Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Túrák Magyarországon

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
18574 hozzászólás a témában

#41
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás

Azért mentél jó néhány érdekes levágást, amit nekem eszembe nem jutott volna kipróbálni !  :)

Épp nézem, Dömörkapunál csak ledöntötted a bringát vagy lekötötted? Elég sokan mozognak körülötte.

Jobb az ilyen helyeken legalább a kerekét lezárni.

 

Az a kicsi barlang bejáratszerű kezdemény még régi bényászkodásnak a nyoma. bejebb lehet látni, kicsit szögletesebb mesterséges tágítás nyomát, de kifelé már természetesnek tűnik, ott mállott annyit.

Egyszer rádióban beszéltek róla.

 

Szép kemény helyeket bevállalsz a háromszögön az emlékmű környékén!

Azért az tényleg szép teljesítmény, ha még innen mentél a Spartacuson, mint írod a videón, de itt inkább úgy látom a Bükkös patak mentén indultál a végén Szentendre felé. Az a túra korábban lehetett a Spartacuson.

 

Szóval így is úgy is szép volt, köszönjük. :)

 

 

 

 

 


Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#42
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

A Spartacus ösvény előtti nap és a közvetlen előtte levő részek amiket kihagytam a másik videóban:

 

 

Tegnap kitekertem Nagykovácsiba, kétszer is repültem a jegen, egyszerre ment az első és a hátsó is, de persze nekem nincs szöges gumim, hátul ezen csak egy most már eléggé kopott Smart Sam :) Hóban még meglepően jól megy, jégen csak csúszik. A Remeteszőlősi erdei átjárónál a patak teljesen befagyott, végig lehetne rajta korcsolyázni, csak olyan hullámos :) Gondoltam hogy végigbringázok rajta de szöges gumi nélkül esélytelen lett volna.



#43
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás

   A havas kép lemaradt :

20170115_161628_Richtone_HDR.jpg


Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#44
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás

Ez pontosan így van, fentről mindig könnyebb lemenni terepen, mint fordítva.

 

Akkor ott én is csak azért indultam el Visegrádról felfelé, mert egy túra szervező lány kiírt egy gyalog túrát a következő hét végére lentről felfelé, viszont korábban nem ismertem a terepet és nem tudtam, hogy neki merjek-e indulni majd a gyalogtúrának velük.  Aztán láttam, hogy végig tudok rajta menni úgy, hogy még a biciklit is viszem út közben, akkor majd nélküle még jobban megy mert az jókora súly felfelé.

Mivel így gond nélkül felmentem végig, végül elindultam a következő hét végén velük is. 

 

Összegyűlt a népes társaság lent a szobornál és az egyik fele elindult a pisztrángos patak mentén

autókkal egy darabon, hogy majd ott csatlakoznak a gyalogosan indulókhoz, mert nem akartak annyit gyalogolni, inkább a kalandosabb résznél akartak csatlakozni egy kényelmes éjszakai túrához.

A társaság másik fele akikkel én is mentem, elindult gyalog azon az úton ahol én is korábban végig mentem a videón tolva-tekerve. Arra viszont nem számítottam, hogy rohanós tempóban mennek majd felfelé. Sokszor ki is fulladtam az erőltetett menettől a meredek felfelé úton a vízzel és lámpával, akkuval, éjszakai ruhákkal teli, nehéz háti tatyóval a vállamon.

Amikor elértük a többieket, akik a pisztrángos patakig kocsival felmentek egy megbeszélt részhez, ők látták mekkora rohanós tempóval ment a társaság rohanósabb fele felfelé.

Már én is alig kaptam levegőt úgy felrohanva.  

Az autóval a pisztrángos részekig utazók is meggondolták magukat, hogy nem éjszakai futásra jöttek, hanem éjszakai nyugis túrára és inkább vissza fordultak és nem vállalták a felfelé rohanást abban a  tempóban.

 

Ez volt az, valaki feltette: 

http://www.decathlon...ion_ref_map=[] 

 

Az a kisebb csoport végig járta az ösvényt és az utat (a fenti vázlaton), mint utólag megtudtuk, de én is csatlakoztam a túrától elállók, a vissza fordulók társaságához mert csak a saját tempómban, kicsivel lassabban, nyugiban tudtam volna megcsinálni, nem így futólépésben, folyamatos légszomjjal küszködve.

Azért meg megálltak, de amikor már majdnem kezdtem volna levegőt kapni, megint neki iramodtak.  

Arra előtte nagyon sokan nem számítottunk, hogy olyan rohanós lesz a tempó, azért fordult vissza a túrázók legalább fele. 

