Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Manitou

- - - - -

  • Please log in to reply
3554 replies to this topic

#1
kobormuki

kobormuki

    vendég

  • fórumtag
  • 192 posts

Sziasztok!

 

Manitou M30 telón elvégeztem a nagyönyv szerinti karbantartást. Mozgása egész jó lett, de a lock funkció (továbbra) sem zárja le a telót, ugyan nehezebben, de azért mozog lezárva is. Az egész "Kwik Toggle compression damper" cseréjén kívül milyen lehetőség van ennek orvoslására? Segítene, ha a fent leírtakon kívül ezeket a tömítéseket is kicserélném?



#2
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,836 posts

Haló!

 

Birtokosa lettem egy zsír új manitou spyder r villának. Egyetlen gondja, hogy két daraban ért hozzám és lehet hogy tényleg ennyire diló vagyok, de hogy a bánatba tudom úgy összerakni, hogy a becsúszó ne csússzon le a lábról?! A nyomoród ami rögzül a lában, egy alaktrésze miatt nem csúszik be a lábba, bár láthatólag annak ott vagy "begyógyulni" kéne vagy ötletem sincs..

 

Valami tipp?

 

ez segít valamit?

https://www.yumpu.co...e-n-word-cycles


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#3
albertfish

albertfish

    Posztolányi Dezső

  • fórumtag
  • 8,749 posts
  • LocationPécs

Haló!

 

Birtokosa lettem egy zsír új manitou spyder r villának. Egyetlen gondja, hogy két daraban ért hozzám és lehet hogy tényleg ennyire diló vagyok, de hogy a bánatba tudom úgy összerakni, hogy a becsúszó ne csússzon le a lábról?! A nyomoród ami rögzül a lában, egy alaktrésze miatt nem csúszik be a lábba, bár láthatólag annak ott vagy "begyógyulni" kéne vagy ötletem sincs..

 

Valami tipp?


Egy Házam van, annak az Égbolt a teteje,padló a végtelen Föld, falak nincsenek.Apám a Nap, Hold Anyám, Csillagok a gyermekek,határtalan horgolják illatok a kertemet.Óceánkád, láng a lámpa, arcom tóban mosom,hegytetõ az irodám, ottan, józan gondolkozom..

BDPST melókeresés in progressz..ha tudsz valamit ne titkolózz! 


#4
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 posts
Korabban keresgeltem meg olvasgattam peldaul Peter Verdone magyarazatat, hogy milyen olajjal is lehetne mit helyettesiteni, de vegul arra lyukadtam, hogy szinte mindegy, es ha mar epp felbontottam a fox goldot, igy azt tettem bele. Ehhez az is hozzajarult, hogy a hazai motoros webshopokban arult olajoknal nem tudtam kideriteni a cSt ertekeket, igy maradtam inkabb bringakhoz szant olajoknal. Meg az is, hogy amilyen motorhoz valo olajokat ajanlgattak mtbr-en vagy amiket PDV osszegyujtott, azokat nem vagy nem pont ugyanazt talaltam meg motoros boltokban. Pedig kb. feleannyiba kerulnek, peldaul www.olaj24.hu/teleszkopolaj-villaolaj/F26

#5
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 posts
Az elobb emlitett Minute Pro labaiba Fox 20 WT Goldot tettem. Ez a matricaja szerint ilyen viszkozitasu: 98,90 cSt @ 40°C, 13.6 cSt @ 100°C. Ara meg 18-20 euro a majdnem egy liter.

025-03-010.jpg

Mivel ujonnan szetszedtem, nem tudom, hogy a gyari olajjal milyen volt, de most benyomaskor az elso egy centi ut picit ragadosan mozog, menet kozben nem tunik fel. Ezenkivul egesz finoman mozog.

#6
kobormuki

kobormuki

    vendég

  • fórumtag
  • 192 posts

Köszönöm a részletes választ! Ennek alapján majd rendelek. További kérdésem, hogy szintén a szervízkönyvban ajánlott Maxima Fork Oil 5wt helyett mit érdemes használni? Ennek az olajnak a viszkozitása 15.9 cSt (40C), ami tipikusan kicsit hígabb, mint a többi 5wt olaj (pl. Motorexből 2.5 wt közelebb áll hozzzá). Viszkozitás szempontjából a Fox Racing Shox Suspension Fluid R3 hasonlít rá a legjobban (15.8 cSt@40C), de ez elképesztő drága (37 EUR/L). Egyáltalán mennyire fontos, hogy közel legyen a viszkozitása?

