Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

SPD cipõ

* * * * * 1 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
2429 hozzászólás a témában

#21
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.167 hozzászólás

Kimostam a Mavic cipőmet és belülről leesett a stoplit takaró matrica. Lehet ilyet, vagy akár más márkához valót kapni? Vagy mivel lehetne helyettesíteni?

A vízállóság miatt van ennek jelentősége, ez akadályozza meg, hogy a stoplin keresztül bejöjjön a víz.


Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti


#22
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Vagy bratyizol a fogasos kissracokkal, vagy nezel tecson errol videokat, meg persze utana magadat, hogy mit kene maskepp csinalnod. De rakd vissza a plafrom pedalod, ne spd-vel fogj ennek.

 

Idehaza me'g nem talaltak ra annyira erre a piaci resre, mint az usaban:

 

 

Amugy van ilyen topik, benne peldaul ezekkel a videokkal: forum.bikemag.hu/topic/3744-technikai-edzés/?p=1143692

Búr Zsolt igyekszik betömni a pici rést, tart technikai edzéseket.



#23
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás

Offtopic:

dedikáltan technikai edzés ahol:

-megtanítanak bunny hoppolni,

-gyökeres emelkedőkön fölfele a lendületet konzerválva mászni

-Trackstandelni

-Szűk ívben kanyarodni

-Egyáltalán kanyarodni

etc

Hol van és mennyibe kerül alkalmakként?

 

Vagy bratyizol a fogasos kissracokkal, vagy nezel tecson errol videokat, meg persze utana magadat, hogy mit kene maskepp csinalnod. De rakd vissza a plafrom pedalod, ne spd-vel fogj ennek.

 

Idehaza me'g nem talaltak ra annyira erre a piaci resre, mint az usaban:

 

 

Amugy van ilyen topik, benne peldaul ezekkel a videokkal: forum.bikemag.hu/topic/3744-technikai-edzés/?p=1143692



#24
TZoli

TZoli

    fórumtag

  • fórumtag
  • 133 hozzászólás

Ezek a Northwave SLW2 csattok mennyire tartósak, megbízhatóak?

Szeretnék venni egy ilyen cipőt

 

http://bikefun.hu/pr...tb-blaze-plus-1


TZoli módosította - 2017. március 20. - 20:49


#25
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

beadtam a derekam: taposópedálról SPD-re váltottam, ezzel kapcsolatban kéne kis segítség
 
 
-(1) Stoplit próbáltam oldalirányban középállásban, függőlegesen pedig pont a nagylábujj alatti gumónál egy picit lejjebb rakni. A cipő egy Shimanó M089- wide.
Azt érzem, hogy a lébfej haladási iránnyal bezárt szögével és a patent oldalirányú kitérésével kell még egy picit játszani...
Ti sok próbával állapítjátok meg, hogy mi a legjobb pozíció, vagy van tudományosabb megközelítés?
 
J.


Tesztkeppen rakd kozepre, a nagylabujj butykenek szintjebe.
De az a legbiztosabb, ha erzed, hogy hol tudsz a legnagyobb erot kifejteni.

#26
j4ni

j4ni

    vendég

  • fórumtag
  • 330 hozzászólás
  • LocationBudapest

j4ni milyen pedállal tekersz? hány gramm? csak mert megnéztem kíváncsiságból pár pedált 60-125 euro között, 340 és 440 gramm között szórtak, szóval nem tudom miről beszélünk.... még ha az én saint platformpedálomról lenne szó, ami 500gramm... :D

 

 

Megmértem a régi taposópedált: 334g, tehát könnyebb mint az M540 ami ezt váltotta.

Régóta használtam (2008-2010 környéke + utána munkábajárás, illetve utóbbi időben tényleg keményen) sosem volt zsírozva, még mindig gyönyörűen forog etc. Persze

az SPD+rendes cipő kombó jobb lesz, ezt már most első kipróbálás után látom...