 

.

 

Jártam kint kicsit havazni. Hosszabbra terveztem de végül csak Békásról az Omszki tóig jutottam el, körülötte kavartam egy kicsit. Még a 2.35-ös szöges gumival is olyan volt ebben a hóban menni, mint valami nagyon laza pörgős süppedős, mélyen kavicsos talajon nyáron.

A lefagyott részeken jól kapaszkodik de ahol van 10 centi szűz hó, ott teljesen visszaváltva is hamar megfogja a kereket. Azt talán mondanom se kell, hogy közben, amíg bírom legkönnyebb áttételben, kitolja a farát balra-jobbra mint egy betöretlen csikó és csak lassan megy előre. Arra azért jó volt (lesz), hogy időnként megmozgassam magam és nagyon ne tunyuljak el tavaszra.  Ezt a rövid utat is kicsit megéreztem most a hóban, szóval kifárasztott. Egy bringással találkoztam csak út közben a tó mellett.

 

Érdekes volt, hogy mindenki nézett a megtaposott hótól csatakos kerékpárúton, mintha valami csudát látnának!   :)  


Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#45
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Így utólag úgy vélem valószínűleg ez a menetirány a jobb mert a zöld túrístaút többet lejt mint emelkedik, főleg a Jenő kunyhó után és a piros a patak mentén fordítva. A patak mentén pont nincs sok értelme a lejtőnek mert folyton meg kell állni, az ösvényen viszont könnyít ha gurulsz és nem pedálozol mert úgy tudod állítani a pedálokat hogy ne érjen le/oldalról hozzá a lejtőnek/szikláknak, kissebb az esély hogy pedálózás közben beleakadsz valamibe. Ráadásul ha hideg van a patak mentén szétfagysz lefelé, így pont jó volt a klímaegyensúly :)

 

Cserébe viszont a hátsó váltó a rossz oldalon van (ami valójában nem volt probléma) és én általában a bal oldalon szállok le/fel ami ha kicsúszol és balra van a szakadék nem éppen előnyös :)



#46
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás

Köszönöm Balu az inspirációt, végre ellátogattam és nagyon élveztem a Spartacus ösvényt :)

 

 

Hú ez szép és bevállalós út volt! 

Ahogy elnéztem, nem is a Spartacus ösvény volt itt a legkeményebb rész hanem a pataknál a sok sziklás rész az átkelésekkel.

 

A spartacusnál a felső hegyoldalból kiállnak sziklák ami könnyen meglöki a pedált és letaszíthatja a biciklit, ezt már mondta más is, hogy azért rizikós ott nyeregben végig jönni. Azon lepődtem meg a leginkább, hogy alig volt ahol le kellett szállnod. A legtöbb olyan részen ahol én csak gyalog vittem emelve a biciklit, ott szinte átmentél a legtöbb helyen. Igaz én felfelé mentem Visegrád felől, de lefelé sem vállaltam volna be ott nyeregben ülve.  :)  Szóval klassz volt a videó is. Kössz!


Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#47
szak

szak

    vendég

  • fórumtag
  • 350 hozzászólás

Köszönöm Balu az inspirációt, végre ellátogattam és nagyon élveztem a Spartacus ösvényt :)

Ez nagyon tetszett! Egészen durva részek is vannak az útvonalon.



#48
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Köszönöm Balu az inspirációt, végre ellátogattam és nagyon élveztem a Spartacus ösvényt :)

 


  • Balu1 kedveli ezt

#49
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás

Igen, a cinkből mint írja, "napi táplálkozási beviteli referencia érték 150%-át fedezi.

Szóval pótolom rendesen, többek között a cinket is.

Kössz az ötletet, de akkor ez megoldott nálam.   :)

 

..a vasból viszont csak 29%-ot fedezi az aktivál, ez érdekes.

Azt azért próbálom külön pótolni a túra előtt pár napig, mert talán a vörösvérsejtek száma nagyobb lehet tőle.

Először csak gondoltam, de úgy tűnik, hogy utána kicsivel könnyebben kapok levegőt és kevésbé fáradok.

A profiknál van ez a vérdoppoing, amikor leveszik a saját vért és a verseny előtt vissza adják a saját vértesteket többletnek.

Csak próbálkozom. Már amivel lehet itthon komolyabb kockázat nélkül.


Balu1 módosította - 2016. november 08. - 02:49

Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#50
j4ni

j4ni

    vendég

  • fórumtag
  • 330 hozzászólás
  • LocationBudapest

Igen arról.

A videónak az első fél percében éppen ott kapcsoltam be a kamerát a gyökeres rész közepénél, hogy azt is meg tudjam mutatni.

