Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

SPD cipõ

* * * * * 1 votes

  • Please log in to reply
2429 replies to this topic

#1
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13,225 posts
  • LocationSvájc
valakinek olcson Sworks mtb, 43 as meretben? uj
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#2
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,258 posts

nem spd, de bringás cipő lenne a kérdés. pár éve "lejöttem" az spd-ről, csak flat pedált használok. "természetesen" nem bringás cipőt, hanem egy túracipőt nyüstölök. kényelmes, tavasztól késő őszig pont jó, szeretem. jól is bírja, viszont a talpát sajnos csúnyán kikezdte a flat pedál tüskesora.

 

a kérdés az lenne, hogy a kimondottan bringás cipők jobban bírják ezt a fajta igénybevételt?

 

edit: ...és ezek a bringás cipők mind frankón műbőr és/vagy "gyöngyvászon"? rendesen bőrből nincsen semmi, vagy csak én nem látok ilyet? wacko.png unsure.png

talpuk jobban bírja, de a többi részük általában nem túl tartós  (Five tenből pl kb 30% volt az elhullási arány pár hónapon belűl).

egy ilyet kipróbálnék, de egész biztos nem bírná a lában

Hummvee Flat Pedal Shoe - Olive Green | Endura (endurasport.com)

 

én már évek óta az utcai használatra már vállalhatatlan cipőt sorolom át bringás cipőnek (jellemzően Northface és adidas könnyű puhatalpú sportcipők évent kb két pár)


  • Kisherceg likes this
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#3
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,836 posts

nem spd, de bringás cipő lenne a kérdés. pár éve "lejöttem" az spd-ről, csak flat pedált használok. "természetesen" nem bringás cipőt, hanem egy túracipőt nyüstölök. kényelmes, tavasztól késő őszig pont jó, szeretem. jól is bírja, viszont a talpát sajnos csúnyán kikezdte a flat pedál tüskesora.

 

a kérdés az lenne, hogy a kimondottan bringás cipők jobban bírják ezt a fajta igénybevételt?

 

edit: ...és ezek a bringás cipők mind frankón műbőr és/vagy "gyöngyvászon"? rendesen bőrből nincsen semmi, vagy csak én nem látok ilyet? wacko.png unsure.png


Edited by Kisherceg, 2023. March 19. - 20:32.

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#4
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,091 posts

Tudnátok javasolni hazai boltot, ahol van spd cipőből értelmes választék?

Tehát nem "rendelésre hozunk a nagykerből" érdekel.



#5
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1,166 posts

latom nem jott at a szarkazmus.

 

divat4.jpg

De átjött! Miért ne jött volna át?

Csak én is próbáltam viccelni.


Edited by ultio, 2019. May 17. - 09:48.

Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti


#6
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs

latom nem jott at a szarkazmus.

 

divat4.jpg



#7
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1,166 posts

azta, van ilyen? :D szigoruan feher zokniban...

 

185196_00_c.jpg?v54de986c2628c5d22d60e74

 

Dehogy, zokni nélkül! De be kell fújni a korábbi posztokban említett teflonos cuccal, hogy azért a tapadás izzadás esetén is meglegyen.


Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti


#8
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs

azta, van ilyen? :D szigoruan feher zokniban...

 

185196_00_c.jpg?v54de986c2628c5d22d60e74



#9
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,540 posts

Működik a teflonos megoldás, köszönöm!


  • Balu1 likes this

#10
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,726 posts

A teflon az nagyon jóó!

 

Épp tegnap láttam az LIDL-ben egy teflonos kenőanyagot tartalmazó palackot, ami talán még jobb lehet mint a TF2.

Ezt 7-800,- Ft-ért árulják és amire fújod, ott megtapad és gumibarát kenést biztosít. 

Szerintem érdemes venni belőle, amíg van. Úgy tűnik, lánc kenésre is jól használható, mert a bringa lánckerék, fogaskoszorú képe van a palackon. Nyilván erre utal.

 

Próbáltam kifújni belőle egy műanyagra és tényleg zsírosnak látszó, ujjal elkenhető bevonatot képez, ami nem csurog le.

 

A képre kattintva olvasható a palack felirata.

519PTFE_LIDL.jpg


Edited by Balu1, 2018. May 05. - 00:26.

  • Kisherceg and Procolus like this

Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#11
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,540 posts

Nagyon köszönöm a segítséget mindenkinek! A teflonos megoldás szimpatikusnak tűnik. 

Kedvelem a Sidi cipőmet, ha megszűnik a nyikorgás akkor nem cserélném. 

 

a shimano melegben szokott neha... olyan, mintha gumikacsan tekernek.

