Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Vázak CC/FR/DH/4X - általános eszmecsere (archív #1)

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
13292 hozzászólás a témában

#1
zOrg

zOrg

    exgépész

  • fórumtag
  • 5.740 hozzászólás
Folytatás ITT.
"In idem flumen bis non descendimus"

#2
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Az ár másodlagos szempont. És AM-nél keményebb bringa kell.
Egyébként meg a KONA az ISTEN!!!

na végre hogy rájöttél Drusza ...:)
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#3
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás

Konat akar, ne b@szogasd ;) :D

Az ár másodlagos szempont. És AM-nél keményebb bringa kell.
Egyébként meg a KONA az ISTEN!!!:D:D


#4
Vole

Vole

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.561 hozzászólás
Konat akar, ne b@szogasd ;) :D
Ride fast or be last!
I`m as fast as nobody!

#5
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

csak nekem már kevés.


az ára kevés? ;) mert a többi nem hiszem... fox float r, 150 mm rugóút.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#6
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás


1) igen
2) nem vagyok mindba biztos, a felsoroltakon kivül még az azonic tuti és a turner lehetséges
3) igen.

lehet wheeler hornet 30-as vázam lesz.

Köszike. Jó az a Wheeler, anno nekem is ajánlottad, csak nekem már kevés. Láttam élõben is a "darazsat". Tetszett.


#7
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

ez mikori dawg dee-lux?
mert kezemben egy 2005-ös x-factor magazin, és ott 13.1-nek írják

nem kell mindent elhinni :)
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#8
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

Köszönöm, de lenne néhány kérdésem:

1., Azt írod, hogy a horst link megoldás létrejöttét követõen "elkezdõdik a specialized fsr bicikli gyártása", majd az 1998-as liszenszvásárlás után "létrejön az fsr rendszer. Ezek szerint 1991-1998 között az FSR a horst linkes technikát jelenti a Specialized-nál, majd 1998-ban a liszenszvásárlás után módosítják a technikát, és innentõl kezdve beszélünk horst linkrõl és FSR-rõl.
2., Az tudható, hogy kik vásárolták meg a horst link liszenszet, és pontosan melyik nyolc cég az FSR-t?
3., A liszenszvásárlóknak mindkét rendszer után fizetniük kell, és csak az USA-ban eladott vázak után?


1) igen
2) nem vagyok mindba biztos, a felsoroltakon kivül még az azonic tuti és a turner lehetséges
3) igen.

lehet wheeler hornet 30-as vázam lesz.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#9
ggx

ggx

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.613 hozzászólás
ez mikori dawg dee-lux?
mert kezemben egy 2005-ös x-factor magazin, és ott 13.1-nek írják

#10
nkarcsi

nkarcsi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.380 hozzászólás
http://pinkbike.com/...ew&image=703270

Ez milyen váz?

#11
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Nem Bear,csak azt akartam,amíg ki nem derült h már nem van. :-/ De a Dawg lényegileg ua.

13.7 ez a Dawg Dee-Lux Bikemagos adata,feltételezem róla,hogy mért.A sima Dawg volt 13.9 ugyanitt.
Nekem ugyan nem FFloat 100R villa lesz az orrában,de súlyra ugyanannyi a Judy SL is a WW szerint,és nálam az már bizonyított,tökéletesen megfelel.
Igazából csak 1féleképp tudok eltérni gyári alkatrész súlyától felfelé,ha a Psylot rakom bele, az +300gr (2 kg)

végülis olyan 3000-3100 g körül van a váz taggal..(a 4"-t mozgó)
méretben meg sztem egyel kisebbet mint merevbõl...úgy van méretezve...
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#12
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
azert adom el a asxet, mert nem hasznalom ugyse. Mostanaban legalabbis nem. Majd ha kell valami, es gazdag leszek [:)] akkor veszek valami ujabbat mondjuk

Feltöltött kép
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#13
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
Nem Bear,csak azt akartam,amíg ki nem derült h már nem van. :-/ De a Dawg lényegileg ua.