 



#7
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 posts

Sziasztok! A manitou szervíz kézikönyvben szereplő "slickoleum grease"-t mivel lehet helyettesíteni vagy hol lehet beszerezni?

Slickoleumot kozvetlenul tudsz rendelni az oldalukrol is. Az egy uncias tegely, ami kb. 28 gramm, csak 5 dollar plusz 10,31 a nemzetkozi posta. A nagyobb kiszereles jobban megerne: a 10 uncias kerul 18,40 + 13,50 dollarba.

De a Sram Buttert is a Slickoleum gyartja:

101612_1530642.jpg

8 euro a 29 ml-es, plusz a szallitas meg 8% afakulonbozet: www.bike-discount.de/en/buy/sram-butter-29ml-tube-214197

vagy itt is ugyanannyi, csak van fel literesben is 33 euroert :DD bike-components.de/en/SRAM/Butter-Schmierfett-p42017/

Fura azert, hogy a manitou szerviz instrukciok nem a sajat zsirjukat ajanljak, amit a Motorex gyart es egy 180 grammos tubus 10 euro: bike-components.de/en/Manitou/Prep-M-Suspension-Lube-Spezielfett-fuer-Manitou-p3926/

Manitou-Prep-M-Suspension-Lube-Spezielfe


Vagy barkacs- vagy vizszerelvenyboltban veszel szilikonzsirt, 500-700 Ft korul van egy 100 grammos tegellyel, ilyen: www.szilikontermekek.hu/szilikonzsir/hoallo-szilikonzsir/szilikonzsir-altalanos-felhaszalasu-silifat-m-a-100-gr

szilikonzs%C3%ADr%20%C3%A1ltal%C3%A1nos%

Van teflonos, grafitos es litiumos szilikonzsir, de azt azert mar nem mernem beletenni teloba, ez metil-szilikonolaj (M-A) alapu legalabb szep feheres szinu, marmint tisztanak tunik, nem kevertek bele semmi bizbaszt.

Szivesen olvasnam errol sala velemenyet is, hogy mivel erdemes kenni a teloban levo ogyuruket. ha olvassa me'g egyaltalan a forumot.

Es me'g mindig kapni a rose-nal 203 euroert a 2015-os Minute Prot (120 mm-es ut, tapered, qr15-os) rosebikes.de/artikel/manitou-minute-pro-29-mtb-federgabel-2015/aid:721873

Edited by blash, 2017. August 18. - 23:47.


#8
kobormuki

kobormuki

    vendég

  • fórumtag
  • 192 posts

Sziasztok! A manitou szervíz kézikönyvben szereplő "slickoleum grease"-t mivel lehet helyettesíteni vagy hol lehet beszerezni?



#9
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 posts

Tigris kérésére:

óóriási leárazást követően beleugrottam egy Mattoc vásárlásába(CRC). Expert modell (...) Szóval az első benyomások alapján határozottan a meggyőzöttek közé tartozom, akik bátran ajánlanák másnak is a terméket. Egy kis feketepont: szerelni csak a saját szerszámaival lehet, viszont minden elérhető a crc-n, tecső meg tele van szervizes videókkal.

 

Es azota is meg vagy vele elegedve? Hogy birja?



#10
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2,025 posts

Most újítottam egy Marvel Expert 29"-et, MILO-s gyárilag. 

 

Normális, hogy alapesetben a kormányon lévő lockout kar nem zárja a villát? A villavállon lévő ABS+ sapkát csak kb 80 fokban fordítja el, ez a teljes út kb harmada. Ha előfeszítem és kb félúton rögzítem a bowdent, akkor rendesen lezár, de így nem lezárt állapotban is nehezebben mozog a villa.

 

 

 


Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#11
dzsimi74

dzsimi74

    újonc

  • fórumtag
  • 6 posts
  • LocationHajdú-Bihar

Sziasztok.