 

Ezen meg jót nevettem :)



#12
eddie1978

eddie1978

    vendég

  • fórumtag
  • 492 posts

Még egy a teflonra. Száraz, nem gyűjti a koszt. Működik.



#13
gondrom

gondrom

    fórumtag

  • fórumtag
  • 38 posts

Teflon spray-vel szoktam fújni a talp fém részeit.

Port taszítja, nyikorgást megszünteti.

Bevált.



#14
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,726 posts

Nagyon nem akarom zsírozni olajozni a stopli és környékét. 

A szilikon zsír árt-e a cipőnek a stoplinál, vagy csak az ásványi olajfélék?

Csak mert a vízszereléssel fogalalkozó boltokban lehet kapni tubusos szilikon pasztát.

Nem tudom, a gumi alkatrészeknek nem árt-e, csak felvetettem, hátha valaki tudja.

 

Erre gondoltam : 

oxett_a2_60g_0.jpg?itok=NHBDoyU2


Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#15
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs

a shimano melegben szokott neha... olyan, mintha gumikacsan tekernek.



#16
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,348 posts

Ha erősebb nyomás esetén (felfelé tekerve) nyikorog a cipőm (szerintem az) akkor el kell gondolkozzak a cserén amennyiben ez zavar, vagy más gond is lehet? Elég öreg Sidi cipő, pedál XTR és most lett takarítva, stopli rendben. 

Nagyon nem akarom zsírozni olajozni a stopli és környékét. Eddig nem volt ilyen gondom mert ellopták a cipőimet, volt amit idő előtt cseréltem mert elfelejtettem elvinni a túrára, stb  :)  B). Gondolom a műanyag talp elfáradt.  

Köszönöm 

Speci cipők simán tudják ezt, a gumi része ér hozzá a pedálhoz, az nyikorog.



#17
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 posts

Ha erősebb nyomás esetén (felfelé tekerve) nyikorog a cipőm (szerintem az) akkor el kell gondolkozzak a cserén amennyiben ez zavar, vagy más gond is lehet? Elég öreg Sidi cipő, pedál XTR és most lett takarítva, stopli rendben. 

Nagyon nem akarom zsírozni olajozni a stopli és környékét. Eddig nem volt ilyen gondom mert ellopták a cipőimet, volt amit idő előtt cseréltem mert elfelejtettem elvinni a túrára, stb  :)  B). Gondolom a műanyag talp elfáradt.  

Köszönöm 

 

Kend be Squirt Lube-bal, az nem gyűjti annyira a retket, mint zsír vagy az olaj. Persze még nem próbáltam ezt ki... Nem szoktam bezsírozni a stoplival kapcsolódó részt a pedálon, a rugót sem olajozom, bár a legutóbbi országúti nyikorgás után elgondolkodtam, mert egyre jobban zavar. De azt sem szeretem, ha áll a dzsuva a pedálon, így eddig ezért nem is kentem semmivel sem.

 

Nekem már teljesen újonnan nyikorgott a Specialized Sport MTB vagymi. 2016-os, előtte is ugyanezt a modellt használtam, csak pár évvel korábbi változatát, de az újabb feszesebb a pedálon, talán vastagabb picivel a gumi a pedál környékén. Meg a tépőzár bolyhos-kampós anyaga közti varrás sem pont a bújtatóhoz esik, ezt végre kényelmesen be tudom tépőzárazni. Persze a 15 éves Sidim is nyikorog különböző pedálokkal (424, 520, 530). Volt régen egy Scott cipőm, aminek elrepedt keresztbe a talpa a stoplinál. Egy ideig fel sem tűnt, csak valami fura volt az oldásnál. De nem szakadt ki a stopli a talpból, meg is lepett.



#18
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,540 posts

Ha erősebb nyomás esetén (felfelé tekerve) nyikorog a cipőm (szerintem az) akkor el kell gondolkozzak a cserén amennyiben ez zavar, vagy más gond is lehet? Elég öreg Sidi cipő, pedál XTR és most lett takarítva, stopli rendben. 

Nagyon nem akarom zsírozni olajozni a stopli és környékét. Eddig nem volt ilyen gondom mert ellopták a cipőimet, volt amit idő előtt cseréltem mert elfelejtettem elvinni a túrára, stb  :)  B). Gondolom a műanyag talp elfáradt.  

Köszönöm 



#19
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1,166 posts

Sima duck-tape -el, erősebb ragasztószalaggal, bármivel pótolhatod. Ha van speckó kültéri szalagod, az lenne a legjobb, legtartósabb.

 

Köszi, eszembe se jutott  :), ez lesz a megoldás.


Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti


#20
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,633 posts

Sima duck-tape -el, erősebb ragasztószalaggal, bármivel pótolhatod. Ha van speckó kültéri szalagod, az lenne a legjobb, legtartósabb.


Marci