Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Manitou

- - - - -

  • Please log in to reply
3554 replies to this topic

#41
Gege911

Gege911

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 647 posts

hali.
vettem egy használt bringát és egy manitou minute absolute van rajta. olvasgattam visszafelé a topikban és kissé elkeseredtem a sok negatívumtól,de azért érdekelne pár dolog:
mikori évjárat lehet? Képfeltöltés.hu - korlátlan ingyen tárhely képeidnek, regisztráció nélkül
ha olajat szeretnék ellenõrizni,hogy van e benne,akkor ehhez teljesen szét kell szedni,vagy elég egy bizonyos csavart kitekerni? nem értek semmit hozzá. napi használatban lesz,de semmi extrém,csak utazás aszfalton. annyit szeretnék elérni,hogy ne rágódjon be. kicsit fura,hogy fújtam bele 50 psi-ig, és mintha túl kemény lenne-elõtte szépen mozgott,de alig volt benne nyomás óra szerint.


Hali

Hát a Manitou villák híresen szar kenéssel lettek megáldva :S
Gondolom arra az olaj mennyiségre gondolsz ami a becsúszókat keni, ahhoz szét kell szedni.
http://www.manitoumt...vice Manual.pdf
ezt alapján megtudod csinálni.

Ui: szabadulj meg tõle amilyen gyorsan csak tudsz!

Sok sikert.

#42
kontár

kontár

    újonc

  • fórumtag
  • 2 posts
hali.
vettem egy használt bringát és egy manitou minute absolute van rajta. olvasgattam visszafelé a topikban és kissé elkeseredtem a sok negatívumtól,de azért érdekelne pár dolog:
mikori évjárat lehet? Képfeltöltés.hu - korlátlan ingyen tárhely képeidnek, regisztráció nélkül
ha olajat szeretnék ellenõrizni,hogy van e benne,akkor ehhez teljesen szét kell szedni,vagy elég egy bizonyos csavart kitekerni? nem értek semmit hozzá. napi használatban lesz,de semmi extrém,csak utazás aszfalton. annyit szeretnék elérni,hogy ne rágódjon be. kicsit fura,hogy fújtam bele 50 psi-ig, és mintha túl kemény lenne-elõtte szépen mozgott,de alig volt benne nyomás óra szerint.

#43
Tubakka

Tubakka

    vendég

  • fórumtag
  • 11 posts

erõsebb negatív rugóval. Holnap ha megyek be, megnézem van-e. Mikori évjárat?


Halli! Megnézted a negatív "erõsebb" rugót az R7-be van-é? Ha van milyen áron méritek? Köszi! :)

#44
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,413 posts

Ez is szimpla.Rasztahaver,aszondod nem éri meg a dupláját a totem?


Illetve nem dupláját de másfélszeresét

#45
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,413 posts

nagyon tuti villa, kcisit lineáris, hihetetlen merev, nyugodtan veheted. Van hozzá uj lábunk is. Én szimplavállast vadászok max 160 uttal

Ez is szimpla.Rasztahaver,aszondod nem éri meg a dupláját a totem?

#46
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13,232 posts
  • LocationSvájc

Köszi,a súly nem igazán számít nekem,játszósbringába lenne 17cm úttal hátul :) De Mór nem itt van..:/


nagyon tuti villa, kcisit lineáris, hihetetlen merev, nyugodtan veheted. Van hozzá uj lábunk is. Én szimplavállast vadászok max 160 uttal
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#47
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,413 posts

Nézd meg, lehet érdemes nekem is ajánlották de sajnáltam 1közel 3kg-os telóval terhelni magam és bringámat, meg õszintén nem az én bringámba való nagyon meg emelte volna az elejét és azzal kicsit nehézkes felfele mászni! -az enyim XC-re való és enyhébb durvulásra "AM"-re esetleg /igaz tõlem mindent kap/, ez pedig fully-ra, és DH-ni jó! :)
Teszt: Manitou Travis Single Tpc+ teleszkóp, kerékpár, bicikli, ár
Travis Single 180 TPC Plus
Üdv Tibor :)

Köszi,a súly nem igazán számít nekem,játszósbringába lenne 17cm úttal hátul :) De Mór nem itt van..:/

#48
Tubakka

Tubakka

    vendég

  • fórumtag
  • 11 posts

A Travis single 180 TPC+ az mit tud?Van most fenn egy elég jó áron.Az lehetne lehetõség vagy egy Totem.Mondjuk 34 vs 40-es becsúszó gondolom nem mindegy.