13.7 ez a Dawg Dee-Lux Bikemagos adata,feltételezem róla,hogy mért.A sima Dawg volt 13.9 ugyanitt.
Nekem ugyan nem FFloat 100R villa lesz az orrában,de súlyra ugyanannyi a Judy SL is a WW szerint,és nálam az már bizonyított,tökéletesen megfelel.
Igazából csak 1féleképp tudok eltérni gyári alkatrész súlyától felfelé,ha a Psylot rakom bele, az +300gr (2 kg)

#14
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Teljesen fel vagy spannolva az új vázzal kapcs.
13.7 a Dawg Dee-Lux gyárilag,és azt számoltam,h min. leugrik róla 152gr. az Avidra váltás miatt,154gr. kerekenként a külsõkrõl,hváltóval és váltókarokkal ~100g.,felnivel 30gr. kerekenként + még az olyan cuccok,h full acél golyós kcsapi helyett CK, "superlight" B+ mono,RF és USE kiegészítõk,Deore cuccok helyett Sram X9...
Csak amit eddig kiszámoltam súlycsökkenés lesz ~720 gramm,és ez fõleg keréknek a kerülete (felni és gumma,tárcsa) ill. rugózott tömeg (hváltó,féktest)
A Novatec agyak helyett kellene talán FRM vagy AC.

Kala az a 13,7 mért vagy gyári adat ? mert ha gyári nyugodtan adj hozzá fél kilót...amúgy sztem bear-bõl a legkönnyebb még használható cuccokból lehet 12,5 -12,7 kg-os gépet építeni...(lásd az én dawg tervezetemet)
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#15
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
Jól van, a lényeg, hogy értitek :)

#16
Begbie

Begbie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.228 hozzászólás

Csak amit eddig kiszámoltam súlycsökkenés lesz ~720 gramm,és ez fõleg keréknek a kerülete (felni és gumma,tárcsa) ill. rugózott tömeg (hváltó,féktest)


Ez pont a rugózatlan tömeg, csak hogy a sok gépész be ne szóljon! J Persze, tényleg a legjobb ezt csökkenteni. (a kerekek is ide tartoznak)
Like a rock...

#17
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
Teljesen fel vagy spannolva az új vázzal kapcs.
13.7 a Dawg Dee-Lux gyárilag,és azt számoltam,h min. leugrik róla 152gr. az Avidra váltás miatt,154gr. kerekenként a külsõkrõl,hváltóval és váltókarokkal ~100g.,felnivel 30gr. kerekenként + még az olyan cuccok,h full acél golyós kcsapi helyett CK, "superlight" B+ mono,RF és USE kiegészítõk,Deore cuccok helyett Sram X9...
Csak amit eddig kiszámoltam súlycsökkenés lesz ~720 gramm,és ez fõleg keréknek a kerülete (felni és gumma,tárcsa) ill. rugózott tömeg (hváltó,féktest)
A Novatec agyak helyett kellene talán FRM vagy AC.

#18
rocsipeti

rocsipeti

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.770 hozzászólás

A jamis nekem is nagyon tetszik. Azt lehet kapni nalunk?


nem, de megoldható.

#19
iljicS

iljicS

    zsonglõr

  • fórumtag
  • 6.613 hozzászólás

Valaki tudna pontos súlyt mondani a Kona Stab supreme 2005 vázra. Van egy a datom 5960g, de nem tudom, hogy ez floaterrel, aggyal, taggal értendõ-e? Csak ezért nem akarom szétkapni, de érdekelne csak a váz súlya?


Valószínüleg taggal és floaterrel, de agy nélkül értendõ.

Mer' egy állat vagyok !

Three attributes of a good mountaineer are high pain threshold, bad memory, and ... I forget the third.


#20
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
Bruce:
Authort eleve nem is néztem mert itthoni új váz esetén nekem csak Neuzer és Factor,esetleg Velo és Cseke jöhetett szóba.
A Nico-t láttam én is,de... röhögni fogsz,de a korán kívül nem jelentett volna elõrelépést a Jamishoz képest:)
még a csõszett is uaz :D
Nem mondom, hogy olyan könnyen le tudnám gyilkolni a Nicot,de már döntöttem a kicsit aggresszívebb irány mellett.

Az "új" Jamisoknak az 1ik legnagyobb hátránya a szememben az az,ami az NRS-é is - yobb szeretem a hagyományos csapágyat.
Tjah meg,h macerás a beszerzésük...