkor tévedtem, csak a te gépeden láttam még..
apropó kangaroo..tudsz képet mutatni az új telóval a cangádról?

#6162
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11,799 posts
Agent LCs-t. ;) Õvé a fék. :)

#6163
Dig

Dig

    maximus

  • fórumtag
  • 10,884 posts
Jobb...
egyrészt (bár thez utálni fog) szerintem a hfx nem túl tuti fék...
sok rá a panasz..
A saint meg harap mint a fene nem nagyon melegszik..
De olvass bejmegöt és rájössz hogy milyenek ezek a fékek vagy ask Agent Jorus.

#6164
blackfox

blackfox

    vendég

  • fórumtag
  • 135 posts
A Shimano Saint tárcsafék milyen a Hayes HFX-9-hez képest (DH verzióhoz képest)? Gyengébb, jobb, vagy milyen? Mert még semmi konkrétumot nem hallotam a Saint tárcsafékekröl.

#6165
albertfish

albertfish

    Posztolányi Dezső

  • fórumtag
  • 8,749 posts
  • LocationPécs
Hej!

kicsit elkalanodzva témától azt kérdezném hogy a madzagos deore nagyobbik tárcsával(185 xt v 203as hayes) meg bele egy jobb betét,amit mondtatok pl kool stop,ebc arany (185 xt v 203as hayes)hogy fog?használ vaaki ilyen kombinációt?azért kell a naygobbik tárcsak mert gondolom jobban fog mint a kicsi amivel adják,és elöl egy hayes van nagytárscával,akkor talán valahol egyenlõen lenne a fékerõ...

nem nem tudok hátra is hayest vanni most mert a vázam több volt mindt gonoltam és persze nincs vfék konzol rajta!

#6166
szlatmik

szlatmik

    vendég

  • fórumtag
  • 134 posts
Ez a faktorban tegnap 5200Ft-os kiskerárat jelentett, aminél azért kedvezõbbre számítottam :-\ Így végül gondoltam körülnézek még másfele is. Akciósan Jagwire 3200ért jó vétel lenne? Van róla esetleg tapasztalat?
Nem szeretnék gyárit venni, mert már elhasználtam párat és ki szeretnék próbálni v.mi mást is.

#6167
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11,799 posts
KoolStop 3.700HUF nagykeráron.

#6168
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26,354 posts

Hali

Van két SAINT tárcsafékem és ha sokat fékezek a fékkar el kezd lötyögni, néha lötyög néha pedíg egyáltalán nem. Ez mitõl lehet?? Pedíg most lett légtelenítve. Ja és haveromnak koppanós a fékhatás, nekem pedíg nyúlós.

húzd meg a csavart!
akkor nem fog lötyögni. ::)

gyapinál szoktam amugy látni kool-stop pofákat, de rendelésre szinte bármely bolt tud hozni.
bbb-t én személy szerint mellõzném, az "inkább vmi mást" kategóriába esik bele. föleg h kb uannyi mint a koolstop, jagwire pofák, amik használhatóbbak.

#6169
szlatmik

szlatmik

    vendég

  • fórumtag
  • 134 posts
Közben megtaláltam a goldfren forgalmazóját, ezt is a Motorrad forgalmazza és a Nagykõrösi út 48. alatt van a bolt. Motorhoz 4200Ft egy pár fékbetét, bikeról nem írnak. A betétek egyébként úgy vettem ki, kizárólag szinterezet kivitelben készülnek.

#6170
szlatmik

szlatmik

    vendég

  • fórumtag
  • 134 posts
Valaki meg tudná mondani azt is,h KoolStop fékpofát hol lehet kapni 525ös Deorehoz, a faktoron kívül? Kb mennyi az ára?
BBB fékpofákról van valakinek esetleg tapasztalata?
GoldFren fékpofákat merre találni? Az vagyon írva róla, h szinterezett kivitelben készül. Ha jól sejtem akkor viszonylag több fémszemcse van a gyantába keverve. Kérdésem az lenne, hogy ez a tárcsa: http://www.grimeca.c.../dischi/185.htm szerintetek bírná-e a szinterezett pofát?

#6171
fuckbkv

fuckbkv

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 278 posts
Vole azt nemtudod véletlen hogy a Nagykõrösin merre? (hány szám?) veszek én is, még csak nem is kell messzire mennem :)

#6172
Author Exe

Author Exe

    vendég

  • fórumtag
  • 21 posts
Csak egyet kérdezekXT kar van hozzá?


Nem egy deore kar van hozzá,de tudtommal az ugyanaz mint az XT csak más a felületkezelése.

#6173
Dig

Dig

    maximus

  • fórumtag
  • 10,884 posts
Csak egyet kérdezek..XT kar van hozzá? ;D
egyébként meg [me=Dig]összesírja exe arcát[/me]

#6174
Author Exe

Author Exe

    vendég

  • fórumtag
  • 21 posts
Hali

Van két SAINT tárcsafékem és ha sokat fékezek a fékkar el kezd lötyögni, néha lötyög néha pedíg egyáltalán nem. Ez mitõl lehet?? Pedíg most lett légtelenítve. Ja és haveromnak koppanós a fékhatás, nekem pedíg nyúlós.

#6175
CD-málna

CD-málna

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 902 posts
nos, ma kimentünk nájtájdra és ugy tûnik ez kellett neki. bekopott nagyjából. a puhább nyomáspont meg szvsz nem gáz, mert ha levegõs lenne, akkor a melegedéssel változnia kéne, nem? ma huzogattam egy purple dht az se volt keményebb.
lényeg: most jó.
thx mindenkinek a helpet és az aggódást ;D ;D :-* (csak vicc)

#6176
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11,799 posts
Én azt hiszem 4-et fékeztem a Mag-gal mire a KoolStop elkezdett fogni...

#6177
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26,354 posts
és puhább a nyomáspont mint a deore-n? ::) szinten szervíz....
kéne egy hamar-légtelenítés jól.
lévén egyik legkeményebb nyomáspontú fék a hayes.

#6178
Dig

Dig

    maximus

  • fórumtag
  • 10,884 posts
Szerintem tutira gáz van..
Az ok hogy én nehezebb vagyok...de be kell kpnia ennyi idõ alatt..tutira..szervíz..

#6179
CD-málna

CD-málna

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 902 posts
újabb nap, újabb kéelyek... ma se kopott be, de lehet, hogy a szinteres pofa ilyen. más dolog, hogy kispizzával van, nem naggyal, de még mindig az 525 alatt van.
és ggx: nem volt olyan jó a deore, mert olyan kemény a nyomáspontja mint egy v féknek, szoval elég fárasztó azt tépni. dzt a dolgot legalább sikerült kiküszöbölni.

#6180
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5,125 posts
Kislust:

olvasd el az ehavi fékes cikket, abból mindent megtudsz ;)
amúgy amit Vole írt, az úgy van, csak annyival egészíteném ki, hogy a Hope egy tök más történet, annak a szénnéégett fekete tárcsája arany betéttel is fog.