Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Túrák Magyarországon

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
18574 hozzászólás a témában

#1
cobranco

cobranco

    vendég

  • fórumtag
  • 533 hozzászólás
Eger, Felsőtárkány, Szarvaskő, Szilvásvárad, mind országosan is jól hangzó, ismert nevek. A környék bejárása felejthetetlen élményt nyújt az idelátogatóknak. Egy évszakokon átívelő kerékpártúra keretében bejártuk a környéket, sorba véve mind az természeti, mind az épített látnivalókat, az eseményeket egy, több idősíkon futó útifilm formájában rögzítettük. E monumentális „roadmovie” utolsó darabját ajánlom mindenki szíves figyelmébe.
 
Útvonal: Lak völgyi tó-Bélapátfalva-Monosbél-Szarvaskő/Szavaskő-vára/-Major tető-Almár-Felnémet-Eger-Felsőtárkány-Barátvölgy-Tamáskút-Keskenybükk-Tölgyers orom-Bányahegy-Lillafüred

 


  • peppe kedveli ezt

Túráim,videók itt: http://cobranco.hu


#2
cobranco

cobranco

    vendég

  • fórumtag
  • 533 hozzászólás
A Bükk-hegység az egyik legnépszerübb turisztikai célpont Magyarországon.Azon kívül, hogy itt találhatók az ország legmagasabb csúcsainak nagy része, változatos domborzati formái is egyedülállóak. Ezúttal a hegység délnyugati része kerül górcső alá, egyfajta virtuális szalagra fűzve, kerékpártúra keretében, érintve néhány ismert és kevésbé ismert, különleges helyszínt.
Tartalom: A mai epizódban kalandoraink igazi vadontúrára vállalkoznak, a cél pedig nem más, mint kishazánk egyik legszürreálisabb ember alkotta helye, ahol a „holdbéli táj” kifejezés nemcsak, hogy új értelmezést nyer, de rémísztő valósággá is válik.
Útvonal: Bányahegy-Nagymező/Bükk-fennsík/-Olaszkapu/850m/-Sár-réti vadászház-Káposztáskert-Őrkő/880m/-Kásáskő-Bélkőnyak/815m/-Bélkő bányaudvar-Simon vára-Régi kőfejtő-Cisztercita apátság-Lak völgyi tó

 


  • kalaius kedveli ezt

Túráim,videók itt: http://cobranco.hu


#3
cobranco

cobranco

    vendég

  • fórumtag
  • 533 hozzászólás

Egy blogbejegyzést ajánlanék a kedves olvasók figyelmébe,amit,jobb híján ide dobok be :)  Az egyik ismert,komoly kínálattal és nem utolsósorban remek árakkal rendelkező kerékpár alkatrész forgalmazó webshop honlapján jelent meg.Túl azon,hogy egy része rólam szól,ami külön megtiszteltetés, egy-két praktikus technikai-műszaki információ is elhangzik pár sorban a túrafelszerelésekről, egyszerűen és lényegre törően.

 

https://www.bikedisc...par-tura-filmek


Túráim,videók itt: http://cobranco.hu


#4
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás

Épp most hallottam egy oldalról, ahol mobilos túratervező app témakörben lehet nézelődni. Még én is csak most nézem először, nem tudok többet róla, de érdemes megnézni. 

http://www.turistama...vezo-oldal.html

 

"A Természetjáró a belföldön utazást tervező legszélesebb közönségnek szól a rendszeres túrázóktól az alkalmi kirándulókig. Célunk, ahogy a szlogen is jelzi, hogy nem csupán a gyalogtúrázóknak, hanem a kerékpárosoknak és a vízitúrázóknak is hasznos tartalommal, újabb célpontokkal szolgáljunk."


Balu1 módosította - 2019. február 08. - 16:44

Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#5
cobranco

cobranco

    vendég

  • fórumtag
  • 533 hozzászólás

Sokan kifogásolják/megjegyzem,jogosan!/,hogy mindig a „világvégére”járunk,a hazai tájak háttérbe szorulnak.Nos,most kompenzálok,egy korábbi ígéret teljesítése következik.

