Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Felhasználói beállítások

- - - - -

  • Please log in to reply
606 replies to this topic

#41
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19,996 posts
ph!-t is ismerem, es nekem az is keszekusza zavaros egy valami

valoszinuleg ugy van ez hogy ki mit szokott meg. aki elozmenyes forumon "nevelodott" az utana mindenhol azt akarja hogy legyen, aki meg nem annak meg nem tunik fel a hiany.
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#42
SokadikX

SokadikX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 695 posts

nyilvan ha csak ugy irsz valamit, akkor az az eppen szoban forgo temahoz kapcsolodik. szerintem nem kell hozza szuperkepesseg hogy kovetheto legyen


Esetleg nézz be a prohardver fórumára! Talán érthetõbb lesz számodra is. Nem lehetetlen visszakövetni, de nagyon megnehezíti egy társalgás visszaolvasását, hogy nincs nyoma annak, hogy ki, mire válaszolt. Arról nem beszélve, hogy mi értelme a "válasz" gombnak, ha pontosan ugyanúgy mûködik, mint az új hozzászólásé?
(tudtommal a motor berakja az adatbázisba, hogy ha a "Válasz"-t nyomod, akkor mire válaszoltál, csak valahogy bele kéne varázsolni a megjelenített hozzászólásba is)

#43
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19,996 posts
egymas alatt vannak a hozzaszolasok... [vagy folott, beallitastol fuggoen]

nyilvan ha csak ugy irsz valamit, akkor az az eppen szoban forgo temahoz kapcsolodik. szerintem nem kell hozza szuperkepesseg hogy kovetheto legyen a beszelgetes fonala. ha valami korabban irt hozzaszolashoz akarsz valamit hozzafuzni, akkor meg ott van a "valasz idezettel" funkcio.

ertem hogy mit mondotok, de nekem meg az elozmenyes rendszer a zavaros

a turistautak.hu-s link meg pont rossz pelda, hiszen ket ember hozzaszolasai valtakoznak. nem tul nehez rajonni hogy mi mire reakcio.

pont mint itt is. 3-an beszelgetunk, most en nem raktam be idezetet, megis tok vilagos hogy mire reagalok. akinek nem, es ezt olvasva most azt gondolja hogy en egy 6honappal ezelotti dologra irok, nos az szerintem idiota.
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#44
znagyznagy

znagyznagy

    vendég

  • fórumtag
  • 10 posts

na ja, de ha valaki annyira idiota hogy egy ket hetes hozzaszolasra idezet nelkul akar reagalni ugy hogy kozben volt 3 oldalnyi beszelgetes, az megerdemli hogy senki nem tudja mirol beszel.


Nem feltétlenül idióta, hiszen erre való az elõzmény funkció. Kerestem Neked egy ilyet, ahol az idióták nem tûnnek idiótának:
turistautak.hu

Ahhoz hogy ez bejöjjön, csak kell egy elõzmény link minden hsz-hoz.

A gyors válasz éppen ezért rossz funkció, mert ha jól értem, ahhoz nem kapcsolódik elõzmény. Legalábbis pl a T-Home csak fórumain úgy van.

#45
SokadikX

SokadikX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 695 posts

na ja, de ha valaki annyira idiota hogy egy ket hetes hozzaszolasra idezet nelkul akar reagalni ugy hogy kozben volt 3 oldalnyi beszelgetes, az megerdemli hogy senki nem tudja mirol beszel.


Remélem, nem egy három oldallal ezelõtti hozzászólásra válaszoltál. Viszont így sem tudhatjuk, hogy kinek szól a reakciód. :)
(engem nagyon zavar, hogy nincs nyoma az elõzménynek)

#46
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19,996 posts
na ja, de ha valaki annyira idiota hogy egy ket hetes hozzaszolasra idezet nelkul akar reagalni ugy hogy kozben volt 3 oldalnyi beszelgetes, az megerdemli hogy senki nem tudja mirol beszel.
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#47
SokadikX

SokadikX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 695 posts

A kérdésemet legegyszerûbben így lehet feltenni: honnan látod kattintgatások nélkül, hogy egy post melyik elõzményre (tehát hányas számú és mikor született postra) válasz?

Adott topikon belül hogyan lehet egy konkrét thread-et megjeleníteni?

kösz a törõdést!
Ui: lehet, hogy nálam tilt le valamit a browser és/vagy a tûzfal?


Nekem úgy tûnik, hogy sehonnan. Ha valaki idézettel válaszol, akkor az idézet felett van egy pici ikon, amivel rá lehet ugrani az eredeti hozzászólásra. Ha nincs idézet, akkor úgy látom, egyáltalán nem lehet megállapítani, kinek válaszolt a hozzászóló. :(

#48
znagyznagy

znagyznagy

    vendég

  • fórumtag
  • 10 posts
A kérdésemet legegyszerûbben így lehet feltenni: honnan látod kattintgatások nélkül, hogy egy post melyik elõzményre (tehát hányas számú és mikor született postra) válasz?

Adott topikon belül hogyan lehet egy konkrét thread-et megjeleníteni?

kösz a törõdést!
Ui: lehet, hogy nálam tilt le valamit a browser és/vagy a tûzfal?

#49
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19,996 posts

Nem akarom fikázni a fórumot, hiszen csak most kezdtem használni, de mire jó van a cím(téma) megjelölése, ha minden válasznál ki kellene tölteni?


ha odaviszed a kurzort, akkor kiirja, hogy opcionalis a mezo kitoltese. senki nem is szokta kitolteni altalaban.

Meg az elõzmény is csak az idézettel látszik, de mi van ha az elõzmény 1-2 hetes...?


az miert baj hogy az elozmeny 1-2 hetes? ezt nagyon nem ertem.