Van egy R7 super100tpc villám ami keroval került hozzám,de még nem használtam igazán mert a RS emet dobtam bele.Saját magam akarom Átnézni,olajatcserélni stb...Kérdés:A szimeringket lehet e bekenni más telózsirral(RS JUDY BUTTER)vagy nem?És az olajmagasságot kell nézni nem pedig a mennyiséget ahogy itt olvasgattam.Mikre kell ennél a villánál figyelni?,levegőset még nem javitottam.

Köszi. :)



#12
mof

mof

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,297 posts

Tigris kérésére:

óóriási leárazást követően beleugrottam egy Mattoc vásárlásába(CRC). Expert modell, ami annyiban különbözik a polc tetején időző Pro verziótól, hogy előbbiben nagyobb mennyiségű olajban úszik a tpc egység, szemben az utóbbi zárt, cartige rendszerével. Jobb láb felső részén kis- és nagysebességű kompresszió, és a misztikusan csengő HBO, vagyis hydraulic bottom out állítója, lent pedig a visszautat lehet tekergetni.. Sokat nem, de annál szebben kattannak a gombok. Minden fokozat érezhető változást hoz, brake dive alig jelentkezik, a villa pedig végig óriási biztonságérzetet ad, nem szalad végig az útján, a vége pedig mindig kontrollált marad. A 350-es marzómhoz képest kicsit kolbász a villa a maga 34mm-es becsúszóival, meg a cukker kis fékhídjával a háta mögött. Lábban mind a két oldalt hatlap, tengelyt csak egy irányban lehet becsúsztatni, így használat közben nem éreztem semmit a csavarodásból. Ja, direkt 180pm konzol, szeretem.

Sok munkaóra nincs még vele, de már most határozottan jobban kedvelem, mint a "paraszt" Marzo 350cr-t, ami a maga faék egyszerűségével kiszolgált bár, de a mostani indián fényévekkel élvezhetőbbé tette ugyan azokat az ösvényeket.

Szóval az első benyomások alapján határozottan a meggyőzöttek közé tartozom, akik bátran ajánlanák másnak is a terméket. Egy kis feketepont: szerelni csak a saját szerszámaival lehet, viszont minden elérhető a crc-n, tecső meg tele van szervizes videókkal.



#13
Arpiel

Arpiel

    újonc

  • fórumtag
  • 2 posts

Sziasztok ! Tud valaki Sliver Super TPC 80-ashoz kemény rugót (sárga) ?



#14
talpfa

talpfa

    vendég

  • fórumtag
  • 429 posts

Sziasztok!

 

Hozzáértőket kérdezem, hogy a Manitou Sliver teleszkóp 80mm útját lehet redukálni kb. 63mm-re?

 

Köszönöm!

 



#15
laczie

laczie

    fórumtag

  • fórumtag
  • 120 posts
  • LocationBudapest

Sziasztok!

Tudna valaki segíteni abban , hogy Manitou EFC , vagy 4 - hez honnan szerezhetnék elasztomereket, gumibakot? 

 

Előre is köszönet...

 

 



#16
mihione

mihione

    újonc

  • fórumtag
  • 3 posts

Sziasztok!Tudnátok segíteni hogy hol tudnék Manitou Sherman Firefly Plus-ba normál erősségű rúgót szerezni?120-150-ig állítható az út ha ez segít vmit.



#17
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,413 posts

Rasztahaver,vagy még itt?A Mattoc-ot 16-ról le lehet tenni 14-re?


  • lasali likes this

#18
road76

road76

    újonc

  • fórumtag
  • 8 posts

Sziasztok!

Tudna valaki információt adni 2004-es Manitou Axel elite teleszkópba milyen és mennyi olajat kellene tölteni.

 



#19
ny zoli

ny zoli

    fórumtag

  • fórumtag
  • 111 posts

Ők majd megoldják neked.http://doctorbike.hu/



#20
trek8k

trek8k

    vendég

  • fórumtag
  • 145 posts

Helló!

 

Lett egy új Manitou Marvel Expert QR15 2012-es villám, ami nagyon furcsa hangokat ad ki magából amikor menet közben bemozdul a villa. Olyan, mintha valami fém nekiütődne egy másik fémdarabnak. A kománycsapágyat kétszer is ellenőriztettem, úgyhogy valószínűleg a villában nem kerek valami. Van valakinek ötlete, hogy hol kellene a hibát elkezdeni keres(tet)ni?

 

kösz