Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Eger & Bükk

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
2820 hozzászólás a témában

#2801
vendég_fac€_*

vendég_fac€_*
  • vendég
Elõre is köszi de valszeg mindenképp kinézek:)
Csak most nem sok kedvem van egyedül tekerni.
nem jön vki hétfõn vagy kedden???

#2802
tom_mirra

tom_mirra

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.889 hozzászólás
Mi is most szervezzük a túrát Vöröskõ-forrásra. Gyalog vasárnap Miskolcról. Busszal Répáshutára onnan gyalog. /jön az asszony is ezért nem a klasszikus Ómassa-Bánkút..../
Ha ilyen meleg van tuti olvad fent is. A Szinva /helyi patak/ is meg van duzzadva rendesen.
Hétfõn lesz info.
2010.09.22. CM

néha kerékpáros.


#2803
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás
Nemtom ,mikor indul be igazán, próbálok infot vasalni tárkányi "erdei emberektõl " majdan...

#2804
vendég_fac€_*

vendég_fac€_*
  • vendég
Nemtudom hol érdemes az ilyen kérdést feltenni
Jövõhéten hétfõn vagy kedden mindenképen kinézek a Bükkbe és nem tart valaki velem?
Vörös-kõi forrás az uticélom:) És kelertõl indulok:) (kazincbarcika)
De miskolciakkal is szívesen társulnék!!!
könnyed szezoneleji formánkívüli tekerést gondoltam:)

#2805
vendég_fac€_*

vendég_fac€_*
  • vendég
Köszi csita!:)
Én a Bükk túloldalán lakom de ígyis oda fogok találni:)
Csak vmi írány kellett hogy megtaláljam a térképen:)
Jövõhéten elnézek arra remélem addig kitart:)
danke schön!

#2806
csita

csita

    vendég

  • fórumtag
  • 235 hozzászólás
Egerbõl kimész Felsõtárkány felé. Ftárkányban az Egres-völgy felé veszed az irányt, vagyis a kisvasút mentén mész egy darabon, majd elhagyva Ftárkányt, jobbra kanyarodsz (keresztezed a kisvasutat) és Stimecz ház felé mész. Mikor elérted a házat (lent, bal oldalon), rövid meredek föld út visz le, amely elkanyarodik bal- majd késõbb jobb felé, és ezen a földúton folytatod utad (a ház jobb kéznél kell hogy legyen). Ez a Vörös-kõ forrás felé vezetõ út. Tkp ez a Vörös-kõ völgy.
Remélem valamennyire érthetõ volt.
"A sport a test útján nyitja meg a lelket.":)

#2807
vendég_fac€_*

vendég_fac€_*
  • vendég
Hol van ez a vöröskõforrás???
Már hallottam ezekrõl a "gejzírekrõl" :) de látni is szeretném és most biztos van anyyi hó hoyg mûhodjön:D
szóval merre találom? csak vmi közelebbi helyet mondjatok ami alapján nem kell átkutatnom az egész térképet:) köszi

#2808
tom_mirra

tom_mirra

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.889 hozzászólás
Azt hittem egy webkamerát linkelsz be. :D :D :D
Bánkúton még vagy 5 napja is esett 8 cm hó. Állítólag.
2010.09.22. CM

néha kerékpáros.


#2809
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás
addig is..
http://rkeptar.fw.hu/vorosko.html

#2810
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás
úgy néz ki, nem arra lesz a túra... csak bánkút-bálvány. Néztem a bánkut.hu-n elég izmos hó van még, szerintem nem mûködik a vöröskõi felsõ... :-U

De valahol olvastam, hogy van egy topic,/talán index?/ amiben megszállottak nézegetik/jelentik hogy hol tart... utánnajárok..

#2811
tom_mirra

tom_mirra

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.889 hozzászólás
Mi is szeretnénk megnézni j.héten.
Illene münködnie ilyen nagy olvadásnál.
Ha arra mész egy pár sorban írj kérlek mi a helyzet.
2010.09.22. CM

néha kerékpáros.


#2812
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás
nem tudjátok hogy áll az imo/vörös-kõ forrás? Csak, mert túra-gyalog-lesz 15-én, s ha müxik, akkor megnézném... tavaly nem sikerült, sajna...