Nekem van ilyen lebutított jogom mint kezdõnek vagy ilyen gyengusz a fórum struktúrája?
Ezt persze a feliratkozás lehetõsége sokban enyhíti


nincs lebutitott jogod, es igazabol azt sem ertem hogy mire erted a "gyengusz" strukturat. fejtsd ki bovebben mire gondolsz, es hatha tudunk segiteni.
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#50
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2,025 posts
Be lehet állítani, hogy egyszerre több címzettnek is elküldje a privit? Ha a címsorba többet beírok, aszonygya hogy nem lehet.
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#51
lazac

lazac

    vendég

  • fórumtag
  • 145 posts
Üdv.

A lap aljáról miért lett kiírtva a legördülõ-menüvel történõ fórumrészek közti navigáció lehetõsége? Iszonyat idegesítõ, hogy fel kell görgetni, aztán a fõlapról lehet továbbnavigálni. (tudom, van oldal tetejére link, még lejjebb, különben is, minek ugrálni...)

#52
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,821 posts
Nem tudom jó helyre írom-e, de a Bikemag honlapon, a cikkeknél, a hozzászólásban nagyon zavaró, hogy ha valaki az egyik korábbi hozzászólásra válaszol, akkor az az alatt jelenik meg és nem legfelül.

#53
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8,649 posts
javaslom a keresõnél a hozzászólásokra keresést defaultra állítani...
úgy látom, sokaknak nehézséget okoz átállítani.

#54
Hotte

Hotte

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 478 posts

szamokat nem tudom pontosan, azt leginkabb zOrg, mivel o allitotta be a limiteket. asszem igy van hogy
ujonc 10-ig
10+ vendeg
250+ torzsvendeg
1500+ forumfuggo
5000+ bentlako
10000+ maximus

akinel barmi mast latsz, az admin vagy moderator vagy hazigazda, es mi azt irunk oda amit akarunk.

Aham köszi. Ez így jól is van. Egyébként sem akartam alfahím lenni vagy isten ostora.
http://tanitonenijeg...i.blogspot.com/

'Alles easy, no problem.' Hotte

#55
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19,996 posts
szamokat nem tudom pontosan, azt leginkabb zOrg, mivel o allitotta be a limiteket. asszem igy van hogy
ujonc 10-ig
10+ vendeg
250+ torzsvendeg
1500+ forumfuggo
5000+ bentlako
10000+ maximus

akinel barmi mast latsz, az admin vagy moderator vagy hazigazda, es mi azt irunk oda amit akarunk.
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#56
Hotte

Hotte

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 478 posts
Engem az érdekelne, hogy a felhasználó név alatti kategóriák (pl: vendég, fórumfüggõ) mennyi komment után változnak. Vagy mi alapján ALFAHÍM valaki?
http://tanitonenijeg...i.blogspot.com/

'Alles easy, no problem.' Hotte

#57
assasinbug

assasinbug

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 893 posts

Nem okoskodnék én itten, csak leírom a Builderben (C++) hogy megy ez.
Az adott gombhoz ("Új üzenet") tartozik egy eseménytábla, ahol -ha ez Builder lenne- most a "click" mezõben van egy meghívandõ fvny neve.
(ami fvny nyilván figyeli a 15 seces limitet)
Ha ugyanez a név be lenne írva a "double click" eseményhez is, nem romlana el semmi.

De megértem, hogy ez nem fontos. Pláne ha lesz új motor.


sztem a "double click" nincs értelmezve, azért történik, ami történik. Egyszerûen 2 "single click" esemény van, ezért akad fent a keresési limiten.

#58
zOrg

zOrg

    exgépész

  • fórumtag
  • 5,740 posts

Nem okoskodnék én itten, csak leírom a Builderben (C++) hogy megy ez.
Az adott gombhoz ("Új üzenet") tartozik egy eseménytábla, ahol -ha ez Builder lenne- most a "click" mezõben van egy meghívandõ fvny neve.
(ami fvny nyilván figyeli a 15 seces limitet)
Ha ugyanez a név be lenne írva a "double click" eseményhez is, nem romlana el semmi.

De megértem, hogy ez nem fontos. Pláne ha lesz új motor.

Nem mondom, hogy új "general update"-nek nevezik.
A fõbb új funkciókról már tudok, de hogy apróságok szintjén mennyi változás lesz azt csak a végleges változatban derül ki.
"In idem flumen bis non descendimus"

#59
hozé

hozé

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5,747 posts
Nem okoskodnék én itten, csak leírom a Builderben (C++) hogy megy ez.
Az adott gombhoz ("Új üzenet") tartozik egy eseménytábla, ahol -ha ez Builder lenne- most a "click" mezõben van egy meghívandõ fvny neve.
(ami fvny nyilván figyeli a 15 seces limitet)
Ha ugyanez a név be lenne írva a "double click" eseményhez is, nem romlana el semmi.

De megértem, hogy ez nem fontos. Pláne ha lesz új motor.

"Nem szeretném megmondani, hogy a függöny mögötti nõ jó-e.
De néha elhúzom a függönyt, hogy el tudd dönteni magad."


#60
assasinbug

assasinbug

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 893 posts
csak érdeklõdöm, ez biztos?
mármint, h F5 és a getnew uaz?
mert így kívülrõl nem annak néz ki. Ugyanis F5 megy a 15s-en belül akárhányszor (és nem frissül az új üzenetek oldal), az új üzenet gomb viszont nem. F5nél nem változik a searchid értéke, új üzenetnél igen, gondom a egy összehasonlítás után/miatt.
Esetleg egy olyan megoldás majd, h a keresési limiten belül, egyszerûen uazt az oldalt jelenítse meg újra? (elvi síkon, a prioritásoktól függetlenül;))