#27
j4ni

j4ni

    vendég

  • fórumtag
  • 330 hozzászólás
  • LocationBudapest

beadtam a derekam: taposópedálról SPD-re váltottam, ezzel kapcsolatban kéne kis segítség

 

 

-(1) Stoplit próbáltam oldalirányban középállásban, függőlegesen pedig pont a nagylábujj alatti gumónál egy picit lejjebb rakni. A cipő egy Shimanó M089- wide.

Azt érzem, hogy a lébfej haladási iránnyal bezárt szögével és a patent oldalirányú kitérésével kell még egy picit játszani...

Ti sok próbával állapítjátok meg, hogy mi a legjobb pozíció, vagy van tudományosabb megközelítés?

 

J.



#28
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

bocs, pedal szekcio is van :)


arn módosította - 2016. szeptember 07. - 07:30


#29
Richie

Richie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 914 hozzászólás

Sziasztok!

 

Kérlek ajánljatok megbízható cipészt.

Van egy Sidi Action cipőm. A talpa tökéletes(persze már cseréltem párszor a gumi részeket), a felsőrész is tökéletes(nyilván a kor látszik rajta, de nem szakadt). Viszont a felsőrész kezd leválni a talpról. Mondjuk ez így majd 10 év után érthető...

Nem szeretnék otthon ezzel szórakozni. Meg hát ha hepehupásan viszem fel a ragasztót akkor az rohadt kényelmetlen tud lenni.

 

 

Ha lehet akkor Budán :)

 

Köszi

 


"õk nevetnek rajtam mert én más vagyok.én pedig azon vigyorgok mert tudom,hogy õk mind egyformák!"

#30
j4ni

j4ni

    vendég

  • fórumtag
  • 330 hozzászólás
  • LocationBudapest

- 4-es imbusz, nem kell nyomatékkulcs.

- beállítás: gugli haverod segíteni fog. Alapállás, hogy a talpad legszélesebb része alá kerüljön a stopli. Az oldalirányú beállítást és az esetleges szögbe állítást (szóval a teljes testreszabást) pedig kísérletezéssel fogod tudni belőni.

- ezt az "aznap este..." dolgot nyugodtan felejtsd el. kell pár alkalom, amíg megszokod, érdemes egyszerűbb terepen, forgalommentes helyen gyakorolni és állítgatni a stopli helyzetét illetve a rugóerővel játszani kicsit.

 

úgy gondoltam, hogy már este akarok gyakorolni a városban...



#31
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.872 hozzászólás

Megrendeltem az SPD-t (PD-M540) meg két M089W (44-45) cipőt hozzá. 

 

-SPD felszereléséhez milyen -hányas- kulcs kell, illetve kell-e nyomatékkulcs hozzá?

 

-cipőn a stopplit hogyan kell beállítani, hogy geometriailag jó legyen? Ahhoz kell valami speckó szerszám?

 

Aznap este, hogy megjön már használni akarom :)

 

Offtopic:

 

 

 

- 4-es imbusz, nem kell nyomatékkulcs.

- beállítás: gugli haverod segíteni fog. Alapállás, hogy a talpad legszélesebb része alá kerüljön a stopli. Az oldalirányú beállítást és az esetleges szögbe állítást (szóval a teljes testreszabást) pedig kísérletezéssel fogod tudni belőni.

- ezt az "aznap este..." dolgot nyugodtan felejtsd el. kell pár alkalom, amíg megszokod, érdemes egyszerűbb terepen, forgalommentes helyen gyakorolni és állítgatni a stopli helyzetét illetve a rugóerővel játszani kicsit.


  • j4ni kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#32
j4ni

j4ni

    vendég

  • fórumtag
  • 330 hozzászólás
  • LocationBudapest

Megrendeltem az SPD-t (PD-M540) meg két M089W (44-45) cipőt hozzá. 

 

-SPD felszereléséhez milyen -hányas- kulcs kell, illetve kell-e nyomatékkulcs hozzá?

 

-cipőn a stopplit hogyan kell beállítani, hogy geometriailag jó legyen? Ahhoz kell valami speckó szerszám?

