Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Rugóstagok (nem teleszkópok) - általános eszmecsere

- - - - -

  • Please log in to reply
5897 replies to this topic

#21
_Alex_

_Alex_

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,086 posts

mint az egyetlen otthoni DT taghoz értő ember mondom, mindenhez célszerszám kell, nehéz légteleníteni, fekete bevonat szeret megkopni.
ha működik nagyon jó, lock funkcio sokkal keményebb

Van vele szívás!
Remélem azért az utódod is konyít hozzá! :D


Balance a bike right, keep the pedals turning, forget about everything except right now...
Picasa _Alex_


#22
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13,225 posts
  • LocationSvájc

2. DT tagot szereltem be 2. össztelós bringába, így már 2. alkalommal tapasztalom, hogy messze felülmúlja a fox / rockshox márkákat.

Sokkal érzékenyebb és finomabb a rugózás, a zárás funkció meg csak előny egy enduro bringán is.

 

Ezért érdekelne miért van az, hogy szinte alig használják ezeket a tagokat mikor sokkal jobbak?

Lehet rövidebb az élettartamuk?

mint az egyetlen otthoni DT taghoz értő ember mondom, mindenhez célszerszám kell, nehéz légteleníteni, fekete bevonat szeret megkopni.
ha működik nagyon jó, lock funkcio sokkal keményebb


  • Atombike likes this
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#23
Atombike

Atombike

    vendég

  • fórumtag
  • 129 posts

2. DT tagot szereltem be 2. össztelós bringába, így már 2. alkalommal tapasztalom, hogy messze felülmúlja a fox / rockshox márkákat.

Sokkal érzékenyebb és finomabb a rugózás, a zárás funkció meg csak előny egy enduro bringán is.

 

Ezért érdekelne miért van az, hogy szinte alig használják ezeket a tagokat mikor sokkal jobbak?

Lehet rövidebb az élettartamuk?



#24
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,348 posts

Sziasztok! Nem tudjátok véletlenül, most hol dolgozik az a kerékpár szerelő, aki 2012-2013-ban a Kolosy tér közelében lévő Bikemen üzletben szerelt...? Magas srác, Kona bringával járt akkoriban, régebben dolgozott az X Factorban és a Probikeban is ha jól tudom.

Nagyon jó szerelő, ért a Fox és Speckó Braines tagokhoz is.

Szívesen vinném megint hozzá a bringákat, ha praktizál még valahol.

Őt nem ismerem, de ha nem leled meg, keresd meg Erdélyi Gergőt, otthon van a témában

 

Tel: 30/504-46-83


  • Alex007 likes this

#25
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,068 posts

Sziasztok abba kérnem a segítségeteket hogy van egy fox rp2 es tagom ezt szeretném felújítani házilag nagy nehezen ugy néz ki hogy tudok szerezni felújító készletet ez se volt egyszerű de még nem is biztos esetleg tudna valaki? A masik pedig ugye nekem nincs ithon nitrom a tagba jó akkor a levegő is bele? Viszont akkor az alsó szelepet ugye ki kell csereni de olyan viszont sehol nem találok esetleg tudtok ebbe segiteni? Vagy ha valaki tudna segíteni az egész felújításba az milyen összeg lenne? Köszönöm

Sokasodjatok mondá ISTEN  :D  :D  :D  :D


Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#26
Alex007

Alex007

    vendég

  • fórumtag
  • 114 posts

Sziasztok! Nem tudjátok véletlenül, most hol dolgozik az a kerékpár szerelő, aki 2012-2013-ban a Kolosy tér közelében lévő Bikemen üzletben szerelt...? Magas srác, Kona bringával járt akkoriban, régebben dolgozott az X Factorban és a Probikeban is ha jól tudom.

Nagyon jó szerelő, ért a Fox és Speckó Braines tagokhoz is.

Szívesen vinném megint hozzá a bringákat, ha praktizál még valahol.