Ott jól láthatóan megakad a kerék és csak kicsit megemelve tudom tolni is tovább!

 

 

 

Szedek Béres Aktivál Seniort, abban sok minden benne van.

Azon kívül időnként veszek be Bérescsepp Extrát. Ezekben az is benne van.

 

Milyen tulajdonságát ismered a cinknek, amiért ajánlottad? 

http://www.webbeteg....lettani-hatasai

 

Többek között serkenti a hormontermelést és az inzulintermelést, tehát két a teljesítmény szempontjából kulcsfontosságú dolgot.

Én a porcerő és C-vitamin mellett Aktival MAX-ot szedek, abban emberes cink adag is van...

 

szerk:

látom, hogy az Actival Seniorban is van cink. Korábban utánaolvastam, túl lehet adagolni és akkor cifra mellékhatásai lehetnek...


j4ni módosította - 2016. november 07. - 17:19


#51
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás

A Prédikálószékre felmenő piros háromszögről beszélünk azon a ponton ahol egyszer csak nagyon meredek gyökeres lesz a pálya és jobbra pedig már a hegyoldal van?

Nekem 26"-os montival még sosem ment annak a résznek a kitekerése. Van egy pont, ahol olyan meredek lesz, hogy már egy kisebb gyökéren is pattan a gumi és megszűnik a tapadás.

 

Igen arról.

A videónak az első fél percében éppen ott kapcsoltam be a kamerát a gyökeres rész közepénél, hogy azt is meg tudjam mutatni.

Ott jól láthatóan megakad a kerék és csak kicsit megemelve tudom tolni is tovább!

 

 

Ha már úgyis mindent beveszel: cinket próbáltad már?

 

Szedek Béres Aktivál Seniort, abban sok minden benne van.

Azon kívül időnként veszek be Bérescsepp Extrát. Ezekben az is benne van.

 

Milyen tulajdonságát ismered a cinknek, amiért ajánlottad? 


Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#52
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.299 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

A Prédikálószékre felmenő piros háromszögről beszélünk azon a ponton ahol egyszer csak nagyon meredek gyökeres lesz a pálya és jobbra pedig már a hegyoldal van?

Nekem 26"-os montival még sosem ment annak a résznek a kitekerése. Van egy pont, ahol olyan meredek lesz, hogy már egy kisebb gyökéren is pattan a gumi és megszűnik a tapadás.

Akkor leszállok és tolni kell azon a részen, utána pár méterrel amikor nincsenek komolyabb gyökerek megint fel tudok szállni /egy fában megtámaszkodva/ és utána kitekerni. Igazság szerint még sosem próbáltam meg "lesz ami lesz" alapon (borulást is bevállalva) mert sosem éreztem úgy hogy reálisan meglehet. Annyira meredeknek érzem azon a rövid szakaszon, hogy gyökerek ide vagy oda, nem érzem azt, hogy a raceking tapadása elég tud ott lenni (1.7-1.8bar) és valamennyire kételkedem a saját burst-teljesítményeben is, pedig intervallumban egyébként jó vagyok.

 

Bosszantó, mert a teljes Pilis edzőkörömön (Lajosforrás -> Dobogókő -> Prédikálószék ami terep-mászás van benne, a többi aszfalt) az az egyetlen pont, ahol le _kell_ szállnom feltolni.

Ha azt a pár métert meg tudnám csinálni, akkor boldogabb ember lennék.

 

Lendületet tudsz venni az emelkedő alsóbb (szintén nagyon meredek) felén és azzal a lendülettel átküzdöd magad az alacsony tapadású gyökeres részen, vagy hogyan csinálod? Milyen gumik vannak fent mekkora nyomáson (ha nem szakmai titok)? 

 

üdv

J.

Igen, ez az a szakasz. 29-es MTB-im vannak már 4. éve, de anno a 26-ossal is ment. Guminyomás passz, talán 1.7-1.8 környéke, hátul már 2. szezont taposom 2.2-es RaceKinggel. Lendületet nem lehet venni túl sokat ott, izomból megy az ember - viszont nem teljes erőből. A nyomaték hatékony átvitele a talaj felé a cél. Az említett pár gyökér az egyedüli kritikus rész, Szerintem csak gyakorlás kérdése, a "majdnem hanyatt esés" érzése itt nem rémlik nekem. Nyereg elejére ülök, könyök lefelé, törzs előre hajlítva, kormányt csak nagyon lazán fogom ilyenkor, karizmok ellazítva.