 

Aznap este, hogy megjön már használni akarom :)

 

Offtopic:

dedikáltan technikai edzés ahol:

-megtanítanak bunny hoppolni,

-gyökeres emelkedőkön fölfele a lendületet konzerválva mászni

-Trackstandelni

-Szűk ívben kanyarodni

-Egyáltalán kanyarodni

etc

Hol van és mennyibe kerül alkalmakként?

PM-ben jöhetnek az infók

 

Előre is köszi!

üdv

J.

 

 

 

 



#33
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Sziasztok!

 

legkésőbb hétfőn már szeretnék rendelni, ezért még némi infóért hálás lennék:

 

Tehát ami eddig ki van szemelve az:

Bike-discount rendelés (bár a Wiggle.com olcsóbb, de nem tudom azokhoz is olcsón tudok-e visszapostázni, ha kell)

 

-(1)

Pedál:

M540

Itt a kérdés az lenne, hogy kapok-e a pedálhoz egy szett stoplit, ami a cipőbe megy?

 

 

-(2)

Cipő:

M089W : 44

M089W : 45

Egyet visszaküldök.

 

A utcai (nem sport) cipőből általában 43 a méretem, futócipőből 44-est szoktam venni (hogy elöl legyen még jó 1-1,5cm)

 

Itt a kérdés: szöget hol tudok venni / szerezni a cipőhöz?

 

XC31-gyel van valakinek tapasztalata?

 

-(3)

Stopli:

Mi a különbség az SH51 és az SH56 között?

Ha veszek egy második (utcai) SPD cipőt, akkor kell vennem egy szett stoplit is hozzá?

 

Előre is köszi a gyors infókat!

56-os a "tanuló " stopli

elvileg könnyebben old

gyakorlatilag ha kéne pont úgy nem old ki, ellenben húzásnál állandóan kitéped ...:)


  • j4ni kedveli ezt
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#34
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.872 hozzászólás

Sziasztok!

 

legkésőbb hétfőn már szeretnék rendelni, ezért még némi infóért hálás lennék:

 

Tehát ami eddig ki van szemelve az:

Bike-discount rendelés (bár a Wiggle.com olcsóbb, de nem tudom azokhoz is olcsón tudok-e visszapostázni, ha kell)

 

-(1)

Pedál:

M540

Itt a kérdés az lenne, hogy kapok-e a pedálhoz egy szett stoplit, ami a cipőbe megy?

 

 

-(2)

Cipő:

M089W : 44

M089W : 45

Egyet visszaküldök.

 

A utcai (nem sport) cipőből általában 43 a méretem, futócipőből 44-est szoktam venni (hogy elöl legyen még jó 1-1,5cm)

 

Itt a kérdés: szöget hol tudok venni / szerezni a cipőhöz?

 

XC31-gyel van valakinek tapasztalata?

 

-(3)

Stopli:

Mi a különbség az SH51 és az SH56 között?

Ha veszek egy második (utcai) SPD cipőt, akkor kell vennem egy szett stoplit is hozzá?

 

Előre is köszi a gyors infókat!

1, stopli a pedálhoz jár.

2, szöget? ha a becsavarható kapaszkodó fogakra gondolsz, jár a cipőhöz, illetve jobb márkáknál külön is megveheted, ha elkopott

3, igen, a cipőhöz nem adnak stoplit, külön is kapható. sh51/56: passz-->gugli :)


  • j4ni kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#35
j4ni

j4ni

    vendég

  • fórumtag
  • 330 hozzászólás
  • LocationBudapest

Sziasztok!

 

legkésőbb hétfőn már szeretnék rendelni, ezért még némi infóért hálás lennék:

 

Tehát ami eddig ki van szemelve az:

Bike-discount rendelés (bár a Wiggle.com olcsóbb, de nem tudom azokhoz is olcsón tudok-e visszapostázni, ha kell)

 

-(1)

Pedál:

M540

Itt a kérdés az lenne, hogy kapok-e a pedálhoz egy szett stoplit, ami a cipőbe megy?

 

 

-(2)

Cipő:

M089W : 44

M089W : 45

Egyet visszaküldök.

 

A utcai (nem sport) cipőből általában 43 a méretem, futócipőből 44-est szoktam venni (hogy elöl legyen még jó 1-1,5cm)

 

Itt a kérdés: szöget hol tudok venni / szerezni a cipőhöz?