A Zemplén, nemcsak az ország egyik legszebb hegysége,hanem érintetlensége,vadregényes mivolta miatt sportszempontból is komoly kihívás.Egy,a régi klasszikus bringatúrák hangulatát idéző, intenzív nap története következik,a háttérdíszletet pedig a szemkápráztató őszi színek kavalkádja biztosítja:

 

 

Útvonal:

Vilmány-Hejce-Fehérkút-Sólyomkő-Borsóhegy-Dobogó nyereg-Soltészkút-Amadé vára-Potácsház-Telkibánya-Mátyás király kútja-Nagybózsva-Emberkövek-Feketehegyi nyereg-Dredő völgy-Kishuta-Kemence patak-Kőkapu-Komloska völgy-Gerendás rét-Tolcsva völgy-Háromhuta/Újhuta+Középhuta+Óhuta/-Huta patak völgye-Regéci nyereg-Regéci vár-Regéc-Fóny-Vilmány

 

Képes túrabeszámoló:

http://www.cobranco....molo_17zem.html

 

Fotoalbum:

https://www.facebook...=1&l=6174a6fa46

 

Térkép/Map:

https://drive.google...Jq9&usp=sharing

 

Kellemes Karácsonyi Ünnepeket kívánok mindenkinek!


  • peppe és Rabbit kedveli ezt

Túráim,videók itt: http://cobranco.hu


#6
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás

Ilyent egy Beer grils filmben vagy egyik youtube videóban láttam, azt hiszem. Régi láncfűrész lánc volt bele tekerve tároláshoz egy hengeres falú lapos dobozba és kettő fém pálca tartozott hozzá. A pálcákat a szélső szemekbe kellett dugni és meg volt a fogantyú. Csak a kezet törhette, a vékony fém rúd húzás közben, ha kesztyű nélkül fogták.

 

Közben rákerestem kíváncsiságból a "kézi láncfűrész" szavakra és ez jött találatként. Ennek már jó fogantyúja is van.

https://www.ajandek-...kezi-lancfuresz 

 

Igasz, nem erdő irtásra, de vadkempingezésnél akár szükség is lehet rá  :)


Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#7
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Azt inkább szóviccnek szántam a lánc fűrészre és a bringa láncra asszociálva, miközben láttam, hogy minden fa és ág elég állt egyes részeken. :)


Nemrég láttam olyat hogy övre csatolható láncfűrész, ilyen minimalista kézi, tényleg úgy néz ki mint egy bringás lánc, két hurokkal a végeken hogy meg lehessen fogni, azt lehetne vinni, csak nem raknám fel ha elszakad a másik  :D



#8
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás

Azt inkább szóviccnek szántam a lánc fűrészre és a bringa láncra asszociálva, miközben láttam, hogy minden fa és ág elég állt egyes részeken. :) 

Azért is tettem oda a nevetés szimbólumot. 

 


Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#9
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Hát ha leállok fűrészelni sose érek haza :) Az az egy keresztbeálló a HHH végén nem zavar, jó a technika gyakorlására is.

 

A Remete-hegyen viszont nem tudom hozzá lehet e egyáltalán nyúlni mert asszem fokozottan védett terület.



#10
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás

Látom, a HHH-ra láncot vittél, de fűrészt nem, mielőtt bekeveredtél a sűrűjébe! :D 

Előfordul ilyesmi tekergés közben velem is. Tényleg találó a nick neved. :)


Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#11
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Hármas-határ-hegy, Remete-hegy túra:

az eleje olyan edzőkörös, aztán ráérős, aztán megint száguldós :)

 



#12
peppe

peppe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 312 hozzászólás

Túra a Pilisben: Bp. - Szentendre, Pap-rét, Vörös-kő, Tahi - Bp.

 

 

Köszi!

