Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Rugóstagok (nem teleszkópok) - általános eszmecsere

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
5897 hozzászólás a témában

#41
kopi0310

kopi0310

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás

Nagyon köszönöm zeezoltano!



#42
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

A scott sparkomban ugyan ilyen volt nekem is mozgott kicsit de nem zavart. Holnapra rákérdezek az egyik csapattársamnak akinek bringaboltja van szintén vannak ilyenek a családban.


Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#43
kopi0310

kopi0310

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás

Üdv!

Vettem egy Focus Super Bud montit, amiben egy DT-Swiss Scott Nude Tc tag van. Működés szempontjából tökéletes, viszont nem tudom, hogy mennyire normális az, hogy a tagot a tengelyen jobra, és balra kb. 2cm-t el lehet fordítani a felfüggesztési tengely mentén. A tag a tengelyeken nem kotyog, nem lötyög, csak ide oda lehet fordítani. Esetleg a váz, és a tag közötti távtartók koptak ki? Volt pár biciklim, de ilyen jelenséggel még nem találkoztam....vagy ez teljesen normális? Ha ez hiba, akkor hol érdemes keresgélnem hozzá alkatrészt? A képen nem az enyém van!NudeTC_09112007.jpg



#44
kcssnorbert

kcssnorbert

    fórumtag

  • fórumtag
  • 48 hozzászólás

valaki meg tudja fejteni e között a 2 között mi a különbség :

 

https://www.sram.com...ducts/deluxe-rl

 

 

https://www.sram.com...ducts/deluxe-rt

 

 

köszi

Elvileg az egyiknek (RL) Open/lock másiknak (RT) Open/Pedal állása van a csillapításnak. Csak a hivatalos oldalon, mintha rossz lenne...

 

http://www.mtb-news....etric-standard/


kcssnorbert módosította - 2016. szeptember 05. - 14:32


#45
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

valaki meg tudja fejteni e között a 2 között mi a különbség :

 

https://www.sram.com...ducts/deluxe-rl

 

 

https://www.sram.com...ducts/deluxe-rt

 

 

köszi


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#46
löpapp

löpapp

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 406 hozzászólás

bikerből el fognak hajtani.

 

amúgy meg gege911 kolléga itt a forumon. ha itt nem olvassa akkor

 a cannondale klub a faszbúkon, E. Gergő

Köszönöm szépen a gyors választ :)



#47
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Sziasztok!

A bringámban egy RockShox Monarch RL tag van és akárhány bárra van fújva, szép lassan beesik.Tud valaki segíteni, hogy mi lehet a baj?Hová érdemes vinni szervizbe?Vagy egyenesen Biker?

Előre is köszönöm :)

bikerből el fognak hajtani.

 

amúgy meg gege911 kolléga itt a forumon. ha itt nem olvassa akkor

 a cannondale klub a faszbúkon, E. Gergő


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#48
löpapp

löpapp

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 406 hozzászólás

Sziasztok!

A bringámban egy RockShox Monarch RL tag van és akárhány bárra van fújva, szép lassan beesik.Tud valaki segíteni, hogy mi lehet a baj?Hová érdemes vinni szervizbe?Vagy egyenesen Biker?

Előre is köszönöm :)



#49
mezogy

mezogy

    vendég

  • fórumtag
  • 33 hozzászólás

Valakinek nincs  elfekvőben STS hez rugóstagja? 



#50
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.232 hozzászólás
  • LocationSvájc

Sziasztok!

Építek egy all mountain bringát. Kaptam a vázhoz egy manitou metel r tagot. Szeretnék benne olajat cserélni, mert valószínűleg még sosem lett szétszedve. (nagyon lassú a visszaút, maxon kitekerve is, gondolom a 10 éves olaj a gond). Pont ilyen, ezzel a rugóval:

Manitou%20Metel%20R%20rug%C3%B3stag.jpg?

Nem akarok benne kárt tenni, inkább megkérdezném, hogy a bal oldali végét kell letekerni, úgy kell szétszedni?

Otthon van 5w-s motorolaj, azt használhatom-e hozzá?

Üdv, 

első körben nézz egy robbantott abrát
bal részt le sem kell venni
ifp mélység kritikus


fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#51
Facs

Facs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 488 hozzászólás

Sziasztok!