#2813
Feri-

Feri-

    vendég

  • fórumtag
  • 19 hozzászólás
Ma Egerbõl felmentünk a Völgyfõházhoz, ez volt az idei egyik bemeegítõ "túra". Nem sok, 27 km. az egész oda-vissza. Felsõtárkányig nagyon jó volt az út, amikor letértünk róla, kisvártatva hóban kellett mennünk. A cimborák jól bírták, én teljesen lelassultam, lefelé egyszer hirtelenjében még hasra is feküdtem.
Úgy érzem, korai volt odamenni.

Más.
Voltatok már külföldön szervezett kerékpártúrán? Az idén szeretnénk kimenni valahová, kb. egy hétre. Ausztria és Erdély is esélyes lehet, nem tudjuk, melyik lenne a jobb. Autóval mennénk, bringa a tetõn. Tudtok olyanról, hogy valahol ilyen jellegû turizmusra szakosodnak, vagy legalább felkészültek rá? Olyasmire gondolok, hogy felkészültek arra, hogy az adott helyre bringások mennek, van túra ajánlás stb.

#2814
vendég_fac€_*

vendég_fac€_*
  • vendég
Hi
Én a Bükk másik felén lakom de szerintem ez a legszebb hegység kis hazánkban.
Nézzetek ki mostanság Mária-forrásra ha felmegy a hõmérõ 10°C-ra és akkor megtudhatjátok milyen ha "belvizes" a hegyoldal Feltöltött kép!!!
LE A TÉLLEL!!! :rocketman

#2815
sianis

sianis

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 323 hozzászólás

Ahoy

Teljesen nyilvánvaló, hogy nekünk is kell egy topic.
Jómagam CC-zek és országútizok imádott környékünkön :).
Ha tekerni akartok egyet, akár a mostani szigorú idõben, itt egymásra találhatunk ;)
Bye



Én tekernék, úgyis ki kell próbálni a Moirámat. Most éppen vizsgaidõszak van, de amint lezajlott ez a jég a fejem felõl elkéne kezdeni komolyabban edzeni, mert felszadtam pár kilót...és szegény bringám is könyörög már hogy döngessem meg mint régen, és bevallom nekem is nagyon hiányzik már a tekerés....szóval egy felkészítõ trénert is partnernek tudhatok személyedben?
"Új hibákat csak azután követhetsz el, ha már beismerted a régieket..."

#2816
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás
mivel mutter putnokon tengeti élményekkel teli életét, ált. onna szoktam indulni, s mályinkánál fel a Bükkbe. Ott aztán kedv-idõ-erõ-idõ/járás/ függõ, meddig, mikor s hová.
Most szo.-n gyalogtúra volt, noszvaj-várkút- várhegy-eged-eger trükkel.
Jövõ szo.-n meg tortúra, természetesen. :cool2:

#2817
sianis

sianis

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 323 hozzászólás
:)
Azért nekem nem ilyen gyors a dolog sjanos :( ZH idõszak van! :(

Mondjuk vasárnap esetleg! Mikor és merre felé mész pontosan?
"Új hibákat csak azután követhetsz el, ha már beismerted a régieket..."

#2818
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás
én megyek mostanság, farkasnyak, bánkut, szilvás, dédesvár, szal, északi rész inkább.
Holnaptól szabin vagyok hétfõig. 7vége oks.

#2819
sianis

sianis

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 323 hozzászólás
Sziasztok!

Nem akarok új topicot nyitni, mert a Bükk szekció éledni látszik!
Miskolcon tanulok, de a Bükk úgy tûnik elérhetõ számomra! Hétvégén mikor és merre szoktatok járni? Vasutas úttörés Miskolc felé megoldható nektek? Vagy vonatozzak én? Mi legyen? :)
Örülök, hogy vannak a környékemen is elszántak!

Üdv...Sianis
"Új hibákat csak azután követhetsz el, ha már beismerted a régieket..."

#2820
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás
jah. Bicó nyista-egerben- de gyalogosfelmászósforraltborozósVÁrkutasvisszaEgedkilátósletekintõsökörnyálbasztatósban benne vagyok. +egy asszonyállat

szerintem.