 



#27
Péter

Péter

    újonc

  • fórumtag
  • 1 posts
Sziasztok abba kérnem a segítségeteket hogy van egy fox rp2 es tagom ezt szeretném felújítani házilag nagy nehezen ugy néz ki hogy tudok szerezni felújító készletet ez se volt egyszerű de még nem is biztos esetleg tudna valaki? A masik pedig ugye nekem nincs ithon nitrom a tagba jó akkor a levegő is bele? Viszont akkor az alsó szelepet ugye ki kell csereni de olyan viszont sehol nem találok esetleg tudtok ebbe segiteni? Vagy ha valaki tudna segíteni az egész felújításba az milyen összeg lenne? Köszönöm

#28
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13,225 posts
  • LocationSvájc

Köszi.Hogyan tudok ide saját készitésű képet feltenni az irományomhoz?ill.első villába lehet-e alkalmazni más tipusú olajat pl.ATF v
Szervó?

nem , a gyárto szerint ajánlott sürüségü TELESZKÓP olaj kell bele
FOX 10Wt (tag és villa)
RS 5Wt 
Marzo 7.5Wt


fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#29
dzsimi74

dzsimi74

    újonc

  • fórumtag
  • 6 posts
  • LocationHajdú-Bihar
Köszi.Hogyan tudok ide saját készitésű képet feltenni az irományomhoz?ill.első villába lehet-e alkalmazni más tipusú olajat pl.ATF v
Szervó?

#30
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13,225 posts
  • LocationSvájc

 

Sziasztok.IFP nyomást hogy milyen módon lehet állitani.Egy Giant NRS gyári tagjárol lenne szó.

 

Szia

Ha Fox renszerü akkor  nitroval és egy speciális tűvel.

Ha RS , akkor egy SID adapterrel és telópumpával


Edited by sala, 2017. January 17. - 22:25.

fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#31
dzsimi74

dzsimi74

    újonc

  • fórumtag
  • 6 posts
  • LocationHajdú-Bihar

Sziasztok.IFP nyomást hogy milyen módon lehet állitani.Egy Giant NRS gyári tagjárol lenne szó.



#32
dzsimi74

dzsimi74

    újonc

  • fórumtag
  • 6 posts
  • LocationHajdú-Bihar

Sziasztok.IFP nyomást hogy milyen módon lehet állitani.Egy Giant NRS gyári tagjárol lenne szó.

 



#33
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13,225 posts
  • LocationSvájc

Hű de jól megkaptam! :) Igazad van egyébként, és nincs is azzal baj, ha a jó munkának elkérik az árát. Csak egy 20 ezret érő tagnál elgondolkodik az ember, hogy ÉRDEMES-e ennyiért javíttatni. Mivel manapság 190/200 mm-es nem levegős, egyszerű, erős, igénytelen rugós tagot, normális áron lehetetlen szerezni (nem divat már), ezért végül a DoctorBike-nál kötött ki a tag.

 

Pontosak, gyorsak, precízek, emailekre gyorsan válaszolnak, csak pozitívat tudok róluk mondani. Ja, és végül olcsóbban meg is csinálták. :) Gondoltam, ezért ennyi reklám minimum kijár nekik. Itt meg köszi mindenkinek, aki foglalkozott a témával.

Üdv

jo tanáruk volt ;)


fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#34
Facs

Facs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 488 posts

ezaz amit reszben a 12000ft tartalmaz, az hogy Ok megtudjak csinalni, Te nem. Ezt kene egyszer es mindenkorra rendbetenniu a fejekben.

Ha az IFP ben nincs nyomas nem is fog csillapitasod lenni...

Plusz ha az IFP tul kicsi, annyira progressziv lesz, hogy elfogy a felenel a rugoutad, ha tul sok, utoleri a csillapitofej es szetveri.
NAgyobb szemtav, nagyobb IFP

de az ifp mozgas kiszamithato nyomorud sugara negyzet  szer Pi ,szer a stroke az egyenlo az IFP sugara negszeten szer Pi szer az IFP utja

itt az IFP utja az ismeretlen, adj hozza 4-6mm az az IFP helyes merete

Hű de jól megkaptam! :) Igazad van egyébként, és nincs is azzal baj, ha a jó munkának elkérik az árát. Csak egy 20 ezret érő tagnál elgondolkodik az ember, hogy ÉRDEMES-e ennyiért javíttatni. Mivel manapság 190/200 mm-es nem levegős, egyszerű, erős, igénytelen rugós tagot, normális áron lehetetlen szerezni (nem divat már), ezért végül a DoctorBike-nál kötött ki a tag.