  • Kisherceg kedveli ezt

#53
j4ni

j4ni

    vendég

  • fórumtag
  • 330 hozzászólás
  • LocationBudapest

Ha már úgyis mindent beveszel: cinket próbáltad már?

 


Szerintem leginkább a kihagyás után frissen újra kezdett kreatin teszi, na meg a HMB és utána a többi. :)


j4ni módosította - 2016. november 07. - 04:17


#54
j4ni

j4ni

    vendég

  • fórumtag
  • 330 hozzászólás
  • LocationBudapest

Kitekerhető az, 5-ből 4x menni szokott. Mikor nem, akkor épp eső volt vagy hó. :-)

 

A Prédikálószékre felmenő piros háromszögről beszélünk azon a ponton ahol egyszer csak nagyon meredek gyökeres lesz a pálya és jobbra pedig már a hegyoldal van?

Nekem 26"-os montival még sosem ment annak a résznek a kitekerése. Van egy pont, ahol olyan meredek lesz, hogy már egy kisebb gyökéren is pattan a gumi és megszűnik a tapadás.

Akkor leszállok és tolni kell azon a részen, utána pár méterrel amikor nincsenek komolyabb gyökerek megint fel tudok szállni /egy fában megtámaszkodva/ és utána kitekerni. Igazság szerint még sosem próbáltam meg "lesz ami lesz" alapon (borulást is bevállalva) mert sosem éreztem úgy hogy reálisan meglehet. Annyira meredeknek érzem azon a rövid szakaszon, hogy gyökerek ide vagy oda, nem érzem azt, hogy a raceking tapadása elég tud ott lenni (1.7-1.8bar) és valamennyire kételkedem a saját burst-teljesítményeben is, pedig intervallumban egyébként jó vagyok.

 

Bosszantó, mert a teljes Pilis edzőkörömön (Lajosforrás -> Dobogókő -> Prédikálószék ami terep-mászás van benne, a többi aszfalt) az az egyetlen pont, ahol le _kell_ szállnom feltolni.

Ha azt a pár métert meg tudnám csinálni, akkor boldogabb ember lennék.

 

Lendületet tudsz venni az emelkedő alsóbb (szintén nagyon meredek) felén és azzal a lendülettel átküzdöd magad az alacsony tapadású gyökeres részen, vagy hogyan csinálod? Milyen gumik vannak fent mekkora nyomáson (ha nem szakmai titok)? 

 

üdv

J.


j4ni módosította - 2016. november 07. - 04:19


#55
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás

"-Bikertigger- : kerítés kevéssé a simabőrűek miatt van. "

Ez tényleg érthető, biztosan finomak lennének az őzeknek szarvasoknak azok a fiatal hajtások.

Abban azért bízom, hogy nem a szép kilátásba telepítették az erdőt, azt a kis részt talán meghagyják nekünk.

-

 

"-Tekergek- : Na jó, de ez Danny McAskill, belőlük nem sok van. Amit ő csinál az a legek legje "

Igen, csak a különbözőségek miatt mutattam, hogy még a jóknál is előfordulnak jobbak.

-

 

"-Tekergek- : De lehet hogy csak javul a kondid :) "

Annyira gyakran azért nem megyek.

Szerintem leginkább a kihagyás után frissen újra kezdett kreatin teszi, na meg a HMB és utána a többi. :)

 

A kreatint amikor a kihagyás után elkezdem újra szedni, akkor mindig sokkal könnyebb egy ideig, aztán megint ki kell hagyni legalább egy (két) hónapra, hogy újra kezdéskor megint jó hatása legyen. Ez mindig így van nálam.

Amikor legelőször kipróbáltam (2004-ben), akkor is hihetetlen hatása volt. Szintén olyan helyen tudtam felmmenni vele, ahol máskor soha de később, hosszabb távú folyamatos szedés után  már ez nem volt olyan drasztikusan látványos, csak a következő kihagyás után, és mindig kb. az első két hónapban.

Még mielőtt valaki rosszul járna, a napi adag kreatint nem egyszerre kell bevenni, mert akkor meghajthat. Leglább 3-5 részre elosztva étkezések előtt sok folyadékkal nem okoz gondot és jól felszívódik. Pár nap alatt feltöltődik annyi a szervezetbe, hogy már van jó hatása. Mostanában azt próbálom, hogy csak a túra alkalomra kezdem el szedni előtte pár nappal, utána megint kihagyom.

 

A HMB viszont a bevétel után másfél órával hat legjobban és két óra alatt felére bomlik.

Szóval azt közben érdemes óránként pótolni mert csak rövid ideig hat, mint a citrulin-malát, ami az arginin termelés előanyaga, az is késlelteti a kifáradást. 