Építek egy all mountain bringát. Kaptam a vázhoz egy manitou metel r tagot. Szeretnék benne olajat cserélni, mert valószínűleg még sosem lett szétszedve. (nagyon lassú a visszaút, maxon kitekerve is, gondolom a 10 éves olaj a gond). Pont ilyen, ezzel a rugóval:

Manitou%20Metel%20R%20rug%C3%B3stag.jpg?

Nem akarok benne kárt tenni, inkább megkérdezném, hogy a bal oldali végét kell letekerni, úgy kell szétszedni?

Otthon van 5w-s motorolaj, azt használhatom-e hozzá?

Üdv, 



#52
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.232 hozzászólás
  • LocationSvájc

Sziasztok!

 

Lenne egy kérdésem! Van egy 2013-as Speci Epic fsr-em alu! Most volt csapágy cserén meg minden hasonlón, jó agy szívás volt vele, mert az egyik csavar fullra bevolt rohadva, nem tudni nálam vagy at előző tulajnál! Mindenesetre most megcsinálták hurrá hurrá! Kb 2 hónapig állt emiatt a szervízben mert azt a rhadt csavart nem lehetett kiszedni! De nem is ez a lányeg bár lehet!

Szóval azóta mentem pár maratont, meg terepen pár km-ert és észrevettem, hogy mintha lenne egy icipici kottyanás kattanás a hátsó telóban, amikor mondjuk leteszem a földre a kereket, akkor bezörög illetve ha lefogom a hátsót és emelgetem a nyerget akkor érzem ezt a max 1mm-es es mozgást! Kezdjek parázni hogy valami nem jó vagy ez valamilyen szinten normális? Nem tudom hogy nőtt e ez a mozgás az elmúlt hetek alatt!

 

Illeve nem nagyon tudok viszonyítani, mert mielött bevittem kotyogott hátul elégsokminden!, De amikor elhoztam a szervízből full merevnek tűnt!

 

 

Tedd rá a kezed a forgáspontokra és keresd meg hol log, valszeg a tag rögzitési pontja lesz


fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#53
Sengakov

Sengakov

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 476 hozzászólás

Sziasztok!

 

Lenne egy kérdésem! Van egy 2013-as Speci Epic fsr-em alu! Most volt csapágy cserén meg minden hasonlón, jó agy szívás volt vele, mert az egyik csavar fullra bevolt rohadva, nem tudni nálam vagy at előző tulajnál! Mindenesetre most megcsinálták hurrá hurrá! Kb 2 hónapig állt emiatt a szervízben mert azt a rhadt csavart nem lehetett kiszedni! De nem is ez a lányeg bár lehet!

Szóval azóta mentem pár maratont, meg terepen pár km-ert és észrevettem, hogy mintha lenne egy icipici kottyanás kattanás a hátsó telóban, amikor mondjuk leteszem a földre a kereket, akkor bezörög illetve ha lefogom a hátsót és emelgetem a nyerget akkor érzem ezt a max 1mm-es es mozgást! Kezdjek parázni hogy valami nem jó vagy ez valamilyen szinten normális? Nem tudom hogy nőtt e ez a mozgás az elmúlt hetek alatt!

 

Illeve nem nagyon tudok viszonyítani, mert mielött bevittem kotyogott hátul elégsokminden!, De amikor elhoztam a szervízből full merevnek tűnt!



#54
SokadikX

SokadikX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 695 hozzászólás

létezik de a foxok inkább 250et

 

ha jól emléxem konás rendszerű meridád van, én azt akkor 100 kiló körül voltam 180-190 psi re fújtam. de tagot nem könyv alapján fújunk egyébként sem hanem beülést (magyarul sag)

Nem, Haibike-om van.

Az első villán van egy táblázat, hogy hány kilóhoz milyen nyomást érdemes beállítani kiindulásként. Valami ilyet kerestem volna a Fox RP2-höz is, de úgy tűnik, ilyen tábla nem létezik.

A komfort fokozat beállítása már nem gond, bár nem szoktam méricskélni. Csak túl soknak tűnt az első villa 100-110-es nyomásához képest a hátsó 150, a fórumokon talált max. 300psi meg végképp...

 

 

-----

Más: úgy két és fél szezont tekertem végig a rugóstag karbantartása nélkül (terepen nem nagyon jártam vele), közte kb. három év szünettel, két részben (1 évig használtam, két év szünet, megint egy év használat, és újabb egy év szünet) tekerek vele kb. 50-100km-t?