 

Pontosak, gyorsak, precízek, emailekre gyorsan válaszolnak, csak pozitívat tudok róluk mondani. Ja, és végül olcsóbban meg is csinálták. :) Gondoltam, ezért ennyi reklám minimum kijár nekik. Itt meg köszi mindenkinek, aki foglalkozott a témával.

Üdv


  • sala likes this

#35
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13,225 posts
  • LocationSvájc

ezaz amit reszben a 12000ft tartalmaz, az hogy Ok megtudjak csinalni, Te nem. Ezt kene egyszer es mindenkorra rendbetenniu a fejekben.

Ha az IFP ben nincs nyomas nem is fog csillapitasod lenni...

Plusz ha az IFP tul kicsi, annyira progressziv lesz, hogy elfogy a felenel a rugoutad, ha tul sok, utoleri a csillapitofej es szetveri.
NAgyobb szemtav, nagyobb IFP

de az ifp mozgas kiszamithato nyomorud sugara negyzet  szer Pi ,szer a stroke az egyenlo az IFP sugara negszeten szer Pi szer az IFP utja

itt az IFP utja az ismeretlen, adj hozza 4-6mm az az IFP helyes merete


Edited by sala, 2016. November 10. - 15:24.

fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#36
Facs

Facs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 488 posts

próbáld meg fölvenni a kapcsolatot a Doctor Bike-kal, hátha ők tudnak segíteni.

Köszi, de 12000 Ft lenne egy rugóstag szervíz náluk... Nekem igazából van hozzá mindenem, olajak, gyűrűk, célszerszámok, minden cuccom magamnak szervízelem... Csak semmi infó nincs a tagról sehol!



#37
mof

mof

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,297 posts

Azóta sikerült szétszednem a tagot, töltöttem bele motorex 5W olajat. Elég sokat állítgattam a platformot (ifp) is. Az eredmény az lett, hogy nincs csillapításom. :) Az állító csavarra semmit nem reagál. Robbantott ábra nincs, infót semmit sem találtam. Megköszönném, ha bővebb leírás kapnék a tag helyes összeszereléséről, pl. hogy mennyi és milyen olaj kell bele és mennyi legyen az ifp stb...

 

/ Mielőtt valaki megírná, hogy miért nem vittem szervízbe ha nem értek hozzá, akkor válaszolnék is: senki nem vállalta el a környéken, mondván "ilyennel nem foglalkoznak". Kérem itt csak krúzerszerelllés van. :) /

 

Üdv

próbáld meg fölvenni a kapcsolatot a Doctor Bike-kal, hátha ők tudnak segíteni.



#38
Facs

Facs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 488 posts

első körben nézz egy robbantott abrát
bal részt le sem kell venni
ifp mélység kritikus

 

Azóta sikerült szétszednem a tagot, töltöttem bele motorex 5W olajat. Elég sokat állítgattam a platformot (ifp) is. Az eredmény az lett, hogy nincs csillapításom. :) Az állító csavarra semmit nem reagál. Robbantott ábra nincs, infót semmit sem találtam. Megköszönném, ha bővebb leírás kapnék a tag helyes összeszereléséről, pl. hogy mennyi és milyen olaj kell bele és mennyi legyen az ifp stb...

 

/ Mielőtt valaki megírná, hogy miért nem vittem szervízbe ha nem értek hozzá, akkor válaszolnék is: senki nem vállalta el a környéken, mondván "ilyennel nem foglalkoznak". Kérem itt csak krúzerszerelllés van. :) /

 

Üdv



#39
kopi0310

kopi0310

    újonc

  • fórumtag
  • 3 posts
Köszönöm a választ!

#40
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,068 posts
Semmi baja nincsen! Ezek nem fix, egyenes, merev bekötésűek (szerencsére) hanem a bekötéseknél van egy bizonyos gömbvégelés ami által el tud kicsit fordulni így nem feszül meg ha a váz menet közben csavarodik.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!