 

Bejött, ez olyan eltekergek bármerre csak aszfalton minél kevesebbet.. volt benne újdonság.


  • Tekergek kedveli ezt
a második p néma!

#13
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Túra a Pilisben: Bp. - Szentendre, Pap-rét, Vörös-kő, Tahi - Bp.

 


  • peppe kedveli ezt

#14
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Laza Velencei tó környéke sötétedésig :)

 



#15
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás

Ezek szerint csak én láttam először ilyen színben világítót,

Már lehetnek egy ideje ilyen "melegfehér" led divatot követők ezek között is :D  ...mintha a divaton múlna. :) 

 

Ha közelebb lett volna és nem a kullancsoson túl, akkor részletesebb képet tudtam volna róla készíteni. Telefonnal fényképeztem, azért nem tudtam rázoomolni. Habár volt nálam kicsi, elé felrakható teleoptika, de a sötétben azt még kihalászni.. majd talán legközelebb.

 

Azon csodálkozom, hogy kézből éjszaka ilyen bemozdulás nélküli kép készült róla, pedig ez egy régebbi Samsung Galaxy S4, amivel fotóztam. Igaz, be volt kapcsolva a rázkódásvédelem, de ennyire hatásosan működne..

 

Egyébként próbáltam neki villogni a fényemmel, hátha felkapcsolja a nagy fényerőt ő is,

 de nem, csak pislákolt tovább. :)  Egyébként tényleg baromi erős volt amikor először megláttam.

 

Ha az előnyt jelentene nekik, akkor a természet biztosan növesztett volna hozzá egy tükröt is. :D


Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#16
peppe

peppe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 312 hozzászólás

Vasárnap jártam Prédikálószéknél és visszafelé, Sikáros után, a Szentlászlói leágazás és Dömörkapu között baloldalon valami nagyon fényes fehér pöttyöt láttam az erdő szélén. Először beugrott, hogy szentjánosbogár, de az zöldeskéken szokott világítani. Ez a valami meg olyan színű volt mint egy melegfényű huzallábas led. A jobb oldalon megszoktam, hogy bizonyos távonként vannak fényvisszaverők feltéve az erdőszéli fákra, de ez más volt, kicsi és pontszerű. Kicsit túl mentem rajta, aztán nem hagyott tovább menni a kíváncsiság és vissza mentem megnézni mi lehetett az. 

 

Amikor vissza értem, már csak alig világított halványan. A fotón is így látszik, halványan.

Az út széle mellett az árok túloldalán, talán egy méterre lehetett az árokban lévő kullancsos dzsindzsás szélétől, így nem tudtam közelebbről szemügyre venni, de így is sikerült messzebbről lefotózni a fényét.

 

 Ilyen színű szentjánosbogarat még nem láttam. 

Sőt arrafelé még egyáltalán nem láttam ilyen világító bogarakat, pedig eléggé kedvelem azt a környéket és sokat jártam már arra sötétben is.

 

Látott arra már valaki ilyen sárgásfehéren világító szentjánosbogarat vagy akár zöldeskéket?

 

169sztjanosbogar....jpg

 

A kép közepén a kerékpár közepe fölött egészen kicsiben lehet látni, de nagyítva kitettem a jobb felső sarokba a körbe. pont ilyen színe volt a valóságban is.  Ebből a képből is látszik, hogy már alig derengett valami fény az égen.

Biztos lemerülőben volt már :)

Valszeg olyat láttál amit én is korábban, annak mintha két kis hasáb formájú zöld/zöldesfehér ledje lett volna, meglepően erős, tényleg mint két led valami régi rádiósmagnóban.

Egyszer lattam egyet a Kissvábhegyen, és talán tavaly volt, hogy a Jánoshegyen, Normafa és Kilátó között a kisimított fehér murvás út mellett tobzódtak, százával-ezrével. Egy héttel később már semmi. Rövid lehet a tenyészidejük / készenléti idejük.