Hogy pár ezressel többe kerül a karbantartás, az per pillanat nem érdekel. Csak  ne essen szét, ne kelljen 10-20km-ről hazatolnom... belefér vajon?



#55
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

 
Na jó, azt hiszem, nem kéne forgalomba mennem... :(
Bár cseppet gyanús amit találtam: létezik az, hogy 300psi-t is kibír egy rugóstag?

létezik de a foxok inkább 250et

 

ha jól emléxem konás rendszerű meridád van, én azt akkor 100 kiló körül voltam 180-190 psi re fújtam. de tagot nem könyv alapján fújunk egyébként sem hanem beülést (magyarul sag) állítunk be. ízlés kérdése, ilyen váznál 25-30 % közöttire . metódus :

tag nyitott állásánál , -falnak vagy valaminek támaszkodva ráülsz a bringára , mikor rajta van a súlyod a becsúszon lévő gumigyűrűt (ha már nincs meg akkor egy kötegelőt áthúzol rajta) feltolod a kamráig koppig és a lehető legkisebb bemozdítással leszállsz. megméred mennyit mozdult el a gyűrű, mivel a tagod útja 50 mm, 12-15 mm közötti értékre kell lennie. ha több ráfújsz, ha kevesebb "eresztesz".

ha csak aszfalton használod akkor elég 12-15% is.


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#56
SokadikX

SokadikX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 695 hozzászólás
 

Ha jár még erre élő ember: tudna valaki tippet adni, hogy régi (2008-as vagy 2009-es) Fox Float RP2 rugóstaghoz hol találok olyan leírást, amiben az ajánlott nyomásértékek is szerepelnek? Nem tudom, meddig merjem felfújni és nem találom a bringám papírjait. Ez még nem lenne gond, de a gyártó oldalán sem találok erre vonatkozó infót. Fogalmam sincs, 150psi az sok vagy kevés és per pill. ennyin áll.


Na jó, azt hiszem, nem kéne forgalomba mennem... :(
Bár cseppet gyanús amit találtam: létezik az, hogy 300psi-t is kibír egy rugóstag?

#57
SokadikX

SokadikX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 695 hozzászólás
Ha jár még erre élő ember: tudna valaki tippet adni, hogy régi (2008-as vagy 2009-es) Fox Float RP2 rugóstaghoz hol találok olyan leírást, amiben az ajánlott nyomásértékek is szerepelnek? Nem tudom, meddig merjem felfújni és nem találom a bringám papírjait. Ez még nem lenne gond, de a gyártó oldalán sem találok erre vonatkozó infót. Fogalmam sincs, 150psi az sok vagy kevés és per pill. ennyin áll.

#58
laciklon

laciklon

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 969 hozzászólás

Sziasztok!

Fox rugóstag 15.75-ös szélességben keresek tartós hardver kittet. Milyet javasoltok? A hagyományos teflonos persely alu betéttel elég hamar kikopik. A polimeres meg nem kapható ilyen keskeny kivitelben. Tűgörgősről van tapasztalat?

Köszönettel veszem, ha a beszerzési forrásban is tudtok segíteni!


Élj a mának! Nem baj ha a pokolra jutsz, mert ott egy csomó haverral fogsz találkozni......

http://laciklon.fotoalbum.hu/index

#59
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.232 hozzászólás
  • LocationSvájc

 

Itt van három kép, ami támpontot adhat a segítségnyújtáshoz.

 

DSCF5369_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
 

DSCF5370_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
 

missionexplodedview_www.kepfeltoltes.hu_
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

 

mivel a tag rögzitése eleve csapágyazott ha jol latom a himbában, ergo az atmenő csavarral illetve hézagolokkal "beszoritod" a tagot a két csapágy közé, igy a teflon perselyt ki KELL venni

 

üdv


fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#60
Batkamano

Batkamano

    vendég

  • fórumtag
  • 22 hozzászólás

Sziasztok,

 

Szereztem egy RockShox Rc3 Plus rugóstagot. Jó a mozgása, de van egy kis akadás amit nem tudom micsoda. Ha ráterhelek egy ideig bemegy, majd egy kicsit megszorul/akad, utána megy tovább. Ez most a plusz tartály nyitása, vagy egy tömítő gyűrű nem jó?
Esetleg levegős az olaj? Vagy kéne még bele kis kenőolaj?

Szerintetek?

 

Előre is köszi.