 

XC31-gyel van valakinek tapasztalata?

 

-(3)

Stopli:

Mi a különbség az SH51 és az SH56 között?

Ha veszek egy második (utcai) SPD cipőt, akkor kell vennem egy szett stoplit is hozzá?

 

Előre is köszi a gyors infókat!

 



#36
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

43as a lábam, a Shimano 44es cipők tökéletesek a lábamra. Ez kb általános a Shimano cipőkre.

 

már ha nem szélesebb kicsit a lábad. mer ha egen, akkor a 2 számmal nagyobb sem lesz jó, csak abból a fajtából amelikből gyártanak szélesebbet.

 

de a legszebb a praxisomban az volt amikor ugyanabból a típusú NW cipőből ugyanabból a méretből a 3. szín variáció érezhetően kisebb volt a másik kettőnél...


  • Kisherceg kedveli ezt
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#37
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.636 hozzászólás

M089-es cipőnek van előnye az M065-höz képest? M065-öt a lábamon elég jónak éreztem, de szeretném az M089-et is felpróbálni. Hol lehetne M089-et (simát és széleset) és estleg Northwave Scorpius 2-t Budapesten felpróbálni?

 

Webshopok ha esetleg nem találom el a méretet (Wiggle.co.uk és Bikediscount.de) visszaadják a pénzt vagy esetleg levásárolhatom? Mennyi lehet egy vissza-posta ára?

 

J.

Megrendeled a bikediscount-ról , felpróbálod, ami nem kell azt visszaküldöd.

A visszaküldés ingyenes.

43as a lábam, a Shimano 44es cipők tökéletesek a lábamra. Ez kb általános a Shimano cipőkre.

Nw Scorpious 2 Plus-t vett most haver, a 43as kicsit kicsi rám de nekik vannak feles méreteik is.


  • j4ni kedveli ezt
Marci

#38
j4ni

j4ni

    vendég

  • fórumtag
  • 330 hozzászólás
  • LocationBudapest

scorpiust pl nálam lehet próbálni:

http://apro.bikemag....po-l357725.html

 

:)

 

Félek, hogy nálam is "méretproblémák" lépnének föl, mert a 42,5 még utcai cipőben is bőven határeset, méghozzá alulról... ^_^

Nem tudom, hogy ezt a Scorpiust hogyan számozzák, de a Dekában felpróbáltam 44-45-ös Shimano M065-t, a 45-ös talán még jobb is volt, mint a 44-es,

most pedig egy Directsport nevű helyen valami Muddy fox cipőt, abból a 44-es kicsi volt...

 

Muddy Fox MTB cipővel van valakinek tapasztalata?

 

üdv

J.



#39
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.872 hozzászólás

M089-es cipőnek van előnye az M065-höz képest? M065-öt a lábamon elég jónak éreztem, de szeretném az M089-et is felpróbálni. Hol lehetne M089-et (simát és széleset) és estleg Northwave Scorpius 2-t Budapesten felpróbálni?

 

Webshopok ha esetleg nem találom el a méretet (Wiggle.co.uk és Bikediscount.de) visszaadják a pénzt vagy esetleg levásárolhatom? Mennyi lehet egy vissza-posta ára?

 

J.

 

scorpiust pl nálam lehet próbálni:

http://apro.bikemag....po-l357725.html

 

:)


  • j4ni kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#40
j4ni

j4ni

    vendég

  • fórumtag
  • 330 hozzászólás
  • LocationBudapest

M089-es cipőnek van előnye az M065-höz képest? M065-öt a lábamon elég jónak éreztem, de szeretném az M089-et is felpróbálni. Hol lehetne M089-et (simát és széleset) és estleg Northwave Scorpius 2-t Budapesten felpróbálni?

 

Webshopok ha esetleg nem találom el a méretet (Wiggle.co.uk és Bikediscount.de) visszaadják a pénzt vagy esetleg levásárolhatom? Mennyi lehet egy vissza-posta ára?

 

J.


j4ni módosította - 2016. szeptember 02. - 19:27