Nézd meg, lehet érdemes nekem is ajánlották de sajnáltam 1közel 3kg-os telóval terhelni magam és bringámat, meg õszintén nem az én bringámba való nagyon meg emelte volna az elejét és azzal kicsit nehézkes felfele mászni! -az enyim XC-re való és enyhébb durvulásra "AM"-re esetleg /igaz tõlem mindent kap/, ez pedig fully-ra, és DH-ni jó! :)
Teszt: Manitou Travis Single Tpc+ teleszkóp, kerékpár, bicikli, ár
Travis Single 180 TPC Plus
Üdv Tibor :)

#49
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,413 posts
A Travis single 180 TPC+ az mit tud?Van most fenn egy elég jó áron.Az lehetne lehetõség vagy egy Totem.Mondjuk 34 vs 40-es becsúszó gondolom nem mindegy.

#50
Tubakka

Tubakka

    vendég

  • fórumtag
  • 11 posts

erõsebb negatív rugóval. Holnap ha megyek be, megnézem van-e. Mikori évjárat?


Elõre is köszi! Elméletileg 2007-es desing matrica van rajta de 2010-ben vették és 2011-es nyári szezont futott csak. Így nem tudom pontosan, rajta meg semmilyen más matricaféleség sem jelzi!

#51
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13,232 posts
  • LocationSvájc
erõsebb negatív rugóval. Holnap ha megyek be, megnézem van-e. Mikori évjárat?
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#52
Tubakka

Tubakka

    vendég

  • fórumtag
  • 11 posts

Sala egy konstrukciós hibát ecsetelt...



Nem mondtak hülyeséget :)



Verseny CC-zni, verseny túrázni :P


Értettem Uram :P :D
Kérdésem, milyen rugóval tudnám meg erõsíteni?

#53
TaaT

TaaT

    vendég

  • fórumtag
  • 148 posts

Annyira gyenge?


Sala egy konstrukciós hibát ecsetelt...

Annyit fûztek hozzá nem kéne túl nagy távokat repkednem/ugratnom vele mert azt nem szereti!


Nem mondtak hülyeséget :)

Akkor mit lehet vele ha elméletileg verseny villa?


Verseny CC-zni, verseny túrázni :P
XC Fully

"Kussolj Brian!" :D

#54
Tubakka

Tubakka

    vendég

  • fórumtag
  • 11 posts

a te súlyodhoz negativ rugót kellene cserélni, tönkre fog menni a dugattyú

??? Annyira gyenge? Érdekes Dunaújvárosi Magellán boltba járok, -baráti kapcsolatban vagyok a tulajokkal több mint 20éve, és ezt ÕK nem tudták mikor nekem ajánlották ezt a telót?
Annyit fûztek hozzá nem kéne túl nagy távokat repkednem/ugratnom vele mert azt nem szereti! Akkor mit lehet vele ha elméletileg verseny villa?
Amit írtál negatív rugót lehet bele erõsebbre cserélni? Kb. árat is tudnál nekem mondani?
Köszönöm

#55
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13,232 posts
  • LocationSvájc
én vagyok a hivatalos szervíz, Dr. Bike | A bringa szerviz
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#56
sisqo

sisqo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 884 posts
Lrs-es radium tagot szervízeltetnék. Ki vállalja? Nincs semmi baja, csak át kéne nézni, kenõanyagot cserélni.

#57
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13,232 posts
  • LocationSvájc
a te súlyodhoz negativ rugót kellene cserélni, tönkre fog menni a dugattyú
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#58
Tubakka

Tubakka

    vendég

  • fórumtag
  • 11 posts
Köszi, nem gondoltam volna, hogy ennyi lenne az egész! KB. mekkora (bar-t) nyomást bír ki ez a teló? :)

#59
Gege911

Gege911

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 647 posts

Üdv mindenkinek! :)
Egy darabig vissza olvastam a hozzászólásokat de nem találtam táblázatot arra mekkora nyomásra állítsam a Manitou R7 Super Absolute-m levegõs oldalát! 90kg vagyok!
Válaszokat köszönöm esetleg egy táblázatot (mivel épp a súly csökkentésre is koncentrálok)!
Köszönöm Üdv Tibor :)


Felfújod egy tetszõleges értékre.
Ráülsz, leméred a beülés mértékét.> ha nagy akkor fújsz bele, ha kicsi akkor csökkented a nyomást.
Kb 1-1,5 centit kellene beülnie szvsz.

Tök fölösleges táblázatokat bogarászni, mikor úgy is ezt a procedúrát kell véghez vinned!

#60
Tubakka

Tubakka

    vendég

  • fórumtag
  • 11 posts
Üdv mindenkinek! :)
Egy darabig vissza olvastam a hozzászólásokat de nem találtam táblázatot arra mekkora nyomásra állítsam a Manitou R7 Super Absolute-m levegõs oldalát! 90kg vagyok!
Válaszokat köszönöm esetleg egy táblázatot (mivel épp a súly csökkentésre is koncentrálok)!
Köszönöm Üdv Tibor :)