  • Balu1 kedveli ezt
a második p néma!

#17
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás

Vasárnap jártam Prédikálószéknél és visszafelé, Sikáros után, a Szentlászlói leágazás és Dömörkapu között baloldalon valami nagyon fényes fehér pöttyöt láttam az erdő szélén. Először beugrott, hogy szentjánosbogár, de az zöldeskéken szokott világítani. Ez a valami meg olyan színű volt mint egy melegfényű huzallábas led. A jobb oldalon megszoktam, hogy bizonyos távonként vannak fényvisszaverők feltéve az erdőszéli fákra, de ez más volt, kicsi és pontszerű. Kicsit túl mentem rajta, aztán nem hagyott tovább menni a kíváncsiság és vissza mentem megnézni mi lehetett az. 

 

Amikor vissza értem, már csak alig világított halványan. A fotón is így látszik, halványan.

Az út széle mellett az árok túloldalán, talán egy méterre lehetett az árokban lévő kullancsos dzsindzsás szélétől, így nem tudtam közelebbről szemügyre venni, de így is sikerült messzebbről lefotózni a fényét.

 

 Ilyen színű szentjánosbogarat még nem láttam. 

Sőt arrafelé még egyáltalán nem láttam ilyen világító bogarakat, pedig eléggé kedvelem azt a környéket és sokat jártam már arra sötétben is.

 

Látott arra már valaki ilyen sárgásfehéren világító szentjánosbogarat vagy akár zöldeskéket?

 

169sztjanosbogar....jpg

 

A kép közepén a kerékpár közepe fölött egészen kicsiben lehet látni, de nagyítva kitettem a jobb felső sarokba a körbe. pont ilyen színe volt a valóságban is.  Ebből a képből is látszik, hogy már alig derengett valami fény az égen.


  • Kisherceg kedveli ezt

Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#18
mof

mof

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.297 hozzászólás

sziasztok! előre is bocs a részleges off-ért!

 

Nagykanizsáról mennék bringával meglátogatni a Mariborban ösztöndíjjal sínlődő barátnőmet. Kocsival többször jártunk már erre, viszont tekerve nem biztos, hogy ugyan azt az utat szeretném... Szóval a kérdésem, merre lépjem át a határt, ha a leggyérebb forgalomban szeretnék tekerni? 

Köszi!



#19
cobranco

cobranco

    vendég

  • fórumtag
  • 533 hozzászólás

Az utóbbi időben nem vittem túlzásba a hazai videók publikálását,a most következő is szinte napra pontosan majdnem két éves,mondjuk úgy,egy kis hiánypótlás a múltból.

Bár itthon viszonylag gyakran járok terepre,ezeknek a túráknak a filmes rögzítésére ritkán kerül sor.

Egy mozgalmas áprilisi nap videós dokumentációjából pár filmkocka már évekkel ezelőtt felkerült,most itt a „taknyolós videó” vágatlan verziója, fogadjátok szeretettel:

 

 

Útvonal:

Jósvafő-Kecső vülgy-Kecovo-Silická Brezova-Silice-Silicei fennsík-Rakyta-Dievcanska skala-Koliba soroska-Körtvélyesi kilátó-Hárskút/Lipovnik/-Várhosszúrét/Krasnahorká Dlhá Luka-Jólész/Jovice/-Rozsnyó/Roznava/-Berzéte/Brzotin/-Plesiveská planina-Slavec-Pelsőc/Plesivec/-Gömörhosszúszó/Gemerská Dlhá Ves/-Domica-Aggtelek-Vörös-tó-Jósvafő

 

Fotoalbum:

http://indafoto.hu/c...nai_karszt_2016

 

Térkép:

http://cobranco.hu/t...rror.2015..html

 

Jó szórakozást!


  • Balu1, Rabbit és Procolus kedveli ezt

Túráim,videók itt: http://cobranco.hu


#20
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás

Nagyon komoly túrákat teszel mostanában!


Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..