-

 

"-Tekergek- : Kemény vagy ahogy felcipelted a legnagyobb elemlámpát a környéken "

Ó kössz.  Igen, vittem a "közvilágítást" magammal  :)

Az a bicaj mindenfélével együtt van vagy húsz kiló! 

Komplex edzés program súlyemeléssel. :)

-

 

"-tekergek- : elfelejtetted kivágni hogy te MIG21-el doppingolsz "

Nevetni fogsz, van amikor viszek magammal olyant is mert koffein van benne! :)

Ha bár van nálam Biotech Koffein+Taurin kapszula arra az esetre amikor már fáradok.

 

Fel szoktam készülni az útra. Kajának csak müzliket viszek, mert ha komolyabbat ennék akkor utána nem tudnék úgy tekerni, mert az emésztés olyankor átveszi a keringés egy részét és kevesebb ellátás jut az izmokhoz.

Ettől elnehezedik a láb, legalább egy órára. Már régebben tapasztaltam. Azóta nem eszem komolyabb kaját út közben, csak olyant amiből kevés is gyorsan ad energiát. Na meg a fehérje pótlásnak a három építőelem aminosav keverékét a BCAA -t. Az azonnal felszívódik és nem kell emészteni.


Balu1 módosította - 2016. november 05. - 04:11

Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#56
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.258 hozzászólás

kerítés kevéssé a simabőrűek miatt van.

tarvágásokat (bocs erdőfelújítás) szokják körbe keríteni, ha a sarjakat folyamatosan lezabálnák a helyi jószágok sose lenne cserjésnél magasabb erdő a területen.


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#57
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Itt van egy ilyen és ahogy azt műveli...

 
Na jó, de ez Danny McAskill, belőlük nem sok van. Amit ő csinál az a legek legje, azt a fatönkön átcsúszósat asszem 300-szor próbálta mire sikerült. Martyn Ashton is ilyen, csak ő mostában kerekesszékben tolja.. A RB Rampage-on csak azon csodálkozom hogy még nem volt haláleset, mert nagyon arra hajaznak. Nagyon messze van a Túrák Magyarországon topik-tól :) Egyébként fent van a YT-on is.
 

Az volt az érdekes, hogy ott eddig még soha nem tudtam feltekerni. Azelőtt sok rövidebb szakaszokban tudtam pihenőkkel feltolni.

 

De lehet hogy csak javul a kondid :)

 

Azt a ronda háló kerítést nem tudom minek kellett ott kifeszíteni..   :unsure:

 

Azon keresztül kameráztam, elég rossz helyen van. Lehet hogy azért rakták oda mert az első jó kilátás a Dunakanyarra azon az úton, ne szemeteljék tele az útfélt az ott megálló túristák vagy ilyesmi. Akkora rekettyés van alatta hogy abból nehéz kibányászni a mindenféle csokis papirokat.

 

Arról nem készült kép, mert siettem, hogy nehogy rám sötétedjen, mielőtt felmegyek a kilátóba, onnan is látsszon valami.

 

Kemény vagy ahogy felcipelted a legnagyobb elemlámpát a környéken :)

 

 

Igaz, hogy szedek étrend kiegészítőket.

 

Hja, sok a duma, elfelejtetted kivágni hogy te MIG21-el doppingolsz :D



#58
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás

Lentebb írom, hogy "láttam már sok videót, ahol tényleg hihetetlennek tűnő dolgokat művelnek".

Itt egy ilyen, és a táj is valami csodálatos és túrának se lehet rossz. Itt van egy ilyen és ahogy azt műveli...

A linket a facebookon nyitja meg. Ha nem indulna el, akkor a facebook felületre kellene beilleszteni.

 

https://www.facebook...57777080150352/

Ez az amit szerintem többünknek is nehéz elképzelni hogy képes erre. 


Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#59
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás

Igen, nem vagyunk egyformák. Na de megpróbálok mindig valamennyit fejlődni, habár

benneteket, nekem profikat úgysem foglak utolérni. :) Tudom vannak még annál feljebb is fokozatai

a bringázásnak.

Láttam már sok videót ahol tényleg hihetetlennek tűnő extrákat mutatnak be, de

nekem az is szinte hihetetlenül hatalmas teljesítmény amiket itt sokszor olvasok tőletek, több ezer méteres szinteket egy túrán belül és hasonlóak. rl.gif


Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#60
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.299 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Kitekerhető az, 5-ből 4x menni szokott. Mikor nem, akkor épp eső volt vagy hó. :-)


  • j4ni kedveli ezt